Oricum nu merita huduit. Daca toti jucatorii ar avea atitudinea lui, am fi sus de tot. Banel, acum, atata poate...
Pai...acum? Daca nu acum,atunci cand.Are o istorie de meciuri in spate din care trebuia sa aiba o maturitate in fotbal.Pot spune c-a facut meciuri mai slabe decat meciul impotriva lui Grasshoppers Zurich.Dar,spre deosebire de acele meciuri,acum a mai fost adaugat langa Szekely,inca un nume care ofera un joc mai bun si ''trebuie'' sa ramana pe tusa fiindca Banel ''isi da viata pe teren'' : Radut.
Acum,daca Szekely este cu 2 ani mai in varsta decat Nicolita,atunci nu putem spune despre Radut ca intra ca-n club pe teren,ca nu alearga,ca nu-si doreste.Cel mai important este faptul ca si poate da o pasa buna,poate sa execute un corner in careul de 16m...
Banel Nicolita nu mai poate evolua.Momentul sau maxim a fost acum multi ani.