Daca reuseste Urziceni sa faca incredibilul,atunci Dane,esti bun! steagro
Daca reuseste Urziceni sa faca incredibilul,atunci Dane,esti bun! steagro
Primul meci din 16-imi:
Everton - Sporting Lisabona 2-1
daca Urziceni bate Liverpool ..greu de crezut.dar totusi daca bate ar trebui sa iesim in strada pentru asta:))
Everton - Sporting Lisabona 2-1
Frumos meci,dar golul primit si eliminarea din final s-ar putea sa-i coste pe Everton...
lille 2 - 1 fenerbahçe
Saisprezecimile de finala
Rubin Kazan - Hapoel Tel Aviv 3 - 0
Ajax Amsterdam - Juventus Torino 1 - 2
Club Brugge - Valencia 1 - 0
FC Twente Enschede - Werder Bremen 1 - 0
OSC Lille - Fenerbahce Istanbul 2 - 1
Standard Liege - RB Salzburg 3 - 2
Villarreal - Wolfsburg 2 - 2
Athletic Bilbao - Anderlecht 1 - 1
Atletico Madrid - Galatasaray Istanbul 1 - 1
FC Copenhagen - Marseille 1 - 3
Fulham - Shakhtar Donetsk 2 - 1
Hamburger SV - PSV Eindhoven 1 - 0
Hertha BSC - Benfica Lisabona 1 - 1
Liverpool - Unirea Urziceni 1 - 0
Panathinaikos Atena - AS Roma 3 - 2
am reusit un egal bun in deplasare cu gol.si cu foarte importanti accidentari...
am reusit un egal bun in deplasare cu gol.si cu foarte importanti accidentari...
Despre ce vorbesti ?
@Roby
Vorbeste de Galatasaray. Nu trebuia sa bei atatea beri ![]()
N-a iesit rau Unirea Urziceni de pe Anfield,cel putin ca scor...
@Roby
Vorbeste de Galatasaray. Nu trebuia sa bei atatea beri
Acum sunt lucid. Am inteles.
Echipa ordonata,bine antrenata si un portar bun.Uite asa poate o echipa aproape nula sa iasa neumilita de pe Anfield.
bravo lui Unirea.daca trece de turul asta si reuseste si fener(nu cred deloc) o sa fie fener-Urziceni.
GOOOOOOOOOOL Unnnniiiiiirrrreeeeaaaa!!!! Bruno Fernandes a facut 1-0, in minutul 19.
BRAVO LOR!!!
2-1 la pauza pentru Liverpool. Pacat ca au ratat atata, mai ales la cornerele alea consecutive.
Imi vine sa plang... Lucescu, cel care vroia inca o Cupa UEFA, a fost eliminat de locul 9 din Anglia.
Incredibil ce hotie! Arbitrii! Vantu'! L-au facut aia de la UEFA cu o minge masluita!
Anderlecht - Athletic Bilbao 4 - 0
AS Roma - Panathinaikos 2 - 3 ![]()
Galatasaray - Atletico Madrid 1 - 2
Marseille - FC Copenhaga 3 - 1
PSV Eindhoven - Hamburger SV 3 - 2
Shakhtar Donetsk - Fulham 1 - 1
Unirea Urziceni - Liverpool 1 - 3
Benfica - Hertha Berlin 4 - 0
Hapoel Tel Aviv - Rubin Kazan 0 - 0
Juventus Torino - Ajax Amsterdam 0 - 0
Fenerbahce Istanbul - OSC Lille 1 - 1
RB Salzburg - Standard Liege 0 - 0
Sporting Lisabona - Everton 3 - 0
Werder Bremen - Twente Enschede 4 - 1
Wolfsburg - Villarreal 4 - 1
Valencia - Club Brugge 3 - 0 dupa prelungiri
Shakhtar Donetsk - Fulham 1 - 1
Stiam yo ca nu tre sa merg pe Sahtior si pe tiganu' de Mucescu.
Optimi de finala
Hamburger SV - Anderlecht
Rubin Kazan - Wolfsburg
Atletico Madrid - Sporting Lisabona
Benfica Lisabona - Olympique Marseille
Panathinaikos Atena - Standard Liege
OSC Lille - Liverpool
Juventus Torino - Fulham
Valencia - Werder Bremen
Frumoasa revenirea Standardului dupa plecarea lui Boloni.
Optimi de finala
Hamburger SV - Anderlecht
Rubin Kazan - Wolfsburg
Atletico Madrid - Sporting Lisabona
Benfica Lisabona - Olympique Marseille
Panathinaikos Atena - Standard Liege
OSC Lille - Liverpool
Juventus Torino - Fulham
Valencia - Werder Bremen
eu asa vad echipele care se vor califica mai departe in sferturi
si ieri, Roma, ne-a facut ziua "fericita" multora la pariuri, ei si bineinteles "marea echipa" a lui Lucescu (eu unul nu am pariat pe astia)
Frumoasa revenirea Standardului dupa plecarea lui Boloni.
In Europa League eventual , pentru ca si-o cam fura prin Jupiler League.
Cioara de Lucescu a primit ce a meritat. Desigur ca, probabil, arbitrii sunt de vina pentru eliminarea lui, ca el e mare antrenor si a facut tactica perfect ![]()
Mucescu :"Sahtior si Barcelona sunt cele mai bune din Europa."
1...2...3 si hahahahahahahahahahahahahahahaha
AS Roma - Panathinaikos 2 - 3![]()
O mai fi Colloseumul in picioare ?
Urziceni n-au jucat rau,dar s-a vazut diferenta de clasa intre cele doua echipe,Liverpool a avut tot timpul meciul sub control.Bine ca a fost eliminata si Sahtior,prea si-o luasera in cap ucrainienii,credeau ca vor castiga si anul asta cupa...Surprinzatoare eliminarea Romei...Si turcii au ramas pe langa,desi credeau ca n-au cum sa nu se califice...