FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Europa League, Editia 2009 / 2010

«167891014»
Catalyn0717.09.2009 18:50

parca mai rau e. o gramada decizii idioate

Maye17.09.2009 21:08

Rezultate:

 

Group A

Ajax Amsterdam 0 - 0 FC Timisoara

Dinamo Zagreb 0 - 2 Anderlecht

 

Group B

Genoa 2 - 0 Slavia Prague

Lille 1 - 1 Valencia

 

Group C

Hapoel Tel Aviv 2 - 1 Celtic

Rapid Vienna 3 - 0 Hamburger SV

 

Group D

Hertha BSC 1 - 1 Ventspils

SC Heerenveen 2 - 3 Sporting Lisbon

 

Group E

Basel 2 - 0 AS Roma

CSKA Sofia 1 - 1 Fulham

 

Group F

Panathinaikos 1 - 3 Galatasaray

Sturm Graz 0 - 1 Dinamo Bucuresti

 

Group G

Lazio 1 - 2 RB Salzburg

Villarreal 1 - 0 Levski Sofia

 

Group H

Fenerbahce 1 - 2 FC Twente Enschede

Steaua Bucuresti 0 - 0 FC Sheriff

 

Group I

Benfica 2 - 0 BATE Borisov

Everton 4 - 0 AEK Athens

 

Group J

Club Brugge 1 - 4 Shakhtar Donetsk

Partizan Belgrade 2 - 3 Toulouse

 

Group K

CFR Cluj 2 - 0 FC Copenhagen

Sparta Prague 2 - 2 PSV Eindhoven

 

Group L

Athletic Bilbao 3 - 0 Austria Vienna

Nacional 2 - 3 Werder Bremen

MoWeed17.09.2009 21:57

Multe rezultate surprinzatoare azi

Stryker17.09.2009 22:03

Asa a fost mereu Cupa UEFA , surprize multe ... din pacate si la noi in grupa, in ambele meciuri !

Maye17.09.2009 22:07

Echipe mici care si-au vazut de treaba si care nu au dobitoci pe post de creditor.

Stryker17.09.2009 22:27

 

Chefereul cred ca se va califica din grupa lor ... au sanse sa bata tot acasa si in deplasare cred ca vor scoate macar un punct ...

 

Timisoara a mers acolo sa practice jocul urzicilor de aseara , numai ca lor le-a iesit , e drept nici Ajax nu mai e ce a fost , mai au doua meciuri in deplasare unde vor aplica aceeasi tactica, acasa din 3 meciuri cred ca cel putin pe cel cu zagreb il vor castiga si poate inca unul din cele doua ramase

au sanse cam 40-60

 

Dinamu a castigat cu noroc in fata unei echipe totusi modeste pe care o vor bate probabil si in retur, cu Galata nu vor scoate nici un punct pentru ca anul acesta turcii au o echipa tare, Pao pare slaba, nu mai este echipa de acum cativa ani, nu este exclus sa treaca potaile de ei ... au sanse cam 50-50

 

Cel mai enervant este ca in momentul asta, dupa ultimile rezultate, noi avem se pare cele mai mici sanse de calificare ... si asta dupa ce toata lumea credea ca avem cea mai accesibila grupa !

 

 

Maye17.09.2009 22:49
Cel mai enervant este ca in momentul asta, dupa ultimile rezultate, noi avem se pare cele mai mici sanse de calificare ... si asta dupa ce toata lumea credea ca avem cea mai accesibila grupa !

Credeau dobitocii ca Jiji ca avem cea mai usoara grupa.Avem o grupa al naibii de grea si ma repet : nu numele echipei joaca ci forma de moment.

red&blue_boy18.09.2009 06:18
Credeau dobitocii ca Jiji ca avem cea mai usoara grupa.Avem o grupa al naibii de grea si ma repet : nu numele echipei joaca ci forma de moment.

 

 

Ai perfecta dreptate.Nu cred ca ne calificam.

MoWeed18.09.2009 07:12
Cel mai enervant este ca in momentul asta, dupa ultimile rezultate, noi avem se pare cele mai mici sanse de calificare ... si asta dupa ce toata lumea credea ca avem cea mai accesibila grupa !

Pai toata lumea zicea ca Twente e o echipa slaba uitand ca sezonul trecut au terminat la multe puncte in fata lui Ajax, PSV sau Feynoord. Sheriff e intr-adevar o echipa slaba, dar noi suntem si mai slabi.

 

O sa fie greu sa prindem si locul 3 in grupa asta

bodrumdan_barkahan20.09.2009 11:56

galatasaray o sa mearga pana la hamburg :)

bodrumdan_barkahan20.09.2009 12:33

am vazut ca a plecat si Cristea dela Dinamo.cel mai bun jucator din lot ''printul'' cainilor:) am intrat la forumul dinamovistilor si a scris unu ca Dinamo o sa se califice ımpreuna cu panathinaikos :))

 

are mare ıncredere ın echipa zice ca ''si locul 2 e bun pentru noi'' :thumbup:

Daniel-Ionut30.09.2009 13:29

Cristea s'a intors la Dinamo de bine ce plecase... nu s'a inteles cu arabii!

Penibili...

In grupa aia e clar ca nu e loc de surprize!

1 Galatasaray

2 Panathinaikos

3 Dinamo

4 Strum Graz

bodrumdan_barkahan01.10.2009 07:36
Cristea s'a intors la Dinamo de bine ce plecase... nu s'a inteles cu arabii!

Penibili...

In grupa aia e clar ca nu e loc de surprize!

1 Galatasaray

2 Panathinaikos

3 Dinamo

4 Strum Graz

normal ca dinamuvistii nu au sanse deloc.a declarat antrenorul lui Dinamo ca o sa joace cu cea mai tare echipa din grupa:) cea mai tare echipa din grupa a luat 3 goluri acasa dela noi....cred ca nu stie fotbalul ala.si cred ca nu stie ca antrenorul grecii era antrenor secund la barca langa rijkaard...

Maye01.10.2009 08:18
1 Galatasaray

2 Panathinaikos

4 Dinamo

3 Strum Graz

Asa e corect :D

gio_stgloria01.10.2009 20:36

G PFC Levski Sofia 0-4 S.S. Lazio

 

G FC Salzburg 2-0 Villarreal CF

 

H FC Twente 0-0 FC Steaua București

 

H FC Sheriff 0-1 Fenerbahçe SK

 

I AEK Athens FC 1-0 SL Benfica

 

I FC BATE Borisov 1-2 Everton FC

 

J Toulouse FC 2-2 Club Brugge KV

 

J FC Shakhtar Donetsk 4-1 FK Partizan

 

K FC K?benhavn 1-0 AC Sparta Praha

 

K PSV Eindhoven 1-0 CFR 1907 Cluj

 

L Werder Bremen 3-1 Athletic Club Bilbao

 

L FK Austria Wien 1-1 CD Nacional

 

 

rezultatele meciurilor de la ora 20:00.

MoWeed01.10.2009 20:47

O noua seara in care am speriat Europa. Performera zilei este, fara indoiala, Poli AEK Rocar Fulgerul Timisoara

gio_stgloria01.10.2009 20:55

A RSC Anderlecht 1-1 AFC Ajax

 

A FC Timișoara 0-3 NK Dinamo Zagreb

 

B SK Slavia Praha 1-5 LOSC Lille Métropole

 

B Valencia CF 3-2 Genoa CFC

 

C Hamburger SV 4-2 Hapoel Tel-Aviv FC

 

C Celtic FC 1-1 SK Rapid Wien

 

D Sporting Clube de Portugal 1-0 Hertha BSC Berlin

 

D FK Ventspils 0-0 SC Heerenveen

 

E AS Roma 2-0 PFC CSKA Sofia

 

E Fulham FC 1-0 FC Basel 1893

 

F FC Dinamo 1948 București 0-1 Panathinaikos FC

 

F Galatasaray Aª 1-1 SK Sturm Graz

 

 

 

Dinamo a ratat penalty pe final :gathering:

bodrumdan_barkahan01.10.2009 21:15

dracu sa ne ia...avem ceva dela doua meciuri.luam egal acasa.ma bucur de dinamuistii aia ca leau dat greciii acasa...

kaycee01.10.2009 21:25

galatasaray, echipa de distrusi. cum am pierdut la pariuri din cauza lor...!

 

macar au pierdut spurcatii, singura consolare.

bodrumdan_barkahan01.10.2009 21:36
galatasaray, echipa de distrusi. cum am pierdut la pariuri din cauza lor...!

 

macar au pierdut spurcatii, singura consolare.

ma bucur ca ai pierdut la pariuri.esti tu om distrus...

Astristul01.10.2009 21:47

dinam0 ca dinam0, da-i drq, dar ce ma bucur pentru bragadirieni. :D

kaycee01.10.2009 22:05
ma bucur ca ai pierdut la pariuri.esti tu om distrus...

ia vezi-ti de treaba ta "etnicule"! ce cauti pe forumul asta? eu iubesc o singura echipa, celelalte sunt doar simpatii cunjuncturale?! ce sa-nteleg din reactia ta, ca acum un an ne-ai injurat pe toti ca i-am eliminat pe turci in preliminarii? mai bine stai in banca ta!

 

personal, n-am nimic cu echipa ta, am pariat pe ei si n-au fost in stare sa castige; puteau fi altii in locul lor.

mircea_1002.10.2009 06:12
galatasaray, echipa de distrusi. cum am pierdut la pariuri din cauza lor...!

 

la fel si eu...am pierdut doar meciul ala :(

bodrumdan_barkahan02.10.2009 17:20
ia vezi-ti de treaba ta "etnicule"! ce cauti pe forumul asta? eu iubesc o singura echipa, celelalte sunt doar simpatii cunjuncturale?! ce sa-nteleg din reactia ta, ca acum un an ne-ai injurat pe toti ca i-am eliminat pe turci in preliminarii? mai bine stai in banca ta!

 

personal, n-am nimic cu echipa ta, am pariat pe ei si n-au fost in stare sa castige; puteau fi altii in locul lor.

in primul rand nu o sa te intreb pe tine pe ce forum o sa stau sau sa nu stau.in al doilea rand poti sa iubesti ce echipa vrei.si in al treilea rand gandestete mai bine sau citeste inca o data ce sa scris de mine anul trecut.daca am injurat sau nu?daca injuram dece ma tineau aici moderatorii???nu mai fii mincinos.mai bine stai tu in banca ta.

 

la fel si eu...am pierdut doar meciul ala :(

cu eskișehir???

red&blue_boy05.11.2009 22:02

Inca o seara de joi "istorica" pentru fotbalul romanesc....Suntem de rasul Europei....Mai bine nu ne prezentam...Sa ramanem cu campionatul nostru...

«167891014»