FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

«18182838485141»
Adrian07.10.2012 19:37

Baieti, mi-e un pic rusine, dar eu nu cred ca voi putea atunci. La ora aia voi fi la antrenamente. Dupa 22.30, 23, voi fi sigur. Mai repede nu cred ca pot.

Lari07.10.2012 19:57

N-are de ce sa-ti fie rusine. Aranjeaza cu Costi (eventual pe privat...), eu n-am nicio chestie in toata faza asta.

Gandalf the White08.10.2012 11:34

 

Cer moderatorilor/administratorilor o masura de bun simt, prin care sa mai iasa din penibilul in care se scald cu atata placere:

- ori aplicarea regulamentului si banarea lui Arhimede, ca fiind clona lui xray.

- ori asumarea reactivarii/acceptarii lui xray, dar cu subiect si predicat, explicit si motivat.

 

E evident pentru toti ca Arhimde e xray, care a fost banat pentru troll si becalism. Cel mai acuzator, in cazul lui, e ca neaga pe fata, nu ca si-a facut cont dupa 2 ani de banare. De ce neaga o asa evidenta? A facut-o in repetate randuri, cu inversunare.

 

Azi mi-a sarit in ochi jegul omului, prin expresia aia cu "Amicis Platon, da` mai amicis verita", tocmai pen` ca mi-a servit-o si mie de vreo doua ori, pe cand aveam alt cont. Nu stau sa-i caut postari lui xray prin care sa arat ce e evident, dar asta a fost prea penala si prea pe fata, mai ales ca i-am retinut-o de atunci, pentru ca era la fel de ipocrita.

 

N-am mai gasit postarea cu pricina, parca si-a editat-o ca sa se scoata din rahat, daca mai retin bine chiar a fost un scandal cu axl pe tema asta, dar am gasit altele in care prostovanul tot repeta unica lozinca pe care a auzit-o pe la scoala de cadre, si care arata, daca era nevoie, cine e.

:stupid:

 

xray_2.JPG

 

xray_3.JPG

 

xray.JPG

 

xray_4.JPG

 

In fine, poate-s io paranoic si iecsista o iecsplicatie lojica... :thumbup:

Adrian08.10.2012 12:19

Lasa-l Gandalf in pace. Astia care-si tot fac mii de conturi doar ca sa faca trolling sau ca sa enerveze oameni, astia nu merita sa iti bati capul cu ei. Daca doar atat pot, atat pot. Nu ai ce sa le faci. Cel mai bine e sa ii ignori si gata. Daca si-a facut acum cont nou, o sa-si faca si maine.

 

Nu are rost sa iti consumi energia cu ei. Imi si aduc aminte de o faza cu redondo, care si-a facut ceva clona doar ca sa poata sa raspunda cuiva. Cred ca era vorba chiar de mine. Omul era frustrat si tinea neaparat sa imi raspunda. Cu astfel de frustrati nu are rost sa-ti bati capul. Ei se fac singuri de rahat. Merg in fiecare seara cu frustrarile la culcare si cu ele se trezesc. Tot universul lor se invarte in jurul acelei persoane careia ei trebuie sa ii raspunda. Ce fel de oameni sunt astia?!

Azzido08.10.2012 12:22

In concluzie vrei sa-i dam ban unui om pt ca foloseste expresia "Amicis Platon, da` mai amicis verita" ?

Asta ar fi ceva nou. Dar daca am da ban si la aia care folosesc expresia "Fc Steaua" ? Oare nu cumva si ei sunt vreo clona a cuiva ?

Sau daca i-am da ban lui drv care "imi bag p... in echipa voastra" ? Zic si eu...

 

 

Gandalf the White08.10.2012 12:34

In concluzie, vreau sa aplicati regulamentul si sa banati o clona care si-a reluat obiceiurile pentru care a fost banat, sau sa nu-l aplicati, dar sa va asumati deschis asta. Circoteca asta o sa continue la fiecare postare a lui xray, inclusiv la alea in care nu o sa spuna ca Ceausescu are principalul merit la rezultatul Steaua 1986.

 

In rest, as vrea sa va asumati orientarile si sa nu va ascundeti deciziile in spatele "marinimiilor" din alte cazuri.

 

Vreti sa-l banati pe vladyk pentru ca-si baga lupa-n Steaua sta pe care o lingeti voi? Faceti-o! Asumati-va asta!

 

Vreti sa-i banti pe altii care au mai avut conturi? Faceti-o, asumati-va decizia! Banati-i pe ai care zic ca Steaua e FC Steaua sau Dinamo Pipera sau pe ai care se pisa pe victoriile astea de rahat.

 

Daca esti barbat, Azzido, nu borfelina, ai spune: "xray posteaza ca asa vreau eu". Ce faci tu fac doar curvele.

 

Doar asumati-va ceva si nu folositi compromisuri ca sa motivati alte compromisuri, ca sa sprijiniti alte compromisuri, ca sa iasa in final bordel.

 

Asumati-va ce simtiti si iesiti odata din penibilul asta, pentru ca e deja penal.

axl08.10.2012 13:03

Activitatea asta de tossing each other's salad a ajuns atat de evidenda incat nu mai e nici macar amuzanta.

Ma refer la expresia "fiti barbati" si variantele. Se pare ca in viziunea unora sunt atat de putini barbati pe site-ul asta ca indemnul ar trebui postat pe footer. Continuati cu rimm-uirea reciproca, barbatilor.

Azzido08.10.2012 13:29

Gandalf, tu nu esti persoana cea mai potrivita sa vorbesti despre clone, mai ales daca observam faptul ca iti semnezi articolele cu 15 pseudonime. Identitatea nu vrei sa ti-o arati, drept pt care ma intreb cine este adevarata borfelina.

Cat despre "troll ". Serios? Tocmai tu? Serios serios?

 

MoWeed08.10.2012 13:33

Atunci, daca vorbesc eu despre clone ii dai ban lu' xray?

Gandalf the White08.10.2012 14:02

Clona cui sunt eu?

 

Sau chiar ejti tampit si nu ai habar ce inseamna clona sau troll?

 

 

Azzido08.10.2012 14:44

Te astept peste o luna sa ma inveti ce e aia o clona sau un troll.

Lays08.10.2012 15:52
In concluzie vrei sa-i dam ban unui om pt ca foloseste expresia "Amicis Platon, da` mai amicis verita" ?

Asta ar fi ceva nou. Dar daca am da ban si la aia care folosesc expresia "FC Steaua" ? Oare nu cumva si ei sunt vreo clona a cuiva ?

Sau daca i-am da ban lui drv care "imi bag p... in echipa voastra" ? Zic si eu...

Oh, c'mon, ce poate fi mai evident de atat ca e clona?

Costi08.10.2012 16:39

azzido, cred k ai exagerat ca l-ai banat pe gandalf...

ultramoro08.10.2012 17:25

Domnul Zmeu, ai impresia ca te comporti ca un om intreg la cap prin bataia de joc pe care ti-o manifesti pentru oamenii de bun simt care ti-au ajutat situl asta de rahat?

Azzido08.10.2012 18:23
azzido, cred k ai exagerat ca l-ai banat pe gandalf...

Intr-adevar, m-a numit doar tampit, presupun ca trebuie sa ii fiu recunoscator ca nu m-a injurat de mama, nu ? Eventual sa imi dau singur ban ca l-am enervat pe Gandalfica, i-a crescut tensiunea si l-au luat si transpiratiile.

 

@ultramoro

Bataie de joc ? Unde? Detaliza!

Oameni de bun simt? Daca individul care a luat ban era de "bun simt" nu si-ar mai fi permis sa ma jigneasca gratuit (in repetate randuri).

Daca nu-ti place siteul esti liber sa nu-l mai folosesti, zmeule.

ultramoro08.10.2012 18:48

@azzido, nu ma lua de prost, te rog respectuos! batista de pe toba propagandei pe care mi-o falfai peste fata pute!bataia de joc a devenit in ultima vreme generala, fata de toata lumea si asta nu o spun eu!o doza de bun simt fata de persoane care ti-au pus o caramida la cap, nu numai Gandalf, nu era o cerinta prea mare la tine, singurul netampit ramas pe pamant!

greenyes08.10.2012 18:58
Lasa-l Gandalf in pace. Astia care-si tot fac mii de conturi doar ca sa faca trolling sau ca sa enerveze oameni, astia nu merita sa iti bati capul cu ei. Daca doar atat pot, atat pot. Nu ai ce sa le faci. Cel mai bine e sa ii ignori si gata. Daca si-a facut acum cont nou, o sa-si faca si maine.

 

Nu are rost sa iti consumi energia cu ei. Imi si aduc aminte de o faza cu redondo, care si-a facut ceva clona doar ca sa poata sa raspunda cuiva. Cred ca era vorba chiar de mine. Omul era frustrat si tinea neaparat sa imi raspunda. Cu astfel de frustrati nu are rost sa-ti bati capul. Ei se fac singuri de rahat. Merg in fiecare seara cu frustrarile la culcare si cu ele se trezesc. Tot universul lor se invarte in jurul acelei persoane careia ei trebuie sa ii raspunda. Ce fel de oameni sunt astia?!

 

Respectivul xray e mai nociv decat orice becalist care strica sus su pe maibah..pentru ca asta lucreaza in mod pervers; asta face ce face cu un anumit scop nu ca e prost, manipulat, etc., asta e pericol pentru spiritul stelist.

 

Uita-te cum le imbarliga, acum crezi ca gandeste normal, acum iti baga pastila urat mirositoare.

 

Daca asta nu merita banat de pe site lasa ca merita ultramoro, gandalf si restul......

Costi08.10.2012 19:14

hai ****, daca te superi ca te face x sau y tampit, si ii dai 30 de zile ban, inseamna ca esti tampit! :))

ce plm, nu suntem fetite ca sa ne suparam ca la gradinita. ma bucur ca vedeti ca gandalf jigneste, dar comentariile altora stau cu zilele pe site si nu deranjeaza pe nimeni.

MoWeed08.10.2012 19:24

Pentru ca Gandalf a primit ban si xray nu, anunt pe aceasta cale ca ma auto-banez in perioada in care Gandalf are interdictie aici. De fapt, il rog pe Azzido sa imi dea si mie un ban.

 

Astept sa va vad pe Maybach.

 

Spre 24! :steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers:

drvladyk08.10.2012 19:24

azzido, de ce nu imi dai bann coane? ca imi bag p in echipa aia din nou, na...baneaza-ma frate ca atunci cand eram beat si te-a rugat sa stergi ai zis ca nu, si ai avut dreptate, treaz nu am mai vrut. Dar daca incalc regulamentul, baneaza-ma, ce, am tratament preferential?

Si daca l-ai banat pe Filip, asta e urat, e unul dintre cei ce a facut mult bine aici prin articolele lui. Eu te-am simtit de ceva vreme, ca te deranjam astia cu revolutia virtuala, si ai zis ca nu, dar s-a propagat becalismul in draci de atunci. Si pestele de la cap se impute Azzido, niciodata de la picioare,nicodata... Daca Gandalf a fost banat va rog sa fiu si eu, mi-am bagat p in echipa, l-am jignit pe Virgil, pe Daniel, pe Arhimede motive sunt, deci va rog banati-ma

 

Ps Auzi coane, eu l-am facut pe Daniel mai urat, sa zica el ca nu mai tin minte, pe Virgil l-aam facut labagiu parca, da' ce e aici site de pizde? Nu ne mai permitem cate o vorba urata? Pai hai ma sa ne declaram pizde, deranjate de orice, ca sa stim una si buna. Deci eu nu sunt banat pt sclav, labagiu etc si Filip e banat pt tampit? Cer sa imi primesc pedeapsa

Adrian08.10.2012 19:33

Azzido, fara suparare, au fost foarte multi care pe mine m-au injurat mai rau decat un simplu "ejti tampit". Si alora tu si ceilalti moderatori le dadeati +10 sau maxim 3 zile pauza. Unde e corectitudinea?

 

Nu zic ca nu a gresit Gandalf. A gresit ca a jignit. Un om ca el, pe care il consider un intelectual, ar trebui sa renunte la armele astea si sa vorbeasca cu argumente.

drvladyk08.10.2012 19:36

abia acum am citit tot, deci aici a ajuns si Costi sa fie luat la rost, hai sa-l banam si pe el.

@ Costi ai toate datele mele, daca te-ai saturat de mizeria asta si simti nevoie de ajutor te rog sa ma contactezi

Ronnie08.10.2012 19:38

Si eu zic ca ai exagerat cu 30 zile pentru Gandalf.. si crede-ma ca nici eu nu-i suport basinile de intelectual deloc.

drvladyk08.10.2012 19:41

Pai exact ce am zis, eu pt cuvinte mai grele am fost iertat, eu, un baiat ce nu a adus nimic acetui site, daar Filip? L-a jignit pe boss, ce p mea e ca la Steoaia

Lays08.10.2012 20:05

Sincer, cam aiurea felul in care se percepe ''gravitatea'' abaterilor pe site, de catre moderatori. Gandalf ia ban o luna pentru ''ejti tampit'', iar un anume mlf (Toronto), desi a luat ban pana la urma pentru clona, aproape in fiecare mesaj scapa ceva gen ''spanzurati-va, muriti, etc." Abjectiile erau directionate evident, catre ''tastaturisti''. Daca se simtea Azzido, banuiesc ca lua ban in secunda 2.

 

L-am dat pe Toronto doar ca exemplu.

«18182838485141»