FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Rapid 1 - 2 (0 - 0)

«1234568»
Virgil14.05.2009 08:13

Contre delicioase la articolul lui Ovidiu Nahoi, rapidist 110%, "FC Nurnberg ne recunoaste titlul", scris in august 2007:

 

Titlul castigat de Rapid in 1942 - trofeul Cupa Basarabiei care din motive de neinteles nu ne este recunoscut oficial nici dupa caderea comunismului - este notat in prezentarea realizata de viitorii nostri adversari din Cupa UEFA, 1FC Nurnberg.

 

Pentru clubul german, Rapid a castigat patru titluri - 1942, 1967, 1999 si 2003. Este un amanunt interesant si in acelasi timp onorant pentru noi. Va trebi sa gasim un mod in care sa le multumim celor din Nurnberg pentru acest lucru.

 

Toshiro Says:

 

September 5th, 2007 at 9:44 am

Domnule Nahoi,

 

Sa fi venit din partea oricarui forumist, acest articol nu ma deranja. E plin pe-aici cu mazgaleli menite a cosmetiza o istorie cam saracuta. Dar Dvs. sunteti ziarist, formator de opinie, cum s-ar zice. Iar opiniile nu se formeaza alimentandu-le cu, sa folosesc un cuvant neutru, informatii eronate…

 

Asadar, "titlul nerecunoscut" n-a existat niciodata. Pentru ca, daca ati studia nitel istoria fotbalului romanesc, ati afla ca aceasta "Cupa" (cupa, deci, nu campionat…) a fost organizata pentru a inlocui campionatul anulat de FRF din cauza razboiului. A fost o competitie la care au luat parte sute de echipe, mai intai in faza zonala, castigatoarele celor 16 serii intrecandu-se intr-un turneu final. Un fel de "Daciada", daca va spune ceva cuvantul asta. A castigat Rapid, singura echipa ai carei jucatori nu plecasera sa lupte frontul anti-sovietic… Ei, ca si altii care s-au transferat urgent de la alte echipe, fusesera mobilizati pe loc. Deh, ceferisti…

 

Cat despre "recunoasterea de catre germani" ce sa mai zic? E o simpla traducere a unui palmares existent pe un site rapidist… Cine stie, maine-poimaine traduce cineva niscai articole (:-) ) de pe site-ul asta si aflam ca strainatatea stie ca Dan Coe a fost omorat de comunisti, pe cand ai nostri ascund asta…

 

Din nou, d-le Nahoi, ma dezamagiti. Pasiunea pentru clubul acesta n-ar trebui sa va afecteze obiectivitatea. Dar, ma rog, poate ca scopul Dvs. e sa va faceti fani de tipul bufonului Fuior sau al acestui rapid giulesti, un statornic tortionar al limbii romane…

 

shaka zulu Says:

 

September 5th, 2007 at 11:01 am

@toshiro

 

mai bine sa recunoastem cu totii ca titlul anului 1942 a fost obtinut, de fapt, tot de Steaua. chiar daca nu exista, se simtea. deja toti romanii incepusera sa tina cu Steaua. incepusera sa se simta cu totii comunisti.

iar Rapidistii, acesti lasi care nu au vrut sa mearga pe front au ramas acasa sa joace fotbal, de fapt, de unde fotbal, cu cine, daca toti erau plecati pe front…

 

nu vroiam sa fiu rautacios dar, vazand ce scrie aici toshiro, cred ca stiu ce a facut echipa Rapidului in 1942. cu mama lui toshiro. afland dl. toshiro ca tatal lui poate fi oricare dintre lasii Rapidului s-a gandit sa se razbune prin orice mijloace.

 

eu zic sa-l iertam pe acest nefericit (avand in vedere si originile lui atat de rapidiste) si sa-l ignoram.

 

putem lansa chiar si o cercetare amanuntita sa vedem al cui o fi de fapt acest toshiro. cu cine seamana dintre cei de la Rapidul din '42?

 

Grant_RAPID Says:

 

September 5th, 2007 at 12:19 pm

Nemtii isi recunosc nu numai istoria lor, ci a tuturor, in mod fatis! Pe cand in Romania nu se va intampla asa ceva vreodata. Ei au fost constienti tot timpul, iar la noi s-a musamalizat si se musamalizeaza in permanenta. Asta este diferenta!

 

Toshiro Says:

 

September 5th, 2007 at 3:42 pm

Felicitari, domnule Nahoi, pentru cei care va sustin blogul. Cred ca sunteti mandru sa va fie asociat numele cu cel al acestui shaka zulu, care "n-a vrut sa fie rautacios". Drept care ne-a aratat ca e jegos…

 

Toshiro Says:

 

September 5th, 2007 at 3:47 pm

Na, ca tot uitam sa va spun…

 

Afirmati mai sus: "Va trebi sa gasim un mod in care sa le multumim celor din Nurnberg pentru acest lucru".

Pai, ce-ar fi sa le cedati ambele meciuri? De fericire ca s-a gasit cineva sa indrepte eroarea in privinta titlului - "Cupa Basarabiei care din motive de neinteles nu ne este recunoscut oficial nici dupa caderea comunismului "…

 

Buba e ca motivele sunt de inteles. Pentru cine vrea…

 

Ovidiu Nahoi Says:

 

September 5th, 2007 at 5:54 pm

Bine, Thoshiro. Mai ai?

 

Toshiro Says:

 

September 6th, 2007 at 8:03 am

Nu, da' tu mai ai argumente?…

 

shaka zulu Says:

 

September 6th, 2007 at 9:42 am

toshiro draga, in loc sa fii bucuros ca ti-am gasit originile, tu ce faci? Dai fuga sa ma parasti la Ovidiu? Ntz, Ntz, ntz, nu ma asteptam din partea ta! Ma asteptam la un comportament demn si elegant, ca al unui adevarat stelist. Dar stai asa, de fapt, exista asa ceva? Neeeeee

 

shaka zulu Says:

 

September 6th, 2007 at 10:28 am

Apropo de "Fara ****, va rog", veti vedea 2 articole publicate intr-un ziar slabut, cu un oareshce grad de umor, dar care ne arata din nou cu degetul…:

 

"Sambata seara, cinci barbati si o femeie trec pe sub podul Grant, incercand sa se strecoare neobservati si sa ajunga cu bine la stadionul Rapid. Sunt suporteri locali ai Universitatii Craiova si au misiunea delicata de a trece nedetectati prin liniile ultrasilor rapidisti, pentru a face jonctiunea cu fanii Stiintei veniti de la Craiova pentru meciul de pe Giulesti.

Unul dintre acesti imbecili sunt eu insumi; femeia e sor-mea, iar ceilalti patru nu sunt nici ei, evident, niste minti sclipitoare. In dreptul unui picior de pod, unul dintre iubitorii fotbalului craiovean se opreste si ne arata unde i-au desfigurat rapidistii anul trecut pe doi suporteri craioveni, sot si sotie. Mi se rupe sufletul, dar nu e momentul sa fiu sentimental: trebuie sa strapungem liniile inamice si sa ajungem la ai nostri cu orice pret.

Intrarea suporterilor craioveni e langa teatrul Giulesti. Intrucat microbuzele cu suporteri de la Craiova n-au ajuns inca, poarta e inchisa. Stam in fata teatrului, in mijlocul rapidistilor, incercand sa nu ne tradam (desi, pentru ca nu avem fulare cu Rapid, riscam sa fim confundati cu niste iubitori de teatru, ceea ce e la fel de periculos). Intr-un final, apar si microbuzele; hoarda visinie se napusteste spre microbuze, sa le faca cu mana oaspetilor (evident, pentru a le putea face cu mana, rapidistii sunt nevoiti mai intai sa arunce pietrele pe care le au in maini). Oltenii par si ei bucurosi de intalnire si injura. E o atmosfera placuta, de derby - din sute de piepturi visinii rasuna traditionalul: "La olteni, m… la olteni!". Ca sa nu ma dau de gol, urlu si eu entuziast, impreuna cu ei. Microbuzele reusesc sa intre, iar noi suntem tot printre rapidisti. "La olteni, m… la olteni!", imi scuip plamanii, dupa care, brusc, o iau pe sor-mea de mana si ne repezim in galop spre poarta de acces. Aceasta manevra, executata stralucit, ii ia prin suprindere pe rapidisti: pana sa se dezmeticeasca, trecuseram deja la dusman. Vreau sa ma intorc si, din spatele jandarmilor, sa fac semne obscene si sa le strig: "M…, fraierilor!"; ma abtin totusi, intrucat mai trebuie sa plec si-acasa de la stadion, operatiune pentru reusita careia discretia e decisiva.

In spatele portii, o parte a galeriei craiovene isi face incalzirea batandu-se cu jandarmii. Imi apar cu eroism sora: ma tupilez dupa ea si urlu "Ba, nu dati, e femeie!". Trec pe langa jandarmi cu basca-n mana si clatinand cu servilism din cap; odata ajuns in mijlocul galeriei, imi exprim convingerea ca toti jandarmii sunt niste rahati. Sunt intreg.

Imi va reusi acest mers pe sarma pana la sfarsit? Le voi scapa din nou ultrasilor visinii, la iesirea din stadion? Am scris acest text cu propriile mele maini, sau i l-am dictat asistentei medicale? Aflati maine, din Ziarul…"

 

"Prima repriza a meciului Rapid - Universitatea a fost visul oricarui suporter al Craiovei: nici adversarul n-a jucat nimic. Sper sa plecam la final cu un punct, ca sa evitam podiumul (noi, suporterii Stiintei, prin podium intelegem ultimele trei locuri).

Imediat ce Craiova isi termina evolutia captivanta din prima repriza, galeria olteana se trezeste din atipeala; s-ar bate cu cineva, dar n-are cu cine. De peste gard, rapidistii se uita si ei cu pofta la olteni: i-ar calca putin in picioare, dar nu pot ajunge la ei. Ingeniozitatea olteneasca triumfa din nou: ca sa nu saliveze degeaba uitandu-se la rapidisti, fanii Stiintei se bat intre ei. Jandarmii nu se baga, pentru ca, zic ei, n-au voie sa intervina in tribuna; in schimb, dau cu gaze lacrimogene. Le multumesc din suflet ca n-au dat decat cu gaze, nu cu bomba atomica, pentru a desparti trei insi. Oltenii sunt dispusi sa-l predea pe cel care a declansat cafteala, insa, din motive pe care doar mintea jandarmereasca le poate cuprinde, fortele de ordine refuza sa-l primeasca, asa ca bataia reincepe.

Intrarea pe teren a galacticilor din Banie stinge definitiv conflictul si ma pot concentra asupra chestiunii principale: cum dracu' ies de-aici cu dintii intregi. Ca sa nu mi-o sparga rapidistii, mi-am lasat masina tocmai la Crangasi (masina n-are nici o vina, ea nu tine cu Craiova).

Meciul se termina (daca vreti sa stiti rezultatul, uitati-va in Gazeta Sporturilor, nu fiti nesimtiti), dar noi ramanem pe loc. Dupa o ora, as cam pleca, dar nu pot, pentru ca jandarmii trebuie sa-l identifice pe turbulent, "in baza probelor video". In baza lui "uite-l, ba, aci", li-l aratam noi cu degetul. Jandarmeria, insa, lucreaza profesionist: trebuie sa ne fotografieze si amprenteze pe toti, dupa care, in baza probelor video, sa-l retina pe individ. Momentan, ne tin pe loc, intrucat n-au "sectii operative" unde sa ne duca.

Fanii bucuresteni ai Stiintei incep sa urle: "Haideti, ba, ca pierdem metroul", asa ca jandarmii decid ca cei din Bucuresti sa fie fotografiati in strada si sa li se dea drumul. Protestez vehement impotriva faptului ca sunt tratat ca ultimul infractor, insa sor-mea mi-o taie scurt: "Gura, ca nu stau aci pana la 3 dimineata". Imi fac poze si-mi dau drumul.

E trecut de 12 noaptea si, impreuna cu niste tipi care aveau masina in apropiere, ma strecor hoteste pe sub podul Grant. Tipii ma lasa la Crangasi, iau masina mea si ma intorc la stadion. De aici, iau un coleg de galerie si-l duc la Carefour Militari, in Sectorul Agricol Ilfov, unde-si lasase masina. Mi-e foame, ma doare ingrozitor capul si-mi vine sa-mi vomit matele. Sor-mea isi aprinde o tigara si zice: "Tu iti dai seama ca e sambata seara si ca oamenii normali sunt in oras la ora asta si se distreaza, nu?". Imi dau seama."

 

Jay Says:

 

September 6th, 2007 at 5:29 pm

Stimate domnule Nahoi,

 

Ceea ce nu stiti dvs si ceilalti forumisti de buna credinta este faptul ca domnul Andrei Sava, ce posteaza sub pseudonimul Toshiro, este fiul unui evreu ce a participat in mod activ la infiintarea clubului spurcat de la cimitir!

 

De aceea sunt si aceste reactii ce starnesc mila si invidia! De aici si vaicareala sa!

 

Octogenarul respectiv, cunoscut si sub pseudonimul de Otoroko (blistering idiot intr-o traducere ad literam din japoneza), este batut in cap de la natura si botezat cu briciul din `proprie initiativa` si de aceea sufera enorm la orice relatare despre Rapid, istorie, Germania si, in general, tot ceea ce vine in contradictie cu principiile bolsevice promovate la gura sobei de cei crescuti in cizma iudeo bolsevica!

 

Nu-l bagati in seama!

 

Important este titlul nostru! Obtinut acolo, pe teren, ca toate succesele marca Rapid!

 

Toshiro Says:

 

September 7th, 2007 at 9:36 am

Rassolika, tu chiar crezi ca daca semnezi "Jay" nu pricepe lumea ca numai mintea ta bolnava poate sa scorneasca tot felul de tampenii?

Crezi ca daca, pentru un idiot rasist ca tine, a-l face evreu pe un om pe care nu-l cunoaste e o injurie grava, pentru altii ar avea vreo insemnatate?

 

Domnule Nahoi, v-as fi recunoscator daca i-ati face cunoscut fostului director de marketing al clubului Rapid, demis pentru incompetenta, care sunt urmarile comportamentului sau, daca tinem cont de:

- Art.14 din Conventia Internationalã pentru Eliminarea Tuturor Formelor de Discriminare Rasiala (ICERD),

- Art.14 din Conventia Europeanã pentru Drepturile Omului si Protocolul Nr. 12 Adițional la Conventie -

-Directiva Uniunii Europene pentru Egalitate Rasiala, care cere statelor sa adopte legi împotriva discriminarii si stabileste organe de punere în aplicare.

 

Ovidiu Nahoi Says:

 

September 7th, 2007 at 2:41 pm

Va rog, fara remarci rasiste!

 

Toshiro Says:

 

September 7th, 2007 at 2:50 pm

:-)

 

Hai, bre, ca o sa asculte…

 

Chioru Says:

 

September 7th, 2007 at 2:58 pm

Toshiro, te iei in baza cu toti cretinii astia.

 

Ma ziaristu lu peste, Nahoi, pe numele tau, io ti-am mai zis odata ceva de originile lu mataluta, nu conteaza. Ma, rapedistilor, sa va fac socoteala evreilor care v-au condus si chiar infiintat? Ma amaratilor, sunteti rusinea Romaniei, ma! Evreul bolsevic fugit in URSS, Gincze, Bauer, Kahane, atatia si atatia evrei bolsevici ce s-au aciuit la echipa sindicatului CFR, ma, Rusinea Romaniei ce sunteti, ce vreti ma?

 

Ma, Nahoi, ai la dispozitie presa interbelica, stii sa citesti? Du-te ma in biblioteca si citeste Universul, ma, amaratule. Citeste Gazeta Sporturilor, rapedistule, vei observa caracterul neoficial al competitiei si participarea benevola. Ma, amaratilor, milogi ati fost si milogi veti muri, umblati numai dupa pomana, vreti titluri, ma? Vai de capul vostru de oropsiti!

 

ps.1.la momentul decernarii cupei pusa la dispozitie de ziarul Universul nu exista nicio inscriptie, intrebare: cine si cand a scris chestia aia acolo?

2.ce caractere puteti avea, ma… sustineti un club ce a facut de rusine Natia Romana facand propaganda bolsevica in campania electorala din 46 si astazi mintiti in mod ordinar, precum natia care v-a dat porecla cu care sunteti denumiti de catre microbistii romani inca din anii 30.

 

Toshiro Says:

 

September 7th, 2007 at 3:19 pm

Poate face GGB o aroganta si le da f'o 2-3 titluri. Sa aiba si ei acolo…

 

Trevizes Says:

 

September 7th, 2007 at 3:38 pm

Domnule Nahoi, Felicitari!

 

Dvs. credeti ca acel titlu ar fi putut fi vreodata recunoscut de Armata Rosie si de implanturile bolsevice lasate mostenire pe pamint romanesc? Normal ca il recunosc nemtii. Cum sa-si calce FRF peste principiile rosii mostenite, doar avem de-a face cu celelalte persoane.

 

Cit despre stelisti, unii dintre ei, mor mai mult de grija Rapidului decit a echipei lor (e drept ca si printre noi sunt unii mai mult anti-stelisti decit rapidisti … si si in acelasi timp …). Daca nu ar avea o probleme cu asumarea propriilor origini, daca ar fi niste invingatori asa cum se pretind, si mai ales daca lupta echipei lor ar fi fost dreapta si dusa cu onoare, atunci acesti stelisti ar putea dormi linistiti. Fiind insa chinuiti de strigoii propriului lor trecut, bintuie si ei pe aici …

 

Ovidiu Nahoi Says:

 

September 7th, 2007 at 3:38 pm

Chioru, am raspuns odata aberatiilor tale referitoare la "originea" mea. Ti-am spus atunci ca referirile la origini - oricum, cea ce pretindeai tu sunt niste mari neadevaruri - reprezinta un simptom clar al bolsevismului. Vad ca insisti… problema ta.

la celelalte aberatii nu-ti raspund.

N-ai vrea sa-ti cauti de treaba prin alte parti, acolo unde prezenta ta deranjeaza mai putin?

Ti-as fi recunoscator. Merci!

 

Trevizes Says:

 

September 7th, 2007 at 3:39 pm

rectificare la postarea mea de mai inainte:

"doar avem de-a face cu aceleasi persoane" in loc de "doar avem de-a face cu celelalte persoane".

 

Chioru Says:

 

September 7th, 2007 at 4:19 pm

Ce aberatii, nene Nahoi?

Asa cum ti-am spus si mai sus, citeste, teica. Daca si dupa aia mai bagi strambe rapediste, e clar.

 

Cat despre bolsevicu de Trevize… sa-si vada de Annuska dumisale.

 

Gabriel Fuior Says:

 

September 7th, 2007 at 5:52 pm

Stimate domnule Nahoi, nu inteleg de ce ar trebui sa ne pierdem timpul cu aceste loaze bolsevice! Menirea lor, conform crezului ce-i guverneaza, este aceea de a distruge tot ceea ce este Sfant!

 

Ideea de baza ramana titlul din inimile noastre, un titlu pe care, cum va spuneam, ziarul Universul a considerat sa ne rasplateasca cu o cupa pe care, retineti, oh, voi, sobolanilor rosii: " celor ce lupta contra hidrei bolsevice!

 

Asta-i macina pe bolsevici! Unul e venit pe tancuri, altul, un `erudit` de provincie! Toti, cum va mai spuneam, cu `pentagrama galbena` la costumul rosu!

 

Da, stim, faptul ca nemtii ne recunosc acest titlu va macina profund! In fond, voi, cei care mistificati istoria, nu puteti accepta realitatea!

 

Stim insa ca noi, Marele Rapid si voi, spurcatilor, retineti, Marele Rapid, este echipa care reprezinta POPORUL ROMAN! Voi - nimeni (sau Nimeni Grodno)!

 

Marele Rapid - o realitate pe care doar istoriografia comunista prefera sa o treaca la `diverse`!

 

De ce? Pentru ca sunt aceste specimene de cea mai joasa speta, bolsevicii, ce conduc inca acest popor! Rusine, jigodiilor!

 

Gabriel Fuior Says:

 

September 7th, 2007 at 6:01 pm

Erfolge: Vierfacher Rumänischer Meister ("1942″, 1967, 1999 und 2003)

 

shabalala Says:

 

September 7th, 2007 at 6:38 pm

Bai, da' nu ati remarcat ca v-au jefuit nemtii de un alt trofeu. Cupa Samsung unde e? Plus ca nu scriu nimic de clasamentul HIHIFS. Total neprofesionist. Eu zic sa protestati la FARE.

 

Gabriel Fuior Says:

 

September 7th, 2007 at 7:17 pm

Ne cerem scuze pentru faptul ca exista si atfel de exemplare, incapabile sa recunoasca adevarul si gata, oricand, sa se vaite!

 

RAPID UBER ALLES!

 

P.S: Invatati asta, micutzi bolsevici!

 

Chioru Says:

 

September 7th, 2007 at 7:18 pm

Observ ca jidanu Feuer inca face spume…

Ce alianta contra naturii… jidanii spurcati de la Dinamo si…, stiti voi cine, de la Raped.

 

Pana una alta, fii ai ploilor, ce sunteti, VOI, CFR/Locomotiva/Rapid ati purtat soarele bolsevic pe tricouri, nu noi. Puneti-va cenusa-n capatani, cereti-va iertare de la prea bunul Popor Roman, dupa aia mai discutam.

 

Chioru Says:

 

September 7th, 2007 at 7:19 pm

Si cu asta basta… am terminat cu voi.

 

ps.Toshiro, te rog sa nu-mi mai pomenesti de blogul acesta sau de vreun altul la fel de mincinos si de milog, nu vreau sa mai am de-a face cu asa ceva.

 

:laugh:

 

 

Lari14.05.2009 08:48

Ce pacat!

 

Ce pacat ca Gica Chioru si Andrei Sava isi irosesc timpul pe alte site-uri... :(

darkye14.05.2009 09:28

ce ma fac eu ....:)) din Ghencea pana la piata presei ... :D

D4v1dstelist14.05.2009 11:07
Directorul general al Rapidului, Grigore Sichitiu, a declarat, miercuri, ca echipa din Giulesti se va retrage de pe teren daca suporterii Stelei vor folosi bannere sau lozinci rasiste in timpul meciului care se va disputa vineri in etapa XXXI.

 

"Daca vom intalni atitudini rasiste, vom scoate echipa de pe teren, indiferent de consecinte. E pacat ca s-a ajuns sa vina presedintele Platini sa ne spuna, in timp ce observatorul de la meciul cu Dinamo a spus ca nu a vazut acele bannere", a declarat Sichitiu la sportro.

 

Oficialul giulestenilor a mai afirmat ca hotararea Comisiei de Disciplina de a nu suspenda terenul Stelei dupa incidentele de la meciul cu Dinamo este una neregulamentara.

 

"Este o decizie in favoarea fotbalului, dar impotriva regulamentului. Daca vrem sa facem ordine, ar trebui sa nu se mai intample ce s-a intamplat la meciul cu Dinamo. Suporterii nostri au avut o atitudine onorabila si nu s-a ajuns la amenzi, cum a fost cazul celor doua cluburi din Bucuresti care apar in prim-plan cu aceasta situatie. Trebuie luate masuri impotriva celor care incalca grosolan regulamentul", a afirmat Sichitiu.

 

Dupa ce oficialii vicecampioanei au anuntat ca vor permite accesul a 450 de suporteri rapidisti in Ghencea, Sichitiu spera ca "ros-albastrii" sa mai ofere inca 200 de bilete, insa sansele sunt minime din cauza unui document intocmit pe vremea cand la conducere se afla Constantin Zotta.

 

"Am avut o discutie cu presedintele Argaseala si ne-am inteles sa trecem peste rautati si sa oferim unui numar cat mai mare posibilitatea de a vedea un meci frumos. Ma asteptam sa ne dea 5% din capacitatea stadionului Steaua, cum spune regulamentul. Din partea clubului nostru s-a facut o greseala ca s-a acceptat ca 5% din capacitatea stadionului nostru sa fie egala cu 5% din capacitatea stadionului Steaua. S-a semnat un document care defavorizeaza suporterii nostri. Sper ca Argaseala sa respecte intelegerea de aseara. Nu trebuie sa ii provocam pe suporteri, sa ii inducem intr-o stare de tensiune. Cand se va juca urmatorul Rapid-Steaua, vor incerca sa se razbune", a explicat Sichitiu.

 

Partida dintre Steaua si Rapid, din etapa a XXXI-a a Ligii I, se va disputa cu suporteri in tribune, vineri, de la ora 21:00, in direct pe Onlinesport.ro.

 

Onlinesport

 

Asta e o adevarata amenintare. Tipul asta pur si simplu ne provoaca. Daca au ajuns sa puna conditii e grav. Ei sunt obiditii fiindca sunt porecliti tigani, dar galeria lor pe langa faptul ca incorporeaza multe persoane de etnie roma, se si comporta cu adevarat tigeneste cu echipa noastra. Daca ei ar fi ingeri si noi demoni, poate ca as intelege. Dar asa, consider ca declaratia facuta de Sichitiu e imorala. Ce mi-e el, ce mi-e nesuferitul de Copos...

 

Ce lasi !Urasc adevarul primit in fata?Nu pot sa joace huiduiti?Inseamna ca RRapidul este o echipa formata din ceva de genul lui Lovin x11,la promotie,iei o panarma fara caracter,primesti 10.

Le reseau pansant14.05.2009 12:01
ce ma fac eu ....:)) din Ghencea pana la piata presei ... :D

stai acasa si mananci seminte, in pauza dai la Dan diaconescu, si dupa meci intri aici pe forum si incepi sa injuri galeria ca de ce nu a incurajat echipa ca sigur castigam daca nu il injurau aia din peluze pe Becali tot meciul.

rezistenta_ultras14.05.2009 13:17
ce ma fac eu ....:)) din Ghencea pana la piata presei ... :D

pai nu esti tu ultrasul ala rau si cu muschi de la avatar?

 

fredysteaua14.05.2009 14:21

Stati linistiti musculosilor ca le da drumu la 30 Min dupa noi...daca fugiti cat de repede puteti ajungeti acasa rpd

 

 

liquid squad15.05.2009 06:38

ba daca nu batem pe rapid trebuie so bat pe una andreea de la mine din clasa da ea intamplator are mustata :steag_cruce_invers:

red&blue_boy15.05.2009 07:06

Pana la urma e bine ca se joaca cu spectatori.Cu ajutorul galeriei sper sa batem Rapid,a trecut mult de la ultima victorie in Ghencea,vreo 7 ani.Forza Steaua!!! fularultras

rezistenta_ultras15.05.2009 07:08
ba daca nu batem pe rapid trebuie so bat pe una andreea de la mine din clasa da ea intamplator are mustata :steag_cruce_invers:

eu zic ca n-ai curaj sa o bati pe andreea ca am auzit ca tatal ei e politist.

si daca te spune doamnei diriginta si iti scade nota la purtare?

eu zic sa te gandesti mai bine inainte sa faci prostia asta.

darkye15.05.2009 08:16

da ..esti sigur ? ...prin ce tribuna 1 stai u la meci ....sau asta faci u si ma sfatuiesti sa fac la fel ;) ...prietene ...nu zic ca merg de mic pe stadion ca am stat departe de Bucuresti ...dar in ultimul an ....tot sezonul am mers ;) si in unele deplasari asa ca o sa merg si la meciul asta chiar de e sa mi iau omor pe 41 ;)

 

 

si apropo nu cred ca am pus pe la profil ca sunt ultras :) ....sunt un simplu "cetatean" ce merg sa mi sustin echipa si nu sa-l injur pe Becali tot meciul

raducelbun15.05.2009 08:59

Chiar daca jucam dupa ureche o sa-i batem de nu se vor vedea... ca nu ne doare gura (ma rog... tastatura)!

redondo15.05.2009 09:07

Steaua nu a mai castigat un derby la diferenta de 2 sau mai multe goluri de 9 ani.Daca vom bate,va fi un 1-0 chinuit.

Ionutz8615.05.2009 09:11
ba daca nu batem pe rapid trebuie so bat pe una andreea de la mine din clasa da ea intamplator are mustata :steag_cruce_invers:

 

 

Care e legatura intre Crapid - Andreea - faptul ca e cu tine-n clasa - faptul ca are mustata....si meciul de fotbal Steaua - Crapid ?

Lari15.05.2009 09:13

Bah, stiti ce-s eu curios?

 

Unde e Stefan88, sa mai dea un pronostic d-ala gen "sper sa pierdem cu 10-0 :huh: "

rezistenta_ultras15.05.2009 09:30
Bah, stiti ce-s eu curios?

 

Unde e Stefan88, sa mai dea un pronostic d-ala gen "sper sa pierdem cu 10-0 :huh: "

e pe mess...

alex_lef15.05.2009 09:39

un bilet in plus la sud are careva?!

Stanici15.05.2009 09:56
Asa este! Am fost si eu o data la peluza. Nu se tine cont! Nu se tine cont, va zic!!!

 

Ba, esti criminal, da-te dracu' !

 

LE: si kata roby e criminal.

kata_roby15.05.2009 10:53

Am facut rost de 2 torte o sa le iau la mn :):steagcruce:

 

 

anti gigi15.05.2009 12:27

vezi pe unde bagi tortele alea,nu le baga la **** ca te controleaza iar la control sa fii foarte calm si sa nu te tradezi cu nimic

kaycee15.05.2009 12:32
Am facut rost de 2 torte o sa le iau la mn :):steagcruce:

scuza-ma, dar nu erai oare tu ala confuz in privinta respectarii locului de pe bilet pana mai ieri? sa-nteleg ca ai adoptat mentalitatea ultras peste noapte? nu stii in ce te bagi prietene, iti fac dosar penal astia daca te prind cu torte ascunse in orificii. asta nu-i joaca, iar daca nu stii ce faci te arzi!

Melku15.05.2009 14:06

Atacantul Stelei, Bogdan Stancu, nu va evolua în meciul din aceastã searã contra Rapidului din cauza unei accidentãri, anunțã GSP TV.

Stelistul a pãrãsit deja cantonamentul echipei, acuzînd dureri la mușchii aductori.

 

Vai de Steaua noastra. Din cate am inteles vor sa il forteze si pe Banel care NU este refacut, asta dupa ce Lacatus a spus de Szekely ca are "doar" 10 zile de pregatire dupa accidentare. Nici nu ma mai duc la meci, stau acasa, beau o bere, nu ma intereseaza sa ma deplasez sa vad un amator pe banca care isi bate joc de jucatori.

weeezer15.05.2009 14:44

Argãsealã: "Rapidul sã nu uite cã noi vrem cele trei puncte în aceastã searã"

 

I-a dat pe spate cu declaratia asta. Adevarat lider, nea Vali asta...

 

Dar la naiba, in puii mei, daca uita?

SzabiStelistu15.05.2009 15:15

eu cred ca in locul lui Bogdan ar merita o sansa si Vali Badea....

redondo15.05.2009 16:55

Eu zic ca si Pedriel mai merita o sansa.

«1234568»