FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Banel Nicolita

«1252627282951»
renaldo1101.09.2008 12:18

acum daca Banel nu marca iar era injurat..acum ca a marcat toata lumea bravo Banel... ;)) se vede ca la bine sunteti da la rau nu :P

Double Jay03.09.2008 09:56

Prea multa lume falsa, prea multi hateri. Banel are o capacitate de efort cum putini jucatori au in Europa. Si mai si marcheaza acum ca sunt si altii care alearga.

Double Jay03.09.2008 10:59

Bãnel

 

Încercați sã excelați în domeniul dumneavoastrã, oricare ar fi acela, dupã ce veți fi urcat cîteva etaje în fugã pe scãri. În unele partide, asta mi se pare diferența dintre Nicolițã și alți fotbaliști, cã el este acea persoanã care nu prinde niciodatã loc în lift. E nedrept sã-i numeri doar centrãrile prin spatele porții și sã-i reduci jocul la o alergare buimacã. Noi asta facem: deseori îl judecãm pe Nicolițã doar la momentul în care se deschid ușile liftului, iar el apare cu limba scoasã de un cot, sãrind ultimele trepte.

 

La fel s-a întîmplat și în ceea privește drumul lui prin viațã, în care a pornit cu un important handicap. Ne place ca un tip care pleacã de jos sã ajungã sus, dar unui astfel de "self made man" îi negãm dreptul de a avea perioade proaste sau de a-și cumpãra o mașinã scumpã. E ca un contract unilateral: te simpatizãm atîta timp cît faci de toate și le faci bine.

 

În ultimii ani, de cîte ori antrenorul - de la Steaua sau de la "naționalã" - a dorit o schimbare prin care sã întãreascã atacul, cine a fost înlocuit? De cele mai multe ori, fundașul dreapta. Era de la sine înțeles cã Nicolițã va alerga cît doi și va acoperi și acea zonã.

 

Ceva interesant s-a petrecut însã în dubla manșã cu Galatasaray. Un alt jucãtor de travaliu, Toja, a fost integrat în mecanism și, dacã adãugãm capacitatea de efort a lui Dayro Moreno, constatãm cã Steaua a devenit o echipã care, așa cum se spune în jargonul tehnico-tactic, poate "sta sus". Spațiile dintre jucãtori au scãzut, iar efortul a fost împãrțit între mai mulți.

 

Cînd nu a mai fost singurul jucãtor ofensiv care sã hãrțuiascã, sã dubleze și sã centreze, Bãnel nu a mai pãrut rudimentar. Ba chiar, dupã luni de zile în care doar a cãrat pianul, a și cîntat la el.

 

 

http://www.adriangeorgescu.ro/2008/08/31/Banel/

steaua_gloria04.09.2008 07:20

"Banel Nicolita este in realitate mai in varsta cu trei ani decat este trecut in Cartea de Identitate, scrie revista Star, care a descoperit ca tatal sau l-a declarat oficial abia la doi ani si zece luni." sport.ro

 

MALDINI04.09.2008 08:23
"Banel Nicolita este in realitate mai in varsta cu trei ani decat este trecut in Cartea de Identitate, scrie revista Star, care a descoperit ca tatal sau l-a declarat oficial abia la doi ani si zece luni." sport.ro

 

 

El sa fie sanatos...atata timp cat alearga si joaca bine poate sa aiba si 35 de ani :)

redandblue04.09.2008 08:53

Inca o demonstratie a faptului ca presa din Romania este penibila. Au vazut ca are si Banel un moment bun in cariera si au cautat repede cateva subiecte de barfa ieftina tipic romaneasca. De unde dracului au stiut pseudo-ziaristii aia cu liceu industrial absolvit ca Banel are cu trei ani mai mult? Si daca ar avea ce ? A omorat cumva pe cineva ?

N-am vazut asa ceva...mentalitatea asta cacacioasa a romanului la fel ca in bancul cu capra vecinului.Mi-e sila...

redondo04.09.2008 09:13

In 2006 cand a fost in cea mai buna forma a carierei lui nimeni nu aflat nimic,iar acum sare din nou presa in cautare de senzational

bodanelu04.09.2008 09:19

imi aduc aminte ca si atunci inventasera ceva de genul. Numai ca atunci ziceau ca e cu 5 ani mai mare..

MoWeed04.09.2008 09:25

Macar de atunci a mai scazut diferenta de varsta.

vlad7504.09.2008 09:28

STAR...... acest Evenimentul Zilei cu stirile sale spumoase de dupa Revolutie:

"O gaina a nascut pui vii"...

"S-a nascut un bebelus care vorbeste ,perfect,3 limbi straine!!!"...(Mai bun era titlul: "S-a nascut un bebelus care vorbeste 3 limbi,perfect straine!!!")

Si sa nu uitam de deliciosul titlu: "A murit in timp ce incerca sa violeze o gaina!!!"(cum mama naibii vine asta??-simplu: a cazut un bolovan peste el)

SENZATIONAL!

Saracul Banel,parca ar fi o fetita d'aia mica cu ochii oblici ce incearca sa-si ascunda varsta pentru a intra la sol pentru un exercitiu!

OLIMPIADA TRAIASCA!

steaua_gloria04.09.2008 09:49
"A murit in timp ce incerca sa violeze o gaina!!!"[/b](cum mama naibii vine asta??-simplu: a cazut un bolovan peste el)

:laugh: haha.tare

Tudor C.04.09.2008 18:00

"Cei de la Star au scris o mare minciuna. Nu este normal sa publici un asemenea articol si sa folosesti ca surse vecinii mamei mele, care sunt invidiosi pe familia mea si ar fi in stare sa spuna orice pentru un pumn de bani. Eu nu am jignit pe nimeni in viata mea si tot ce imi doresc este sa fiu lasat in pace.

 

Nu sunt un personaj monden, dau foarte rar declaratii in presa si nu-mi place ca imaginea mea sa fie sifonata de publicatii care doresc sa-si imbunatateasca tirajul scriind lucruri urate despre mine.

 

Daca pana acum nu am raspuns atacurilor lansate de presa la adresa mea, de data aceasta am decis sa apelez la caile legale pentru a-mi apara imaginea. Daca am bun simt si nu comentez minciunile aparute in mass media, nu inseamna ca sunt un om prost", a spus Nicolita.

SebahSTEAUA04.09.2008 18:45

eh, la partea cu om prost n-as baga mana-n foc :)) dar oricum..mizerabil articolul cu varsta lui Banel. Ce indignare..Banel e mai batran, Banel e mai tanar, bla bla bla, lipsa de subiecte

punkboy04.09.2008 18:50

Banel cik a fost inregistrat la 2 ani si 10 lunui potrivit unei reviste de scandal deci este cu 3 ani mai mare dekat este acum trecut in Buletin,dk se insala revista va PLATI pt trebuie asta Banel deja facand Reclamatia si deschizand PROCES revistei care se umple de BANI pe URMA lui

puyol04.09.2008 22:49

si eu CRED ca Banel chiar are 23 de ANI iar cei de la STAR au scris O minciuna.. sa FIE clar !!

MoWeed04.09.2008 22:56

Poate, daca ii da in judecata, se vor gandi alta data de 2 ori pana sa scrie astfel de mizerii despre jucatorii nostri

c.ronaldo1705.09.2008 08:18

Banel Nicolita: Voi actiona in judecata revista Star!

 

steauafc.com

steaua_gloria05.09.2008 18:42

Banel s-a accidentat destul de grav. Acum cand era in forma i s-a taiat craca de sub picioare.

DelPiero1005.09.2008 19:10

Foarte bine!Avem oameni pe postul lui.Sper sa nu mai revina in primul unsprezece...poate sa dea 100 de goluri,pt mn acelasi jucator sub-mediocru va ramane...

korynna05.09.2008 19:13

Insanatosire grabnica!

Numai belele are baiatul asta...

redandblue06.09.2008 05:51

Imi pare rau ca s-a accidentat tocmai acum cand avea o perioada buna atat la Steaua cat si la echipa nationala. Tare ma tem ca aceasta accidentare plus concurenta din echipa Stelei pe postul lui vor duce la sfarsitul perioadei bune pentru Banel. Sper sa nu ajunga si el la fel ca cei care ne-au calificat in UCL sezoanele trecute...

MALDINI06.09.2008 05:54

Abia isi revenise si el , ca hop...s-a accidentat :(

steaua_gloria21.09.2008 21:01

Banel e intradevar un jucator indispensabil Stelei in momentul de fata.Cu el in meciul cu Bayern, nu mai pasau fundasii nemtilor in jumatatea noastra.

Melku21.09.2008 21:58

@DelPiero10

 

Nu mai fi asa de drastic, nu imi spune ca preferi un Szekely estetic decat un Banel eficient. Eu chiar mi l-am dorit la meciul cu Bayern in teren. Sub-mediocru sau nu, sa nu uitam ca EL ne-a calificat in grupe, gol in tur, gol in retur, iti spun cel putin 5 jucatori care ratau in locul lui la meciul din Ghencea.

 

A dat asta seara un gol foarte frumos, unii inventeaza golurile prin executii spectaculoase, el prin munca.

--Steaua4Ever--GaByoo724.09.2008 17:30
Daca juca Banel si Radoi in meciul cu Bayern era casi castigat...se vedea clar ca la mijloc pierdeam toate mingile(lipsea Radoi) si apoi in fata , in locul lui Banel ,Semedo nu le avea cu partea dreapta!! Banel :hooray:
«1252627282951»