FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

«19293949596141»
Marius18.11.2012 20:44
E greu sa razbati cu masa de semiretardati care-ti vrea capul.

 

Fara sa fiu rautacios, dar pana mai deunazi erai unul dintre ei.

 

Dar nu pune si tu totul la suflet... iesi pe balcon, fumeaza o tigara si revino cu ganduri mai pasnice.

Joga Bonito18.11.2012 20:46

Problema e ca nu fumez. :thumbdown: Si n-am chef sa ma apuc din cauza astora.

clausblaus18.11.2012 20:50

Asta era marea ordine anuntata cu surle si trambite de unul care inainte de a fi moderator plangea pe aici zi de zi si cerea capul nu stiu carui moderator.Acu' ca s-a ajuns moderator incearca sa arate unde au gresit cei de dinaintea lui.....trebuia sa-l banati la nesfarsit pentru toate mieunelile de pe acest topic!!

Metoda pumnului in gura functioneaza de minune.

Marius18.11.2012 20:52

Atunci fa orice stii ca te relaxeaza.

 

Acum pe bune, chiar e rost de asa o cearta pornita practic din nimic? Nu vreti voi sa va intalniti undeva la mijlocul drumului si, daca nu va dati mana, macar sa mergeti pe acelasi drum de acolo?

MoWeed18.11.2012 20:53

Intr-o seara a reusit sa indeparteze 2 din putinii oameni de valoare ramasi pe site-ul asta: pe vlad si pe red.

A reusit ceea ce nu au reusit hoarde de oi, ceea ce n-a reusit toronto cu toate injuraturile lui.

 

Tineti-va site-ul si spalati-va cu el pe cap! Cinste celor care raman verticali, poate vom mai ajunge sa conversam in alte conditii. Toate cele bune, la revedere!

Joga Bonito18.11.2012 20:59
Atunci fa orice stii ca te relaxeaza.

 

Acum pe bune, chiar e rost de asa o cearta pornita practic din nimic? Nu vreti voi sa va intalniti undeva la mijlocul drumului si, daca nu va dati mana, macar sa mergeti pe acelasi drum de acolo?

 

Si pe mine m-a fascinat chestia asta. Am stat 4-5 ore sa scriu 100 de mesaje in care le-am explicat ca la gradinita ce au gresit. Problema e ca am scris unor oameni maturi de aproape 30 de ani. Cum dracu' sa iasa circul si drama asta?

 

Nu mai vreau nici eu sa aud de site-ul asta. Scriu un articol pe luna si pa. Nu-mi mai *** nervii in mediul asta virtual.

 

 

Azzido19.11.2012 00:01

Joga, ti-am scos accesul de mod. Vorbim in particular daca vrei alte detalii.

gio_stgloria19.11.2012 03:46

Fie roata chiar patrata, tot se-nvarte ea odata. Cum e s-o simti pe pielea ta meu amigo ? E greu sa moderezi singur/cu inca un coleg si toate oalele sa se sparga in capul tau nu ?

 

Zic bine axl si clausblaus.

GRYG19.11.2012 09:35

tare replica gio

red&blue_boy19.11.2012 12:22
Joga, ti-am scos accesul de mod. Vorbim in particular daca vrei alte detalii.

Daca e sa mergi pana la capat, ar fi fair sa scoti si sanctiunile date aseara aiurea tuturor baietilor.

Eu unul daca as fi primit pe merit sanctiunea, dupa regulament, n-as fi avut nimic de obiectat.

Dar modul in care ne-a tratat, in care m-a tratat si jignit , spune multe despre el, cu cine avem de-a face. Asta m-a deranjat mai tare, nu sanctiunea in sine.

Unul care a ridicat la rang de arta trollingul pe topicul cu nemultumirile ne catalogheaza pe altii acum asa.

 

Atat am vrut sa mai spun.

Numai bine !

blindius19.11.2012 12:36

Momentan au fost scoase sanctiunile pentru red&blueboy si mariusmihet.

 

Haideti sa il usuram un pic pe Azzido, omul nu are vina pentru ca Joga, un foarte bun redactor, a actionat mai departe fata de cat a spus singur ca va actiona.

blindius19.11.2012 16:58

Pana in cel mai scurt timp in care vor fi citite si cazurile lui Adrian si. Ronnie, redblueboy, mariusmihet raman cu 0 procente de sanctiune, joga bonito, drvladyk si moweed cu cate 10.

 

Daca se poate , fara jigniri!

 

Multumiri anticipate!

 

Este nevoie de inca doi trei moderatori obiectivi, daca va este propus si refuzati, sigur ca nemultumirile dvs. sunt un drept garantat, dar devin usor neacoperite daca aveti ocazia, sansa, sa schimbati ceva si nu o faceti. Astfel se ajunge la situatii de criza de efectiv in care un redactor pasionat ca Joga, simte nevoia sa participe la moderare pentru a ajuta, desi poate nu era segmentul pe care si-l dorea sau in care stia ca are aptitudini. Greseala e omeneasca, toti au slabiciuni.

drvladyk19.11.2012 20:27

De ce la sanctiunea lui Axl putem posta si la a lui Gandalf nu? Azzido, repet ce ti-am zis si in privat, imi cer scuze daca am sarit la tine sau te-am jignit vreodata, caci iti respect munca. Dar sincer, realizezi ca e nasol ce se petrece pe aici? Asa a fost si aseara cand la sanctiunea mea pusese domnul doctor topic closed. Sa fie vreo similitudine, de razboi personal? Daca e vreo cine stie ce optiune si nu ma pricep eu, imi cer scuze anticipat

Harald19.11.2012 20:33

cred ca lucrurile astea se fac cu scopul de a evita discutiile cu samanta de scandal.

drvladyk19.11.2012 21:04

Asa crezi tu, te rog da-mi voie sa cred altfel. Dar daca e cum spui, sa se faca la toti nu doar la indezirabili

 

Azzido19.11.2012 23:40
De ce la sanctiunea lui Axl putem posta si la a lui Gandalf nu? Azzido, repet ce ti-am zis si in privat, imi cer scuze daca am sarit la tine sau te-am jignit vreodata, caci iti respect munca. Dar sincer, realizezi ca e nasol ce se petrece pe aici? Asa a fost si aseara cand la sanctiunea mea pusese domnul doctor topic closed. Sa fie vreo similitudine, de razboi personal? Daca e vreo cine stie ce optiune si nu ma pricep eu, imi cer scuze anticipat

Topicul respectiv e inchis de mai mult timp iar motivul este cel expus de Harald.

Daca vrei sa ma crezi - bine, daca nu - iarasi bine.

Sunt de acord ca-s anumite chestii nasoale aici, dar nu numai aici. Ma rog, discutia e lunga...

 

Joga Bonito20.11.2012 10:43
Joga, ti-am scos accesul de mod. Vorbim in particular daca vrei alte detalii.

 

Evident, tot la cererea mea, vreau sa-mi fie scos si accesul de redactor.

 

Te rog sa-i ungi pe baietii de caracter ai site-ului (drvladyk, moweed, roonie etc) in locul meu. Toti laolalta poate reusesc sa scrie o compunere de clasa 4-a si sa ne faca fericiti.

MoWeed20.11.2012 12:05

Multumesc pentru oferta, mai ales ca vine de la cel mai mare intelectual al site-ului. Vorba aia, de la inaltimea celor cateva articole pe care le-ai scris, esti cel mai potrivit pentru a face astfel de aprecieri.

Insa eu nu imi doresc asa ceva. Stiu, poate fi un soc pentru tine ca am sarit in apararea altuia fara sa am un tel in minte (sa te dau jos, sa redevin mod s.a.m.d.) dar asta este adevarul.

 

Spor, doctore! Drum bun!

ebonyc20.11.2012 12:14
Evident, tot la cererea mea, vreau sa-mi fie scos si accesul de redactor.

 

Te rog sa-i ungi pe baietii de caracter ai site-ului (drvladyk, moweed, roonie etc) in locul meu. Toti laolalta poate reusesc sa scrie o compunere de clasa 4-a si sa ne faca fericiti.

 

Te-am hulit pentru deciziile ca moderator, dar ca redactor esti bun.

drvladyk20.11.2012 12:17

Deci daca nici acum nu e clar ca baietasului ii place scandalul si tiganeala....

clausblaus20.11.2012 13:53
Evident, tot la cererea mea, vreau sa-mi fie scos si accesul de redactor.

 

Ce are sula cu prefectura,nu reusesc sa inteleg.Nu faci altceva decat sa ne intaresti convingerea ca ,in ciuda celor afirmate de tine referitor la alti useri,tu esti cel ce nu poti ''convietui'' in grup.

Te-ai suparat,iti iei jucariile si ai plecat.....mentalitate de moderator,unul care se voia parte din coloana vertebrala a acestui site!

Lasa pe altii, care se pricep,sa modereze si tu ramai la scris ca o faci destul de bine.

Bafta!

SbChatya20.11.2012 15:46

nu pot sa cred ! Joga dat afara?:( acum cand incepusem sa-l apreciez pt setea de putere?un roman adevarat !Joga esti idolu meu in viata sa stii :( doar ca eu n-am ce face cu mana dreapta.. :naughty:

Harald20.11.2012 17:52

tipic romanaesc, un om bine intentionat se implica, face lucruri constructive fara sa aiba vreun beneficiu si pana la urma este 'convins' sa renunte..

blindius20.11.2012 22:18

S-au redus si sanctiunile ultimilor doi, Ronnie si Adrian.

 

Daca exista nedumeriri in legatura cu acestea, va rog sa dati un p.m. si sa-mi spargeti oalele in cap, nu altcuiva, responsabilitatea schimbarii acestora o asum.

 

De asemenea, va propun sa folositi butonul de report! pentru ca un moderator sa fie sesizat, chiar daca este vorba despre a-l sesiza cu privire la activitatea altui moderator, astfel incat lucrurile sa nu se mai precipite, mentinandu-se un " ton" cat mai civilizat.

 

Seara placuta, spor!

Adrian20.11.2012 23:53

Atata bullshit pe aici, baieti, atata bullshit :))

Teatru asa ieftin nu am mai vazut de mult.

 

Eu unul nu sunt pentru indepartarea lui Joga Bonito de la moderare. Se vede clar ca omul avea multe frustrari adunate si ca si-a dorit mult sa fie moderator, ca sa se poata razbuna pe dusmani. Merita indepartat doar pentru asta? De ce?

Azzido se razbuna pe Gandalf o data la 2 saptamani. A patit el ceva? Nu. Atunci de ce sa pateasca Joga Bonito?

 

Daca totusi Joga Bonito a abuzat de putere, atunci sa fie sanctionat. A primit macar un ban de 7 zile? Sa fie sanctionat si cel care l-a pus moderator. Se stia clar ca omul are multe polite de platit, ca nu e secret ca se certa cu multi oameni de pe site. Atunci de ce a fost facut mod? De ce i-a fost permis sa faca prostii pe site?

 

Mai multi membri ai echipei fcsteaua.ro au fost online in momentul in care el impartea banuri. Trebuie sa cred cumva ca voi i-ati trimis mesaje ca sa se opreasca dar ca el v-a ignorat?

 

Eu unul cred ca voi ne luati de prosti. Eu cred ca ati stiut clar ce face Joga Bonito si ca nu ati actionat pentru a va da voi eroi mai tarziu, cand urma sa veniti sa-i salvati pe utilizatori de abuzuri.

 

Observ ce discursuri folositi cand vorbiti despre Joga Bonito.

Un redactor bun al siteului, care e pasionat, etc. El?

Joga Bonito cred ca a scris in toata viata lui 6 articole pentru siteul asta. Asta il face redactor bun si il scapa de pedeapsa?

 

Pai Gandalf, cu sutele lui de articole, e cumva un redactor de rahat care nu merita nimic?

 

Eu o sa astept niste explicatii, desi sunt sigur ca nu o sa le primesc. Cel mai probabil o sa-mi stergeti postarea si ma veti bana din nou. Dar nu conteaza.

 

Planul vostru oricum nu va merge.

 

Inainte, cand nu va faceati treburile, o dadeati ca "se plang aceiasi 2-3 oameni". Acum s-au plans mai multi oameni, si nu aceiasi 2-3. Si sunt sigur ca se vor plange si in continuare, ca nu sunt ei prostii vostri, ca sa stea in patru labe si sa va lase pe voi sa va bateti joc de ei. Sunt curios ce veti face atunci. Probabil il veti readuce pe Joga la moderare, sa imparta el dreptatea.

 

 

p.s.

 

V-a luat 3 zile sa imi scoateti banul dat abuziv. Asta in timp ce celorlalti le-ati redus fara nici o problema avertizarile. La ei a fost abuz clar dar la mine nu, asa-i? A fost un pic mai neclara treaba...

Da' probabil ca v-ati gandit ca se calmeaza spiritele dupa 2-3 zile si uita lumea de tot ce ati facut. JENANT!

 

Culegeti fix ce ati semanat!

 

«19293949596141»