FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Florin Lovin

«18910111215»
mountytoma02.09.2008 06:06
Impresionant palmares.

[/b]

 

si atunci, ce ne facem? il impuscam? sau il incurajam cu speranta ca va juca bine?

redandblue02.09.2008 07:31

Mai toti jucatorii Stelei sunt jucatori de moral, jucatori de trend...daca echipa este intr-o frma buna asa joaca si ei. La fel este si Lovin. Eu am incredere in el, a facut multe meciuri bune iar aseara a jucat excelent.

Bogdan4Steaua02.09.2008 07:32

Il cedam. Cu o floare nu se face primavara. :yes:

euRADOI13.09.2008 03:42

eu nu il vad pe Lovin pe teren..cu toate ca nu s-a miskt rau cu galata...dar in general el ingreuneaza jocul ...parerea mea ca la ce lot are Steaua nu trebuie sa apeleze la astfel de jucator si cu calitatile lui Lovin:D.....e un jucator de Vaslui,Bistrita Urziceni....DAR NU DE Steaua

CatalinBerceni19.09.2008 00:03
eu nu il vad pe Lovin pe teren..cu toate ca nu s-a miskt rau cu galata...dar in general el ingreuneaza jocul ...parerea mea ca la ce lot are Steaua nu trebuie sa apeleze la astfel de jucator si cu calitatile lui Lovin:D.....e un jucator de Vaslui,Bistrita Urziceni....DAR NU DE Steaua

 

 

 

Eh daca nu-l vedeai pe Lovin in teren la meciul cu Bayern aveam vreo 4-5 goluri incasate din acea partida

mountytoma02.10.2008 13:43

gigiotul il compara deja pe Lovin cu makelele. un rau mai mare nu putea sa ii faca, acum ca incepuse sa fie unul dintre jucatorii cei mai buni!

Robinson Rufay Zapata02.10.2008 17:40
gigiotul il compara deja pe Lovin cu makelele. un rau mai mare nu putea sa ii faca, acum ca incepuse sa fie unul dintre jucatorii cei mai buni!

 

poate i se urca la cap vedetismele si nici acele deposedari nu le mai reuseste , chiar daca dupa urma o pasa data aiurea

tibya03.10.2008 17:55

Mie ceva nu imi place la Lovin :steag_sah_mic:

Da un sut bine......Si apoi numai suturi incearca si pe toate le rateaza si trage mult peste poarta :steag_sah_mic:

Asta nu imi place nu il inteleg....

AsSaSiN24.10.2008 21:08

Cel mai constant mijlocas al Stelei, joaca bine meci de meci

mountytoma12.12.2008 14:57

Lovin la Vaslui? la schimb cu jumatate dintr-un vasluian? asta e jignire!

Florine, nu pleca de la Steaua, lasa-i sa te trimita la echipa a doua daca sunt prosti. ia-le banii, daca vor sa scape de tine trebuie sa plateasca, conform contractului! iar daca e sa pleci, fa-o cand si unde vrei tu, eu zic sa o faci totusi in strainatate, ca nu as putea sa rezist sa te vad si pe tine ca pe Bostina, un alt tip de treaba, in tricoul lui Dinamo!

sunt destui suporteri care te apreciaza, dar ai avut mult de suferit in privinta asta de cand ai intrat in "gratiile" becaliotului!

fredysteaua14.12.2008 11:34

Lovin nu ar trebui sa se lase umilit ... dar la cum il tratam noi e posibil sa vrea si el sa plece.. :) bafta Lovin oriunde te-ai duce

 

OFFTOPIC: mountytoma al dreq caine ai tu :))) :x

se7en14.12.2008 13:30

du-te la Lecce!

Anca_stelista4ever17.12.2008 13:37

pacat de el...mie imi place Lovin....nu merita ce-i fac unii suporteri...sincer, a facut meciuri bune pentru Steaua, intra mereu cu determinare pe teren, nu asculta injuraturile suporterilor...este de admirat!!Bravo, Lovin...si in ceea ce priveste transferul, bafta oriunde ar merge :(

Lari11.02.2009 10:17

LA MULTI ANI, Florine!

 

Cum sperante spre mai bine in ceea ce te priveste nu avem, iti urez sa ne surprinzi placut cat mai curand posibil si sa ne faci sa regretam ca am spus atatea despre tine!

 

SUCCES!

mountytoma11.02.2009 11:18

La multi ani, Florine!

 

Sa stii ca eu sunt ala care te aplauda si cand te injura tot stadionul, chiar si cand tragi 5 m peste poarta. As vrea ca toti jucatorii echipei sa joace cu dorinta si determinarea ta!

 

Iti doresc sa ajungi sa castigi dublu fata de Dayro, ca oricum ala nu merita nici jumatate din banii tai!

 

Iar daca ajungi in Italia, arata-i lui Dica cum se munceste acolo!

axl11.02.2009 11:21

E ziua lui Florinel azi?

La multi ani, Lovine, sa traiesti! Si sa ne bucuram de tine si de prestatiile tale la nesfarsit!

SteauaB11.02.2009 11:46
La multi ani, Florine!

 

Sa stii ca eu sunt ala care te aplauda si cand te injura tot stadionul, chiar si cand tragi 5 m peste poarta. As vrea ca toti jucatorii echipei sa joace cu dorinta si determinarea ta!

 

Iti doresc sa ajungi sa castigi dublu fata de Dayro, ca oricum ala nu merita nici jumatate din banii tai!

 

Iar daca ajungi in Italia, arata-i lui Dica cum se munceste acolo!

 

Iti plac jucatorii atehniici mountytoma?

nemilosul11.02.2009 12:00
La multi ani, Florine!

 

Sa stii ca eu sunt ala care te aplauda si cand te injura tot stadionul, chiar si cand tragi 5 m peste poarta. As vrea ca toti jucatorii echipei sa joace cu dorinta si determinarea ta!

 

Iti doresc sa ajungi sa castigi dublu fata de Dayro, ca oricum ala nu merita nici jumatate din banii tai!

 

Iar daca ajungi in Italia, arata-i lui Dica cum se munceste acolo!

esti ruda cu Lovin de il lauzi atat de mult?

daca si asta merita sa castige dublu ca Dayro inseamna ca idolu tribunelor Banel jardel ar trebui sa fie ingropat in aur.

 

inca nu pot sa inteleg cum un jucator cu fizicul lui Lovin face parte din lotul Stelei.

 

arata ca o lingura indoita iar cand fuge iti da impresia ca se lupta cu vantul(probabil datorita formei lui neaerodinamice).

nu are tehnica,nu poate sa suteze,nu poate sa centreze..nu vad nimic bun la jucatorul asta ,e exact acelasi jucator insipid,inodor,incolor care venea acum multi ani de la bacau.

 

sa nu uit la multi ani ,daca se poate cat mai departe de Steaua.

danimarcu11.02.2009 13:22

La multi ani!

Sper sa pleci la o echipa ,era sa zic mare,pt binele tuturor.

Mai ales al nostru,al suporterilor stelisti...

mountytoma11.02.2009 14:01
Iti plac jucatorii atehniici mountytoma?

 

in primul rand am nevoie de lamuriri, nu cunosc termenul "atehniici".

 

mie imi plac jucatorii carora le pasa de echipa, detest nesimtitii!

 

daca nu l-ati ura atat de mult pe Lovin ati fi vazut ca in ultimii doi ani a progresat vizibil si la capitolul tehnica, reusind de cateva ori driblinguri foarte frumoase si suturi zdravene si precise. pe care eu de exemplu nu le-am vazut inca la Dayro. voi va luati de el ca arata asa cum arata, ce sa-i faci, daca e asa de inalt e mai greu sa arate ca Goian sau ca Beckham de exemplu. tu sau eu om fi vreun fotomodel te pomenesti? si chiar daca am fi, nu pentru asta am fi in echipa Stelei!

 

la capitolul daruire pe teren Lovin este de mult timp si peste Mirel ala al vostru! este un luptator curajos dar timid de la mijlocul terenului.

 

lui Lovin ii lipseste mult tupeul, in locul lui m-as supara si as incepe sa driblez toti adversarii pana pierd mingea sau intru cu ea in poarta. ca oricum e injurat. mai bine sa fie injurat ca pierde mingea asa, decat sa fie injurat ca paseaza in lateral sau in spate.

 

voi in general ii cereti lui Lovin sa rezolve problemele ofensivei, ceea ce nu e treaba lui principala. dar lui Dayro nu ii cereti asta, desi pentru asta a fost adus si impus in echipa atata timp.

 

un singur lucru nu-mi place mie la Lovin. ca il place Becali. dar asta nu e vina lui

 

@nemilosul

nu sunt ruda cu Lovin, nu am vorbit niciodata cu el. desi mi-ar place sa il cunosc. pe el, pe Baciu, pe Zapata, pe Neaga, pe Vali Badea, pe Goian, pe Ghionea, pe Golanski, pentru mine ei sunt cei care nu joaca doar pentru bani! ei pun si suflet.

 

tin cu Steaua de peste 30 de ani si pe mine asta m-a atras aici. fotbalul jucat si cu suflet!

Lari11.02.2009 14:18
daca nu l-ati ura atat de mult pe Lovin ati fi vazut ca in ultimii doi ani a progresat vizibil si la capitolul tehnica, reusind de cateva ori driblinguri foarte frumoase si suturi zdravene si precise. pe care eu de exemplu nu le-am vazut inca la Dayro. voi va luati de el ca arata asa cum arata, ce sa-i faci, daca e asa de inalt e mai greu sa arate ca Goian sau ca Beckham de exemplu. tu sau eu om fi vreun fotomodel te pomenesti? si chiar daca am fi, nu pentru asta am fi in echipa Stelei!

 

De acord ca a progresat. In primul rand, sta mai bine pe teren, incearca si sa suteze, driblingurile incep sa-i iasa.

 

Dar el nu este capabil sa paseze repede - de un-doi-uri nici nu poate fi vorba - pune extrem de greu stopuri elementare, nu ridica ochii din pamant sa vada jucatorii demarcati. Mai mult, in multe meciuri l-am vazut pe Lovin ezitand sau pur si simplu neavand chef sa faca tacklinguri, chestii pe care Radoi le face de zeci de ori pe meci.

 

Il prefer oricand pe Tiago in locul lui Lovin, desi ex-bacauanul face mai bine faza defensiva.

 

nemilosul11.02.2009 14:31
De acord ca a progresat. In primul rand, sta mai bine pe teren, incearca si sa suteze, driblingurile incep sa-i iasa.

 

Dar el nu este capabil sa paseze repede - de un-doi-uri nici nu poate fi vorba - pune extrem de greu stopuri elementare, nu ridica ochii din pamant sa vada jucatorii demarcati. Mai mult, in multe meciuri l-am vazut pe Lovin ezitand sau pur si simplu neavand chef sa faca tacklinguri, chestii pe care Radoi le face de zeci de ori pe meci.

 

Il prefer oricand pe Tiago in locul lui Lovin, desi ex-bacauanul face mai bine faza defensiva.

cu Lovin in teren ne-a dat 2 dinamu cand ne ardea buza mai rau cu Lovin in teren ne-au dat goluri echipe ca otopeni ,buzau,sportul ...etc,cu Lovin in teren am luat gol aproape meci de meci in Liga 1

 

nu mai zic nimic de caruta de goluri luate in Liga...acum intreb si eu unde e super jucatorul Lovin care face faza defensiva si ca sa citez un "poet de poezie un mare intelept aflat in viata"cel care "betoneaza apararea"

MoWeed11.02.2009 14:35

La multi ani Lovin, cat mai multi din ei departe de Steaua!

 

Desi a progresat foarte mult in ultimii 2 ani, tot a ramas maestrul paselor in spate sau in lateral. Degeaba recupereaza mingii daca nu face absolut nimic cu ele dupa aceea. Cu un jucator ca el nu se poate construi pe centru si, in plus, un om las care se roaga de arbitru sa opreasca meciul nu este material de Steaua.

Lari11.02.2009 15:08
acum intreb si eu unde e super jucatorul Lovin care face faza defensiva si ca sa citez un "poet de poezie un mare intelept aflat in viata"cel care "betoneaza apararea"

 

Eu am spus doar ca face faza defensiva mai bine decat Tiago, nu am spus ca este cel mai meserias inchizator din lume.

 

mountytoma11.02.2009 15:09
cu Lovin in teren ne-a dat 2 dinamu cand ne ardea buza mai rau cu Lovin in teren ne-au dat goluri echipe ca otopeni ,buzau,sportul ...etc,cu Lovin in teren am luat gol aproape meci de meci in Liga 1

 

cred ca Lovin era singurul din echipa noastra pe teren in meciurile alea...

 

diferenta cea mai mare intre el si ceilalti este ca Lovin alearga sa recupereze mingile pierdute de altii, dar ceilalti nu alearga sa recupereze mingile pierdute de Lovin. cu o astfel de gandire in teren, vom suporta multe umilinte si de acum incolo. pana cand vor afla ca toti trebuie sa traga la aceeasi caruta!

«18910111215»