Propunere pentru inlocuirea actualului mod de reclamare a unui moderator.
Orice user are dreptul sa reclame un moderator al acestui forum. Procedura este simpla si trebuie sa urmeze urmatorii pasi:
- numele moderatorului care a dat warning sau ban, sau care este reclamat
- motivul reclamatiei
- sustinere reclamatie - link la discutie/post/forum, cauza a reclamatiei
- masura pe care o doriti impotriva moderatorului
Moderatorul in cauza nu are dreptul sa raspunda unei reclamatii.
Adminul fcsteaua.ro va analiza cererea userului si va decide daca moderatorul este la prima abatere. In cazul unei plangeri repetate din partea userilor diferiti, moderatorul in sine isi va pierde functia de moderare. Daca se ajunge la concluzia ca moderarea a fost facuta bine, nu se intampla nimic. Daca se ajunge la concluzia ca plangerea a fost facuta abuziv de catre user, cu tenta personala, userul va primi avertisment.
Reclamatiile se fac prin PM
Sursa: 4TuningRO
In concluzie ar fi bine ca actualul topic sa fie inchis si trimis la arhiva. In locul lui, unul nou cu instructiunile pentru reclamarea unui moderator.