FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Banel Nicolita

«1353637383951»
Astristul13.08.2010 23:04

Il nostro capitano! :P

clausblaus14.08.2010 07:34

Si totusi marea majoritate a antrenorilor romani il apreciaza ca fiind unul din cei mai buni din Liga 1.

Ori noi nu ne pricepem deloc la fotbal,ori fotbalistii din Liga lui Mitica sunt varza,atata timp cat Banel este vazut ca unul dintre cei mai buni.

La meciul cu turcii maratonistul Romaniei a primit o lovitura direct in moalele capului,sa intri din postura de rezerva si sa fii scos dupa circa 10 min., nu este de ici de colea.Sa vedem daca a inteles ceva din aceasta "pleznitura".

mori_caine14.08.2010 08:24

Ba(la)nel Miaunel a fost pus intentionat capitan ! Piti nu-i prost , dorea sa-i dea un imbold puternic pentru a-si reveni , jucator de fotbal este si de la 2 auto-goluri activitatea sa pe teren a inceput sa scartaie , dar si pe ansamblul de critici aduse de Oier , tusa facuta si intrat usor in dizgratia suporterilor care-l apostrofau la meciuri ; are omul un psihic mai slab,dar nu cred ca trebuie sa dam cu `pietre` in el ; momentan se descurca bine , nu si la centrari unde tramvaiul 41 are de suferit !!:)))))

Logic ca Dorel Stoica este baza in vestiar insa se incearca o imbunatatire si o aducere la mal al acestui maratonist stelist care a facut furori candva si trebuie ajutat sa-si revina , e OM , nu robot !

 

Omul a venit din saracie , nu-i cereti sa fie "neamt" ca nu va fi in veci , dar dreptul la o sansa are si sa speram ca va profita de ea ! :)

Tupac Amaru14.08.2010 09:56
Ba(la)nel Miaunel a fost pus intentionat capitan ! Piti nu-i prost , dorea sa-i dea un imbold puternic pentru a-si reveni , jucator de fotbal este si de la 2 auto-goluri activitatea sa pe teren a inceput sa scartaie , dar si pe ansamblul de critici aduse de Oier , tusa facuta si intrat usor in dizgratia suporterilor care-l apostrofau la meciuri ; are omul un psihic mai slab,dar nu cred ca trebuie sa dam cu `pietre` in el ; momentan se descurca bine , nu si la centrari unde tramvaiul 41 are de suferit !!:)))))

Logic ca Dorel Stoica este baza in vestiar insa se incearca o imbunatatire si o aducere la mal al acestui maratonist stelist care a facut furori candva si trebuie ajutat sa-si revina , e OM , nu robot !

 

Omul a venit din saracie , nu-i cereti sa fie "neamt" ca nu va fi in veci , dar dreptul la o sansa are si sa speram ca va profita de ea ! :)

 

Totusi, Steaua nu este un ONG pentru ajutorarea tziganilor saraci, dar cinstiti!

Tupac Amaru14.08.2010 10:02
Si totusi marea majoritate a antrenorilor romani il apreciaza ca fiind unul din cei mai buni din Liga 1.

Ori noi nu ne pricepem deloc la fotbal,ori fotbalistii din Liga lui Mitica sunt varza,atata timp cat Banel este vazut ca unul dintre cei mai buni.

 

Ai dreptate. Parerea mea este ca in subconstientul romanilor de buna credinta s-a instalat o teama uriasa de a critica un tzigan (de etnia "aleasa" nici nu mai zic), incat prefera fie sa taca, fie sa minta (evident, in sens pozitiv pentru cei care constituie subiectul discutiei).

O chestie normala, din moment ce monstruoasele crime comise de comunisti nu sunt considerate crime impotriva umanitatii!

Si mai e nevoie sa reamintim cine a instaurat comunismul in aceasta parte de Europa?

red&blue_boy14.08.2010 10:15
Ori noi nu ne pricepem deloc la fotbal,ori fotbalistii din Liga lui Mitica sunt varza,atata timp cat Banel este vazut ca unul dintre cei mai buni.

 

Cred ca asta e,noi nu ne prea pricepem,iar Banel e un super fotbalist! :D Sau super atlet?... :hmmm:

Astristul14.08.2010 17:59

Un atlet bun cu o tehnica precara.

Robert Aeroth14.08.2010 22:33
Gata!! Nu mai pot, nu-l mai suport, de 3 ani incoace mingea fuge de el, si noi il bagam titular il mai facem si capitan. Aseara, din nou n-a facut absolut nimic, toate centrarile se opreau in primul om, cum ajungea mingea la el se incheia faza - numai pase inapoi si in lateral, plus ca mai strica si actiunile coechipierilor.

Oare antrenorii astia de la Steaua nu vad ca Banel nu poate sa joace fotbal, nu stie, de cati ochi au nevoie sa vada lucrurile astea? :cursing:

 

Total complet 100% de acord.

S.Mariuss17.08.2010 13:57

banele ia loc pe bancutza nene

S.Mariuss18.08.2010 05:31

Steaua a primit super oferte pentru capitanul Nicolita care ar putea juca cu Grasshopper si Vaslui ultimele sale meciuri pentru echipa lui Ilie Dumitrescu!

 

Mijlocasul Stelei este tinta lui Dinamo Moscova dispusa sa dea pe el 2 milioane de euro. Si cluburi din Germania s-au interesat de stelist!

 

Atacat dur dupa amicalul nationalei cu Turcia, Nicolita ar putea fi lasat sa plece de Gigi Becali.

 

Plecarea sa de la echipa ar putea fi 'anulata' de aparitia lui Szekely a carui recuperare decurge perfect . Janos ar putea reveni peste 2 saptamani pentru Steaua.

 

 

sport ro

red&blue_boy18.08.2010 06:53

Bine ar fi sa fie reale ofertele astea...

clausblaus18.08.2010 07:06

Cand or vedea aia ce lant de second-hand are Banel la "bicicleta" ne lasa sa ne spalam pe cap cu el.

Asta o sa iasa la pensie de la Steaua!

DelPiero1018.08.2010 07:21

Oare si-a gasit Banel lantul de la tricicleta?Penibila imitatie.Eu cred ca antrenorii Stelei au creierul spalat,pentru ca absolut nici unul nu a vazut si vede ca baietasul asta nu stie absolut NIMIC.Ma rog,nimic legat de fotbal.

red&blue_boy18.08.2010 10:43
Asta o sa iasa la pensie de la Steaua!

Asta mi-e teama si mie... :dry:

 

Eu cred ca antrenorii Stelei au creierul spalat,pentru ca absolut nici unul nu a vazut si vede ca baietasul asta nu stie absolut NIMIC.Ma rog,nimic legat de fotbal.

Nu are rost,e prea tarziu,daca pana acum nici unul nu si-a dat seama de asta.Sau poate nimeni n-a vrut sa se puna cu protectorul lui Banel,ciobanul din loja. :dry:

Allyylla18.08.2010 17:17
Bine ar fi sa fie reale ofertele astea...

 

 

Asa se vehiculeaza pe la teveu, cum ca ar pleca Nicolita si Stancu ar fi pus capitan. Dar la teveu se vehiculeaza multe :-j

cristian01418.08.2010 18:27

Fiti si voi mandri. Pai ce, numai Milan sa-l aiba pe Maldini, numai Liverpool pe Gerrard, numai Juve pe Del Piero ?! Da' Banel cu ce e mai prejos ? Huoo rasistilor.

Pepinho18.08.2010 18:34

2 cuvinte. JANOS SZEKELY fular-campionii

strezahuzum18.08.2010 20:48

Ideea ca vreo echipa de pe lumea asta ar fi dispusa sa plateasca 2 milioane pentru antitalentul Nicolita e o jignire la adresa tuturor celor care au pus vreodata pe ei un tricou de jucator al Stelei.

clausblaus18.08.2010 21:32
Fiti si voi mandri. Pai ce, numai Milan sa-l aiba pe Maldini, numai Liverpool pe Gerrard, numai Juve pe Del Piero ?! Da' Banel cu ce e mai prejos ? Huoo rasistilor.

 

Ai promis ca-ti schimbi stilul,da' nu poti....sa nu te plangi "dupa" ca nu ai fost inteles!!!

Maye18.08.2010 21:36
Fiti si voi mandri. Pai ce, numai Milan sa-l aiba pe Maldini, numai Liverpool pe Gerrard, numai Juve pe Del Piero ?! Da' Banel cu ce e mai prejos ? Huoo rasistilor.

Pai asa e mai Cristi.

 

Banel Metronomul nostru!

 

Acest Forrest Gump al sufletelor noastre!

poatepoate20.08.2010 08:01

nu merita huiduit, omu a dat tot ce poate mereu, doar ca atata poate.. sunt sigur ca sub un antrenor profesionist poate ajunge un fundas dreapta decent chiar si pentru CL; antrenorii sunt de vina ca prefera sa-l considere mijlocas care face si faza defensiva decat un fundas care poate urca in atac(ce sa mai vb ca la nationala a fost jucat si varf) :ce_oameni:

Cosmin10420.08.2010 09:07

dua parerea mea nu merita huiduit. isi da viata pe teren, alearga cel mai mult. :ce_oameni:

Maye20.08.2010 09:11
dua parerea mea nu merita huiduit. isi da viata pe teren, alearga cel mai mult. :ce_oameni:

Pai alearga.

Fotbalul consta in alergat?

 

Jucator care impresioneaza prin travaliul depus , care se precipita in momente importante ale jocului.Mai are de muncit la finalziare si la centrari.Determinarea si capacitatea sa de efort m-a impresionat si in meciul de azi.

Postare din 2005.

Banel nu a mai progresat de 5 ani.

red&blue_boy20.08.2010 09:55
Postare din 2005.

Banel nu a mai progresat de 5 ani.

Exact...De ce nu vad si altii lucrul asta?...

y-jam20.08.2010 10:03

Oricum nu merita huduit. Daca toti jucatorii ar avea atitudinea lui, am fi sus de tot. Banel, acum, atata poate...

«1353637383951»