Salut,
Da, chiar si el (n.r. Arhimede) a batut in retragere la un moment dat, daca te uiti pe succesiunea de replici. Clasa de IP RESTRANSA IDENTICA + similitudinea postarilor (aici ma refer la asezare in pagina, coerenta, idei dezbatute, afinitate fata de x personaje). La argumente mai adaug si faptul ca xray a devenit brusc inactiv pe 22 ianuarie, iar Arhimede (clona) a devenit brusc activa pe 27 ianuarie.
Banuiam eu de ceva vreme ca e el, dar personal nu m-a deranjat cu nimic si eram in stare sa port o conversatie argumentata. Ce m-a determinat sa-l banez (90% din motivatie) este faptul ca m-a mintit in fata ca nu e clona lui xray si a adoptat o atitiudine perversa - in ciuda dovezilor irefutabile pe care le aveam la indemana.
Prin urmare, am decis sa dau castig de cauza nenumaratilor colegi de forum care-i cereau banarea si am actionat in consecinta. In nici un caz nu am moderat dupa ureche. Caz inchis!