Am mai raspuns la prima intrebare mai sus, mergi si citeste. Siteul nu are nicio directie. Directia o stabilesc cei care scriu pentru site. Vrei sa scrii ?
@Mo, esti in lumea ta. cred ca nici tu nu mai stii ce vrei sa transmiti. La revedere!
Am mai raspuns la prima intrebare mai sus, mergi si citeste. Siteul nu are nicio directie. Directia o stabilesc cei care scriu pentru site. Vrei sa scrii ?
@Mo, esti in lumea ta. cred ca nici tu nu mai stii ce vrei sa transmiti. La revedere!
Pai am scris, ca user, nu trebuie neaparat ca toti sa fim redactori. Si daca as vrea sa scriu, in conditiile actuale n-as face-o.
Si nu prea mi-ai raspuns la nimic..
In fine....
Sa stii ca asa este. Sunt in lumea mea unde cei care se schimba dupa rezultate nu merita decat dispret, nu si respect. In lumea mea unde anumite concepte abstracte pentru unii (onoare, demintate, profesionalism s.a.m.d.) conteaza infinit mai mult decat un rahat de titlu.
In lumea mea unde valoarea unui om este data de cat de mult este dispus sa sacrifice in numele propriilor principii.
Poate e diferita de lumea ta unde trebuie sa fii oaie, curva sau elvetian ca sa capeti respect. La revedere!
Apropo, cred ca este clar ce am scris. Cine o da la cotita acum? Recunoaste macar ca ai vrut ca site-ul asta sa fie un loc unde elvetienii si oile sa vomite ideeile lor in liniste, fara sa fie deranjati de aia rai care nu vor sa tina pasul cu vremurile. Ai ce ti-ai dorit. Ce mai vrei acum?
M-a rugat Adrian sa-i postez acest mesaj transmis in privat, sper ca nu sunt si eu acuzat de nu stiu ce complot :
""Am vazut ca pe site au aparut niste informatii cum ca cineva ar fi complotat impotriva lui Azzido, administratorul fcsteaua.ro, in incercarea de a-i sabota munca. Am vazut ca au fost date si cateva citate pe aici. Ce a evitat Azzido sa va spuna e ca tot complotul a implicat DOAR 2 oameni. Pe mine, Adrian, si pe Gandalf.
Totul a luat nastere dupa ce Azzido si moderatorii aserviti lui au comis abuzuri impotriva noastra. Eu am fost banat abuziv, acuzat de trolling, pentru ca am avut curajul sa ii acuz pe moderatorii prieteni cu azzido ca nu isi fac treaba. Iar lui Gandalf i-a fost restrictionat dreptul de a posta pentru a nu mai aduce argumente impotriva respectivilor baieti.
Totul a fost abuziv, o incalcare grava a regulamentelor.
De aici a urmat o discutie intre mine si Gandalf in care i-am propus sa nu mai scriem articole pentru site atat timp cat nu se schimba ceva. Va rog frumos sa intelegeti ca marele complot a implicat DOAR 2 OAMENI, 2 utilizatori ai siteului, fara nici o putere de moderare sau administrare. Azzido a spus ca noi am vrut sa destabilizam siteul. Am facut asta? Nu. Puteam sa o facem dar nu am facut-o. Avand in vedere ca tot ce am facut pentru fcsteaua.ro a fost voluntar, cred ca era dreptul nostru sa alegem sa nu mai postam articole. Nimic nu ne obliga sa ii face trafic lui Azzido. Asa ca nu vad ce treaba avea el daca noi am ales sa nu mai postam.
Asta a fost toata destabilizarea desrpre care am vorbit eu cu Gandalf. Alti oameni nu au fost contactati. Eu si Gandalf eram atunci singurii oameni care scriau pentru FCSteaua.ro si eram injurati la greu de toti becalistii dornici de rezultate.
Domnul Azzido ne-a spart mailurile, ne-a verificat mesajele private si s-a folosit de anumite paragrafe din ele pentru a arata lumii ca noi 2 suntem teroristi. Inca o data va aduc aminte ca noi eram utilizatori fara nici o putere. Ceea ce a spus el e o minciuna.
Eu si Gandalf nu am lucrat niciodata impotriva fcsteaua.ro. Ne-am dedicat pentru a-l face un loc mai bun pentru stelisti si niciodata nu am fi facut din el troaca de porci doar pentru a scapa de oi.
Am vrut amandoi o schimbare in bine. S-a vazut ca schimbarea care a avut loc a fost in rau. Acum siteul nu mai este o mandrie pentru stelisti. Acum stelistii adevarati se retrag de pe site, isi inchid sau sterg conturile si tot ce a mai ramas este prostimea si suporterii de mana a saptea, cei interesati de rezultate si aparente si nimic mai mult.
Acum am fost amandoi banati abuziv. Eu am fost banat pentru o ... nu stiu pentru ce am fost banat. Sper sa ne explice Azzido. Iar Gandalf a fost banat pentru ca si-a permis sa ii spuna lui Azzido pe nume.
Noi nu am destabilizat niciodata nimic si nici nu am fi putut destabiliza ceva.
Ramane sa ne judecati voi, ceilalti utilizatori, si sa ne spuneti daca decizia noastra de a nu mai posta articole ar fi destabilizat siteul.
In acelasi timp as vrea sa il rog pe Azzido sa ne spuna cum i-am pus noi bete in roate.
Cum ti-am facut noi rau, Azzido? Cum nu te-am lasat noi sa iti faci treaba?
Te-am tinut eu de mana cand scriai in html? Ti-a pus Gandalf piedica atunci cand voiai sa bagi routerul in priza? Ce rau ti-am facut noi de nu ai putut tu sa iti duci planul la capat?
Aaaa... ca am avut curajul sa spunem lucrurilor pe nume, sa nu ne dam cu ingenuncheatii, sa ramanem drepti, pe acelasi drum pe care am pornit de la inceput, asta e altceva.
Cum a zis si Calin, nu noi am vrut sa transformam siteul in muiegigi.ro, ca articolele noastre nu erau pline de injuraturi la adresa ciobanului, ci de dovezi care aratau ca isi bate joc de Steaua.
In schimb te-am impiedicat pe tine sa transformi siteul in oaiaelvetiana.ro. Asta asa e.
Doresc sa ne judece utilizatorii si sa isi spuna toti parerea lor. Acesta e adevarul. Daca imi e permis accesul la casuta cu mesaje private, va voi arata ca nu vorbesc prostii. ""
Azzido, stii ca e corect sa ascultam si partea cealalta, da?
Si-asa, ce-avem de facut? ![]()
Cica:
http://www.fcsteaua.ro/forum/index.php?sho...mp;#entry623280
Pluuuus:
Asta chiar crede ce spune, adica e dus bine de tot, sau asa intelee sa-si mascheze directii si fapte? Adica, crede sincer in faptul ca i-a pus cineva "bete in roate', sau a "lucrat sa-i distruga munca"?
As avea si eu o propunere: stelistii "adevarati" sa nu-mi mai puna bete in roate cand fac munca voluntara.Si inca o chestie, ce e mai gresit: sa lucrezi la distrugerea muncii unora sau sa citesti mesaje private ca sa impiedici asemenea planuri?
1) CUM? Concret. Ca n-am mai suportat sa fie banati cate 3 intr-o noapte, ca i-a scos ban-ul lui xray tot intr-o noapte, ca tinea 2-3 moderatori care sa-i futa pe unii, ca totul se modera in spiritul pro-echipa? Asa a vrut cineva sa-i distruga munca? CONCRET, ce a vrut Azzido sa faca si nu a fost lasat sau a fost distrus? Si CUM? Concret.
2) Care "munca" a incercat sa-i fie distrusa? Concret! Si "bete in roate" care duceau unde? Au vrut 6-7 insi care faceau parte din comunitatea asta sa schimbe lucrurile intr-o modalitate transparenta si nu au fost lasati. Si asta o sa foloseasca o discutie de acum un an ca sa-si ascunda toate alea. Dac nu intelee ca tot ce se intampla nu are nicio legatura cu vreun plan, ci doar cu ce simt oamenii e dus... Sefia asta tampeste dupa vreo doi ani - demonstrat stiintific.
Intelegeti ca "conspiratia" asta e doar in imaginatia lui si asta e cel mai comod substitut al tarelor proprii, care se vor manifesta in n-spe forme si vor afecta lucrurile si de-acum inainte ca si pana acum.
Va agitati degeaba,Azzido face parte din masonerie.....el taie si spanzura!
Discutia asta nu duce la nimic util. Dupa ce terminati de aratat cu degetul vinovatii sa ma anuntati si pe mine, poate-o punem de ceva constructiv.
Titlul topicului este "imbunatatiri".
Pai si ce ai vrea, sa ne facem ca nu vedem ce se intampla? Ar fi constructiv?
Discutia asta nu duce la nimic util. Dupa ce terminati de aratat cu degetul vinovatii sa ma anuntati si pe mine, poate-o punem de ceva constructiv.
Titlul topicului este "imbunatatiri".
Da, nu duce la nimic util, nicicand nu a dus la asa ceva. Dar nu asta era scopul acum, asta a fost mai demult si acolo a ramas. Ne spuneam si noi pasul p-aici...
Si topicul cu "nemultumiri" e inchis.
Unde sa fi postat lumea? Ne mutam la "coltul vesel", postam acolo nemultumirile?
Da' nu v-am spus sa va opriti. Kongfu a sugerat ca fiecare utilizator sa vina cu o parere aici si mi-am spus si eu oful.
Eu mai intru in discutie doar atunci cand voi simti ca parerea mea intereseaza. Noroc!
Si cine a zis ca parerea ta nu conteaza? Eu unul n-am zis asta.
Asa ca, spune-o, loud and clear. ![]()
Suntem aici sa ne ascultam ofurile, asta ar trebui teoretic...
Nu ma refeream la asta, red. Pur si simplu n-am nimic de zis despre asta. Vinovati pentru faptul ca s-a ajuns aici sunt si eu, si tu, si Mo, si Azzido, si redondo etc. Doar zic ca nu mai conteaza. In fine, probabil ca in 2-3 zile discutia se va stinge si fiecare o sa ramana cu aceasi parere doar ca unii vor avea inca 10, 20% in plus. Undeva saptamana viitoare o sa se aprinda din nou cineva si iar aceleasi discutii.
Nu ma intereseaza prea mult cine e vinovat. E pacat totusi unde s-a ajuns. Mesajul care trebuie trimis la urechile celor care se ocupa de el e ca aici e nevoie de un refresh total, sa se construiasca un plan (transparent, nu sa vina iar unu' si sa zica ca-l dau prin mail cui ma cauta), sa stabilim care-i targetul de useri in principiu, care-i directia in care mergem (pentru ca nu poti sa zici ca esti anti-becali dar sa susti si echipa) si atunci o sa apara si utilizatori care vor dori sa se implice. Altfel, o sa o tinem in labareala asta care-i si acum.
Candva, acum 2-3 ani, forumul asta il deschideam mai repede decat calculatorul.
Ronnie, cred ca e putin cam prea tarziu pentru ce spui tu. Din pacate. S-au mai incercat diverse chestii in acest sens, mai mult sau mai putin fericite.
De asta ziceam mai sus ca nicicand nu au avut o finalitate fericita discutiile astea, un scop util. Mai degraba s-au platit p-aici polite in functie de simpatii sau nu.
De scopul principal, Steaua si situatia in care s-a gasit/se gaseste echipa s-a uitat.
Nici pe mine nu ma intereseaza cine e vinovat, al' mai vinovat. Suntem vinovati mai multi, poate toti, dar nu in aceeasi masura....
Si pentru mine acum 2-3 ani era o placere sa intru pe site, abia apucam sa fac asta. O bucurie nespusa sa vad alti oameni care gandesc si au de spus ceva cu adevarat, de la care chiar am aflat si invatat unele chestii. Acum, multi au renuntat...
De asta m-a durut si ma doare unde s-a ajuns, dezbinarea la care am ajuns si aici...
Port un respect deosebit pentru unii de-aici, ura pentru nimeni .
De asta ma doare sa renunt , dar am s-o fac treptat. O perioada, definitiv, nu stiu acum...Desi, o parte din mine, buna sau rea, e si pe site-ul asta....
M-a rugat Adrian sa-i postez acest mesaj transmis in privat, sper ca nu sunt si eu acuzat de nu stiu ce complot :
""Am vazut ca pe site au aparut niste informatii cum ca cineva ar fi complotat impotriva lui Azzido, administratorul fcsteaua.ro, in incercarea de a-i sabota munca. Am vazut ca au fost date si cateva citate pe aici. Ce a evitat Azzido sa va spuna e ca tot complotul a implicat DOAR 2 oameni. Pe mine, Adrian, si pe Gandalf.
Totul a luat nastere dupa ce Azzido si moderatorii aserviti lui au comis abuzuri impotriva noastra. Eu am fost banat abuziv, acuzat de trolling, pentru ca am avut curajul sa ii acuz pe moderatorii prieteni cu azzido ca nu isi fac treaba. Iar lui Gandalf i-a fost restrictionat dreptul de a posta pentru a nu mai aduce argumente impotriva respectivilor baieti.
Totul a fost abuziv, o incalcare grava a regulamentelor.
De aici a urmat o discutie intre mine si Gandalf in care i-am propus sa nu mai scriem articole pentru site atat timp cat nu se schimba ceva. Va rog frumos sa intelegeti ca marele complot a implicat DOAR 2 OAMENI, 2 utilizatori ai siteului, fara nici o putere de moderare sau administrare. Azzido a spus ca noi am vrut sa destabilizam siteul. Am facut asta? Nu. Puteam sa o facem dar nu am facut-o. Avand in vedere ca tot ce am facut pentru fcsteaua.ro a fost voluntar, cred ca era dreptul nostru sa alegem sa nu mai postam articole. Nimic nu ne obliga sa ii face trafic lui Azzido. Asa ca nu vad ce treaba avea el daca noi am ales sa nu mai postam.
Asta a fost toata destabilizarea desrpre care am vorbit eu cu Gandalf. Alti oameni nu au fost contactati. Eu si Gandalf eram atunci singurii oameni care scriau pentru FCSteaua.ro si eram injurati la greu de toti becalistii dornici de rezultate.
Domnul Azzido ne-a spart mailurile, ne-a verificat mesajele private si s-a folosit de anumite paragrafe din ele pentru a arata lumii ca noi 2 suntem teroristi. Inca o data va aduc aminte ca noi eram utilizatori fara nici o putere. Ceea ce a spus el e o minciuna.
Eu si Gandalf nu am lucrat niciodata impotriva fcsteaua.ro. Ne-am dedicat pentru a-l face un loc mai bun pentru stelisti si niciodata nu am fi facut din el troaca de porci doar pentru a scapa de oi.
Am vrut amandoi o schimbare in bine. S-a vazut ca schimbarea care a avut loc a fost in rau. Acum siteul nu mai este o mandrie pentru stelisti. Acum stelistii adevarati se retrag de pe site, isi inchid sau sterg conturile si tot ce a mai ramas este prostimea si suporterii de mana a saptea, cei interesati de rezultate si aparente si nimic mai mult.
Acum am fost amandoi banati abuziv. Eu am fost banat pentru o ... nu stiu pentru ce am fost banat. Sper sa ne explice Azzido. Iar Gandalf a fost banat pentru ca si-a permis sa ii spuna lui Azzido pe nume.
Noi nu am destabilizat niciodata nimic si nici nu am fi putut destabiliza ceva.
Ramane sa ne judecati voi, ceilalti utilizatori, si sa ne spuneti daca decizia noastra de a nu mai posta articole ar fi destabilizat siteul.
In acelasi timp as vrea sa il rog pe Azzido sa ne spuna cum i-am pus noi bete in roate.
Cum ti-am facut noi rau, Azzido? Cum nu te-am lasat noi sa iti faci treaba?
Te-am tinut eu de mana cand scriai in html? Ti-a pus Gandalf piedica atunci cand voiai sa bagi routerul in priza? Ce rau ti-am facut noi de nu ai putut tu sa iti duci planul la capat?
Aaaa... ca am avut curajul sa spunem lucrurilor pe nume, sa nu ne dam cu ingenuncheatii, sa ramanem drepti, pe acelasi drum pe care am pornit de la inceput, asta e altceva.
Cum a zis si Calin, nu noi am vrut sa transformam siteul in muiegigi.ro, ca articolele noastre nu erau pline de injuraturi la adresa ciobanului, ci de dovezi care aratau ca isi bate joc de Steaua.
In schimb te-am impiedicat pe tine sa transformi siteul in oaiaelvetiana.ro. Asta asa e.
Doresc sa ne judece utilizatorii si sa isi spuna toti parerea lor. Acesta e adevarul. Daca imi e permis accesul la casuta cu mesaje private, va voi arata ca nu vorbesc prostii. ""
Ma, serios ca am incercat sa citesc tot ce ai scris dar am ajuns la Adrian care face pe victima si mi s-a facut scarba. Am ajuns la "Azzido ne-a spart mailurile" si m-am intrebat daca oamenii astia sunt sanatosi la cap, daca eu sunt sanatos la cap ca citesc idioteniile lor de pe aici...
[..]Acum doua saptamani un baiat moderator ne-a jignit si sanctionat dupa bunul plac, n-a patit nimic, cica doar ca s-ar fi retras el de la moderare...
[..]
Cu ce te-am jignit, amice? De ce o dai in "adrianisme", eh?
Problema cu "damnatii" - ca sa citez din prietenul nostru efeminat si sentimentalist (da FRATE E DITAMAI JIGNIREA!!! fasss...) - e ca-i sufocati si pe cei care vor sa faca ceva la site si pe frontul antibecali.
Repet, poate voi aveti impresia ca faceti o chestie ok, dar in mare masura voi ati ajuns sa aveti un comprtament de oameni disperati, maniaco-depresivi.
@Ronnie, te-ai prins ca de obicei mai in tarziu si in reluare ca moldovenii.
Doar in echipa punem functiona eficient.
Chiar ma intrebam cand o sa apara si Joga.
Pai Joga, poate la tine in familie "mentally challenged" nu e jignire da' sa stii ca pentru unii este. Ma, refer, desigur la jignirile pe care i le-ai adresat lui red. La fel si in cazul termenului de "analfabet" care l-ai folosit in cazul lui Vlad. De jignirile adresate mie nu zic pentru ca chiar nu ma intereseaza parerea ta despre mine.
Toti vrem, omule, sa facem ceva si la site si pe frontul anti-becali. Ba chiar, pentru unii care stau departe, site-ul era singura ocazie sa faca ceva cat de cat concret anti-becali. Spun, era, pentru ca este evident din postarile anterioare ale administratorului ca el nu doreste asta.
Poate parea surprinzator pentru tine dar multi de pe aici nu cred ca se poate si cu sula-n fund si cu sufletul in rai. Nu poti sa fi anti-becali si sa incurajezi comportamentul de elvetian sau de oaie, in acelasi timp.
Daca exista o directie clara, un mod unitar de comportament si o viziune comuna asupra a ceea ce ar trebui sa fie forumul asta, acum nu mai exista criza de oameni care sa se implice...
Mo, de ce esti hater? Unde am spus eu ca nu vreau asta? Sunteti invitati cu totii sa scrieti anti-becali si sa faceti ce vreti voi anti-becali, ba mai mult ma ofer sa va si ajut pe tema asta. Trista situatie!
@MoWeed
sa fii*, analfabetule, invata sa scrii in limba romana!
Bai, si ei m-au provocat de zeci de ori si m-au jignit. Poate asta ti-a scapat. Ideea ca nu suntem femei sa ne isterizam aici.
Ori ne adunam si facem ceva, ori il inchidem. Deja sila mi-e la maxim din cauza unor pisalai in tenisi.
Chiar ma intrebam cand o sa apara si Joga.
+1 chiar mi-era dor ![]()
E foarte bine ca tanarul coleg (de forum ca sa nu o dam in altele
) intervine in discutie si ar fi bine sa intervina cat mai multi, dar daca de la primele randuri se incepe cu diagnostice de psihiatrie si cu " moldoveni " apoi nu-i de mirare ca ajungem seara sa ne incarcam frigiderele pe topicul " la misto ". Inainte de chestii mari, de proiecte, de Steaua, de becali, hai sa incercam cu chestii mai marunte. Gen sa incercam sa ne respectam nitel intre noi, ce ziceti?
Nu poti pur si simplu sa ma ignori? Te-ai nascut ca si razboinicul respectului si n-am aflat eu?
Vezi-ti, frate, de oile tale din Marea Britanie si lasa-ne in pace...
Hai ca n-am decat o ora de net la dispozitie saptamana asta, deci se face sau nu se face ceva?
Nu poti pur si simplu sa ma ignori?
Crezi ca n-as face asta daca as putea? Scuze, nu pot, esti ca un cos pe cur . Incerc doar sa ma abtin de la injuraturi, desi incepi sa ataci si sa iei lumea de sus de cum spui primele vorbe. E bine ca ai doar o ora, nu am timp sa ma enervez prea tare.
Te anuntam in ora pe care o vei avea sapt viitoare daca se face ceva. Iti dam pm
@Azzido
Eu hater? De unde si pana unde? Singura persoana de pe acest forum pentru care o dispretuiesc este Joga, cu tine nu am nimic. Cu ideeile tale e alta treaba...
Cat despre invitatie, imi rezerv dreptul de a o considera falsa. Nu de alta dar comportamentul tau(si aici ma refer la ideeile pe care le exprimi si la vehementa de care dai dovada impotriva celor "anti") lasa sa se inteleaga ca numai asta nu-ti doresti.
@Joga
Mersi. Tinand cont de autor, aprecierile tale sunt ca un compliment pentru mine.
Da' tu cand provocai si apoi urlai ca erai sanctionat cum faceai? In fine, cu tine chiar nu are rost sa imi bat capul pe tema asta. Sunt sigur, totusi, ca regreti ca nu mi-ai dat 7 zile atunci cand ai avut ocazia. Eu te-am invitat, daca tu n-ai vrut, ce sa-ti fac?
Ca si observatie, scuzati-mi off topicul, cum a aparut Joga p-aici cum s-a dus dracului totul. Dr., fa bine si lasa oamenii sa discute. Site-ul asta a fost in perioada lui de glorie cu tine postand o singura data la 4-5 zile. Sunt convins ca se poate realiza "invierea" si fara dumneata.
@MoWeed, daca era dupa mine nu dadeam nici o sanctiune. E opera voastra jegoasa ce ati facut atunci si stii prea bine, dar n-ai sange s-o recunosti fiindca esti limitat.
@Roonie, ce discutii civilizate visezi? Daca nu ne acuzam reciproc nu suntem normali.
Hai... cum relansam site-ul cu dr cracanel, taranu' din Brasov si moldoveanu' pseudomistocar? Sunt mega curios! De abia astept sa intru saptamana viitoare la aceeasi ora.
Asa este Joga, asa am facut. Probabil din cauza invidiei ![]()
Oricum, la fel de limitat esti si tu pentru ca nu ai fost capabil sa recunosti de ce ai dat sanctiunile alea.
Pai eu las locul intelectualilor banateni, stai linistit. E lucru mare sa pot citi tampeniile scrise de tine fara sa simt mirosul basinilor care ti le dai.
Pe saptamana viitoare, la acceasi ora. Sa te gandesti bine ce o sa ne mai zici, trebuie sa lasi impresia pe forum ca esti inteligent...
Joga Bonito, te iubim
Noi ca tine vrem sa fim! ![]()
![]()