FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Banel Nicolita

«1151617181951»
Wally19.08.2007 23:49
Am auzit o declaratie de-a lui GG in legatura cu niste probleme pe care le-ar avea Banel. Stie cineva despre ce probleme e vorba? Sau de ce natura sunt problemele?

Conform Fanatik Banel ar avea probleme cu Mafia: "Familia fotbalistului stelist a fost amenintata de Titel Cracanatu, un temut interlop brailean, care i-a cerut taxa de protectie: 20.000 de euro pe luna!". O alta inventie a presei, dupa parerea mea.

mountytoma20.08.2007 00:50

Bai Banele, lasa-l pe Cracanatu ala, ca in Faurei nu intra decat cei de-ai locului. Dar lasa-ne un pic, stai pe banca de rezerve pana iti vine mintea la cap. In ultimele 6 meciuri, in loc de 10 pase de gol ai tras 10 suturi fara nici o speranta de reusita! Si mai lasa dracului foarfecele alea ca-ti rupi gatul si asta i-o doresc doar lui Radoi!

steaua-steaua-steaua22.08.2007 23:08

Serios acum, poate-ar trebui sa i se dea lui Banel echipament galben si la meciurile Stelei, ca la nationala nu face deloc meciuri rele. Alearga la fel de mult, dar mult mai eficient. I-a dat o pasa grozava lui Mutu la un moment dat... pacat ca briliantul dadea numai peste poarta.

Cat pe ce sa si inscrie Banel imediat dupa golul lui Dica, dar s-a speriat si el de greseala portarului turc si a dat pe langa poarta din 3m.

wolfi23.08.2007 13:57

Ce de acuze la adresa unui jucator ca Banel. Daca nu era el cine ne scotea din rahat la meciul cu Zaglebie? Polonezii se bagau 100% cu curu-n poarta a 2-a repriza daca intrau cu avantaj.

 

Banel a jucat foarte bine si aseara in meciul cu Turcia. Si da, recunosc, a gresit cateva interceptii in ultimele meciuri, dar nu trebuie sa-i luati capul. O sa-si revina si o sa ne incante si chiar daca nu ne incanta tot isi face treaba si trage cel putin un jucator dupa el.

salam29.08.2007 21:30

Nicolita face toata echipa Steaua ma vere, nu mai vorbi asa de el, ca omul e si el amarat si muceste sa satisfaca pe toata lumea! forzateaua spre cl

strezahuzum29.08.2007 21:40

Banel a fost o petarda si de data asta (adica in returul cu bielorusii) asa cum a fost si in tur. Centrarile - fara exceptie, proaste in afara de cea mai simpla cu putinta, de fapt o banala pasa de 10 metri de la golul 2. De alergat a alergat ca habaucul, fara tinta si mai mereu fara folos. Preluarile tot alea care le stiam, adica sare mingea din el ca din gard. A fost un moment ... o deviere superba a lui Dica ce l-ar fi lasat pe idolul Faureiului singur cu portarul, daca ar fi stiut sa preia. Dar el bineinteles ca pierdut mingea, provocand o privire plina de lehamite si resemnare a lui Dica... pe care in privinta asta chiar il inteleg.

MadFroG29.08.2007 22:42

Banel n-are fata de primul 11. Gica, cu tot respectul... esti chior ca si Zeroli?

ro_steaua10.09.2007 10:15

Banel Nicolita a recunoscut fazele "violului" din apartamentul lui!

 

 

http://www.cancan.ro/2007-09-04/Banel-Nico...mentul-lui.html

dmb13.09.2007 15:30

Aseara Banel a jucat... de loc! Acum inteleg pe cei care-l critica fiindca il vad mai des ca mine! :tongue:

mountytoma27.10.2007 17:41

Desi a marcat astazi la Cluj, lui Banel ar trebui sa ii fie rusine de ce joaca el la Steaua de mai bine de un an. Cere-te titular pe banca de rezerve pana iti revii, Banele!

fibrytzo30.10.2007 13:23

Comparati-l pe Banel cu oricare jucator de la Steaua in afara de Zapata si va dati seama ca isi da silinta putin... fata de ceilalti chiar daca nu are el nu stiu ce tehnica, nu-l mai criticati!

borcescu_coposan31.10.2007 14:30

Peste 2 ani il vad la Unirea Urziceni... apoi la Vaslui... si la Industria Sarmii... apoi la FC Faurei... daca exista...

_yang31.10.2007 17:03
...apoi la FC Faurei... daca exista...

 

 

Daca nu exista, sa se infiinteze, ca sa putem scapa mai repede de el...

vladfcs200709.11.2007 18:16

Si Banel este un jucator de Steaua... are viteza, are talent... este o adevarata vedeta pentru Steaua... si ne mai si impresioneaza cu goluri... bravo, "Jardel"!

 

FORZA Steaua pana la MOARTE! fularultrasfularsteaua2

JDERUL09.11.2007 18:40

Din pacate, atat pentru el cat si pentru noi, Banel are o viteza in plus fata de ceilalti colegi de linie.

 

De la acest aspect cred ca se trag nerealizarile lui. Nu are sustinere, nu are cui sa centreze si atunci incearca sa finalizeze singur. Nu are el driblingul lui ZORRO si nici geniul lui Hagi, dar are viteza si o dorinta enorma de a face ceva.

 

Poate fi acuzat de orice, numai de lipsa de daruire nu. Are atata bun simt incat daca ar putea, ar face singur tot jocul, iar la sfarsitul partidei ar fi in stare sa spuna ca succesul se datoreaza echipei.

 

Daca am avea si pe stanga unul asemeni lui si cu un Vali Badea in forma, altfel ar sta lucrurile!

mountytoma10.11.2007 15:19

De prea multa vreme Banel nu joaca nimic, si numai sustinerea lui Becali il aduce in primul 11 meci de meci.

 

Ca e jucator valoros ne-a dovedit-o, ca munceste ne-o dovedeste meci de meci, dar e total iesit din forma si ar trebui sa treaca pe banca de rezerve sau la Steaua II ca sa se trezeasca...

 

Altfel murim cu el de gat, datorita unui bou care viseaza sa-l vanda pe 20 mil euro!

 

P.S.: era sa uit: s-a gandit Banel sa faca economie la alergat tocmai la golul 1 al Sevillei!

 

La 25000 de pasi cati face el intr-un meci, tocmai atunci s-a gandit sa renunte la vreo trei...

dmb11.11.2007 08:21
De prea multa vreme Banel nu joaca nimic, si numai sustinerea lui Becali il aduce in primul 11 meci de meci.

[...] dar e total iesit din forma si ar trebui sa treaca pe banca de rezerve sau la Steaua II ca sa se trezeasca...

Altfel murim cu el de gat, datorita unui bou care viseaza sa-l vanda pe 20 mil euro!

 

Na, ca ti-a facut-o! :laugh:

strezahuzum12.11.2007 08:57

Iata ce ne zice Vochin despre Banel, in cifre, ca de obicei :

 

Cifrele rele

Mijlocașul stelist pierde 54,3% dintre mingi, procent mare de nereușite! Doar una din 7 pase ale lui reușește sã-l scoatã pe adversar din joc.

1% din driblingurile lui Bãnel îi reușesc

Nici la centrãri nu stã mai bine. Dã trei centrãri bune la douã meciuri.

 

Astea-s "cifre rele"? Sunt horror de-a binelea! 54% din mingi pierdute inseamna ca practic la Nicolita mor jumatate din actiunile noastre de atac. Din 7 pase, doar una singura e utila! Adica 12 pase din 100!

 

De partea cu centrarile, nici nu mai comentez. Trei centrari bune la doua meciuri, e sub execrabil. E ceva de divizia C. De fapt, cine-si mai aminteste ultimul gol marcat dintr-o centrare a lui Banel, din actiune, nu din faza fixa, are o bere de la mine.

 

Cifrele bune

Dar randamentul lui Bãnel în faza defensivã este aproape miraculos. Conform statisticii gsp, are 5 recuperãri efective pe meci, "efectiv" însemnînd cã furã mingea de la adversar, rãmîne cu ea și o joacã mai departe pentru echipã.

ªi eficiența. E coparticipant la aproape unu din trei goluri ale Stelei.

 

Ah, iarasi incepem cu spalatul impresiilor proaste. Pacat. Bun, Banel recupereaza 5 mingi pe meci. So what ? Treaba mijlocasului dreapta e sa sprijine atacul, mai ales la Steaua, care in 25-26 de meciuri in campionat are de spart "autobaze". Recuperarile sunt un bonus, dar alta ar trebui sa fie functia principala a unui mijlocas dreapta.

 

Constanța este însã cu adevãrat elementul miraculos al fotbalistului de 22 de ani. Din ianuarie 2005, de cînd a venit la Steaua, a jucat 128 de meciuri din 139 posibile. O prezențã de 92%.

În acest sezon a bãtut toate recordurile. Are 1722 de minute la Steaua, în toate competițiile, și 315 minute pentru "naționalã".

2037 de minute a jucat Bãnel Nicolițã în acest sezon, record pentru toți fotbaliștii români, și peste Mutu, Lobonț sau Chivu!

 

A jucat degeaba daca tot ce a facut a fost sa piarda jumatate din mingi, sa dea 2 centrari bune la 3 meciuri si o pasa buna la 7 proaste.

 

Banele, sper din tot sufletul ca la iarna sa ne despartim amical. Stiu ca vrei, dar nu poti. Si daca la 22 de ani nu poti, n-o sa poti niciodata. Prea mult timp a fost banda dreapta mana moarta la Steaua.

predatorpulse712.11.2007 09:12
Iata ce ne zice Vochin despre Banel, in cifre, ca de obicei :

 

 

 

Astea-s "cifre rele"? Sunt horror de-a binelea! 54% din mingi pierdute inseamna ca practic la Nicolita mor jumatate din actiunile noastre de atac. Din 7 pase, doar una singura e utila! Adica 12 pase din 100!

 

De partea cu centrarile, nici nu mai comentez. Trei centrari bune la doua meciuri, e sub execrabil. E ceva de divizia C. De fapt, cine-si mai aminteste ultimul gol marcat dintr-o centrare a lui Banel, din actiune, nu din faza fixa, are o bere de la mine.

 

 

 

Ah, iarasi incepem cu spalatul impresiilor proaste. Pacat. Bun, Banel recupereaza 5 mingi pe meci. So what ? Treaba mijlocasului dreapta e sa sprijine atacul, mai ales la Steaua, care in 25-26 de meciuri in campionat are de spart "autobaze". Recuperarile sunt un bonus, dar alta ar trebui sa fie functia principala a unui mijlocas dreapta.

 

 

 

A jucat degeaba daca tot ce a facut a fost sa piarda jumatate din mingi, sa dea 2 centrari bune la 3 meciuri si o pasa buna la 7 proaste.

 

Banele, sper din tot sufletul ca la iarna sa ne despartim amical. Stiu ca vrei, dar nu poti. Si daca la 22 de ani nu poti, n-o sa poti niciodata. Prea mult timp a fost banda dreapta mana moarta la Steaua.

 

Daca i-am arata aceste cifre de groaza lui Becali, el ar zice "da domne, dar el e baiat de caracter, nu ca alte hahalere".

 

Banel a fost, ramane si probabil va fi un jucator mediocru, chiar daca este un caracter admirabil.

 

Dica, de exemplu, poate nu are caracterul lui Banel, dar a facut infinit mai multe lucruri decat Banel. Nicolita a fugit mult si de multe ori a fugit degeaba. Plecarea lui Ogararu l-a dus inevitabil in declin, pentru ca abia acum se vede cat de important era George pentru ca colabora foarte bine cu Banel si ii asigura spatele, astfel Banel participand mai mult la faza ofensiva.

 

Daca ne uitam la cifrele lui Banel observam ca el e un jucator eminamente defensiv, iar Piturca si-a dat seama de acest lucru folosindu-l mai mult in meciurile in care trebuia sa se apere, si totusi de multe ori el e bagat in atac cu jucatori ca Dica, Badea, Iacob care indiferent de forma lor odata au fost atacanti, pe cand Banel doar fuge pe dreapta, dar de driblat nu dribleaza, de centrat nu centreaza, si pierde jumatate din mingi, deci e o mana moarta.

 

Mai punem in teren si un geniu in viata precum Surdu, un atacant care nu mai e atacant gen Iacob si Badea, un plictisit gen Dica si deodata constatam cu jucam in vreo 6-7 oameni.

 

Daca tot ne-am manjit mai mult prin venirea celuilalt Becali, macar sa ne aduca niste jucatori mai buni decat astia de acum, desi eu nu prea sper.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Recoba13.11.2007 22:53

Sunt un pacatos... am ajuns sa ma rog sa-i rupa lui asta piciorul careva... sa il accidenteze mai grav... macar asa sa scapam de el... si Semedo ala in loc sa il rupa pe asta, l-a gasit pe Plesan...

AlinforSteaua16.11.2007 14:30

Alearga mult, dar in unele meciuri alearga degeaba! In rest e bun...

 

Tine-o tot asa, Banelinho! forzateaua

steaua_gloria05.12.2007 18:58

Lui Banel ii trebuiesc niste lectii de dribling, in rest sunt multumit de efortul pe care il depune in teren.

se7en05.12.2007 19:34

Dribling, sut, centrari, cornere, pase, demarcari si lista poate continua...

steauaaa02.01.2008 19:46

Mijlocasul dreapta favorit al suporterilor si cel mai talentat pe care il are la dispozitie Marius Lacatus, Nicolita si-a castigat locul de titular fara dar si poate, neavand nici un fel de emotii in fata principalului si totodata singurului rival: Valentin BADOI, asta datorandu-se si prestatiilor minunate ale sale.

 

Chiar daca unii suporteri l-au numit "tigan", el a aratat talentul cu care l-a inzestrat Dumnezeu, deoarece oricine l-a vazut a avut despre el doar cuvinte de lauda precum: "are 3 plamani" sau "are plamani de fier ".

 

Bravo Nicolita, continua tot asa si vei ajunge la o echipa mare in EUROPA!

Wally02.01.2008 23:34

Faci misto de noi sau chiar crezi asta?

«1151617181951»