FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Banel Nicolita

«1131415161751»
dmb10.07.2007 18:28

Eu nu va contrazic (cum spuneam nu prea vad meciurile Stelei) dar ma mir de Piturca ca-l baga in nationala si apuca tocmai in cele 20%. :laugh:

 

Oricum, cred ca Hagi o sa ii lase sa joace doar pe cei care stiu. Si mai sper ca Steaua sa devina ce a fost, adica o echipa ofensiva de temut.

raducelbun13.07.2007 11:23

Ce meciuri mari a facut la nationala? Cel putin cu Olanada a fost introdus doar ca sa se incurce aia de el. Asta a fost rolul lui acolo. Piti a sesizat foarte bine ca cest jucatorul perfect pentru aceasta tactica si l-a folosit ca atare. Nici nu cred ca isi dorea mai mult de la el. El a avut rolul groapei cu apa din cursele cu obstacole, doar ca de data asta trebuie sa-ti imaginezi o groapa mobila.

 

Nu te supara prea tare pe mine dar, omul nu le are si basta!

 

Numai de bine!

c.ronaldo1713.07.2007 12:29

@raducelbun

 

Ce tactica interesanta cu Banel! Am sa o pun si eu in aplicare la FM sa vedem daca merge. :biggrin:

_yang14.07.2007 21:45

@c.ronaldo17

 

La manager e destul de bun... La 2006 era chiar extraordinar...

dmb15.07.2007 06:10
cu Olanada a fost introdus doar ca sa se incurce aia de el. Asta a fost rolul lui acolo.

Multumesc... mi-ai inveselit ziua! :biggrin:

E clar ca tie nu-ti place si mie da. Nu are rost sa ne certam pentru ca suntem de pe aceeasi parte. steagcruce2

 

Dar ma bucura ca Romania este o echipa asa de puternica incat isi permite sa joace cu Olanda in 10!

MadFroG15.07.2007 08:08

Banel e cel mai antitalent jucator din lot, evident dupa grupul celor patru muschetari: Baciu, Lovin, Coman si Ov.Petre. Pe astia nu-i intrece nimeni.

c.ronaldo1715.07.2007 08:38

Ov.Petre are o clasa peste cei 3.

Bogdan4Steaua15.07.2007 20:22

Si eu am sustinut acest lucru, dar deocamdata Ovidiu nu mi-a confirmat asteptarile.

Z3US15.07.2007 21:22

Ai dreptate... deocamdata nu ne-a aratat tot ce poate... este un jucator foarte bun asteptam "debutul", cum s-ar zice! :biggrin:

raducelbun16.07.2007 09:26
Multumesc... mi-ai inveselit ziua! :biggrin:

E clar ca tie nu-ti place si mie da. Nu are rost sa ne certam pentru ca suntem de pe aceeasi parte. steagcruce2

 

Dar ma bucura ca Romania este o echipa asa de puternica incat isi permite sa joace cu Olanda in 10!

 

 

Suza-ma daca te-am deranjat cumva, dar eu cred ca nu ne certam deloc ci doar ne dam cu parerea. Nu suntem noi marii specialisti, avem doar pareri pe care le expunem aici. Nu cred ca am jignit sau ofensat pe cineva de pe forumul asta, iar daca voi simtiti altfel decat cred eu imi cer scuze. Nu asta intentionez sa fac.

Cat despre Banel - am spus-o clar de mai multe ori - nu-mi place si basta.

 

Romania a jucat in 10 + o groapa de apa miscatoare :biggrin: care uneori poate conta mai mult decat un jucator oarecare!

 

Numai de bine!

Syll Pythicu30.07.2007 11:38

Dupa parerea mea, este cel mai muncitor jucator din lotul Stelei! forzateaua

raducelbun01.08.2007 07:41

Aici, nu te poate contrazice nimeni, si nici nu cred ca au fost pareri contrare dar in afara de munca parca mai trebuie si altceva...

_yang01.08.2007 19:52
Nu il inteleg pe Nicolita. Singura explicatie este ca de la atata efort i se intuneca mintea. Deseori ma intreb ce e in capul lui, in afara de ceata amestecata bine cu tarate.

 

Aici

 

 

Nici eu nu-l agreez pe Nicolita da' asta e nesimtit rau si nu e prima data cand vorbeste urat de Steaua...

Wally01.08.2007 20:10

Cine mai e si asta? Ce ziar reprezinta si in numele cui vorbeste? Dar o parte de vina are si clubul Steaua pentru ca nu da in judecata aceste specimene care jignesc fara pic de rusine echipa si reprezentantii clubului. Daca dadea Prosportul in judecata dupa meciul de la Boro pentru jignirile aduse si scoatea niste bani de la ei in urma procesului sa vezi ce frumos ar fi scris apoi presa. Trebuie dat un exemplu si apoi s-ar linisti toti. Cred ca ar fi bine sa intram din nou in silenzio stampa ca tare bine ne-a prins perioada aia dinaintea returului cu Standard...

I_like_Nikolita08.08.2007 20:57

Salut... sunt noua pe aici... vreau sa va spun ca Nicolita e unul din cei mai buni jucatori ai Stelei... are talent... ce mai? Nicolita is the best!

Inima-Ros-Albastra08.08.2007 20:59

Da... A demonstrat-o si in meciul din seara asta... mai ales ca Nicolita e pe postul de mijlocas dreapa... la fel ca si mine... deci clar... Nicolita este unul dintre cei mai buni jucatori de la Steaua!

Da totul pe teren... fuge de nu-ti vine sa crezi!

PavelAndrei08.08.2007 21:00

A fost cel mai bun jucator de pe teren in meciul cu Zaglebie, chiar daca nu a inscris!

Wally08.08.2007 21:14

Banel A INSCRIS primul gol al echipei ros-albastre in aceasta seara!

PavelAndrei08.08.2007 21:16

Da am uitat scuze ca nu a atins mingea Ovidiu Petre

Inima-Ros-Albastra08.08.2007 21:16

Da... eu am crezut ca Dica a marcat!

 

Oricum a batut frumos! A mers exact in vinclu!

cRiss4Steaua08.08.2007 21:43

Joaca bine Banel asta... dar prea ar vrea sa joace singur... de multe ori nu paseaza!

raducelbun09.08.2007 07:26

A vorbit cineva pe aici de talent? Cred ca este o gluma buna! Munca il caracterizeaza pe Banel nu talentul!

alex_lef09.08.2007 07:42

Nu stiu ce vede lumea la Banel, nu inteleg cum un jucator care nu e in stare sa faca o preluare cum trebuie, care nu controleaza bine mingea, nu e in stare sa dea 3 centrari bune pe meci e titular la Steaua... alearga ca un bezmetic si nu gandeste fazele deloc... Badoi e cu cel putin o clasa peste el!

PavelAndrei09.08.2007 07:45

@alex_lef

 

Mai gandeste-te inainte sa afirmi ceva!

raducelbun09.08.2007 09:15
nu stiu ce vede lumea la Banel, nu inteleg cum un jucator care nu e in stare sa faca o preluare cum trebuie, care nu controleaza bine mingea, nu e in stare sa dea 3 centrari bune pe meci e titular la Steaua...alearga ca un bezmetic si nu gandeste fazele deloc, badoi e cu cel putin o clasa peste el

Cum nu avem solutii in atac, se mizeaza pe aportul pe care Banel il aduce in faza defensiva. Alergand mult si repede el, poate sa acopere mai bine terenul decat Badoi. Cred ca in momentul in care caracteristica principala a jocului Stelei va fi atacul, Nicolita nu va mai fi titular cert. Pana atunci insa Nicolita este de neclintit din primul 11 pentru ca ii incurca bine pe adversari.

«1131415161751»