Ieri un redactor al site-ului s-a referit la Lacatus cu apelativul de "cioara infecta" si a insultat si fanii acestui simbol stelist numindu-i "prostimea stelista". Normal ca nu a patit nimic. Probabil daca un user scria acele randuri, acum citea forumul ca vizitator avand ban....
Inteleg ca un redactor este un redactor, dar acum ceva timp, userii primeau warn pentru ca citasera in intregime postul anterior sau aveau posturi consecutive. De asemenea se primea ban si pentru insulte la adresa adversarilor nostri. Uitandu-ma chiar cu cateva posturi mai sus observam ca asocierea dintre rapid si o anumita etnie poate fi considerata jignitoare. Daca si asta este jignire, apoi cele scrise de respectivul ce sunt?
Daca voi, colectivul moderatorilor si redactorilor de pe fcsteaua va asteptati la discutii in limita decentei, fara insulte nu ar fi normal ca si noi userii de pe fcsteaua sa asteptam acelasi lucru de la dumneavoastra? Sau aici este un fel de "fa ce zice popa nu ce face"?
A nu se intelege ca acesta este un atac la adresa userului Gica Chioru, cel incriminat in cele de mai sus. Dar mi-se pare normal ca si redactorii sa se comporte civilizat si sa respecte regulamentul