FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Europa League, Editia 2009 / 2010

«18910111214»
David19.12.2009 20:36

Daca reuseste Urziceni sa faca incredibilul,atunci Dane,esti bun! steagro

*Alecs*17.02.2010 10:32

Primul meci din 16-imi:

 

Everton - Sporting Lisabona 2-1

Bombonel9417.02.2010 11:23

daca Urziceni bate Liverpool ..greu de crezut.dar totusi daca bate ar trebui sa iesim in strada pentru asta:))

red&blue_boy17.02.2010 11:41
Everton - Sporting Lisabona 2-1

 

 

Frumos meci,dar golul primit si eliminarea din final s-ar putea sa-i coste pe Everton...

bodrumdan_barkahan18.02.2010 19:51

lille 2 - 1 fenerbahçe

Arian18.02.2010 22:00

Saisprezecimile de finala

 

Rubin Kazan - Hapoel Tel Aviv 3 - 0

Ajax Amsterdam - Juventus Torino 1 - 2

Club Brugge - Valencia 1 - 0

FC Twente Enschede - Werder Bremen 1 - 0

OSC Lille - Fenerbahce Istanbul 2 - 1

Standard Liege - RB Salzburg 3 - 2

Villarreal - Wolfsburg 2 - 2

Athletic Bilbao - Anderlecht 1 - 1

Atletico Madrid - Galatasaray Istanbul 1 - 1

FC Copenhagen - Marseille 1 - 3

Fulham - Shakhtar Donetsk 2 - 1

Hamburger SV - PSV Eindhoven 1 - 0

Hertha BSC - Benfica Lisabona 1 - 1

Liverpool - Unirea Urziceni 1 - 0

Panathinaikos Atena - AS Roma 3 - 2

bodrumdan_barkahan18.02.2010 22:01

am reusit un egal bun in deplasare cu gol.si cu foarte importanti accidentari...

RobYnho18.02.2010 22:31
am reusit un egal bun in deplasare cu gol.si cu foarte importanti accidentari...

 

Despre ce vorbesti ?

MoWeed18.02.2010 22:43

@Roby

 

Vorbeste de Galatasaray. Nu trebuia sa bei atatea beri :D

red&blue_boy19.02.2010 07:25

N-a iesit rau Unirea Urziceni de pe Anfield,cel putin ca scor...

RobYnho19.02.2010 08:28
@Roby

 

Vorbeste de Galatasaray. Nu trebuia sa bei atatea beri :D

 

Acum sunt lucid. Am inteles.

David19.02.2010 13:06

Echipa ordonata,bine antrenata si un portar bun.Uite asa poate o echipa aproape nula sa iasa neumilita de pe Anfield.

bodrumdan_barkahan21.02.2010 14:50

bravo lui Unirea.daca trece de turul asta si reuseste si fener(nu cred deloc) o sa fie fener-Urziceni.

Lari25.02.2010 18:19

GOOOOOOOOOOL Unnnniiiiiirrrreeeeaaaa!!!! Bruno Fernandes a facut 1-0, in minutul 19.

 

BRAVO LOR!!!

 

2-1 la pauza pentru Liverpool. Pacat ca au ratat atata, mai ales la cornerele alea consecutive.

Lari25.02.2010 20:08

Imi vine sa plang... Lucescu, cel care vroia inca o Cupa UEFA, a fost eliminat de locul 9 din Anglia.

 

Incredibil ce hotie! Arbitrii! Vantu'! L-au facut aia de la UEFA cu o minge masluita!

Arian25.02.2010 20:21

Anderlecht - Athletic Bilbao 4 - 0

AS Roma - Panathinaikos 2 - 3 :w00t:

Galatasaray - Atletico Madrid 1 - 2

Marseille - FC Copenhaga 3 - 1

PSV Eindhoven - Hamburger SV 3 - 2

Shakhtar Donetsk - Fulham 1 - 1

Unirea Urziceni - Liverpool 1 - 3

Benfica - Hertha Berlin 4 - 0

Hapoel Tel Aviv - Rubin Kazan 0 - 0

Juventus Torino - Ajax Amsterdam 0 - 0

Fenerbahce Istanbul - OSC Lille 1 - 1

RB Salzburg - Standard Liege 0 - 0

Sporting Lisabona - Everton 3 - 0

Werder Bremen - Twente Enschede 4 - 1

Wolfsburg - Villarreal 4 - 1

Valencia - Club Brugge 3 - 0 dupa prelungiri

RobYnho25.02.2010 20:41
Shakhtar Donetsk - Fulham 1 - 1

 

Stiam yo ca nu tre sa merg pe Sahtior si pe tiganu' de Mucescu.

Arian25.02.2010 22:19

Optimi de finala

 

Hamburger SV - Anderlecht

Rubin Kazan - Wolfsburg

Atletico Madrid - Sporting Lisabona

Benfica Lisabona - Olympique Marseille

Panathinaikos Atena - Standard Liege

OSC Lille - Liverpool

Juventus Torino - Fulham

Valencia - Werder Bremen

f234567k25.02.2010 22:51

Frumoasa revenirea Standardului dupa plecarea lui Boloni.

Stryker25.02.2010 23:25
Optimi de finala

 

Hamburger SV - Anderlecht

Rubin Kazan - Wolfsburg

Atletico Madrid - Sporting Lisabona

Benfica Lisabona - Olympique Marseille

Panathinaikos Atena - Standard Liege

OSC Lille - Liverpool

Juventus Torino - Fulham

Valencia - Werder Bremen

 

eu asa vad echipele care se vor califica mai departe in sferturi

 

si ieri, Roma, ne-a facut ziua "fericita" multora la pariuri, ei si bineinteles "marea echipa" a lui Lucescu (eu unul nu am pariat pe astia)

 

Maye25.02.2010 23:30
Frumoasa revenirea Standardului dupa plecarea lui Boloni.

In Europa League eventual , pentru ca si-o cam fura prin Jupiler League.

MoWeed25.02.2010 23:49

Cioara de Lucescu a primit ce a meritat. Desigur ca, probabil, arbitrii sunt de vina pentru eliminarea lui, ca el e mare antrenor si a facut tactica perfect :D

Maye26.02.2010 00:02

Mucescu :"Sahtior si Barcelona sunt cele mai bune din Europa."

 

1...2...3 si hahahahahahahahahahahahahahahaha

 

*Alecs*26.02.2010 00:16
AS Roma - Panathinaikos 2 - 3 :w00t:

 

O mai fi Colloseumul in picioare ?

 

red&blue_boy26.02.2010 05:32

Urziceni n-au jucat rau,dar s-a vazut diferenta de clasa intre cele doua echipe,Liverpool a avut tot timpul meciul sub control.Bine ca a fost eliminata si Sahtior,prea si-o luasera in cap ucrainienii,credeau ca vor castiga si anul asta cupa...Surprinzatoare eliminarea Romei...Si turcii au ramas pe langa,desi credeau ca n-au cum sa nu se califice...

«18910111214»