FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

«18586878889141»
gio_stgloria11.10.2012 13:16
Daca s-a ajuns acolo incat un moderator sa spuna fara jena ca "ma pis pe protestatari", ce mai e de zis?

Nu te-ai saturat sa tot pomenesti de mine pe tema aia? N-ai alta treaba ? Ti-am explicat de atatea ori ce am vrut sa spun atunci dar ai ales sa extragi doua propozitii din context pentru a se intelege ce vrei tu si ai dat fuguta la Moweed (pe vremea aia seful moderatorilor) sa-i spui ce becalist si oaie sunt eu. Sa stie toata lumea: termenul folosit de mine atunci nu a fost "protestatari" ci "contestatari" si ma refeream la contestatarii moderatorilor, adica la Adrian si inca 1-2. Insistenta asta a ta in a ma arata cu degetul demonstreaza ca nu esti om de cuvant, esti o lichea, dar trebuie sa recunosc ca o lichea ce stie sa dea din gura. Imi pare rau ca baieti de caracter de pe site s-au aliat cu tine, sper sa nu se intoarca si impotriva mea.

 

Sper ca pe viitor sa te abtii in a mai arunca cu sageti spre mine. Nici oaie, nici becalist nu sunt si nici la meciuri nu merg. Si daca s-ar organiza un protest as fi acolo. Vedeti cine vrea sa preia saitul ?

ebonyc11.10.2012 13:30

Aici sar in apararea lui gio_stgloria si spun ca nu e becalist. Nu-l cunosc personal, dar nu am vazut postari becaliste din partea lui. Poate ca s-a inteles ceva gresit.

 

Cat despre Adrian, nu cred ca e personajul malefic care vrea sa preia siteul. Poate are pareri gresite despre anumiti useri si asta se poate repara prin cooperare si prin conversatii civilizate.

Adrian11.10.2012 13:58
Vedeti cine vrea sa preia saitul ?

 

 

Si cica de ce s-a dus siteul dracului :))

 

Cu moderatori la fel de inteligenti ca gio_stgloria, nu avea unde altundeva sa mearga.

 

Din tot ce am zis eu pana acum, creierasul sau tot asta a procesat, ca vreau eu sa preiau siteul. Ok, il voi prelua si il voi bana pe gio_stgloria.

Aia o sa fie prima mea actiune ca nou lord al siteului FCSteaua.ro. PROMIT!

 

Te doare minte! Asta este. Aici ajungi daca singurul criteriu de selectare a unui moderator e prezenta sa pe site.

torontocanada11.10.2012 14:01

ar fi culmea ca George Stan (care detine site-ul) sa-l cedeze lui Adrian...acuma imi pare rau Adriane dar la cate meciuri ajungi tu pe an ?...ar fi culmea acuma ca cineva care se informeaza doar de la televizor, care nu are treaba cu nici o peluza sa faca deciziile incotro sa mearga site-ul....nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa fie pe site cred ca cuvantul "stelist" va fi incoluit cu "oaie" si toti astia care ne bucuram de o victorie o sa ne fie scrisa la descriptie "sclavi" :))))))))

Adrian11.10.2012 14:11

Pai asta explic si eu, Toronto. Ca nu imi cedeaza nimeni siteul. Nu am cum sa pun eu mana pe el nici daca as vrea. Insa unii sunt prea batuti in cap ca sa priceapa asta. Unii sunt paranoici si creierasele lor vad doar comploturi peste tot. Inca o data va spun. Toti cei care vor sa vada planul meu, sa imi dea un mesaj. Nu ascund nimic. O sa il cititi si o sa judecati singuri daca e bun sau rau.

torontocanada11.10.2012 14:14
Pai asta explic si eu, Toronto. Ca nu imi cedeaza nimeni siteul. Nu am cum sa pun eu mana pe el nici daca as vrea. Insa unii sunt prea batuti in cap ca sa priceapa asta. Unii sunt paranoici si creierasele lor vad doar comploturi peste tot. Inca o data va spun. Toti cei care vor sa vada planul meu, sa imi dea un mesaj. Nu ascund nimic. O sa il cititi si o sa judecati singuri daca e bun sau rau.

 

Pai posteaza planul aici sa vedem si noi ce ai de gand...sa ma bagi si pe mine in plan vreau sa fiu un fel de IONEL LUTU :))

Adrian11.10.2012 14:21

Daca Azzido, Costi si Lari sunt de acord, il voi posta. Ei l-au vazut. Nu ma arunc sa il postez pe site pentru ca in el sunt si numele unor oameni care au fost de acord sa se implice. Nu vreau ca ei sa fie atacati acum de cei care tin neaparat ca lucrurile sa ramana asa cum sunt, adica prost, si sa ajunga sa se retraga de pe site sau sa refuze sa se mai implice.

Lari11.10.2012 14:43

Adrian, pentru a jdemia oara: EU NU AM NICIO PUTERE SA INFLUENTEZ DECIZIA IN CEEA CE TE PRIVESTE, ORI IN CEEA CE PRIVESTE PE NIMENI DE PE ACEST SITE.

 

 

terente11.10.2012 15:11

@Adrian,nu poti trimite pe privat acel plan? Pe mine unul chiar ma intereseaza.Daca este secret deocamdata, inteleg si astept momentul cand poate fi dezvaluit.

Ronnie11.10.2012 15:19
noi nu sarim

Noi nu amenintam

Noi nu trimitem

nu noua, astia care nu am

Nu le-am stricat-o noi

 

etc.

 

Adisor, mai foloseste si persoana I singular. Si posteaza planul ala pe forum.

Joga Bonito11.10.2012 16:34

Da, frate, posteaza odata planul ala, ca sa stiu daca-mi sa-mi iau talpasita din redactie sau nu.

 

De la sfarsitul lui august era vorba sa va adunati si sa vorbiti. Dar de trei luni o dati in penibil si nu e vorba de o discutie de mai mult de 5 minute in trei oameni.

 

Deci mai cu talent ca avem treaba!

LDS11.10.2012 17:51
e usor sa vorbesti din Piatra Neamt ascuns cu un username LDS,

 

Nu vorbesc, doar scriu.

 

 

de ce nu te gandesti in locul lui Azzido...omul sta in Bucuresti, banuiesc ca are si familie, lumea stie cine este

 

Din cate inteleg, locuiesti in America de Nord, iar acolo, intr-adevar, amenintarile au alte valente. Da' sa stii ca pe la noi, amenintarile precum si cei care ameninta sunt de cascadorii rasului. Exista si exceptii, fireste, da' astea nu fac altceva decat sa confirme regula.

 

 

...cum crezi ca se simte el cand primeste telefoanele alea...

 

Normal si cel mai simplu, schimbi cartela sau abonamentu', apoi restrangi cercu' de persoane carora le dai numaru' de telefon... Poti s-o arzi si legal, daca vrei, faci o sesizare la garda si aia n-o sa aiba mare bataie de cap ca sa afle cine sunt detinatorii acelor numere, recte "amenintatorii". Daca vrei s-o arzi si la smecherie, te duci frumos si faci o cerere pentru un permis de port-arma.

 

 

e usor sa ai o atitudine asa acida cand stii ca nu exista riscul sa afle lumea cine esti...

 

Pai nu vreau sa afle lumea "cine sunt", pentru ca, la randu' meu, nu ma intereseaza cine e lumea. Spun asta in sensul activitatii de pe acest forum, unde ma intereseaza CE SCRIE o persoana, NU CINE SCRIE ! Un argument imbatabil este oricand binevenit din partea oricui, constructia logica a unei fraze, fie ea si piperata cu pamflet, ar trebui sa fie motorul care sa anime dezbaterile... Adevarul e totusi altul, adica invers, daca zice unu' cu state vechi nu stiu ce gogomanie, parerea aluia e respectata si preluata si de altii, in cel mai bun caz combatuta cu delicatete.

 

 

si aici imi fac si eu mia culpa...am injurat Sudul ani la rand dar la consecinte nu ma gandeam ca na sunt peste ocean cum o sa ajunga aia la mine...dar ce am facut e gresit...

 

Daca voiau, ajungeau la tine, stai linistit. Cumparau o stropitoare, veneau cu ea pana-n Islanda, o... stropeau toata in ocean si faceau un tsunami de va inunda toata Canada aia...

 

daca esti tare si ai sange in tine trebuie sa le zici la oameni in persoana ce problema ai cu ei...parerea mea..

 

Pai problema mea e cu acest forum / sait, unde se comunica prin scris, asa ca scriu si io ceea ce nu-mi convine... ma rog, cat voi mai bantui p-aici...

drvladyk11.10.2012 19:02
Nu ma arunc sa il postez pe site pentru ca in el sunt si numele unor oameni care au fost de acord sa se implice. Nu vreau ca ei sa fie atacati acum de cei care tin neaparat ca lucrurile sa ramana asa cum sunt, adica prost, si sa ajunga sa se retraga de pe site sau sa refuze sa se mai implice.

 

Oamenii aia vor fi atacati oricum, daca au acceptat si-au asumat asta. Si eu sunt de parere ca ar fi bine sa il postezi

Adrian11.10.2012 19:53

Lari

 

Stiu ce spui. In acelasi timp iti aduc aminte ca pe tine te-am inclus in proiect si ca esti un om pe care ma bazez. Deci ce spui tu conteaza.

 

 

drvladyk

 

Sunt sigur ca vor fi atacati. Sunt sigur ca despre multi dintre ei se va spune ca sunt oamenii mei, oameni pe care i-am adus sa ma ajute sa pun mana pe site. Asta este un risc pe care il cunosc si mi-l asum. Daca unii vor vrea sa se retraga, dupa ce incep munca, eu nu-i pot opri. Dar macar sa incep odata treaba asta.

blindius11.10.2012 20:32

Ii arde omului casa si uite ce debandada gaseste cand da sa intre! Planuri, secrete, echipe, ban-uri de 30 zile. Ma, poate sunt subiectiv, da' eu zic ca eram pe drumul cel bun in ultimele saptamani. De ce tre' neaparat sa vina o alta echipa si nu se poate face una mai mare? Cred ca tre' in continuare scris cat de nociv este becali oricat de bune ar fi rezultatele pe moment sau in viitorul apropiat si mi se pare o prostioara sa zici ca s-a becalizat site'ul dupa niste avancronici si cronici la obiect pt jucatorii de acum, astia care chiar muncesc pe teren. S-au permis cam multe jigniri in ultima vreme, fie explicite sau voalate. Ce-i drept, e ciudat sa moderezi o cearta intre doi stelisti. < pardon pt asezarea textului >

Stanici11.10.2012 21:17

Vai de capul meu. Zici ca urmaresc o lupta politica. Facem vot :)).

Lari11.10.2012 21:27
Lari

 

Stiu ce spui. In acelasi timp iti aduc aminte ca pe tine te-am inclus in proiect si ca esti un om pe care ma bazez. Deci ce spui tu conteaza

 

Printre numeroasele lucruri care imi displac sunt mai ales urmatoarele: istericalele, punerea poalei in cap, spalarea rufelor in vazu' lumii.

 

Mie imi place sa-mi rezolv treburile cat mai discret posibil, mai ales ca este stiut faptul ca acest forum este urmarit si de multi oameni care sunt departe de a ne fi prieteni.

ebonyc11.10.2012 21:34

Nu stiu de ce se sperie lumea de ce vrea Adrian sa faca. Probabil ca e o reorganizare, nu vine el sa dea lumea afara.

torontocanada11.10.2012 22:41

eu zic sa facem pace cu totii...si cand vin in Romania sa mergem la o betie tare...fac eu cinste (nu prea cred ca exista multi sa-mi reziste la volumul consumat dar asta e)

Ronnie12.10.2012 03:55
Sunt sigur ca vor fi atacati. Sunt sigur ca despre multi dintre ei se va spune ca sunt oamenii mei, oameni pe care i-am adus sa ma ajute sa pun mana pe site. Asta este un risc pe care il cunosc si mi-l asum. Daca unii vor vrea sa se retraga, dupa ce incep munca, eu nu-i pot opri. Dar macar sa incep odata treaba asta.

Vai, mama. Sper ca esti ironic si nu crezi nici tu ce spui. Paran-oaiaaaa.

torontocanada12.10.2012 20:58

Eu sincer vreau sa va multumesc inca o data ca imi permiteti sa imi postez parerea pe site...chiar nu ma asteptam...

 

Cu respect,

 

Alex

Adrian14.10.2012 11:41

Cei care mi-au cerut, au primit cate un mail cu planul meu. Am primit si feedback si totul a fost pozitiv pana acum. Astept, evident, si propuneri de imbunatatire. Si critici, ca nimic nu e perfect.

De asta am si zis ca il voi da doar celor care mi-l cer, care sunt curiosi, care vor cat de cat sa se implice. Daca te doare degetul ca sa apesi un buton si sa trimiti un mesaj, atunci e clar ca nu vrei sa te implici.

 

Eu as vrea sa incurajez pe site discutiile argumentate, sa revenim acolo unde eram acum cativa ani buni cand, desi existau multe discutii aprinse, nu se ajungea la injuraturi si totul era facut civilizat, cu argumente. Nu vreau ban-uri peste ban-uri tuturor celor care deranjeaza. Daca respecta regulamentul, sa puna ce intrebari vor ei si sa fie de ce parte vor ei. Nu trebuie nimeni sa aiba aceeasi parere ca si mine.

Nu mai vreau ca moderatorii sa fie politisti. Atat ei cat si redactorii trebuie in primul rand sa atraga oamenii in discutii, sa ii porneasca si de acolo sa aiba grija ca discutiile sa nu ajunga la jigniri si amenintari si nu mai stiu ce.

 

Asta vreau eu si e destul de usor de inteles de ce nu e dorit planul meu de cei care tin cu dintii de scaunele de moderatori. Cand esti moderator, nu poti sa stai tot invizibil pe site si sa astepti sa sanctionezi doar acei utilizatori pe care ai boala. Asta nu inseamna ca iti faci treaba ca moderator.

 

Toronto, ai primit planul meu. Sa stii ca astept propuneri si critici si de la tine.

Joga Bonito14.10.2012 11:46

Eu n-am primit si cer insistent planul de vreo trei luni.

drvladyk14.10.2012 13:39
Vai, mama. Sper ca esti ironic si nu crezi nici tu ce spui. Paran-oaiaaaa.

 

Nu, nu e paranoia, trecand peste dorinta ta de a-l intepa pe Adrian, ai sa vezi ca asa va fi, si cand se va intampla am sa-ti aduc aminte de discutia asta.

 

@toronto:

Ronnie14.10.2012 16:56

:))

 

te cred, te cred. eu si ceilalti hateri abia asteptam sa trecem in ofensiva.

«18586878889141»