FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

«196979899100141»
axl07.12.2012 13:55
Axl ma ataca pe mine la prima ocazie, peste tot pe unde apuca.

Nu mai manca rahat. Cate postari ai avut tu ieri si azi? De cate ori te-am atacat eu, cu prima ocazie, peste tot? Am spus doar ca tu ai avut ideea de a pune live-video pe site, ceea ce e adevarat. Bine, am spus-o in deradere, dar nu mai manca rahat ca te atac cu prima ocazie, peste tot unde apuc. Nu-ti mai trage tot jarul pe turta ta, intelegi ce vreau sa zic.

 

Deci, am avut o postare, da, in care te-am luat in deradere, dialogand cu Ronnie. Tu ai avut vreo 20, si eu nu ti-am raspuns la absolut niciuna. Totusi tu ma acuzi pe mine te atac la prima ocazie si peste tot. Gresesc?

 

Adriane, lasa naibii internetul, du-te si traiesteti viata, te irosesti aici.

Adrian07.12.2012 14:00

Daca nu ma insel, desteptul de mai sus tocmai a recunoscut ca a incalcat regulamentul. Daca tot mi-ai dat mie, Azzido, avertizare pentru ca vorbeam despre Steaua intr-un fel cum nu iti place tie, poate ca il avertizezi si pe prietenul asta al tau. Nu de alta da' daca tot a recunoscut...

Ronnie07.12.2012 14:01

E o diferenta intre atacul la idee si cel la persoana. Faptul ca dialoghez in contradictoriu cu tine nu inseamna ca te atac si nici nu-mi poti impune sa nu o fac. Ce-am facut eu a fost o sa-ti atac o idee care mie mi se pare cretina, mai genius.

axl07.12.2012 14:01

Si inca ceva. Azi am fost liber, totusi pe la 8 m-a sunat seful si m-a rugat sa vin la munca pentru ca un coleg are o problema si ar trebui sa-i tin locul. Am spus ok, desi n-aveam chef, m-am dusat, m-am barbierit, m-am frezat, si cand sa ies pe usa m-a sunat iar sa-mi zica ca nu mai e nevoie, s-a rezolvat. Cum sa reactionez eu? Sa ma supar ca mi-a stricat dimineata? Sa fiu usurat ca pana la urma nu ma duc la munca? Serios acum, ce sa fac? M-am barbierit degeaba?

Au trecut peste 5 ore de la incident si eu inca nu stiu cum sa reactionez. Help.

Adrian07.12.2012 14:05
E o diferenta intre atacul la idee si cel la persoana. Faptul ca dialoghez in contradictoriu cu tine nu inseamna ca te atac si nici nu-mi poti impune sa nu o fac. Ce-am facut eu a fost o sa-ti atac o idee care mie mi se pare cretina, mai genius.

 

 

Om mare poate ca si inaltime. Din nou te pupi in fund singur sau mi se pare?! Vezi ca nu-i prea igienic si o faci din ce in ce mai des. Nu sunt rautacios, doar zic adevarul.

 

 

Care era ideea pe care o atacai? Ca mie mi se pare ca ma atacai pe mine. Discutia ai pornit-o chiar tu, comparatia aia cu comunismul, dar ai abandonat-o repede, in lipsa de argumente, si ai trecut la "atacat idei."

 

 

 

Ronnie07.12.2012 14:10

Genius, sa fim seriosi, exista un om pe forum care discuta cu tine serios mai mult de 2 randuri?

axl07.12.2012 14:11

Adrian, tu esti constient ca daca iar scriem mult si prost aici o sa fim toti sanctionati cu 10%? Adica esti constient de repercursiuni? Uite, eu daca iau 10% n-o sa patesc nimic, pentru ca mai am 10 dar nu-s recidivist, e singura sanctiune pe care-am luat-o, deci nu se pune problema sa iau ban, mai ales ca nu fac nici cine stie ce incalcare de regulament. In schimb tu stai mai prost, ai pagini intregi de sanctiuni, esti ultra (no pun intended) recidivist si un 10% ar insemna iar ban pe cel putin 7 zile, nu?

Deci te mai intreb o data, esti constient sau nu?

 

Am editat, ce-am spus putea fi considerat jignire. Spusesem ca "esti constient sau inconstient?" dar am editat in "esti constient sau nu?".

Adrian07.12.2012 14:16
Adica esti constient de repercursiuni?

 

 

De reperCURsiuni nu sunt constient. Nu stiu ce sunt alea. Poate imi explici tu mie.

 

Daca vorbeai, totusi, despre REPERCUSIUNI, adica urmari sau consecinte, eu stiu ca unii abia asteapta sa ma baneze. Asta nu e problema insa. Ca nu vad de ce m-ar bana. Eu nu am facut altceva aici decat sa imi spun nemultumirile, argumentand de fiecare data. Adica am vorbit on topic. Si lumea poate vedea ca e adevarat tot ce am zis. Nu am dat-o in balarii, nu m-am apucat sa vorbesc despre vreme sau altceva.

 

Prin simplul fapt ca tu si Ronnie faceti aici trolling, demonstrati ca am avut dreptate.

 

Acum tu poti sa zici ca nu esti recidivist. Problema e ca nu faci offtopic. Tu faci TROLLING! Tot incerci sa ma provoci. Deci, daca Azzido e corect, asa cum sustine, acum e obligat sa iti dea macar o luna de pauza. Ca eu stiu ca la trolling asa primesti.

Ronnie07.12.2012 14:20

Axl, crede-ma, n-are rost.

axl07.12.2012 14:22

Ai dreptate, am facut o greseala gramaticala. Ok, imi recunosc greseala. Putem trece peste asta?

 

Nu cred ca fac trolling, dar daca se considera ca fac, staff-ul ma poate sanctiona. Nu am nicio problema cu asta. Nu vreau sa fiu tratat mai cu mot pentru ca, la fel ca tine, am facut odata parte din staff.

Azzido07.12.2012 14:57

Adrian, ti-am numarat 26 de sanctiuni care ti-au fost aplicate. Eu zic sa te calmezi si sa incetezi sa mai faci offtopic si sa provoci la scandal pe forum. Nu ma refer la ultimele postari de pe topicul asta, ci mai degraba la atitudinea ta in general. Ai fost avertizat prieteneste. Daca continui in stilul asta, la un moment dat o sa primesti ban nelimitat. Probabil ca o astfel de decizie a mea o sa fie un alt "abuz" grosolan, (deh, "doar" 26 de sanctiuni).

Mai departe depinde doar de tine.

 

PS: faceti offtopic toti 3.

Adrian07.12.2012 15:30

Azzido, tu te pricepi la tehnica mai bine ca mine. Te rog frumos posteaza aici toate cele 26 de sanctiuni primite de mine, ca sa vada lumea cum am ajuns la acest numar si, mai ales, de cand. Cred ca mai corect e sa arati cine mi-a dat acele sanctiuni, cu ce motive, pentru ce, nu doar sa imi arunci un numar aici si sa imi pui eticheta de scandalagiu.

 

Ultima sanctiune am primit-o pentru un offtopic despre care eu cred ca nu era offtopic. Am stat si am discutat in contradictoriu, civilizat si argumentat, cu oameni de pe site despre ce inseamna sa fii stelist. Tie nu ti-a convenit, ca nu era ceea ce voiai tu, si mi-ai dat ban, motivand ca e offtopic ce fac. In acelasi timp alegi sa treci cu vederea offtopicul si provocarile facute de prietenii tai. Iti atrag atentia ca si Ronnie are cel putin 20% la avertizare, deci ai putea usor sa-i dai si lui un ban, nu?

 

Inca o data ma vad nevoit sa ii intreb pe proprietarii acestui site daca tu ai voie sa faci ce vrei aici.

 

Daca continui in stilul asta, la un moment dat o sa primesti ban nelimitat.

 

Asta e o amenintare. O amenintare de care eu nu o sa tin cont. In primul rand pentru ca regulamentul acestui site ma acopera. In al doilea rand, pentru ca nu te respect.

Sper sa vada si Costi si ceilati ce faci tu pe aici si sa intervina. Pentru ca nu e normal ce faci.

 

Siteul nu e al tau, nu ai voie sa te comporti aici cum vrei tu.

 

Mi-am exprimat argumentat nemultumirile aici. Am primit doar o amenintare. Astept sa fie sanctionati cei 2, Ronnie si Axl, pentru offtopicul si provocarile lor. E destul sa te uiti pe aceasta pagina ca sa vezi cum au incalcat regulamentul.

 

Astept in acelasi timp sa ridici banul lui Gandalf. Daca tot vrei ca siteul sa devina ignorant, baneaza-ne pe toti, nu doar pe el.

 

 

 

p.s.

 

As vrea sa intreb intreaga comunitate fcsteaua.ro daca e corect sa primest ban pentru offtopic cand vorbesti despre Steaua si lucruri legate de Steaua pe FCSteaua.ro. Eu cred ca discutiile civilizate si argumentate ar trebui incurajate pe siteul asta. Daca oamenii vorbesc despre (dau un exemplu) Marcel Raducanu pe topicul Steaua-Concordia 7-0, nu ar trebui sa fie sanctionati. Ar trebui sa fie incurajati sa o faca. Maxim moderatorii ar trebui sa mute postarile in topicul potrivit. Si asta fara sanctiuni. Ca doar oamenii vorbesc despre Steaua pe FCSteaua.ro.

 

Sunt incurajati altii sa vorbeasca despre Liverpool si nu mai stiu ce dar despre Steaua nu e voie?!

 

 

Azzido07.12.2012 15:43

Loguri de Avertizari Salvate: Adrian

Avertizat de Notite

Azzido Avertizat pe Nov 27 2012, 08:06 PM

Nivel Avertizare Crescut offtopic

blindius Avertizat pe Nov 20 2012, 10:56 PM

Nivel Avertizare Scazut Scoaterea ban-ului de 7 zile dat de Joga Bonito pentru trolling. Scad 10%, raman 20% de la Azzido si Joga, prima sanctiune a lui Joga fiind pentru jigniri adresate unui coleg.

Joga Bonito Avertizat pe Nov 18 2012, 08:57 PM

Nivel Avertizare Crescut incalcari repetate + cumulare sanctiuni

Joga Bonito Avertizat pe Nov 18 2012, 07:16 PM

Nivel Avertizare Crescut jigniri.

Azzido Avertizat pe Oct 31 2012, 08:10 PM

Nivel Avertizare Crescut jigniri

*Alecs* Avertizat pe May 12 2012, 11:54 PM

Nivel Avertizare Scazut 30 zile

Avertizat pe May 11 2012, 03:40 AM

Nivel Avertizare Scazut Auto Warn Level Reduce

gio_stgloria Avertizat pe Apr 10 2012, 01:14 PM

Nivel Avertizare Crescut Pentru ca sunt o mizerie.

gio_stgloria Avertizat pe Apr 9 2012, 11:37 PM

Nivel Avertizare Crescut Jingiri

*Alecs* Avertizat pe Mar 10 2012, 02:34 PM

Nivel Avertizare Scazut 30 zile

*Alecs* Avertizat pe Mar 10 2012, 02:34 PM

Nivel Avertizare Scazut 30 zile

MoWeed Avertizat pe Feb 9 2012, 02:26 PM

Nivel Avertizare Crescut off-topic

*Alecs* Avertizat pe Feb 9 2012, 10:39 AM

Nivel Avertizare Crescut Jigniri

*Alecs* Avertizat pe Oct 28 2011, 10:47 AM

Nivel Avertizare Scazut A trecut perioada de 30 zile

*Alecs* Avertizat pe Oct 24 2011, 02:10 PM

Nivel Avertizare Scazut Au trecut 30 de zile

*Alecs* Avertizat pe Oct 15 2011, 03:05 PM

Nivel Avertizare Scazut Au trecut 30 zile de la prima sanctiune.

MoWeed Avertizat pe Sep 29 2011, 11:36 PM

Nivel Avertizare Crescut regulament

MoWeed Avertizat pe Sep 23 2011, 09:15 AM

Nivel Avertizare Crescut off-topic

MoWeed Avertizat pe Sep 23 2011, 09:14 AM

Nivel Avertizare Scazut greseala lui Ronnie

axl Avertizat pe Sep 15 2011, 08:17 PM

Nivel Avertizare Crescut +10 warn pentru off-topic

Ronnie Avertizat pe Sep 2 2011, 05:24 PM

Nivel Avertizare Crescut jigniri pentru bogdinho.

Avertizat pe Aug 17 2011, 05:50 AM

Nivel Avertizare Scazut Auto Warn Level Reduce

Ronnie Avertizat pe Jul 17 2011, 08:29 PM

Nivel Avertizare Crescut 10% pentru off-topic.

MoWeed Avertizat pe Dec 16 2010, 12:07 PM

Nivel Avertizare Scazut 30 de zile

MoWeed Avertizat pe Dec 16 2010, 12:07 PM

Nivel Avertizare Scazut 30 de zile

Bogdan Avertizat pe Sep 26 2010, 10:46 AM

Nivel Avertizare Crescut jigniri

Bogdan Avertizat pe Sep 26 2010, 10:45 AM

Nivel Avertizare Scazut 30 zile

Azzido Avertizat pe Aug 27 2010, 11:16 AM

Nivel Avertizare Crescut offtopic

axl Avertizat pe Jul 11 2010, 07:26 AM

Nivel Avertizare Crescut Jigniri.

Azzido Avertizat pe Jun 23 2010, 01:30 PM

Nivel Avertizare Scazut .

MoWeed Avertizat pe Jun 22 2010, 04:28 PM

Nivel Avertizare Crescut offtopic

axl Avertizat pe Mar 9 2010, 07:46 PM

Nivel Avertizare Scazut 30 zile

axl Avertizat pe Mar 9 2010, 07:46 PM

Nivel Avertizare Scazut 30 zile

Stanici Avertizat pe Feb 5 2010, 11:44 AM

Nivel Avertizare Crescut jugnirea unui coleg

Azzido Avertizat pe Jan 24 2010, 02:19 PM

Nivel Avertizare Crescut off topic

MoWeed Avertizat pe Jan 18 2010, 03:41 PM

Nivel Avertizare Scazut 30 de zile

MoWeed Avertizat pe Jan 18 2010, 03:40 PM

Nivel Avertizare Scazut 30 de zile

MoWeed Avertizat pe Dec 16 2009, 08:47 AM

Nivel Avertizare Crescut Cearta cu Mrs

Ronnie Avertizat pe Dec 14 2009, 07:42 PM

Nivel Avertizare Crescut 10% pentru jigniri Marius si Adrian!

MoWeed Avertizat pe Sep 18 2009, 11:47 PM

Nivel Avertizare Scazut A trecut o luna

Adrian Avertizat pe Aug 17 2009, 12:00 PM

Nivel Avertizare Crescut ban 7 zile

MoWeed Avertizat pe May 4 2009, 11:45 AM

Nivel Avertizare Scazut Gata mah, a trecut luna

Adrian Avertizat pe Apr 2 2009, 11:06 PM

Nivel Avertizare Crescut ca asa vrea masa mare de oameni.

I.NMo.ney Avertizat pe Nov 8 2008, 09:19 PM

Nivel Avertizare Scazut Au trecut cele 31 de zile

Marius Avertizat pe Oct 4 2008, 08:17 PM

Nivel Avertizare Crescut off-topic repetat

axl Avertizat pe Jun 15 2008, 05:11 PM

Nivel Avertizare Scazut Art. 6.3

Virgil Avertizat pe May 17 2008, 08:07 PM

Nivel Avertizare Crescut Avertizare 10% pentru atitudine agresiva in scris fata de un alt utilizator al forumului. Pentru agresivitate in general.

axl Avertizat pe Nov 22 2007, 10:25 AM

Nivel Avertizare Scazut Art. 6.3

axl Avertizat pe Oct 23 2007, 09:47 PM

Nivel Avertizare Crescut Jignirea partenerilor de forum.

 

 

//

Din cate observ ai fost avertizat de 8 persoane diferite. Nu cred ca ar mai fi ceva de spus.

 

Adrian07.12.2012 15:51

Iti multumesc si cred ca ar trebui sa lasam oamenii sa citeasca si sa decida daca eu sunt chiar asa daunator acestui site. Cei mai vechi stiu sigur pentru ce am luat unele sanctiuni si chiar se pot vedea razbunarile.

 

Inca o data iti multumesc ca ai pus aici ce te-am rugat si te mai rog inca o data sa rezolvi partea cu Gandalf si cei doi baieti care au cautat sa ma provoace. Sunt sigur ca, daca le-as fi raspuns agresiv, asa cum domnii si doreau, as fi primit cel putin 30 de zile de ban.

Marius07.12.2012 16:23

Sunt surprins ca i-am dat doar un amarat de 10% lu' Adita in toti acesti ani. Privind retrospectiv, tind sa cred ca am fost excesiv de scrupulos in unele momente.

Ronnie07.12.2012 16:46
Iti multumesc si cred ca ar trebui sa lasam oamenii sa citeasca si sa decida daca eu sunt chiar asa daunator acestui site. Cei mai vechi stiu sigur pentru ce am luat unele sanctiuni si chiar se pot vedea razbunarile.

 

Ba da' tu chiar ai impresia ca tot siteul asta se invarte in jurul tau si toti discuta in privat despre tine?! Esti un simplu pion intr-o tabla de sah, cel mult. Si nu mai baga din nou placa aia cu "eu am pus live-video pe site" ca obosesti lumea.

Ronnie09.12.2012 16:39

Fetili, eu am 20% si ultimele avertizari au fost pe 18 noiembrie si 31 octombrie. Din cate stiu la o luna ele scad. Doresc sa raman cu 10 ca sa-mi pot provoca dujmanii fara amenintarea banului. Multam.

drvladyk09.12.2012 16:50

Avertizat pe Nov 20 2012, 08:14 PM

 

Ti-l scad eu pe 20, cadou de apocalipsa

Ronnie09.12.2012 22:30

Multam, acum o sa zica haterii ca am prieteni la moderare. :D

drvladyk19.12.2012 20:50

mi-a expirat cred, da' nu imi scot singur ca as fi ca aia de isi dau like la postarile lor pe fb :)):))

Adrian25.12.2012 15:54
Mai personalitate dubla, acum socializez cu cretinul sau cu ultrasul?! PS: Mai spune-ne cum ai pus tu video live pe forum. Au trecut 3-4 zile de cand nu te-ai mai laudat.

Merge asa. Despre blindius nu poti spune ca nu stie ce vorbeste, dar Adrian face cat doi incompetenti.

 

drvladyk, hai cu 10% la mine. M-am trezit din betie cu un chef mare de caterinca si vad ca n-am cu cine. :D

 

 

Observ ca admini/mozii acestui site il cam lasa pe baiatul frustrat de la bacau sa se manifeste pe site cum doreste. Jigniri, offtopic, trolling cat incape. V-am pus mai sus dovezi destule pentru macar un ban de 30 de zile. Omul e obsedat de mine. Orice postez, orinde, vine sa comenteze. Si macar daca ar comenta inteligent. Dar posteaza doar prostii. Cei care vor trece prin topicul cu Ajax-Steaua, de pe prima pagina, vor vedea cum acest personaj a incercat sa se bage intr-o discutie normala dintre mine si un alt utilizator, doar ca sa strice.

 

Astept sa luati masuri. Asta daca nu doriti ca siteul sa fie populat de acest gen de frustrati care debiteaza prostii doar pentru a se baga in seama cu unii oameni si pentru a-i jigni.

Ronnie25.12.2012 16:24

Daca nu postai o nemultumire despre mine si-n prima zi de Craciun parca nu-mi puteam bea Sambuca linistit.

drvladyk26.12.2012 11:09
Observ ca admini/mozii acestui site il cam lasa pe baiatul frustrat de la bacau sa se manifeste pe site cum doreste. Jigniri, offtopic, trolling cat incape. V-am pus mai sus dovezi destule pentru macar un ban de 30 de zile. Omul e obsedat de mine. Orice postez, orinde, vine sa comenteze. Si macar daca ar comenta inteligent. Dar posteaza doar prostii. Cei care vor trece prin topicul cu Ajax-Steaua, de pe prima pagina, vor vedea cum acest personaj a incercat sa se bage intr-o discutie normala dintre mine si un alt utilizator, doar ca sa strice.

 

Astept sa luati masuri. Asta daca nu doriti ca siteul sa fie populat de acest gen de frustrati care debiteaza prostii doar pentru a se baga in seama cu unii oameni si pentru a-i jigni.

 

Consider ca merita 10%. Sanctiunile vechi fiind sterse nu cred ca merita ban:

 

6.3 Se va urmari frecventa sanctiunilor pentru ca la o noua abatere sa fie aplicata urmatoarea treapta de penalizare. Dupa 30 de zile, sanctiunea se anuleaza, iar un user care calca stramb va fi sanctionat ca si unul nou, fara a lua in calcul vechile evenimente.

 

Daca am gresit, eu neavand mare experienta, sa intervina cineva sa corecteze va rog. Multumesc

Adrian26.12.2012 11:53

Acolo sunt 2 jigniri in interval de 10 zile. Ar trebui sa primeasca macar 20% pentru alea. Plus offtopicul pe care l-a facut aici, inca 10%, deci 30%, deci ban vreo 30 de zile.

 

Azzido, prietene, mie mi-ai dat ban pentru ca ai zis ca am facut offtopic cand am discutat civilizat cu oamenii despre lucrurile rele de la Steaua. Acum, pentru injuraturi, vad ca la ronnie nu ii dai nimic. Ah, nimic in afara de thanks, evident. Oamenii care te pupa-n fund au tratament privilegiat pe site? Ca asta injura cat vrea si nu pateste nimic. Pe cand eu sunt sanctionat pentru offtopicuri inventate. De Gandalf nu mai zic nimic.

 

Ce mod gigiesc de a conduce siteul, foarte tare. O sa iti dea ne-a Gigi 50 de lei in plus cand mergi pe la el la colinda.

Ronnie28.12.2012 17:36

Bai tiganie, decat sa te caci pe tine si-n zilele de sarbatoare p-aici mai degraba postai un "Craciun Fericit" si lasai dracului frustrarile pentru alte nopti. N-ai si tu un amic sau macar un caine cu care sa-ti mai petreci niste timp?!

«196979899100141»