FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Florin Lovin

«13456715»
axl2315.01.2007 14:39

casa de piatra si multi stelisti mititei!

Bogdan4Steaua19.01.2007 13:41

"Lovin ia drumul Rusiei!

 

Impresarul Dumitru Tudor susţine că Lovin va pleca să joace în Rusia. Pe 23 ianuarie mijlocaşul Stelei ar urma să se prezinte în cantonamentul din Antalya unde se află echipa pentru a face controlul medical. "Lovin va semna cu ruşii, afacerea e serioasă. Vine şi preşedintele lor să-l întîmpine!", a declarat, pentru "Ziarul", impresarul.

 

Dumitru Tudor are o hîrtie prin care Steaua este de acord cu transferul jucătorului în cazul în care se va oferi o sumă cuprinsă între 500 şi 600.000 de euro. Jumătate din drepturile de transfer aparţin lui FCM Bacau, echipa de la care provine fotbalistul. Surse din apropierea lui Lovin spun că jucătorul ar dori un salariu care să nu fie mai mic de 200.000 de euro anual. "

 

Sursa: GSP.ro

c.ronaldo1721.01.2007 09:20
350.000 de euro  

 

 

Acesta va fi salariul anual pe care Lovin îl va avea la viitoarea sa echipă, o grupare din prima ligă din Rusia, cu care va semna un contract mîine seară. Amicalul cu FC Sion (2-0) a fost ultimul disputat de Florin Lovin în tricoul Stelei. Adus în Ghencea în vara anului 2004 la pachet cu Baciu de la FCM Bacău, mijlocaşul se va transfera la o echipă de primă ligă din Rusia. "Avem o hîrtie de la Steaua prin care jucătorul poate pleca la orice echipă în schimbul a 600.000 de euro. E o grupare din Rusia interesată, dar nu vreau să dezvălui numele acesteia pentru că imediat oamenii de bine or să intervină şi o să cadă transferul", a declarat ieri Dumitru Tudor, impresarul jucătorului.

 

Mîine dimineaţă, Lovin va pleca în Antalya, iar după ce va discuta direct şi cu conducerea viitoarei sale formaţii, va semna şi contractul. Fotbalistului i s-a promis un salariu anual de 350.000 de euro, de peste 4 ori mai mare decît cîştigă în acest moment în Ghencea. "Echipa la care va merge Florin este între primele opt din campionatul Rusiei", a adăugat agentul stelistului.

 

"Greu aş mai putea să fiu titular"

La sfîrşitul anului trecut, mijlocaşul a făcut declaraţii cu referire la plecarea lui de la Steaua. "Sînt conştient că îmi va fi foarte greu să mai prind acum postul de titular, iar dacă voi pleca o fac numai la mai bine", a spus Lovin. În acest moment, în lotul Stelei mai sînt 3 mijlocaşi centrali, cu care Lovin trebuia să se bată pentru titularizare: Rădoi, Ovidiu Petre şi Paraschiv.

 

 

22 de meciuri a jucat Lovin în acest sezon, în toate competiţiile, din totalul de 32 de partide oficiale susţinute de Steaua

 

5,9 este media notelor obţinute de Lovin în actualul sezon, calificativ cu care se situează pe antepenultimul loc în topul steliştilor, după el fiind doar Saban şi Gigel Coman

 

 

De apreciat este ca a reusit sa nu i se simta foarte tare absenta lui Radoi in acest tur.

puyol21.01.2007 12:00

va pleca unul din putinii stelisti din echipa :(

c.ronaldo1721.01.2007 14:12

Cum adica putinii? Sunt multi stelisti in echipa de mici.

Virgil22.01.2007 10:04

Florin Lovin, însotit de impresarii Dumitru Tudor si Catalin Lita, a plecat azi dimineata spre Antalya,pentru a negocia cu o grupare din prima Liga rusa, aflata în stagiu de pregatire în Turcia.

Lovin are o dezlegare pentru suma de 600.000 de euro, jumatate din drepturi fiind detinute de FCM Bacau.

Daca nu se va ajunge la un acord,Lovin va reveni la Steaua.

 

0-26830-lovin2cm.jpg

 

Sursa : Prosport

forever_STEAUA23.01.2007 20:02
impresarul Dumitru Tudor a confirmat, in exclusivitate, ca, in proportie de 99 %, Lovin este jucatorul echipei ruse Amkar Perm. "In proportie de 99 %, Lovin va juca pentru Amkar Perm. Au mai ramas de pus la punct doar cateva mici detalii, dar in aceasta seara jucatorul va semna contractul cu noua sa echipa",

 

sursa: gsp

axl2323.01.2007 20:31

amkar perm? ce-i aia?

pacat de el, da' acum daca s-a insurat o avea omu' nevoie de bani.

Virgil23.01.2007 20:46
***alex***23.01.2007 22:15

Decat sa fie rezerva rezervei la Steaua mai bine la Amkar Perm... Acolo daca e rezerva oricum ia bani mai multi.

Bogdan4Steaua23.01.2007 22:18

Daca transferul se va materializa, ii uram succes la noua echipa.

AmuntBoy23.01.2007 22:59

sicer si eu ma duceam la amkar per decat Vaslui sau ce oferte a avut de la noi

barem acolo ia omul 300k pe 3 ani face si el 1 milion de koko

Multa bafta ii urez ;)

Bogdan4Steaua23.01.2007 23:20

E oficial:

 

Florin Lovin la Amkar Perm!

 

"Lovin va câştiga 300.000 de euro anual, iar Steaua va încasa 600.000 de euro.

 

Impresarul lui Lovin, Dumitru Tudor, a confirmat faptul ca fotbalistul este, oficial, jucatorul echipei Amkar Perm, contractul fiind semnat pentru o perioada de trei ani. Lovin va incasa un salariu de 300.000 de euro anual, iar Steaua va primi 600.000 de euro de la formatia rusa, insa, atentie, jumatate din suma va fi virata in contul lui FCM Bacau, echipa de la care provine Lovin.

 

"Au fost negocieri intense, dar ne-am atins obiectivul. Lovin va face vizita medicala in Germania, iar apoi va pleca in cantonament cu noua sa echipa".

 

Sursa: GSP.ro

 

Bafta Florine!

c.ronaldo1724.01.2007 05:29

Merita sa joace acest jucator. Ne-a fost de ajutor in multe randuri.

c.ronaldo1728.01.2007 11:21
E oficial

 

ba nu e oficial

 

MM Stoica: "Lovin nu e transferat!"

 

 

 

Mihai Stoica afirmă că transferul lui Florin Lovin la Amkar Perm nu este finalizat. "Nu ştiu ce s-a întîmplat, dar pînă acum nu am primit nici măcar o ofertă pentru Lovin, nici vorbă să se fi perfectat transferul. Sper să nu aibă probleme, eu continuu să cred că a procedat greşit, cine doreşte un jucător merge să-l aducă, nu-l cheamă prin Antalya, mai ales cînd e vorba de un jucător al Stelei", a spus MM.

 

 

sursa: gsp

Bogdan4Steaua28.01.2007 14:05

"Florin Lovin nu mai pleacă la Amkar Perm

 

Transferul stelistului Florin Lovin la formaţia rusă Amkar Perm a eşuat! Conducerea roş-albaştrilor nu s-a mai înţeles cu oficialii ruşilor, iar Lovin ar putea da curs unei alte oferte pe care o are de la o echipă din campionatul românesc."

 

Sursa: Gsp.ro

 

Se pare ca vom avea parte de o telenovela si in cazul Lovin.

Raul198828.01.2007 14:53

Meme a avut dreptate nu trebuia sa se duca la aia trebiia sa semneze primadata contractul

acuma ce se va intimpla

o sa se transfereze la o echipa din Romania sau o sa vina la Steaua inapoi :?:

alexynho28.01.2007 15:24

mai bine ca a ramas... daca se mai accidenteaza cine stie cine (Radoi , Para , Petre) -- e bun si el si sa nu uitam ca joaca cu sufletul la Steaua ... :)

Bogdan4Steaua01.02.2007 16:46

Lovin a rămas pe lista UEFA

 

Florin Lovin figurează pe lista pe care Steaua a trimis-o la UEFA pentru această ediţie a competiţiei europene. După ce a efectuat stagiul în Italia, mijlocaşul Stelei a plecat în Turcia pentru a da probe de joc la Amkar Perm.

Stelistul nu s-a înţeles cu Amkar şi a revenit în ţară. Impresarul său, Dumitru Tudor, susţine că Lovin are oferte de la echipe din ţară dar şi din Europa sau Asia. Managerul Stelei, Mihai Stoica, a spus că Lovin a făcut o mare greşeală dacă s-a dus să dea probe la o altă echipă

 

Deci Lovin revine la "Lotul actual"!

alina_mihaela11.02.2007 16:42

La multi ani :!:

***alex***07.04.2007 19:50

Daca ai onoare, fa-ti singur bagajele!

John-Stelist-Nr 101.05.2007 09:40

Eu cred ca acest jucator nu e de Steaua !!! El trebuie sa joace macar la Petrolul... daca nu, sa se lase frate !!! Pleaca mingea din piciorul lui in sus si cade in acelasi loc nu da si el pe poarta cand a jucat cu Dinamo a dat cu latul !!!! Pai... Lobont e portar sa dai cu latul ??

Promoe04.05.2007 12:52

Pleaca mah baiatule ca nu ai valoare de Steaua. Spune-i lui Ciorba sa te duca in probe peste tot da sa scape Steaua de tine.

strezahuzum04.05.2007 17:21

Ofer recompensa substantiala jucatorului care-l va accidenta pe Lovin pentru minim 6 luni. :smile: :smile:

se7en04.05.2007 18:13

Bonus daca il accidenteaza si pe Gigel Sprancenatu!

«13456715»