FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

«17891011141»
Marius16.06.2008 09:50

Cumva activitatea hormonala si-a atins apogeul?

 

Adriane, nimeni n-o sa-ti dea warn/ban/whatever pentru ca ai o parere diferita. Acest forum are un regulament care se aplica ORICARUI user, indiferent de rank, vechime sau mai stiu eu ce.

 

De asemenea, am retinut nemultumirile tale, probabil ca in curand o sa iti raspunda un administrator. Eu imi permit sa va dau un sfat: continuati discutia acesta in PM, poate va rezolvati neintelegerile.

AdrianUltras2516.06.2008 10:06

Eu am spus tot ce aveam de spus.

Daca cei care se ocupa de lucruri din astea, vor sa le rezolve si vor sa le aduc dovezi care sa demonstreze ca ceea ce am zis e in totalitate adevarat, o sa aduc.Doar sa ma contacteze.

 

Cat despre impacare.Imi pare rau. Nu pot sa ma impac cu un om care ma face mincinos si care pe deasupra mai e si tradator!

axl16.06.2008 10:09

Ce-a fost de spus a fost spus. Adrian, am rugamintea sa nu mai scrii sau sa raspunzi pe acest topic pana in momentul in care Virgil va fi on-line si se va putea apara, asta daca e cazul sa se apere.

Azzido16.06.2008 10:33

eu propun sa purtati discutiile astea in privat.

disputa de aici nu prea are legatura cu fcs.

 

numai bine !

1on20.06.2008 21:56

Mã, totuși poate faceți ceva cu filtrul ãla, cã unele chestii sunt de-a dreptul stupide. Pãi în loc de "KAPPA" (a 14a literã din alfabetul limbii române) apare "ca". Dacã vreau sã scriu "BÜYÜ[KAPPA]" apare "BÜYÜca"

 

1on02.07.2008 13:30

Vedeți cã pe prima paginã scrie "meciul urmãtor: Campionat 2008-2009, FC Vaslui - Steaua, Sambata, 26 Iulie, Ora 20:30, Transmis de Antena 1", care meci este amânat și în locul Vasluiului vine AS Roma.

Azzido02.07.2008 16:37

s-a rezolvat.

 

1on02.07.2008 20:44

S-a rezolvat parțial. Cã scrie tot "Campionat 2008-2009" și meciul e amical.

Azzido03.07.2008 09:43

din nou, rezolvat :happy:

1on03.07.2008 14:39

Am mai gãsit una. La pagina dedicatã lui Bãnel, scrie cã a fost adus în iarna sezonului 2005-2006, de la Poli Timișoara. De fapt, a venit în iarna lui 2004-2005 (de la Poli AEK Rocar Fulgerul Bragadiru București Timișoara), înainte de dubla cu Valencia. :spank:

http://www.fcsteaua.ro/echipa/Nicolita--1106790618.html

axl03.07.2008 19:43

V-as ruga sa respectati titlul topicului si sa postati aici doar nemultumirile la adresa moderatorilor.

 

 

Pentru chestiuni tehnice, sugestii si imbunatatiri, aici:

http://www.fcsteaua.ro/forum/index.php?sho...9214&st=200

unuspecial11.07.2008 12:41

Ba baieti de unde pana unde mai nou "mergi la cratita" si "fah" (sau "bah" pt genul masculin) inseamna jignire?! pt astfel de asa zisi moderatori ca (mi-e scarba sa dau nume) aceste apelative sunt jigniri iar ca atare am fost sanctionat cu warn 10%! Nu ca m-ar afecta cu ceva acest lucru ci gestul conteaza. Nu este prima mea reclamatie vis-a-vis de (mi-e scarba v-am mai zis..) si nu se ia nici o masura. Ce , daca si-a schimbat userul , s-au sterst toate abuzurile cu buretele? rog administratorii fcs sa ii ia dreptul de a modera acestui asa zis "moderator" (yo_marius , Marius etc) .nu de alta , dar sufera prea mult de el . hai numai bine.

Dragoshel11.07.2008 15:03

dreptul de moderare nu se ia chiar asa de usor, si in situatii dastea, vom discuta aceasta problema

unuspecial11.07.2008 15:48

Pai si din cate am inteles pentru acest lucru sunt necesare parerile tuturor moderatorilor ceea ce nu mi se pare corect.Daca sunt tovarasi cu el sau il cunosc? mai ales ca sunt si moderatori automat ii vor tine partea. Desi sunt atatea si atatea (sau cel putin erau) reclamatii la adresa acestui moderator.Cel mai bine este sa hotareasca administratorii , cei care sunt competenti , George stan , Ovidiu ssk etc . Nu de alta dar Marius ala degeaba are 23 de ani . Am facut si eu greseli in trecut (doar aveam 18-19ani) am platit , o sa platesc si o sa am si polite de platit in continuare , nu asta e problema.Problema e ca nu-si vede de treaba lui de moderator ce se da si o arde aiurea cu mine si cu altii.Si uite asa cand ne gasim in peluza o dam in fair fight si nu stiu daca e frumos dar asta e realitatea. Sper sa se ia masuri , cel mai bine ar fi sa i se ia accesul de a mai da warn , sa ramana pur si simplu la ceea ce se pricepe , adica sa modereze! Dar nu orice , ci ceea ce este necesar.

Marius11.07.2008 18:42

Prietene, hai ca o iau punctual, si considera asta ca fiind ultimul post care iti este adresat:

 

1. Ai jignit autorul unui articol postat pe site-ul FCSTEAUA.RO, in speta d-soara Irina Maxim, pe care ai numit-o "zdreanta", ai trimis-o "la cratita" (ceea ce nu are legatura cu activitatea ei pe site si, prin urmare este o jignire) si nu in ultimul rand te-ai adresat in repetate randuri cu apelativul "fah", apelativ care intr-o comunitate de oameni civilizati si educati ESTE considerat jignire domnule special. Pentru toate acestea ai primit ridicarea nivelului de avertizare si un PM, la care stii foarte bine cum ai raspuns, oricum, nu asta e important.

 

2. Despre calitatea mea de moderator al forumului FCSTEAUA.RO poti discuta linistit, atat timp cat esti informat si nu scrii prostii. Prin urmare, decizia de a-i lua unui moderator accesul la moderare nu se face in niciun caz pe "prietenie si tovarasii". Aici nu suntem la gradinita sau in spatele blocului. Este site-ul suporterilor Stelei, avand 30-40.000 de vizitatori domnule special, deci "cumetriile" pe care le insinuezi nu exista!

 

3. Pentru a fi cat mai informat, te anunt ca mai am o luna si implinesc 24 de ani, asta ca sa nu persisti in eroare.

 

4. Despre "fair-fighturi" prin peluze... as putea sa-ti spun sa te trezesti la realitate. Esti intr-o lume paralela, viata e diferita fata de filmele sau povestile cu suporteri pe care le-ai vazut/auzit.

 

5. Continui sa scrii ca "sunt atatea si atatea (sau cel putin erau) reclamatii la adresa acestui moderator". Te rog domnule user special sa postezi inca 1 (UNA) reclamatie la adresa felului in care moderez forumul FCSTEAUA.RO. Din cele pe care sustii ca le stii dumneata, posteaza doar o reclamatie, care, evident, sa nu-ti apartina tie.

 

In incheiere, asa cum te-am rugat de nenumarate ori in PM (si sunt mesaje pe care nu le-am sters) te rog, din nou, sa fii mai ponderat si echilibrat in postari, sa-ti masori cuvintele atunci cand scrii ceva.

 

Pentru orice alte nelamuriri domnule user special poti sa te adresezi cu incredere administratorilor forumului FCSTEAUA.RO, George Stan, Azzido sau SSK.

 

P.S. Te-as ruga sa nu postezi un reply plictisitor si dificil de citit, dar sunt sigur ca ai s-o faci.

 

Sa ai o vara frumoasa!

unuspecial11.07.2008 19:42

As vrea sa le iau pe rand cu contraargumente, dar mi-e lene sa scriu iar tu nu meriti sa ma obosesc.Nu spun decat atat .. discutam in peluza sa vedem atunci unde iti mai sunt argumentele inventate rupte parca din lumea raiului! pana atunci modereaza cum vrei eu nu-mi mai bat capul cu tine ca vorbesc cu peretii. ce imi e 23 ce-mie 24 tot ca la 12 ani gandesti. maaiiiiiiii "civilizatule"

Virgil11.07.2008 20:08

:laugh: :laugh: :laugh: Misto. Pe mine topicul asta ma distreaza. Multa minte a avut cel ce l-a deschis. Titlul ar fi trebuit sa fie cu totul altul. Eu cred ca mult mai aproape de adevar ar fi fost Haideti sa mictionam pe moderatori!

 

Un lucru pe care nu-l cunosti Marius: nu numai cei trei sunt administratori ai site-ului. Sunt mult mai multi. Azzido poate avea insa ultimul cuvant de spus.

 

Despre Marius numai de bine. E un baiat plin de bune intentii. El vegheaza ca forumul sa ramana curat, si e bine ca face asta. Singurul lucru pe care nu-l stapaneste e relatia cu userul. Ar trebui sa mai lucreze la acest capitol. In asa fel incat atunci cand da un warn sa zicem, sa i se multumeasca. Nu ar exista satisfactie mai mare pentru el. Sau, ma rog, ar fi una dintre satisfactiile cele mai mari... :)

1on11.07.2008 20:43

@Marius:

Nu vreau sã mã bag între tine și "domnul user special", dar, construcțiile în cazul vocativ se separã prin virgulã de restul propoziției.

Exemplu:

Te rog, [VIRGULÃ] domnule user special, [VIRGULÃ] sa postezi inca 1 (UNA) reclamatie la adresa felului in care moderez forumul FCSTEAUA.RO.

Așa e corect conform normelor gramaticale ale limbii române, elaborate de Academia Românã.

Marius11.07.2008 22:11

:kisstogether:

 

dau vina pe nervi

stelistul stelist12.07.2008 15:43
:laugh: :laugh: :laugh: Misto. Pe mine topicul asta ma distreaza. Multa minte a avut cel ce l-a deschis. Titlul ar fi trebuit sa fie cu totul altul. Eu cred ca mult mai aproape de adevar ar fi fost Haideti sa mictionam pe moderatori!

 

Un lucru pe care nu-l cunosti Marius: nu numai cei trei sunt administratori ai site-ului. Sunt mult mai multi. Azzido poate avea insa ultimul cuvant de spus.

 

Despre Marius numai de bine. E un baiat plin de bune intentii. El vegheaza ca forumul sa ramana curat, si e bine ca face asta. Singurul lucru pe care nu-l stapaneste e relatia cu userul. Ar trebui sa mai lucreze la acest capitol. In asa fel incat atunci cand da un warn sa zicem, sa i se multumeasca. Nu ar exista satisfactie mai mare pentru el. Sau, ma rog, ar fi una dintre satisfactiile cele mai mari... :)

 

dar cum de nu ii linisteti tu pe toti cei care se cearta? din experienta proprie stiu ca ai obiceiul asta.

andyro12.07.2008 17:43

In fine, nu stiu daca e chiar topicul corect unde ar trebui postat, dar nu am gasit altul mai bun.

 

Nemultumirea mea se refera la articolul scris de Yoyoyoi si preluat pe prima pagina de catre fcsteaua.ro, articol care (dupa cum ati vazut) nu a avut decat pareri contra (cu o singura exceptie, si as prefera sa nu ma pronunt referitor la obiectivitatea personajului). Deci nu e vorba de parerea mea, a prietenilor mei, ci de parerea majoritatii covarsitoare a celor care intra si comenteaza pe acest site.

 

Inteleg in totalitate libertatea de expresie si faptul ca avem pareri diferite, dar nu trebuie sa abuzam de acea libertate pentru a posta toate aberatiile. In curand, in virtutea acelor pareri diferite, poate o sa avem si articole cu "Imi bag p... in Steaua/Lacatus/Ienei/etc", ca doar si ei au dreptul la o opinie.

 

Nu mai vorbesc de presa sportiva, care abia asteapta o ocazie de a naste dispute. Cum ar fi fost un articol preluat pe prima pagina de GSP cu font de 30, gen "Suporterii stelisti il considera LAS pe Adrian Ilie - pe siteul suporterilor stelisti, fcsteaua.ro, a aparut un articol prin care este condamnat comportamentul lui ...etc, etc".

 

Cine posteaza astfel de tampenii ar trebui sa se gandeasca la faptul ca atunci cand apasa butonul "Post" (sau cum e el intitulat) poate realiza o actiune care sa strice imaginea suporterilor stelisti si implicit a siteului fcsteaua.ro.

Stanici12.07.2008 17:57

Chill, baieti! Pana la urma, acest site e facut pentru suporterii Stelei si (dpdv al meu) incurajarea lor sa incurajeze Steaua in orice domeniu. Haideti sa trecem peste fazele belicoase, haideti sa fim mai toleranti unii cu altii. Pentru admini:" scoateti in plm articolul ala de pe site! - suporterii Stelei o cer, nu se vede?!!".

@Unuspecial - calmeaza-te, nu ma fii ofuscat pentru faptul ca ti-o iei din cauza ca esti coleric. Daca esti dezaxat de felul tau nu trebuie sa folosesti anumite cuvinte si expresii pe un site care poate e frecventat si de copii. Scurt pe doi. Nu accept raspuns sau completari sau justificari, stiu ca Mrs e mai ciufut de felul sau. Poate ne vedem si noi la o bere fata in fata - la meciul cu roma, sa vezi ca Mrs e un baiata sensibil si intelegator de felul sau... Ori o sa se simta toata lumea bine ori va iau eu cu manuta mea delicata la capace. HAI Steaua si atat!

unuspecial12.07.2008 22:38
Chill, baieti! Pana la urma, acest site e facut pentru suporterii Stelei si (dpdv al meu) incurajarea lor sa incurajeze Steaua in orice domeniu. Haideti sa trecem peste fazele belicoase, haideti sa fim mai toleranti unii cu altii. Pentru admini:" scoateti in plm articolul ala de pe site! - suporterii Stelei o cer, nu se vede?!!".

@Unuspecial - calmeaza-te, nu ma fii ofuscat pentru faptul ca ti-o iei din cauza ca esti coleric. Daca esti dezaxat de felul tau nu trebuie sa folosesti anumite cuvinte si expresii pe un site care poate e frecventat si de copii. Scurt pe doi. Nu accept raspuns sau completari sau justificari, stiu ca Mrs e mai ciufut de felul sau. Poate ne vedem si noi la o bere fata in fata - la meciul cu roma, sa vezi ca Mrs e un baiata sensibil si intelegator de felul sau... Ori o sa se simta toata lumea bine ori va iau eu cu manuta mea delicata la capace. HAI Steaua si atat!

Primul meu raspuns care mi-a trecut prin minte a fost:

1.Nu cred ca mi-am luat`o de la cineva pana acum si tu stii foarte bine asa ca nu mai vorbii ... ca am avut noroc sau eu stiu , asta e altceva.

2. "mars la cratita" si "fah" nu stiu ce treaba are cu , copii care ei in zilele noastre se uita numai la pornache.

3.Eu nu am cerut decat sa isi vada de moderatul lui si sa ma mai scuteasca ca omu sufera de gramatica limbii romane , de puncte si virgula , de civilizatie etc.Sa modereze ceea ce e de moderat nu sa dea worn-uri moca pentru "mars la cratita si fah".Si nici sa nu ma ameninte pe privat ca o sa isi faca timp liber sa vina sa ma caute prin peluza sa ma arda pentru ca nu e frumos.dar daca insista sa vina sa vedem ce se intampla.

Al doilea raspuns era:

Ce bere frate , bem ca saracii? si oricum mie-mi plac bauturile fine de genu vodka wisky combinate cu prigat/ red bull sau cu altceva ... sau daca nu macar un Redd`s daca tot insisti pa bere :biggrin: .. ca tot ai adus vorba , faci cinste? :gathering:

Acu alege si tu unu care vrei... eu am incercat sa fiu pe cat posibil de amabil.

Bodanel13.07.2008 14:12

@ virgil

 

nu prea te vad in masura sa dai sfaturi moralizatoare.

 

@unuspecial

 

nu stiu ce are Marius cu tine insa te rog pe viitor sa postezi mesajele alea cu amenintari pe care ti le trimite. au mai multa greutate decat un post kilometric scris la nervi.

 

@andyro

 

si eu sunt de parere ca articolul respectiv e o porcarie. nici macar nu am citit comentariile

 

@Marius

 

marsh la cratita poate fi considerat o ironie( iar ironiile nu sunt interzise prin regulament) insa "fah" e jignire pe fata.

 

ps. am vrut sa citesc altceva insa am dat click din greseala pe topicul asta asa ca mi-am dat si eu cu parerea

Virgil13.07.2008 14:29
@ virgil

 

nu prea te vad in masura sa dai sfaturi moralizatoare.

 

Nici eu pe tine sa faci astfel de aprecieri. Si la urma urmei, unde crezi tu ca am dat sfaturi moralizatoare? Sau ai dat cu ochii din greseala de nick-ul meu si ai simtit nevoia sa spui ceva neinteresant? :))

«17891011141»