FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Banel Nicolita

«13456751»
dbd26.12.2005 14:28

deja esti offtopic...era vorba de Banel...continuam daca e la topicul lui Cristea...

nick200507.01.2006 10:35

LA MULTI ANI!!!

 

Multe succese in tricoul Stelei si impliniri pe toate planurile!

Ultras_Fever07.01.2006 13:31

La multi ani Banele!! Bafta in continuare!!

Bogdan4Steaua07.01.2006 13:33

La multi ani Banele!

madskillz07.01.2006 14:30

Banel e un super jucator.. tine-o tot asa si te vedem titular la nationala . La multi ani!

dbd07.01.2006 18:37

La Multi Ani !!!

IONUTZ-CIPRIAN09.01.2006 07:57

:evil: Sper din tot sufletul sa joci mai bine decat ai facut-o anul trecut,sa ajungi la NATIONALA.Si multa sanatate!!>>>> :twisted:

ManiaCU09.01.2006 12:30

Jardel daca nu pleaca in strainatate o sa ajunga un idol in Ghencea 8)

Banel nu a uitat de unde a plecat :) Are un super caracter baietzasul :wink: De cate ori ma intalnesc cu el in Br ma saluta si da bafta cu mine desi nu ma cunoaste f bine.Deja este un exemplu pentru braileni si sper ca va ajunge un mare jucator.

Pe vremea cand juca la Braila era folosit ca varf deseori si era cel mai bun la finalizare asa ca isi va reveni si la acest capitol! LA MULTI ANI BANELE !

raducelbun10.01.2006 09:50
Jardel daca nu pleaca in strainatate o sa ajunga un idol in Ghencea  8)  

Banel nu a uitat de unde a plecat :) Are un super caracter baietzasul  :wink: De cate ori ma intalnesc cu el in Br ma saluta si da bafta cu mine desi nu ma cunoaste f bine.Deja este un exemplu pentru braileni si sper ca va ajunge un mare jucator.

Pe vremea cand juca la Braila era folosit ca varf deseori si era cel mai bun la finalizare asa ca isi va reveni si la acest capitol! LA MULTI ANI BANELE !

Banel in cateva cuvinte: viteza, conditie fizica, vointa si ... atat!

 

Numai de bine!

sorin_77716.01.2006 12:28

Banel cel mai bun pana acum la testele fizice. Pe undeva era de asteptat.. la cat alearga baietasul asta... 8O 8O 8O

dbd16.01.2006 16:08

daca i-ar reusi si driblingurile mai mult ! :cry:

I.N.Money17.01.2006 01:01

Cam greu sa mai tina mingea sub control la ce viteza are :lol:

sorin_77717.01.2006 06:51

In cazul unei greseli eu pe Banel nu l-as pedepsi prin ture de alergare in jurul terenului, ci i-as cere sa conduca 2 baloane la picior de la o poarta la alta... :lol: :lol: :lol: Din doua baloane macar unul sa ajunga la destinatie :lol: :lol: :lol:

dbd19.01.2006 21:35

da' chiar...oare de ce nu poate el sa duca un balon cum trebuie ? viteza ? inaltimea ?

FANATIK RED-BLUE24.02.2006 18:50

Date oficiale:

 

Data nasterii : 07.01.1985

Locul nasterii : Faurei (Braila)

Post : mijlocas

Nr tricou : 16

Email : B***@***

Debut in divizia A : 30.07.2004 CFR Cluj - Poli AEK 2-1

Jocuri in divizia A : 43

Jocuri la Steaua : 28

Jocuri in sezonul curent : 14

Cartonase galbene in sezonul curent : 2

Cartonase rosii in sezonul curent : 1

Minute jucate in sezonul curent : 1014

Goluri marcate : 8

Goluri marcate pentru Steaua : 5

Goluri marcate in sezonul curent : 3

Selectii la echipa nationala : 0

Goluri marcate pentru echipa nationala : 0

the_killer25.02.2006 09:17

Banel are o viteza foarte buna.

andrei_8708.03.2006 23:31

tre sa stea mai mult pe loc sa poata sa-i paseze cineva ca lumea!

tot ce vreau de la el e sa dribleze mai mult, ca stie precis!

razvanis12.03.2006 17:11
Banel are o viteza foarte buna.
are dar din pacate doar atat :roll:
radoi8612.03.2006 17:35
tre sa stea mai mult pe loc sa poata sa-i paseze cineva k lumea!

tot ce vreau de la el e sa dribleze mai mult, ca stie precis!

N-as fi asa de sigur ca stie sa dribleze! De fapt Banel in afara de viteza nu mai are nimic de fotbalist!

AGRESSIVO198+112.03.2006 18:10

Banel macar munceste spre deosebire de altii..si nu are doar viteza cum credeti voi

home_of_ella12.03.2006 18:18

deci Banel e preferatul meu...si chiar daca e preferatul meu trebuie sa recunosc ca face si multe greseli...dar NO COMENT....

raducelbun15.03.2006 14:42

Banel a plecat de pe banca de rezerve a lui Poli si ... minune ... a ajuns titular la Steaua!!!

Eu unul nu inteleg de ce!!!

Omul nu are valoare si basta!!! Nu stie cu mingea, nu are centrare, nu are sut, nu are pasa si nici preluare. Despre ce vorbim!!! Poate la atletism ar fi ceva de capul lui dar la fotbal ... imi pare rau, nu se poate!!!

Drama cea mai mare este ca in lotul echipei nu ai cu cine sa-l inlocuiesti!!! INCREDIBIL!!!

sorin_77715.03.2006 19:35

deci pana la urma e cel mai bun de la Steaua pe postul lui... Eu as forta cu Oprita si incet incet i-as creea o concurenta... Poate se trezeste unul din doi :wink:

DanStan16.03.2006 11:31

E posibil ca Jardel sa fi dat de placerile Bucurestiului. Dar in mod sigur nu numai asta e problema. Banel e jucatorul ideal pentru un-doi-uri rapide. Nu are insa tehnica necesara pentru a trece in dribling de adversar si nici pentru a receptiona corect pase de 40-50 de metri.

In toamna Jardel ii spargea pe toti pentru ca intotdeauna Ogararu, Paraschiv sau Dica erau prezenti in zona pentru combinatie. Acum insa Olaroiu a modificat tactica si din cauza asta nimeni nu-l mai poate ajuta, ca doar nu poti face un-doi trimitand mingea in propria jumatate si reprimind-o in preajma careului advers.

Oprita pe de alta parte habar n-are sa intre in combinatii. El stie sa dribleze si sa care mingea. Are si tehnica necesara pentru a prelua corect. Din pacate e foarte lent. Si e atat de iesit din forma incat nici macar pasele de 3-4 metri nu-i ies.

Bogdan4Steaua17.03.2006 00:52

Banel le-a inchis gura contestatarilor! Bravo!!

«13456751»