FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Europa League, Editia 2009 / 2010

«12314»
dany03010.06.2009 22:22

Calificari Grupele UEFA Europa League 2009-2010

 

Runda 1 | Trageri la sorti | Tur | Retur

22 Iunie | 2 Iulie | 9 Iulie

 

--------------------------------------------------------------------

Runda 2 | Trageri la sorti | Tur | Retur

22 Iunie | 16 Iulie | 23 Iulie

 

FC Steaua Bucuresti,Pacos de Ferreira,NAC Breda,Falkirk FC,

AS Galatasaray Istanbul,Metalurg Donetsk,AA Gent,AE Larissa,

SK Sigma Olomuz,FC Basel,Cherno More Varna,

Tromsoe IL, Broendby IF, Aalborg BK,SK Rapid Wien,

Sturm Graz,Crvena Zvezda Beograd,SK Sevojno,Hapoel Tel Aviv,

IF Elfsborg,MSK Zilina, SS Legia Warszawa, Ujpest Budapest,

HNK Rijeka,APOP Kinyras Peyias,Omonia Nicossia,NK IB Ljubljana,

NK Gorica,HJK Helsinki,Honka Espoo,Metalurgs Liepajas,Skonto Riga,

Slavija Sarajevo,Sloboda Tuzla,FK Suduva Marijampole,FBK Kaunas,

FC Dacia Chisinau,Iskra Stal Ribnita,St Patrick's Atletic,Rabotniki Skopje,

KR Reykjavik,Dinamo Tbilisi,FC Vaduz,Naftan Novopolotsk, Flora Tallinn,

Qarabag Agdam,KS Flamurtari Vlore,Ararat Yerevan,Tobol Kustanai FC,

Crusaders Belfast FC,Bangor City FC,HB Torshavn,FC Differdange 03,

FC Sliema Wanderers , OFK Petrovac

 

---------------------------------------------------------------------

Runda 3 | Trageri la sorti | Tur | Retur

17 Iulie | 30 Iulie | 06 August

 

Deja calificate:

AS Roma,PSV Eindhoven,Hamburger SV,Fenerbahçe Istanbul,OSC Lille,

Sporting Braga,FC Brügge,FK Austria Wien,Metalist Kharkov,

Athletic Bilbao,Hapoel Tel Aviv,FC Fulham,ZSKA Sofia,

Odense BK,Lech Posen,Slovan Liberec,FC Aberdeen,Sowetow Samara,

PAOK Saloniki,FC Vaslui

---------------------------------------------------------------------

PLAY OFF | Trageri la sorti | Tur | Retur

07 August | 20 August | 27 August

 

Deja calificate:

Werder Bremen,FC Villarreal,Zenit St. Petersburg,Benfica Lissabon,

FC Valencia,Ajax Amsterdam,FC Everton,SC Heerenveen, Lazio Roma,

Hertha BSC,AEK Athen,Aston Villa,Litex Lowetsch,FC Toulouse,CFR Cluj,

CFC Genua,Heart of Midlothian,Trabzonspor,EA Guingamp,Amkar Perm,

Worskla Poltawa,FC Sion,FC Dinamo Buc.,Nacional Funchal,KRC Genk,

FK Teplice

 

---------------------------------------------------------------------

Grupele UEFA Europa League

 

Trageri la sorti pe 28 August

 

_________________________________________________

Steaua este cap de serie in Runda 3 si in Play Off

Alte informatii:

Cantonament de pregatire 25 Iunie - 08 Iulie (Austria)

Amicale cu: Dinamo Zagreb,MSK Zilina,Bohemians Praga

ytse jam11.06.2009 02:55

se pare ca nu va exista perioada de odihna, in timp ce perioada de pregatire va fi si ea foarte afectata. concluzia este: mai bine stateam acasa... fara nici o suparare, o sa fim de rasu lumii

bodanelu11.06.2009 07:53

Timisoara face rocada cu Dinamo.

Alexandru H.11.06.2009 08:06
Coșmarul continuã în ªtefan cel Mare. Dupã ce a pierdut un titlu pe care erau convinși cã și l-au acontat, Dinamo se vede aruncatã în urma deciziei TAS pe locul trei în clasamentul Ligii I.

 

Formația lui Rednic va evolua în aceste condiții în ultimul tur preliminar, al patrulea, al Europa League, însã misiunea va fi una ingratã. Dinamo nu va fi cap de serie și poate întâlni echipe învinse în turul trei preliminar al Ligii Campionilor sau formații direct dintre calificatele în aceastã ultimã fazã din țãrile cu cei mai buni coefcienți.

 

Astfel, cei mai `feroce` posibili adversari ai câinilor pot fi: Werder Bremen, Ajax, Villarreal, Valencia, Benfica, Lazio, Hertha, Aston Villa.

 

:wave:

Andrei-Cristian11.06.2009 08:13

Dinamo - Werder Bremen :yes::yes::yes: si blestematii se uita iar la televizor :bananadance:

Alexandru H.11.06.2009 08:27
Dinamo - Werder Bremen :yes::yes::yes: si blestematii se uita iar la televizor :bananadance:

 

E posibil sa nu. GSP-ul spune ca vor fi cap de serie.

_yang11.06.2009 08:45

Mai bine sa fie capi de serie sa dea de o echipa de bucatari ceva si sa si-o ia...

dany03011.06.2009 13:28

Steaua e in Runda 2 deci vom avea 6 meciuri (3tur/3retur) pana la grupe!

in Play Off-uri se afla deci CFR Cluj si mai nou Dinamo :P :P

 

Runda 2

Runda 2 Trageri la sorti Tur Retur

22 Iunie 16 Iulie 23 Iulie

dany03011.06.2009 14:19
Dinamo - Werder Bremen :yes::yes::yes: si blestematii se uita iar la televizor :bananadance:

 

 

sau Dinamo vs Lazio si iarasi se uita la TV! dar de data asta pt Europa League nu pt Champions League!

Astristul11.06.2009 14:34

Din ce am vazut pe alte site-uri dinam0 poate pica cu NAC Breda (vorba aia, dupa NEC vine NAC :laugh: ), iar CFR cu Lazio! :D

ktalyn11.06.2009 18:24

Din cate stiu eu Steaua ar fi in turul 2 preliminar.. adica va trebui sa eliminam 3 echipe pt a ajunge in grupe.

redondo11.06.2009 19:13

As vrea sa intalnim echipe de traditie,gen Steaua Rosie,Hajduk Split,Legia Varsovia,Spartak Trnava,Rapid Viena sau Dinamo Tbilisi,desi nu cred ca va fi posibil inca din turul 2 (primul pentru noi) deoarece si aceste echipe vor fi capi de serie.

Da...va trebui sa eliminam 3 echipe. Vom juca prima dubla pe 16 si 23 iulie...a doua dubla pe 30 iulie si 6 august...si in fine ultima dubla pe 20 si 27 august.

dany03011.06.2009 19:42
Din cate stiu eu Steaua ar fi in turul 2 preliminar.. adica va trebui sa eliminam 3 echipe pt a ajunge in grupe.

 

 

da , ai dreptate!

 

TURUL UNU LINK AICI http://www.statisticifotbal.ro/cupa_uefa_e...eague_09-10.htm

TURUL DOI LINK AICI http://www.statisticifotbal.ro/cupa_uefa_e...e_09-10_pr2.htm

TURUL TRI LINK AICI http://www.statisticifotbal.ro/cupa_uefa_e...e_09-10_pr3.htm

PLAY OFF LINK AICI http://www.statisticifotbal.ro/cupa_uefa_e...e_09-10_pr4.htm

dany03011.06.2009 20:06
Din ce am vazut pe alte site-uri dinam0 poate pica cu NAC Breda (vorba aia, dupa NEC vine NAC :laugh: ), iar CFR cu Lazio! :D

 

nu! cred ca era vorba de Steaua ! vezi mai sus am re-editat!

mircea_1011.06.2009 20:34
Vom juca prima dubla pe 16 si 23 iulie...a doua dubla pe 30 iulie si 6 august...si in fine ultima dubla pe 20 si 27 august.

 

Asta daca avem noroc. Daca jucam ca sezonul asta riscam sa nu mai jucam dubla din 20-27 august :whistle:

dany03012.06.2009 13:09

Steaua este cap de serie in Runda 3 si in Play Off

 

Alte informatii:

Cantonament de pregatire 25 Iunie - 08 Iulie (Austria)

Amicale cu: Dinamo Zagreb,MSK Zilina,Bohemians Praga

redondo12.06.2009 14:53

Era normal ca Steaua sa fie cap de serie in toate tururile.Si cred ca va fi in cel mai rau caz in urma a doua in grupe. Asta inseamna ca am facut ceva in Europa in ultimii 5 ani ca sa avem acest coeficient.

MoWeed12.06.2009 14:58

Grupe? La cum jucam, tare m-as mira sa trecem de cele 3 tururi preliminare....

redondo12.06.2009 15:54

Facem pariu? :)

dany03012.06.2009 20:27

3 meciuri diferite ambele tur si retur! eu zic ca va fi totusi foarte dificil mai ales ca Steaua se afla acum in reformare totala! daca mai pleaca si Goian sau Ghionea atunci nu stiu! totusi daca trecem de cele 6 meciuri inseamna ca avem echipa si meritam! dar cel tarziu in PLAY OFF o sa avem un adversar f f greu si ne va fi dificil!

cRiss4Steaua13.06.2009 08:31

mi-ar place sa eliminam la scor niste unguri :D

redondo13.06.2009 08:37
mi-ar place sa eliminam la scor niste unguri :D

Pe Ujpest

Robinson Rufay Zapata13.06.2009 10:31
mi-ar place sa eliminam la scor niste unguri :D

 

Poate ne elimina ei...cosmar

redondo13.06.2009 11:04
Poate ne elimina ei...cosmar

Hai ba...nici chiar asa.

iNsTiGaToR14.06.2009 16:06

Parerea me e ca doar Galata ne-ar pune probleme..in rest..Dumnzeu cu mila

«12314»