FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Europa League, Editia 2009 / 2010

«14567814»
Ronnie20.08.2009 18:18
0-7

Una boaba pana acum. Raman sase.

mircea_1020.08.2009 19:21

0-2 pe teren...0-3 la masa verde :drunk:

Kellerman20.08.2009 19:28

Dinamo suspendata din europa vreo 3 ani, un 3-0 pentru Slovan si multa **** suporterilor dinamovisti. Steaua castiga cu 3-0, O ZI PERFECTA !

Maye20.08.2009 19:39

Haide baaa..e zi de exces de alcool.

MALDINI20.08.2009 19:39

Sa nu suspende astia toata Romania....

Maye20.08.2009 19:44

Nu au suspendat nici toata Franta sau toata Olanda cand cei de la Nancy si Feyenoord s-au batut.Doar cluburile.

MALDINI20.08.2009 19:46

E bine atunci :) o seara perfecta pana acum pentru echipele din Romania...bine...nu includem pe dinamu ca suntem deja obijnuiti cu ei :))

 

PS: tocmai a luat chefereul gol..1-1

alexynho20.08.2009 20:28

Toate echipele fac puncte, numai Dinamo face spectacol :hooray:

*Alecs*20.08.2009 21:03

Respect celor care au intrat pe teren!

KERATOCONUS20.08.2009 21:12
Dinamo suspendata din europa vreo 3 ani

 

 

Nu cred ca UEFA va suspenda clubul spurcat 3 ani din Europa. Probabil, o sa le dea multe meciuri cu portile inchise. Se ajungea la excluderea din Europa, numai daca acei suporteri loveau jucatori sau arbitri, parerea mea. Insa ar fi bine sa ma insel si sa-i suspende, ca oricum nu fac nimic in cupele europene.

Maye20.08.2009 21:50

Play Off-ul pentru accesul in grupe.

Mansa tur 20 august .

 

PAOK Salonic (Grecia) - Heerenven (Olanda) 1-1

Dinamo Zagreab(Croatia) - Hearts (Scotia) 4-0

Werder Bremen (Germania) - FK Aktobe (Kazahstan) 6-3

Everton FC(Anglia) - Sigma Olomuc (Cehia) 4-0

BATE Borisov (Belarus) - Litex Loveci (Bulgaria) 0-1

NAC Breda (Olanda) - Villareal (Spania) 1-3

Lech Poznan (Polonia) - Club Brugge (Belgia) 1-0

Fulham (Anglia) - Amkar Perm (Rusia) 3-1

Galatasaray (Turcia) - Levadia Tallinn (Estonia) 5-0

FK Teplice (Cehia) - Hapoel Tel Aviv (Israel) 1-2

Metalurg Donetk (Ucraina) - Austria Viena (Austria) 2-2

Twente Enschede (Olanda) - FK Karabach (Azerbaidjan) 3-1

MFK Kosice (Slovacia) - AS Roma (Italia) 3-3

TSKA Sofia (Bulgaria) - Dinamo Moscova (Rusia) 0-0

Racing Genk (Belgia) - Lille (Franta) 1-2

Bnei Yehuda (Israel) - PSV Eindoven (Olanda) 0-1

Lazio (Italia) - Elfsborg (Suedia) 3-0

Trabzonspor (Turcia) - Toulouse (Franta) 1-3

Partizan (Serbia) - MSK Zilina (Slovacia) 1-1

FK Baku (Azerbaidjan) - FC Basel (Elvetia) 1-3

Ajax (Olanda) - Slovan Bratislava (Slovacia) 5-0

Sivasspor (Turcia) - Sahtior Donetk (Ucraina) 0-3

Brondby (Danemarca) - Hertha Berlin (Germania) 2-1

Athletic Bilbao (Spania) - Tromso (Norvegia) 3-2

FK Sarajevo (Bosnia&Hertegovina) - CFR Cluj 1-1

Rapid Viena (Austria) - Aston Villa (Anglia) 1-0

Steaua Bucuresti - Saint Patrick`s Athletic (Irlanda) 3-0

NK Maribor (Slovenia) - Sparta Praga (Cehia) 0-2

Nacional Madeira (Portugalia) - Zenit St.Petersburg (Rusia) 4-3

Genoa (Italia) - Odense BK (Danemarca) 3-1

Dinamo Bucuresti - Slovan Liberec (Cehia) 0-3 masa verde

Guingamp (Franta) - Hamburg SV (Germania) 1-5

FC Sion (Elvetia) - Fenerbahce (Turcia) 0-2

Sturm Graz (Austria) - Metalist Harkov (Ucraina) 1-1

Slavia Praga (Cehia) - Steaua Rosie Belgrad (Serbia) 3-0

Benfica Lisabona (Portugalia) - Vorskla Poltava (Ucraina) 4-0

FC Vaslui - AEK Atena (Grecia) 2-1

Stabaek (Norvegia) - Valencia (Spania) 0-3

MoWeed20.08.2009 21:59

S-ar putea sa ii suspende pe spurcati, UEFA nu glumeste cu incidente de genul asta.

Oricum, pentru al 3-lea an consecutiv, spurcatii s-au facut pur si simplu de ras....

bodrumdan_barkahan20.08.2009 22:01

frumos si pentru voi si pentru noi...3-0 si 5-0...va felicit.

Maye20.08.2009 22:04

Felicitari si voua Bodrumdan.

Mo,

dinam0 nu a fost niciodata echipa.

Din cate am inteles sunt recidivisti dupa ultima lor experienta in Europa la meciul cu NEC , deci cred ca ii paste o suspendare mai mare decat cateva etape.

MoWeed20.08.2009 22:09

Eu cred ca iau macar un an

Maye20.08.2009 22:16

In afara de acesta , care oricum l-au pierdut pe teren.

bodrumdan_barkahan20.08.2009 22:52

ce e faza cu Dinamo sau suspendat???

MoWeed20.08.2009 22:54

Au intrat fanii in teren in minutul 87. Meciul s-a intrerupt si, cel mai probabil, vor fi suspendati

bodrumdan_barkahan20.08.2009 22:55
Au intrat fanii in teren in minutul 87. Meciul s-a intrerupt si, cel mai probabil, vor fi suspendati

am ınteles ca era deja 2-0 pentru ceilalti.asa este cainele vrea sa musca.dar cred ca UEFA o sai musca rau de data asta. mersi pentru raspuns moweed.

Ronnie21.08.2009 05:09

Daca Dinamo este suspendata 2-3 ani probabil ca va ajunge o echipa din partea a doua a clasamentului. Nu stiu cine va mai investi acolo...

_yang21.08.2009 10:59

 

 

De parca a investit cineva pana acum...

Problema lor e ca nu vor mai dori sa vina jucatori si ca cei aflati sub contract cu ei vor dori sa plece.

Maye21.08.2009 11:10
De parca a investit cineva pana acum...

Problema lor e ca nu vor mai dori sa vina jucatori si ca cei aflati sub contract cu ei vor dori sa plece.

Problema?Sa se desfiinteze azi si nu imi pare rau!

Astia nu merita nimic , numai de rahat ne-au facut peste tot.

Nu ma intereseaza deloc necazurile lor , mai tare ma intereseaza cat de bun e L.Suarez de la Ajax ca doar a marcat 4 goluri aseara.

*Alecs*21.08.2009 11:32
Problema lor e ca nu vor mai dori sa vina jucatori si ca cei aflati sub contract cu ei vor dori sa plece.

 

Pentru ei nu ar fi o problema ca jucatorii aflati sub contract sa plece. Ar fi chiar o usurare sa scape de acei betivi si mercenari. O parte din razboi ar fi castigat, mai raman insa cei din conducere..

 

 

KERATOCONUS21.08.2009 12:58

Am o intrebare: Se acumuleaza puncte la coeficientul Romaniei si din play-off-ul Europa League, sau doar incepand din grupe?

 

 

Maye21.08.2009 13:49

Eu stiu ca si Play Off-ul conteaza.In mai mica masura dar conteaza.

«14567814»