FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Europa League, Editia 2009 / 2010

«123414»
redondo14.06.2009 17:51
Parerea me e ca doar Galata ne-ar pune probleme..in rest..Dumnzeu cu mila

Nu avem ma cum sa cadem cu Galata.La UEFA sunt ambele echipe capi de serie de departe.Poate in grupe doar.

red&blue_boy15.06.2009 06:49

Avand in vedere situatia actuala,cred ca va fi greu pt Steaua pana la grupe.Incepe si repede sezonul,nu prea e timp sa se reformeze echipa,cu noul antrenor.Dar si eu sper,am incredere ca vom reusi sa intram in grupe,sper intr-o alta mobilizare a echipei fata de campionat.

dorianpirau15.06.2009 07:39

Eu cred ca ne vom califica in grupe. Nu inteleg de ce nu folosesc meciurile ca niste meciuri de pregatire. In loc de amicale joaca cu niste echipe mai slabute, si in plus ne ajuta si la coefficient.

patko17.06.2009 08:26
mi-ar place sa eliminam la scor niste unguri :D

 

Ce rasist esti! :finger:

Stefan8817.06.2009 09:12

Sa dea Domnu' sa ne luam bataie din primul tur,numai de a dreacu.

Lari17.06.2009 10:24

Welcome back, Stefan88! :yeahh:

Daniel-Ionut22.06.2009 12:26

Steaua - Ujpest :excl:

Adrian22.06.2009 12:43

Ma alatur lui Stefan si imi doresc sa o luam rau de tot de la ujpest.

Daniel-Ionut22.06.2009 12:48
Ma alatur lui Stefan si imi doresc sa o luam rau de tot de la ujpest.

 

esti ungur cumva? :)

Radu1822.06.2009 12:56
Ma alatur lui Stefan si imi doresc sa o luam rau de tot de la ujpest.

Ai probleme grave la mansarda! :ce_oameni:

bijoux_bz22.06.2009 14:34
Ma alatur lui Stefan si imi doresc sa o luam rau de tot de la ujpest.

 

 

si cand o sa jucam cu dinam0 ce o sa-ti doresti?

Adrian22.06.2009 14:41
si cand o sa jucam cu dinam0 ce o sa-ti doresti?

 

Sa piarda amandoua.

 

 

Eram sigur ca asa faceti daca picam cu ungurieni. De aia nici nu mi-am dorit sa picam cu ei.

Unii dintre voi abia asteapta o scuza ca sa uite de ce face becalii la Steaua. Bravo.

 

Sa mergeti la stadion si sa mergeti si in ungaria sa sustineti echipa si sa ii bagati lu' Gigel banii in buzunar.

 

E, intr-adevar, foarte important sa batem echipele astea de 3 surcele. Doar asa ne putem arata valoarea. Sa batem echipele de 3 surcele pe care le intalnim(ca de astea vom intalni, ca suntem capi de serie) si sa ne calificam in grupele Europa League.

Acolo nu mai conteaza daca ne umilesc aia. (si asa se va intampla. nu degeaba s-a schimbat formatul si nu degeaba se dau mai multi bani. Competitia a devenit mai puternica si echipele care participa sunt si ele foarte puternice)Conteaza doar sa isi vada Gigi contul mai gras cu cel putin 4 mil euro.

 

Hai sa ii batem pe unguri si sa ii umplem lu' Gigi buzunarele!

MoWeed22.06.2009 14:51

Eu zic ca ii batem pe unguri si sa ne-o luam in urmatorul tur. Probabil asa se va intampla; la lotul care avem sunt putine sanse sa ne calificam in grupe....

Radu1822.06.2009 15:12

Nu lotul este problema,ci antrenorul!Ce sa faci cu o petarda gen Lacatus...

maye02.07.2009 13:53

Astazi incepe Europa League.

Primul tur preliminar programeaza urmatoarele meciuri:

 

Olimpi (Georgia) - B36 (Insulele Feroe)

Simurq (Azerbaidjan) - Bnei Yehuda (Israel)

Dinaburg (Letonia) - JK Nomme Kalju (Estonia)

Banants (Armenia) - ©iroki Brijeg (Bosnia & Hertegovina)

Sutjeska (Muntenegru) - MTZ-RIPO (Belarus)

Lahti (Finlanda) - Dinamo Tirana (Albania)

Valletta (Malta) - Keflavík (Islanda)

Zimbru Chisinau (Moldova) - Okzhetpes ( Kazahstan)

Dinamo Minsk (Belarus) - Renova (Macedonia)

Trans (Estonia) - Rudar Velenje (Slovenia)

Haladás (Ungaria) - Irtysh (Kazahstan)

Spartak Trnava (Slovacia) - Inter Baku (Azerbaidjan)

Slaven Koprivnica (Croatia) - Birkirkara (Malta)

Grevenmacher (Luxemburg) - Vetra (Lituania)

Anorthosis (Cipru) - Käerjéng (Luxemburg)

Randers (Danemarca) - Linfield (Irlanda de Nord)

NSÍ (Insulele Feroe) - Rosenborg (Norvegia)

Sligo (Irlanda) - Vllaznia (Albania)

Buduænost Podgorica (Muntenegru) - Polonia Warszawa (Polonia)

Lisburn (Irlanda de Nord) - Zestafoni (Georgia)

Helsingborg (Suedia) - MIKA (Armenia)

Fram (Islanda) - TNS (Tara Galilor)

Motherwell (Scotia) - Llanelli (Tara Galilor)

mircea_1002.07.2009 16:11

ce dueluri interesante :naughty:

maye02.07.2009 16:53

Acum am vazut un meci pe net..Foarte interesant :)

 

Rezultate din primul tur preliminar , mansa 1 .

 

Olimpi (Georgia) - B36 (Insulele Feroe) 2-0

Simurq (Azerbaidjan) - Bnei Yehuda (Israel) 0-1

Dinaburg (Letonia) - JK Nomme Kalju (Estonia) 2-1

Banants (Armenia) - ©iroki Brijeg (Bosnia & Hertegovina) 0-2

Sutjeska (Muntenegru) - MTZ-RIPO (Belarus) 1-1

Lahti (Finlanda) - Dinamo Tirana (Albania) 4-1

Valletta (Malta) - Keflavík (Islanda) 3-0

Zimbru Chisinau (Moldova) - Okzhetpes ( Kazahstan) 1-2

Dinamo Minsk (Belarus) - Renova (Macedonia) 2-1

Trans (Estonia) - Rudar Velenje (Slovenia) 0-3

Haladás (Ungaria) - Irtysh (Kazahstan) 1-0

Spartak Trnava (Slovacia) - Inter Baku (Azerbaidjan) 2-1

Slaven Koprivnica (Croatia) - Birkirkara (Malta) 1-0

Grevenmacher (Luxemburg) - Vetra (Lituania) 0-3

Anorthosis (Cipru) - Käerjéng (Luxemburg) 5-0

Randers (Danemarca) - Linfield (Irlanda de Nord) 4-0

NSÍ (Insulele Feroe) - Rosenborg (Norvegia) 0-3

Sligo (Irlanda) - Vllaznia (Albania) 1-2

Buduænost Podgorica (Muntenegru) - Polonia Warszawa (Polonia) 0-2

Lisburn (Irlanda de Nord) - Zestafoni (Georgia) 1-5

Helsingborg (Suedia) - MIKA (Armenia) 3-1

Fram (Islanda) - TNS (Tara Galilor) 2-1

Motherwell (Scotia) - Llanelli (Tara Galilor) 0-1.

dangeor02.07.2009 21:44

ANorthosis a ajuns sa joace din faza asta?

maye02.07.2009 22:15

Coeficientul Ciprului este foarte scazut.Probabil din sezonul viitor vor juca din faze mai superioare ale competiei.

redondo03.07.2009 05:16

Coeficientul in acest moment te ajuta doar sa fi cap de serie.Nu te mai duce automat direct in fazele superioare.Pana anul trecut nu conta daca ai fi terminat pe 2,3 sau 6 in cazul in care prindeai UEFA.De ex. avand in vedere coeficientul UEFA,daca era anul trecut, Steaua,desi a terminat pe 6 ar fi jucat doar in ultimul tur preliminar al UEFA. Acum conteaza locul ocupat in clasament la cate tururi joci...insa cap de serie esti daca ai coeficient.

maye03.07.2009 10:48

Eu vorbeam de coeficientul de tara al Ciprului . Nu coeficientul Farmagustei.

KERATOCONUS03.07.2009 12:24
ce dueluri interesante :naughty:

 

Da, te cred, foarte interesante. :)

redondo03.07.2009 13:26
Eu vorbeam de coeficientul de tara al Ciprului . Nu coeficientul Farmagustei.

Pai si cat sa fie ma coeficientul Ciprului? Normal ca este sub al nostru. Daca din 4 tururi preliminare pentru grupele Europa League,Romania a fost bagata in 3,nu mi se pare ciudat ca Cipru sa joace in toate 4.Mai e si Norvegia si Croatia acolo.

maye03.07.2009 15:17
Pai si cat sa fie ma coeficientul Ciprului? Normal ca este sub al nostru. Daca din 4 tururi preliminare pentru grupele Europa League,Romania a fost bagata in 3,nu mi se pare ciudat ca Cipru sa joace in toate 4.Mai e si Norvegia si Croatia acolo.

Pai si cui i se pare ciudat, ca eu nu am zis asa ceva.

Vorbesti degeaba acum.

Daniel-Ionut03.07.2009 15:29
Motherwell (Scotia) - Llanelli (Tara Galilor) 0-1.

 

Doar astia m-a scos pe mine din 10 meciuri aseara k la 6 de dimineata ma uitam dupa rezultat :cursing:

«123414»