Jos palaria ! Sa speram ca a scapat pentru totdeauna de tracul marilor meciuri!
Jos palaria ! Sa speram ca a scapat pentru totdeauna de tracul marilor meciuri!
Daca rata si azi era de rasul tuturor. Asa nu am decat un cuvant la adresa lui Banel: Felicitari!
are dar din pacate doar atat :roll:Banel are o viteza foarte buna.
ACUM CE MAI ZICI?
tre sa stea mai mult pe loc sa poata sa-i paseze cineva k lumea!tot ce vreau de la el e sa dribleze mai mult, ca stie precis!
N-as fi asa de sigur ca stie sa dribleze! De fapt Banel in afara de viteza nu mai are nimic de fotbalist!
si tu ce mai zici?
Banel a inscris doua goluri,in meciul cu Betis.Sper sa mai inscrie si in alte meciuri. :twisted:
E normal sa inscrie pentru ca rolul lui e sa ajunga in apropierea portii,sa centreze sau sa traga la poarta.O va mai face cu siguranta.Urmatoarea poarta de gaurit este cea a Nationalului si tot in deplasare.Se pare ca in deplasare jucam mai bine.Nu mai exista acea presiune pe jucatori si acea teama de a gresi.
Banele,m-ai impresionat.Dar unde ti-e stangul?Un jucator complet trebuie sa suteze cu ambele picioare.
atata vreme cat da bine cu dreptul eu zic ca e sufient sa vedem si cu dreptul decat deloc... Banel m-a impresionat aseara si mi-a aratat ca nu degeaba joaca la Steaua...
Aseara, dupa magnifica reusita a Stelei, a aparut la televizor un domn ziarist care, printre altele, a vorbit si despre Banel Nicolita.
Acest domn, pentru a contrasta situatia existenta (Banel - omul meciului, cu doua goluri inscrise), s-a simtit dator nu numai sa ne spuna ca Banel a pornit de jos, dar ne-a zugravit cu lux de amanunte conditia sociala dramatica a sa de dinainte de Steaua.
Normal ca Banel merita tot respectul nostru pentru ca si-a depasit conditia si a reusit sa ajunga acolo unde a ajuns acum. Dar chiar nu era nevoie ca domnul ziarist sa ne spuna ce ne-a spus intr-unul din marile momente de glorie al carui faurar este, printre altii, chiar Banel Nicolita.
Cu totii avem amintiri neplacute si situatii de viata de care preferam sa nu ne aducem aminte. Cum ne-am simti la apogeul gloriei noastre daca cineva ar veni si ne-ar aduce aminte de ce a fost mai rau si mai urat? Rusine, domnule ziarist!
Am cules aici un pasaj un articol care a aparut pe PROSPORT.ro si care pe mine m-a impresionat. Nu stiu cat inseamna acest lucru dar cu siguranta Banel a avut un inger pazitor aseara... Edi a fost alaturi de el...:
"Jucatorii stelisti i-au dedicat victoria in fata formatiei Betis Sevilla, lui Eduard Nica, adolescentul care a decedat, luni, din cauza ranilor grave suferite dupa ce un copac a cazut peste el.
Drama care a lovit pe oricine, in aceasta saptamana, moartea tanarului Eduard Nica, un "stelist infocat" ni se pare acum ca un semn pentru performanta reusita de Steaua aseara la Sevilla. Nu era de ajuns semnificatia faptului ca se implineau 20 de ani de cand echipa de aur a Stelei facea istorie in Europa, castigand Cupa Campionilor. Abia dupa ce Banel Nicolita a reusit prima sa dubla in Europa, intr-un meci atat de important si cu o semnificatie deosebita, avand o contributie foarte importanta la calificarea "militarilor", ne-am adus aminte si de Edi. Pe ultimul sau drum, prinsa pe cruce, era o poza a sa cu Banel Nicolita si un fular cu Steaua. Oare a fost un semn, a vegheat el aseara asupra echipei steliste si a lui Banel? A fost ingerul care a vegheat ca Steaua sa scrie o noua pagina de istorie in cartea fotbaluluii?
Banel Nicolita, eroul care a marcat doua goluri în meciul cu Betis, i-a dedicat victoria lui Eduard Nica. "Înseamna foarte mult pentru mine ca am înscris doua goluri, nu ma asteptam la 3-0, pentru Betis este o echipa buna. A fost o seara magnifica pentru Steaua. Si eu dedic victoria baiatului care a murit. Fostele glorii ne-au purtat mult noroc. Am vrea sa-i avem alaturi de noi mereu. Mai avem multe meciuri pâna în finala, dar noi speram sa ajungem acolo", a spus Nicolita, care a adaugat ca nu are importanta cu cine va juca în sferturile Cupei UEFA."
Banel a plecat de pe banca de rezerve a lui Poli si ... minune ... a ajuns titular la Steaua!!!Eu unul nu inteleg de ce!!!
Omul nu are valoare si basta!!! Nu stie cu mingea, nu are centrare, nu are sut, nu are pasa si nici preluare. Despre ce vorbim!!! Poate la atletism ar fi ceva de capul lui dar la fotbal ... imi pare rau, nu se poate!!!
Drama cea mai mare este ca in lotul echipei nu ai cu cine sa-l inlocuiesti!!! INCREDIBIL!!!
te asteptam aici cu scuzele de rigoare.
Stand si revazand cele doua goluri marcate de Banel la Sevilla,cred ca i-ar prinde mai bine banda stanga.Cred ca ati observat ca de acolo a venit in viteza,a urcat pe centru,a tras si a marcat.
in viteza vine de oriunde,dar sa stii ca a fost mai periculos pe stanga.
ce facem cu Bostina atunci?
Bostina oricum sta o etapa.Pe urma mai vedem. :wink:
De venit,asa e,vine de oriunde,dar un dreptaci trage mai bine la poarta cu dreptul cand vine de pe stanga.
dar la centrari nu-i va mai fi asa de usor.
atunci sa fie tras Dica spre dreapta si Bostina in centru dar mai retras.
Banel a plecat de pe banca de rezerve a lui Poli si ... minune ... a ajuns titular la Steaua!!!Eu unul nu inteleg de ce!!!
Omul nu are valoare si basta!!! Nu stie cu mingea, nu are centrare, nu are sut, nu are pasa si nici preluare. Despre ce vorbim!!! Poate la atletism ar fi ceva de capul lui dar la fotbal ... imi pare rau, nu se poate!!!
Drama cea mai mare este ca in lotul echipei nu ai cu cine sa-l inlocuiesti!!! INCREDIBIL!!!
te asteptam aici cu scuzele de rigoare.
Imi mentin parerea despre acest jucator. Revedeti meciul, apoi tot ce am spus despre el si trageti singuri concluziile.
Intamplarea asta cu 2 goluri marcate imi aduce aminte de un alt "superfotbalist" - de Cristea ati auzit?
Raducelbun am o singura sugestie pentru tine, schimba-ti nick-ul in raducelprost. Atat
Alooo, raducelbun...! Tu faci parte din aia care fluiera echipa la prima greseala! In primul rand Cristea chiar a fost super-jucator, dar apoi a cazut pentru ca nu s-a mai pregatit corespunzator! Iar Banel Nicolita a dovedit in ultimele 2 meciuri ca a invatat sa traga la poarta! Asa ca nu mai agita spiritele cand nu e nevoie!
Raducelbun am o singura sugestie pentru tine, schimba-ti nick-ul in raducelprost. Atat
M-am tot gandit daca trebuie sa-ti raspund sau nu. Nu cred ca ai capacitatea de a intelege prea multe asa ca prefer sa inchei aici acest, sa-i spunem dialog.
Crezi ca daca vorbesti despre "capacitatea de a intelege" si "acest" esti intelectual? Da-mi tu exemplu de jucatori mai buni dacat cei enumerati de tine ca nu sunt buni la Steaua? Ca apoi imi voi da seama daca ai sau nu ceva minte sau ceva in minte.
Alooo, raducelbun...! Tu faci parte din aia care fluiera echipa la prima greseala! In primul rand Cristea chiar a fost super-jucator, dar apoi a cazut pentru ca nu s-a mai pregatit corespunzator! Iar Banel Nicolita a dovedit in ultimele 2 meciuri ca a invatat sa traga la poarta! Asa ca nu mai agita spiritele cand nu e nevoie!
De regula este bine ca atunci cand faci o afirmatie sa te bazezi pe ceva. Nu vreau sa ma refer la felul in care ma cataloghezi pentru ca nu sunt aici pentru a ma supara pe cei pe care ii consider a fi partenerii mei de dialog. Ma refer la afirmatia vis-a-vis de Cristea pe care l-ai vazut odata a fiun super-jucator. la ce meciuri te referi cand spui ca a invatat sa traga la poarta?
Nu agit nici un spirit, imi exprim doar nist pareri care, repet, nu pretind ca sunt litera de lege. Astept contraargumente dar din pacate primesc doar ...ironii gratuite!
Iti voi raspunde eu, la meciurile alea din turul campionatului trecut cand a marcat 6 goluri, din care 1 cu Dinamo si 2 cu nATIONAL. Ca sa nu mai vorbesc de golul 2 din meciul cu Valencia si de golul din meciul cu Poli cand a sarit pur si simplu si a fost un gol foarte frumos, dar probabil ca aveai televizorul inchis si ai ascultat meciul la radio.
Crezi ca daca vorbesti despre "capacitatea de a intelege" si "acest" esti intelectual? Da-mi tu exemplu de jucatori mai buni dacat cei enumerati de tine ca nu sunt buni la Steaua? Ca apoi imi voi da seama daca ai sau nu ceva minte sau ceva in minte.
Esti pa, baiatule!
Deci, acum inteleg ca n-ai minte. De asta aveam nevoie. Mersi
Deci, acum inteleg ca n-ai minte. De asta aveam nevoie. Mersi
Ai reusit sa tragi o concluzie. sincer, nu te credeam capabil. Bravo!!!
P.S. Esti satisfacut?
Satisfacut poti fi in viata intima nu aici. Dar ma rog asta e. Sa incheiem aici ca n-am cu cine.