FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Banel Nicolita

«1262728293051»
stelistul stelist24.09.2008 17:32

@--Steaua4Ever--GaByoo7

 

iti dau dreptate

sirFlorin25.09.2008 07:33
Banel s-a accidentat destul de grav. Acum cand era in forma i s-a taiat craca de sub picioare.

a lipit craca la loc in meciul cu gazu :bananadance: deci hai banele ca se poate nimeni nu te mai scoate de pe dreapta

Verssace25.09.2008 08:03

aleargã ca nebunul , dã goluri foarte importante , de fair-play nu mai zic .. CE mai vreti de la el ??

4_ever_steaua25.09.2008 15:08

Banel?acest MARE fotbalist va fi iubit de noi,SUPORTERII Stelei mult timp de acum inainte..chiar daca face unele greseli joaca foarte bine..multi nu`l suporta..de ce fratilor? cand nu e Banel pe teren Steaua are un mic handicap...si sper ca nu sunt singura care a observat asta...

DelPiero1025.09.2008 18:30
aleargã ca nebunul , dã goluri foarte importante , de fair-play nu mai zic .. CE mai vreti de la el ??

Sa invete fotbal.

Melku26.09.2008 22:24

Lasa ca stie ceva fotbal, stie sa recupereze foarte bine pentru un mijlocas de banda, stie sa sustina apararea, uneori stie sa centreze, stie sa se tina bine pe picioare in dueluri, stie sa fie stapan pe el (vezi golul de acasa cu Galata, iti dau cel putin 5 nume care daca se aflau in situatia lui ratau).

Hai sa nu fim ipocriti, pana la urma cu golurile lui ne-am calificat in CL, altfel nu pupam noi. Gol acasa, gol deplasare plus anihilare totala in Ghencea a lui Arda Turan.

sirFlorin30.09.2008 10:04

...ce mataranga are in pantaloni :)) 25 cm... :bananadance: ...gata cuc prosteala hai ca esti din nou pe val baga o fisa si cu fiorentina :steag_cruce_invers:

.Ax3L.30.09.2008 10:39
...ce mataranga are in pantaloni :)) 25 cm... :bananadance: ...gata cuc prosteala hai ca esti din nou pe val baga o fisa si cu fiorentina :steag_cruce_invers:

 

am citit si eu de ce detine in pantaloni stiti cum se numeste p_ _a de neam prost ;)) Banele la firenze esti considerat cel mai periculos jucator fale pe plac si dale un gol sa se adevereasca ca esti cel mai periculos jucator

equililbrum30.09.2008 19:49

Banel munceste pe teren,dar nu are nici o treaba cu sportul asta,alerga repede si mult dar se uita in pamant,si de multe ori alearga si cu spatele la minge,mai tehnic decat acum nu o sa fie niciodata pentru ca nu are viziune de fotbalist.

SteauaB30.09.2008 20:56

Nicolita kiar a reusit cu ceva dribling seara asta, bravo lui - oricum, e mult mai technic si talentat ca Stancu, deci clar.

tibya03.10.2008 07:17

Nicolita are momentele lui foarte bune....

Isi da viata pe teren

Nu e de mirare ca la nationala a alergat cel mai mult parca.....

In jur de 10km ...

:gathering:

sabin130703.10.2008 08:04

@SteauaB

Nicolita e cel mai tehnic jucator care a calcat vreodata pe gazonul din Ghencea. Tehnica a fost mereu punctul lui forte.

 

@tibya

Pacat ca nu e ¨nationala¨ de atletism.

 

DelPiero1003.10.2008 09:04
Nicolita kiar a reusit cu ceva dribling seara asta, bravo lui - oricum, e mult mai technic si talentat ca Stancu, deci clar.

Du-te bai....da' du-te tare,poate daca te referi la Ionut Stancu,ai dreptate...

tibya03.10.2008 17:54

SABIN asa e :notangel: :laugh:

dani p03.10.2008 18:10

mie imi place de Banel, cum a zis si Radoi, avem nevoie si de muncitori in echipa. Un singur lucru nu imi place, nu ar mai trebui ca el sa bata loviturile libere din margine, si loviturile de colt, ca greseste mult. Ar trebui sa stea undeva sa impiedice un eventual contraatac, ca are viteza si ar ajunge usor adversarul din urma...

Guardian04.10.2008 17:03

Cicã s-a accidentat !

sper cã panã la meciul cu Lyon sã isi revinã.

bibi8001.11.2008 21:14
eu o sa-l fluier la fiecare gresala poate suna ciudat poate e aberant pt unii dar astept cu nerabdare meciul cu Arges de sambata sa-l taxez pt orice excutie ratata. Simt ca m-am prostit total dupa meciul cu Galata, visez numai coalitii impotriva tiganului...bannere, steaguri pe doua bete cu mesaje impotriva lui. Ma gandeam chiar ca il putem distruge psihic daca vede ca e apostrofat de o parte din spectatori meci de meci indiferent de jocul lui, am inteles ca e mai emotiv saracul....ma agit aiurea oricum..

nu cred ca am auzit ceva mai aberant in toata viata mea,ti se pare corect sa faci asa ceva unui om care practic nu ti-a facut nimic?

steaua_gloria01.11.2008 21:23

@ bibi

 

ala chiar ca-i prost

bibi8001.11.2008 21:27
@ bibi

 

ala chiar ca-i prost

si faza e ca a dat un gol cu argesul si a jucat f bine asa ca ai gresit ;Nostradamus;

 

Blackzie01.11.2008 21:30

Imi place din ce in ce mai mult de Banel :happy:

CatalinBerceni01.11.2008 22:01
nu cred ca am auzit ceva mai aberant in toata viata mea,ti se pare corect sa faci asa ceva unui om care practic nu ti-a facut nimic?

 

Da...vad ca se bat campii pe aici.......ala a gresit forumul, rasistii sunt prin alte parti la noi la Steaua cel putin nu este important nici faptul ca un jucator a jucat la Dinamo sau rapid si acum ne reprezinta , atat timp cat o face cu determinare si respect, dar sa punem acum problema pe Banel, ar trebui sa-i fie rusine, adica si eu care sunt impotriva ungurilor si a tiganilor nu pot sa nu apreciez un om atata timp cat lupta pentru a intra in normalitate, iar Banel este exemplul perfect al "tiganului" care doreste altceva decat sa fure sau sa cerseasca, tot respectul pentru asta. Si sa fim seriosi, a fost cel mai bun om al meciului, a dat pasa de gol, a reusit multe recuperari , s-a repriat in aparare excelent , si spre uimirea multora a reusit si niste scamatorii dar nu prea eficiente, oricum se indreapta spre bine, eu cred ca omul asta ar trebui aplaudat la scena deschisa la primul meci acasa pentru ca merita

bibi8002.11.2008 22:38
Da...vad ca se bat campii pe aici.......ala a gresit forumul, rasistii sunt prin alte parti la noi la Steaua cel putin nu este important nici faptul ca un jucator a jucat la Dinamo sau rapid si acum ne reprezinta , atat timp cat o face cu determinare si respect, dar sa punem acum problema pe Banel, ar trebui sa-i fie rusine, adica si eu care sunt impotriva ungurilor si a tiganilor nu pot sa nu apreciez un om atata timp cat lupta pentru a intra in normalitate, iar Banel este exemplul perfect al "tiganului" care doreste altceva decat sa fure sau sa cerseasca, tot respectul pentru asta. Si sa fim seriosi, a fost cel mai bun om al meciului, a dat pasa de gol, a reusit multe recuperari , s-a repriat in aparare excelent , si spre uimirea multora a reusit si niste scamatorii dar nu prea eficiente, oricum se indreapta spre bine, eu cred ca omul asta ar trebui aplaudat la scena deschisa la primul meci acasa pentru ca merita

vad ca mai exista totusi cineva cu picioarele pe pamant

JDERUL03.11.2008 06:53

Este de apreciat ca ,,vrea" in continuare. Din cand in cand ii mai si iese cate ceva.Foarte util echipei in plan psihologic la acest moment in care pana si Radoi a devenit parca apatic!

Melku03.11.2008 21:12

Merge bine cu Ogararu in spate pentru ca nu numai ca nu trebuie sa coboare incontinuu dar Ogararu il mai si ajuta in ofensiva ;)

CatalinBerceni04.11.2008 23:29
Merge bine cu Ogararu in spate pentru ca nu numai ca nu trebuie sa coboare incontinuu dar Ogararu il mai si ajuta in ofensiva ;)

 

merge pe dracu.....Ogararu nu face nimic acolo...noroc cu Nicolita.....sa va uitati de cate ori pe meci Ogararu intra in centru si lasa flancul liber...si de cate ori este depasit pe flancuri....eu am numarat in medie de 9 ori pe meci...

«1262728293051»