FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

«18788899091141»
red&blue_boy04.11.2012 23:14
Sa inteleg ca libera exprimare nu e bine venita pe site?

Ba da, atat timp cat ignori situatia.

MoWeed04.11.2012 23:17

Acum o sa vina Azzido extaziat de la meci, o sa spuna ca e normal ca i-a dat ban, ca a jignit stelistii.

Asta desi individul respectiv i-a facut frustrati pe fiecare din cei care nu au postat ce vrea majoritatea acum. Dar na, noi suntem aia rai pentru ca jignim "adevaratii". Cand ei ne jignesc pe noi, e normal. Ca doar nu mai corespundem mentalitatii moderne a stelistilor: ignora totul, fii alaturi de echipa la victorii. La infrangeri, sa devii protestatar, ca e cool si dai impresia unuia cu verticalitate".

rtj04.11.2012 23:38

Si pana la urma, Tupac chiar nu mi s-a parut ca a jignit.A vorbit cum vorbeste el deobicei cu oile, pardon, suporterii adevarati.Sa inteleg ca de acum daca se baga in seama vreun fan d-asta ignorant si face pe smecherul, noi astialalti ar trebui sa mergem la culcare?Ala de ce nu a primit ban ca a provocat?Lui Kellerman de ce i s-a dat ban nelimitat ca a indraznit sa critice atitudinea unei anumite peluze?O sa se umple site-ul asta cu toti cocalarii cu "ForzzZa Steaua!!", "MM unu' dintre noi!" etc.

Si-asa am vazut ca de cand a fost reprimit toronto(desi cica e interzis clonelor), si mai nou cu forma asta a echipei, s-au strans o multime de oi.

torontocanada05.11.2012 00:17

am gresit ca i-am dat like lu joga bonito pe topicul lui tupac amaru...BRAVO AZZIDO, BRAVO sa va dea ban la toti omul care sunteti anti-Stelisti....sa va fie rusine ma...mergeti pe dinamomania daca nu va convine...ALE ALE ALE MA SIMT BINE SI SUNT FERICIT !!!!!!

torontocanada05.11.2012 00:22

Azzido poti sa stergi thanksul care i l-am dat lui joga bonito acolo ca am gresit am apasat like din greseala...multumesc....HAI Steaua HAI Armata !!!!!

rtj05.11.2012 00:23

Am si eu o nelamurire..Daca se stie ca torontocanada asta este o clona si ii este permis accesul pe acest site, atunci asta inseamna ca si Kellerman sau oricare alt banat are voie sa isi faca un alt cont, sa zicem Kellerman1 sau Namrellek, si sa isi reia "activitiatea"?

Azzido05.11.2012 00:32

Kelerman a luat nelimitat pt ca are multe antecedente si a fost avertizat in prealabil ca trebuie sa respecte parerile celorlalti si sa fie mai temperat in a pune etichete. Sa-i numeasca sclavi pe cei de la Sud cand o sa faca parte din peluza respectiva si o sa i se permita.

2pac: Mi se pare nesimtire pe fata sa folosesti apelativul Steaua cand te referi la Steaua, fie ea si 2003. Si el are antecedente si a mai fost avertizat.

Toronto primeste ban pt clona.

@rtj

ai dreptate.

rezolvat

terente05.11.2012 05:50

Nu-i bai. pentru canadian.

Isi poate face alt cont cu terentecanada de exemplu. Nu-l voi reclama.

 

Daca tot aplici aceasta regula, draga Azzido, nu uita si de Arhimede. Multumesc frumos.

Trebuie urmarit daca apare zilele astea vreun Galileo Galilei, Marie Curie sau de ce nu: Elena Ceausescu.

Am vazut ca xray are un fetish cu savanti.

Adrian05.11.2012 07:34
In concluzie eu am abuzat cand am sanctionat "Steaua" ? Daca pt voi este ok si normal sa toleram asa ceva, aflati ca pt mine nu este.

 

 

Azzido, daca poti ignora ciobanul, de ce nu poti ignora si "Steaua"?

becali a transformat Steaua in Steaua, nu Tupac.

Ronnie05.11.2012 08:25

De ce nu intelegeti ca politica acestui site este de a ignora ciobanul si de a apara Steaua?

MoWeed05.11.2012 08:39

Pentru ca cele doua se exclud reciproc. Daca aperi Steaua nu-l poti ignora pe cioban.

Lari05.11.2012 08:49
De ce nu intelegeti ca politica acestui site este de a ignora ciobanul si de a apara Steaua?

 

De ce intelegeti ca nu exista o politica a acestui site?

 

red&blue_boy05.11.2012 09:04
De ce nu intelegeti ca politica acestui site este de a ignora ciobanul si de a apara Steaua?

Deci, Steaua trebuie aparata de cioban. Site-ul se vrea sa apere Steaua. Cum se poate realiza asta daca alegeti sa-l ignorati?

Eu cred ca ne mintim singuri.

Si in timp, de la a ignora pana la a fi de acord cu el o sa fie un pas mic, mic....

Adrian05.11.2012 09:34
De ce intelegeti ca nu exista o politica a acestui site?

 

 

Daca nu exista o politica a acestui site, atunci exista o politica a lui Azzido, eliminarea tuturor celor care nu "ignora".

 

Dupa cum am mai zis, tot ce se intampla aici e extrem de penibil. Daca voi cauta postari de-ale lui Tupac de acum cativa ani, sigur voi gasi postari de-ale lui Azzido in care el ii dadea dreptate lui Tupac si il lauda ca e stelist adevarat. Acum Tupac nu mai e stelist adevarat pentru ca nu "ignora" si pentru ca are curajul sa zica adevarul.

 

Ganditi-va bine ce faceti. Pierdeti oameni importanti. Nu e destul ca se retrag multi de pe site, ca aleg sa-si stearga conturile sau sa nu mai intre niciodata, acum v-ati apucat sa ii si banati pe cei care chiar au ceva de spus. O sa va para rau cand o sa ramaneti doar voi si papagalii aplaudaci.

 

Sunt curios cum de eu nu am fost eliminat pana acum. Da' probabil ca se asteapta momentul potrivit sau motivatia potrivita.

 

 

blindius05.11.2012 10:23

Pai, Adriane, uita-te si ce discurs ai tu si ce are senor Tupac si-ti dai seama. Tu explici oamenilor, Tupac poceste numele ca toti spurcatii, jigneste in stanga si-n dreapta useri pe care, daca este ceea ce spune ca este, i-ar "domina" negresit si discutand mai normal. Practic, si daca discuti despre Milan sau Real, Tupac are ceva de spus despre branza. Sigur ca are dreptate in ceea ce-l priveste pe cioban, dar asa se face? Poate o fi pedeapsa prea lunga pt Tupac, dar Azzido a luat cea mai buna decizie pt Kellerman si torontocanada, in sfarsit! :-D

Adrian05.11.2012 10:27

Si voi ce discursuri aveati, baieti, acum 1 an sau 2 ani sau 3 ani? Erati tot cu gura pe "oi". Bine, atunci era ok sa fie numiti "oi", pentru ca voi ii numeati si voi radeati de ei. Acum, ca v-ati dat loviti, nu mai e normal.

 

E la moda sa fii curva virgina.

blindius05.11.2012 12:39

Cauta o postare sau un articol din partea mea in care am folosit eu termenul de "oaie" pentru spectatori/useri si mai vorbim. Daca nu gasesti, ce ne facem cu faptul ca generalizezi si nu indici clar pe cineva?

 

Cu planul anticioban cum mai merge? Tot ocupat la serviciu sau astepti 2-3 meciuri slabe pentru a-l porni pentru ca, vorba aceea, nu ar prinde acum si esti constient de acest lucru sau te retin astrele, adminii, masonii, sa incepi treaba?

 

Adrian, hai la meciul cu Stuttgart, in tribuna sau langa stadion sa-i reamintim ciobanului ca este un interlop. 20-30-40 persoane.

 

Daca nu... pe net vorba-i lunga, reincalzita si s-a vazut ca nu a fost foarte folositoare pentru mase.

Azzido05.11.2012 12:58
Daca nu exista o politica a acestui site, atunci exista o politica a lui Azzido, eliminarea tuturor celor care nu "ignora".

 

Dupa cum am mai zis, tot ce se intampla aici e extrem de penibil. Daca voi cauta postari de-ale lui Tupac de acum cativa ani, sigur voi gasi postari de-ale lui Azzido in care el ii dadea dreptate lui Tupac si il lauda ca e stelist adevarat. Acum Tupac nu mai e stelist adevarat pentru ca nu "ignora" si pentru ca are curajul sa zica adevarul.

 

Ganditi-va bine ce faceti. Pierdeti oameni importanti. Nu e destul ca se retrag multi de pe site, ca aleg sa-si stearga conturile sau sa nu mai intre niciodata, acum v-ati apucat sa ii si banati pe cei care chiar au ceva de spus. O sa va para rau cand o sa ramaneti doar voi si papagalii aplaudaci.

 

Sunt curios cum de eu nu am fost eliminat pana acum. Da' probabil ca se asteapta momentul potrivit sau motivatia potrivita.

Adrian, discutia e destul de simpla: 2pac si Kellerman au gresit, acum trebuie sa plateasca.

Restul discutiilor sunt pe langa subiect. Nu baga nimeni nimanui pumnul in gura si nici n-am iesit la vanatoare de protestatari. Sunt destul de multi oameni pe site care sunt anti-prezenta la stadion, anti-cioban si nu are nimeni nimic cu ei. Vi se cere doar putin respect pt interlocutor si mai ales pt Steaua.

 

@terente

promit sa analizez conturile respective si sa le dau ban daca gasesc dovezi de clona.

Adrian05.11.2012 13:06

Aoleu, n-a zis blindica oaie. Daca n-ai zis oaie, ai zis altceva, calmeaza-te. Nu trebuie sa te dai acum mare smecher. Vreti sa indic clar pe cineva? Nu e nevoie. Se vede. Nu se vede inca? Atunci sunteti orbi.

 

Cu planul anticioban cum mai merge?

 

Eu nu-mi aduc aminte ca planul meu sa fi fost anticioban. Imi aduc aminte ca am facut un plan de a relansa siteul, ca prea s-a dus dracului. Ti l-am trimis doar. Citeste-l iar, daca nu l-ai inteles.

 

Din pacate eu nu pot sa fac nimic. Pentru ca Gandalf a avut dreptate. Cat timp e azzido aici, nu se va realiza nimic bun.

 

Am cerut ca el sa se ocupe de partea de administrare, nu de moderare, articole, etc. E clar ca omul nu se poate abtine.

 

Ar fi trebuit sa se retraga, daca avea bun simt, atunci cand a intrat ca sa citeasca mesajele PRIVATE dintre mine si Gandalf. Nu a facut-o. De atunci o tine doar intr-un abuz. Baneaza pe cineva, lasa pe site toate clonele, il doare-n cot de regulament.

 

Eu am vrut o treaba serioasa dar e destul de clar ca nu se poate face nimic cat timp el e administrator.

 

Asa ca de planul meu de RELANSARE A SITEULUI(nu anticioban) nu mai poate fi vorba.

Nici nu am cu cine sa il pun in aplicare pentru ca stelistii cu creier in cap si cu coloana vertebrala nu mai intra sau nu vor sa aiba de-a face cu siteul. Si ii inteleg. E normal sa se comporte asa cand administratorul se crede Dumnezeu si face ce vrea pe aici.

 

Adrian, hai la meciul cu Stuttgart, in tribuna sau langa stadion sa-i reamintim ciobanului ca este un interlop. 20-30-40 persoane.

 

Eu prefer sa stau departe de tot ceea ce e ciobanesc. Am ales metoda mea de protest si voi continua cu ea, asa cum fac si alti stelisti adevarati. Daca voi nu puteti, nu ma intereseaza.

 

 

Daca nu... pe net vorba-i lunga, reincalzita si s-a vazut ca nu a fost foarte folositoare pentru mase.

 

Da' ce treaba am eu cu masele? Sunt mama lor? Tre sa-i invat? Daca nu au inteles singuri, da-i dracului. Da-va dracului pe toti, mah.

Daca nu ati priceput inca ca ala tre sa plece de la Steaua, sunteti prosti. Si nu numai ca sunteti prosti dar faceti si rau Stelei. Voi, stelistii adevarati, mereu prezenti pe stadion pentru a "ignora" si a sustine echipa.

 

Eu n-am treaba cu masele, nu ma intereseaza. Masele "sunt fericit si ma simt bine".

 

 

Adrian, discutia e destul de simpla: 2pac si Kellerman au gresit, acum trebuie sa plateasca.

 

Aoleu, cumetre. Si tu nu ai gresit? Ce ai facut tu in ultimul an nu se numeste abuz de putere? Tu cand ai de gand sa lasi pe altul administrator?

Azzido05.11.2012 13:16

Pe altul? Adica pe tine, presupun. Pai "altul" poate sa vina oricand, chiar il rog, problema este ca trebuie sa am incredere ca nu transforma siteul in cancan.ro. In realitate abia astept sa vina lumea si sa se implice. Din pacate pt tine, dupa cum observi, eu nu sunt singurul care nu e de acord cu ideile tale, tocmai din cauza asta nici nu o sa aplici planul respectiv in forma actuala.

Iar vrajelile astea cu "Cat timp e azzido aici, nu se va realiza nimic bun" spune-le copiilor de la gradinita.

 

Adrian05.11.2012 13:58

Stai linistit ca nu ma pricep la administrarea siteurilor. Deci presupui prost cand crezi ca trebuie sa ma lasi pe mine.

 

Si nu trebuie sa zic nimic nimanui. Ca se vor convinge oamenii si singuri de tine. Nu degeaba au plecat aproape toti oamenii inteligenti de pe site. In curand vei ramane doar tu si cu aplaudacii tai, pe care o sa-i poti pune din nou moderatori. Ca doar de aia nu e planul meu bun. Ca planul meu cere excluderea pilelor tale de la moderare. UPS! Ce te faci atunci cand nu te mai pupa nimeni in fund si nu iti mai cauta nimeni scuze?

 

Cu ce nu esti de acord la planul meu? Ca am alcatuit o echipa de oameni inteligenti si cu coloana vertebrala, stelisti care nu "ignora"? Asta nu-ti convine? Sau poate nu-ti convine ca vreau sa fac niste sectiuni noi, prin care utilizatorii siteului sa se poata implica, sa poata discuta despre Steaua, sa se informeze ce si cum.

Nu ti-ar conveni sa afle lumea ca e rau sa ignori, nu? Nu ti-ar conveni nici sa isi doreasca suporterii binele Stelei, nu cupe si campionate. De aia nu e bun planul meu si de aia nu vrei tu sa-l aplici in forma actuala.

 

Dar stai linistit, ca ti-a iesit. Majoritatea celor cu care am vorbit si care au fost de acord sa se implce au renuntat. Si totul din cauza ta si a comportamentului tau!!!

Tu nu vrei sa transformi siteul in cancan.ro? Probabil eu am deschis sectiunea de mistouri, nu?

Ai la bullshit in tine, frate. Nici tu nu crezi ce zici. Hai sa-ti dau o stire: SITEUL ASTA E DEJA CANCAN.RO! Felicitari, obiectiv indeplinit!

 

Vei ramane sa-ti scrie ronnie articole, ca oameni inteligenti nu vor mai dori sa se implice. Si de ce sa o faca? Ca sa le citesti tu mesajele private?!

 

Ai zis ca te tot retragi dar nu o faci. Fa-o odata. Ca sigur se gaseste altul mai bun ca tine care sa iti ia locul.

 

 

axl05.11.2012 14:09

Adriane, mai ai putin si plangi. Ce naiba ma, fii barbat!

 

 

Acuma, ca aud din gura ta ca planul tau nu va fi pus in aplicare, m-am mai linistit. Ma speriasem cand ai zis prima oara de el, pareai asa de sigur, mi-ai lasat impresia ca ai toate ok-urile si ca gata, de a doua zi te apuci de treaba. Dar e numai vina mea, nu trebuia sa cred tot ce-ti iese din gura si trebuia sa am incredere ca oamenii cu factor decizional de aici mai au inca o bruma de discernamant.

Adrian05.11.2012 14:20

Si exact cum am prezis, primul aplaudac si-a facut aparitia. Cred ca Axl sufla usurat acum ca stie ca nu ii mai e in pericol scaunul de mod. Fereasca Dumnezeu sa nu mai fie el moderator!

 

Totusi, eu unul nu cred ca Azzido are nevoie de altii sa ii lupte razboaiele.

axl05.11.2012 14:25

Pai vezi ca e exact cum am sugerat eu mai sus, ca ai gura mare si proasta? Colaborarea mea cu fcsteaua pe linia de moderare s-a incheiat de aproape o luna de zile. Dar iti dau dreptate, Azzido nu are nevoie de mine sa-si duca razboaiele. Nu de Azzido e legata postarea mea de mai sus.

MoWeed05.11.2012 14:38
Dar stai linistit, ca ti-a iesit. Majoritatea celor cu care am vorbit si care au fost de acord sa se implce au renuntat. Si totul din cauza ta si a comportamentului tau!!!

Mai stii cand eram eu moderator si tu ma intrebai de ce nu aduc alti oameni? Iata ca ti-ai raspuns singur la intrebarea de atunci.

Am zis sa nu spun atunci motivul, ca sa nu se supere respectivii dar daca tot a zis-o Adrian, vin sa confirm faptul ca, cu propozitia asta are dreptate.

Si dupa cat m-am certat cu Adrian pe aici nu se poate spune ca-i sunt partizan. De fapt, nici nu am cerut sa-i vad planul pentru ca stiam deja care va fi deznodamantul.

 

 

De Kellerman nu zic pentru ca si eu, personal, consider ca merita pauza vreo 2 saptamani pentru tampenia zisa cu Dinamo, poate chiar si pentru limbajul din postarea pentru care a primit ban. Nu merita ban pentru ca a zis lucrurilor pe nume; era una din putinele lui postari care avea un sambure de adevar.

Cat despre banul primit de Tupac: era un baiat acum vreun an-2, care intra inainte de fiecare meci si zicea ca pierde Steaua cu 10-0 sau ceva de genul. Erau multi pe aici care jigneau, injurau si aproape ca persecutau oile pentru convingerile lor. Erau multi care numeau echipa "Steaua lui Jiji" si "asta nu e Steaua mea" era scris aici aproape la fel de des ca celebrul "vinde, pleaca, mori".

Desigur, cat timp erati voi de aceeasi parere era acceptabil, cand v-ati schimbat brusc va fute grija de sentimentele oilor. Macar toronto are legitimitatea morala a celui care a fost consecvent. Voi?

«18788899091141»