FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Banel Nicolita

«1121314151651»
Dan_Original_TB9615.04.2007 06:12

Am citit o stire nu mai stiu prin ce ziar online de rahat cum ca Banel s-ar transfera in America, la DC United, cu salariu de 250 000 pe an si valoarea transferului ar fi in jur de 2.5 milioane. de unde or avea astia asa stiri eu nu imi pot imagina. Care e nivelul maxim de minciuna si prostie la care pot ajunge ziaristii romani?

c.ronaldo1715.04.2007 06:44

Seamana Nicolita cu Beckham ?! :lol:

Wally15.04.2007 10:35

Seamana...la degetele de la picioare :lol:

I.N.Money08.05.2007 22:12

Incepe sa ma ingrijoreze aceasta rotatie continua de pe un post pe altul al lui Nicolita. Banel este un totusi un jucator tanar, iar aceasta continua schimbare a pozitiei sale nu poate decat sa ii faca rau.

Bogdan4Steaua08.05.2007 22:29

Asa este. Probabil ca maine il vom vedea din nou la mijloc.

c.ronaldo1723.05.2007 16:24

Of, greu o sa uit cum ne-a salvat Banel in minutul 8. Daca nu era acea foarfeca, cred ca am fi avut un meci infernal.

nskc23.05.2007 16:33

Banel omul meciului... pasele de gol si foarfeca salvatoare... Bravo!

c.ronaldo1723.05.2007 16:51

Intradevar, Banel a fost clar omul meciului. Merita o bere, ca in mare masura ne-a salvat meciul asta.

Bogdan4Steaua23.05.2007 17:41

Nicolita a reusit sa stearga o parte din impresia proasta pe care a lasat-o in acest campionat. Prestatie buna, s-a evidentiat tocmai prin calitatile care il caracterizeaza: ambitie si daruire. Astazi aceste calitati au fost suficiente.

Bogdan4Steaua02.06.2007 21:23

Felicitari Banele pentru golul inscris la nationala! Chiar daca nu a facut un meci stralucit, insistenta lui a dat roade.

Yoyoyoi02.06.2007 22:45

Bravo Banel. Am avut incredere ca va face un meci bun cand am auzit ca va fi titular. Stiam ca va da totul si ca va alerga de va rupe pamantul. Se vede ca daca e pus mai sus in teren are alt stil de joc si alta productivitate.

Wally03.06.2007 08:51

Felicitari Banel pentru gol... sper ca prin acest gol sa-si recapete increderea in el si sa-si dea drumul la joc...

IzzI03.06.2007 11:50

In sfarsit l-am putut ierta pe Banel! :)

A jucat super bine, a fost pe tot terenul! Bravo Banelinho!

MurySteaua20.06.2007 12:38

Banel nu este un jucator cu tehnica sau cu pase excelenta .. dar are viteza si devotament ... cea ce conteaza mult ..este un jucator care munceste foarte mult... pe Banel poti conta ca si in minutul 90 fuge ca si in primele minute ..

forever_STEAUA20.06.2007 12:49
Banel in minutul 90 fuge ca si in primele minute ..

 

 

Adica degeaba...

raducelbun26.06.2007 11:08
Banel nu este un jucator cu tehnica sau cu pasa excelenta... dar are viteza si devotament... ceea ce conteaza mult... este un jucator care munceste foarte mult... pe Banel poti conta ca si in minutul 90 fuge ca si in primele minute.

 

"Vteza si devotament ... ceea ce conteaza..." - pana aici esunt de acord cu tine, problema este cat de "mult" conteaza in fotbalul de inalta performanta aceste calitati in lipsa tehnicii in regim de viteza, a pasei, si a centrarii?

Fotbalul se joaca si cu, "capul" (citeste mintea)!

Poate ca sunt prea rau cu el, dar nu-mi place deloc acest jucator. Poate ca odata cu venirea lui Hagi si V. Badoi o sa am sansa sa nu-l mai vad asa de des pe teren, sau oricum, nu la mijlocul terenului.

 

Numai de bine!

_yang26.06.2007 19:41
Banel nu este un jucator cu tehnica sau cu pasa excelenta... dar are viteza si devotament... cea ce conteaza mult... este un jucator care munceste foarte mult... pe Banel poti conta ca si in minutul 90 fuge ca si in primele minute.

 

 

Pai s-o transferam pe Gabi Szabo...

dmb10.07.2007 04:18

Fotbalul se joaca si cu, "capul" (citeste mintea)!

 

Adica sa inteleg ca Banel e prost tare? :unsure:

O fi! Dar crede-ma ca pe foarte putini fotbalisti ii da inteligenta afara din casa... cel putin in Liga Germana nu am vazut mari inteligenti.

tzepelea10.07.2007 06:12

Mai rar un jucator care sa isi dea sufletul pentru echipa ca si Banel...

Dar mai prinde omu si zile mai slabe...

c.ronaldo1710.07.2007 11:48

@tzepelea

 

Pacat ca nu prinde si zile bune...

tzepelea10.07.2007 12:23

De ce zici tu, uite-te la meciul cu Betis...

 

Daca mai prinde cateva meciuri deastea... ne scoate din *****!

c.ronaldo1710.07.2007 13:10
Daca mai prinde cateva meciuri de astea... ne scoate din*****!

 

Daca...

dmb10.07.2007 16:16

Acum mai fratilor, eu sunt roman 100% (o spun sa nu credeti ca il apar din alte interese ) :biggrin: si este drept ca netraind in tara nu vad toate meciurile Stelei; dar din ce vad eu baiatul asta munceste.

 

Nu o fi el inteligent, nu o fi el talentat, frumos, mai stiu eu cum, dar nimeni nu poate spune ca a facut figuratie pe teren.

 

Munceste! Hagi cat era el de talentat cand tragea mitza de coada nu se mai vedea nimic din talentul lui...

Aveti rabdare, ca prin munca o sa ajunga destul de sus. Intr-o echipa nu trebuie doar genii, artisti, ci si muncitori.

c.ronaldo1710.07.2007 17:14

@dmb:

 

Ba da, Banel face figuratie in teren, cel putin sezonul trecut.

Bogdan4Steaua10.07.2007 17:51

Vorbind din punct de vedere procentual, Banel a facut in sezonul trecut aproximativ 80% meciuri proaste si 20% meciuri bune. Cam dezastruoasa situatia pentru un fotbalist care se vrea titular la Steaua. Nu este suficient sa alergi daca nu esti capabil sa faci un dribling, iesi cu mingea in aut, esti zero la duelurile aeriene, iar preluarile lasa de dorit. Banel trebuie sa isi castige locul in primul 11 prin prestatii convingatoare, nu prin vorbele lui Becali.

 

Sper ca spre deosebire de Oli, Hagi intelege acest lucru.

«1121314151651»