@Azzido
Cred ca se referea in anumite cazuri la limbajul complet agramat al unora. Lui cypryan ala numai eu i-am dat vreo 3 mesaje private in ultima luna in care-l rugam sa scrie coerent
@Azzido
Cred ca se referea in anumite cazuri la limbajul complet agramat al unora. Lui cypryan ala numai eu i-am dat vreo 3 mesaje private in ultima luna in care-l rugam sa scrie coerent
pai il rogi degeaba, daca el nu stie...
ce sa facem acum, educatie pe fcsteaua.ro ?
Aaa ce bine, acum m-am linistit. Credeam ca fcsteaua.ro ramasese singurul bastion al stelismului pe net. Ma bucur ca avem o tabla ruginita pe care scrijelim trecutul si avem un loc unde sa incurajam echipa in prezent. Viitorul e neglijabil ca ne solicita intelectual prea mult. Ce conteaza ca pustii de azi de 12-13 ani nu vor sti anul infiintarii Stelei sau anul castigarii Cupei Campionilor Europeni peste vreo 10 ani. Singurul lucru demn de tinut minte e Becali si titlurile supt domnia lui.
Ar trebui sa deschid nou topic cu si despre femei sa-mi treaca deprimarea...
@Joga
tu stii ce ai vrut sa spui si la ce te-ai referit.
in fine. daca voi aveti timp de meditatii la limba romana, puteti sa actionati in continuare
Pentru ca am fost nominalizat de moskopole(acum am vazut) vreau sa fac 2 precizari.
1] In singurul mesaj privat trimis mie si intitulat sugestiv "misiune indeplinita", moskope mi-a marturisit, benevol si nesilit de nimeni, ca va parasi site-ul foarte curand si mi-a expus si motivele. Ceea ce a si facut la cateva zile.
2) Nu mi-a spus cine este autorul articolului "Oglinda viitorului", dar asa cum a marturisit si el, doar a semnat mesajul privat de la 1) cu acelasi nume cu care era semnat si articolul. O semnatura(alta decat ID-ul) la finalul unui mesaj privat, trimis unui necunoscut, nu este un act de autenticitate. Oricine poate semna mesaje private cu Bill Gates, Piticul Porno sau Tolea Ciumac ... iar virtualul e plin de astfel fake-names.
Corelat si cu comentarile lui de pe forum, eu NU am crezut ca el a scris articolul, desi asta a vrut sa-mi sugereze, indirect, doar prin acea semnatura.
Dupa ce am primit mesajul privat, am facut aluziv si ironic o referire pe forum la asta, fara sa spun ca el este autorul, pentru ca imi parea incredibil ca un (pretins)autor, una sa scrie in articol si alta sa-mi reproseze pe forum(ca replica la comentariul meu pt articol). Anume, sustinea ca articolul "Oglinda viitorului" nu se refera la Banel, desi Banel era prezent pana si in poza articolului !?! ![]()
Ulterior, eu mi-am sters unele replici date la "saritul lui moskopole de fund in sus" pe tema privatului pt ca le-am considerat inutile si off topic.
Acum, din reactii si reclamatia-"eseu" constat ca mi-a fost intinsa o cursa ![]()
In fond, a tinut sa-si faca "un meci" de retragere cu surle si trambite pe la toti, ca un sinucigas care cheama toata presa martora la saltul de pe bloc.
Jan Palach virtual de Romania!
Pacat!
Am provocat, am jignit, am complotat impotriva conducerii si am fabricat matrite de anti-becalisti! Thuamne, si vroiam sa-mi pastrez cazierul curat pana la Craciun. Nu-i nimic, azzido, ramanem in continuare B.F.F. ![]()
Si asta ce-i, o propunere, o sugestie sau o reclamatie?
Am provocat, am jignit, am complotat impotriva conducerii si am fabricat matrite de anti-becalisti! Thuamne, si vroiam sa-mi pastrez cazierul curat pana la Craciun. Nu-i nimic, azzido, ramanem in continuare B.F.F.![]()
lasa ma ca esti baiat mare si o sa treci si peste asta. Sanatosi sa fim...
@Azzido
Vreau sa ma lamuresti, te rog, care din cele doua comentarii reprezinta o jignire in acceptiunea site-ului.
1) danimarcu m-a atacat aiurea in [30] pe comentariul meu [9] la articolul: "Steaua- U Craiova 2-1": http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/15739/
danimarcu: astazi@20:22Ce ipocrit esti bai baiatule! Parca ti se umfla vena la gat anul trecut cand se scanda "**** Gigi",pe motiv ca asta e lipsa de civilizatie,iar acum ii lauzi pe unii care scandeaza "**** Mititelu" si il ovationeaza pe Gigi Becali ca niste scursuri...xray: Un articol-cronica scris de un stelist adevarat, exact ca exemplarii suporteri prezenti azi in Ghencea! Respect!
2) Raspunsul meu (sters de Moweed) a fost:
Caragiale ti-ar fi raspuns: "Amice, esti idiot!"M-am referit la faptul ca suporterii au incurajat continuu echipa, si la 1-0, nu la m*iele care-ti trec tie obsesiv prin cap ca m-as fi referit eu.
Moweed a considerat cu warn doar replica mea ca jignire, nu si atacul TOTAL aiurea a lui danimarcu.
Multumesc!
Eu, unul, m-am saturat de stilul lui xray de a lansa provocari prin postari care sunt in mod intentionat ambigue ca apoi sa aiba scuza ca nu am inteles noi ce vroia sa zica.
M-am saturat de atacurile lui subtile si de talentul lui de a "inflama" spiritele exact in cel mai nepotrivit loc.
M-am saturat sa ii spun ca, daca se considera atacat, sa apeleze la unul din moderatori, oricare
Da, danimarcu l-a facut ipocrit pentru ca aia se intelege din postarea lui. Nu a zis ca fanii sunt extraordinari pentru reactia de dupa golul prazarilor, deci ori a fost ambiguu, ori a omis asta in mod intentionat. Nici eu, nici danimarcu nu ii putem citi gandurile.
Incep sa cred ca omul asta cauta cearta, ma jur.
Eu, unul, m-am saturat de stilul lui xray de a lansa provocari prin postari care sunt in mod intentionat ambigue ca apoi sa aiba scuza ca nu am inteles noi ce vroia sa zica.M-am saturat de atacurile lui subtile si de talentul lui de a "inflama" spiritele exact in cel mai nepotrivit loc.
M-am saturat sa ii spun ca, daca se considera atacat, sa apeleze la unul din moderatori, oricare
Da, danimarcu l-a facut ipocrit pentru ca aia se intelege din postarea lui. Nu a zis ca fanii sunt extraordinari pentru reactia de dupa golul prazarilor, deci ori a fost ambiguu, ori a omis asta in mod intentionat. Nici eu, nici danimarcu nu ii putem citi gandurile.
Incep sa cred ca omul asta cauta cearta, ma jur.
1) Cred ca ai inca "emotii" dupa meci, altfel nu-mi explic cum poate un om normal sa vada ceva "ambiguu" si "provocator" in asa ceva:
" Un articol-cronica scris de un stelist adevarat, exact ca exemplarii suporteri prezenti azi in Ghencea! Respect!" ???
Toata planeta a felicitat atitudinea suporterilor fata de echipa si atmosfera superba de la meci, numai tu si danimarcu v-ati gasit sa "cititi" tendentios laudele mele ca fiind legate de m*ia lui Mititelu. Jalnic!
Revino-ti! Nu amesteca moderatia cu resentimentele tale fata de echipa si cei care o sustin. Nu o lua si tu cu exagerarile si moderatia pe urmele lui Adrian.
2) Tu cand nu intelegi ceva "lovesti" in om pana pricepi sau il intrebi?
Pai cu ce te-am jignit?
Cuvantul "ipocrit" ti s-a potrivit de minune pt situatia aia.
Daca un user minte si tu ii spui in fata asta inseamna ca-l jignesti?
Exact asa e si in cazul de fata,nu demult te plangeai ca nu vine lumea la meci din cauza injuriilor "guie migi",iar astazi lauzi suporterii care au scandat "ue Mititelu"!
Pai astea nu-s injurii la fel de urate?
P.S.Fac un apel ,daca considerati ca l-am jignit pe xray sa fiu avertizat!
Poate asa doarme si el linistit la noapte...
Stiu ca nu meri sa fiu bagat in seama. Totusi, daca apreciati ceea ce am facut pentru acest site, ascultati-mi sfatul:
Do not feed the trolls!
Multumesc.
@danimarcu
Eu nu consider ca ai jignit, tocmai din aceleasi motive pe care le-ai zis tu. Eu nu iti dau nici o sanctiune pentru ce ai zis! Si o sa imi sustin parerea pana in panzele albe.
Si, gata cu off-topicul. Urmatoarea postare sa fie a unui moderator sau a lui Azzido!
Pai cu ce te-am jignit?Cuvantul "ipocrit" ti s-a potrivit de minune pt situatia aia.
Daca un user minte si tu ii spui in fata asta inseamna ca-l jignesti?
Exact asa e si in cazul de fata,nu demult te plangeai ca nu vine lumea la meci din cauza injuriilor "guie migi",iar astazi lauzi suporterii care au scandat "ue Mititelu"!
Pai astea nu-s injurii la fel de urate?
P.S.Fac un apel ,daca considerati ca l-am jignit pe xray sa fiu avertizat!
Poate asa doarme si el linistit la noapte...
Eu NU te-am reclamat ca m-ai jignit si nici nu am cerut avertizarea ta.
Desi ti-am raspuns in aceasi termeni, Moweed a judecat ca doar raspunsul pe care ti l-am dat eu a fost jignitor, ceea ce consider ca o lipsa de fair play partizana.
Repet, m-ai atacat aiurea, pentru ca in acel comentariu vorbeam de suporterii exemplari = stelisti adevarati, adica cei care au incurajat echipa si atunci cand mai gresea o pasa si eram condusi cu 1-0.
E scris limpede si romaneste! Daca erai nelamurit sau nu ai inteles puteai sa intrebi, nu sa ataci cu "ipocrit" si "vene umflate".
Nici macar nu am auzit la TV ce zici tu ca s-a strigat (nu inseamna ca te contrazic).
Eu va inteleg pe cei care urati echipa Steaua ca victoria v-a stricat seara, dar asta nu insemna ca trebuie sa suport fara replica sa-mi sariti la jugulara la orice comentariu favorabil echipei, doar pentru ca eu o iubesc si voi nu! Punct!
PS
Valabil si pt Moweed.
cand spui "amice esti idiot" este o jignire. sper ca nu o sa ne aburesti cu faza "Caragiale ti-ar fi....etc"
cand spui "amice esti idiot" este o jignire. sper ca nu o sa ne aburesti cu faza "Caragiale ti-ar fi....etc"
Dupa cum ai citit mai sus, nici nu am incercat vreo "abureala" pe faza cu "Caragiale".
Ideea era contextul "atac"-"replica", in care atacul e tratat ca normal, desi pleaca de la un fals de interpretare, si replica o jignire, ca un efect fara cauza.
Daca eu te-as acuza pe tine, din senin, ca ieri ai fost beat la volan, iar tu stii ca nu ai baut decat apa plata si nu ai iesit din casa, inseamna ca nu sunt sanatos la cap pe bune, desi m-ai jigni daca mi-ai replica pe forum ca-s idiot, cu sau fara Caragiale.
Tu ai ramane si cu warn-ul si cu onoare "nereparata" si eu bine mersi, ready sa ti-o mai trag o data next time. Despre asta-i vorba.
Desi nu jignesc pe nimeni si ma abtin sa ii jignesc pe unii care chiar ar merita sa fie jigniti, comentind "on topic" primesc comentarii de acest gen, din partea unor "polisuporteri" care tin si cu Steaua si cu Liverpool si cu Tirgu Mures si cu PAOK Salonik:
Kellerman: Exact la fel simt si eu. Ani intregi de facut deplasari din Targu Mures (+ sezonul trecut la proteste) pana la Bucuresti ca sa imi pot incuraja echipa (pana prin 2005-2006, mai apoi proteste) ca sa vad ca a inceput lumea deja sa il venereze. Pacat. Mai pe scurt asa, si mai subtil: s-a pisat asta pe tot protestul nostru. @Dan Preda, o dam pe ma-ta pe ignore.
Sper si sunt convins ca moderatorii vor aplica regulamentul forumului.
Multumesc anticipat.
acesta este un mesaj privat primit sau este un post pe forum?
daca este un mesaj privat... nu putem aplica regulamentul
Dan Preda
Cum nu jignesti bai cand zici ca becalii e inima Stelei?
Pentru asta ar trebui sa fii banat tu!
Articolul principal de pe prima pagina intitulat "Un simplu suporter"
Comentariul userului kellerman, mai precis sfirsitul lui.
@ Adrian:
Daca inima e bolnava, faci transplant, daca poti, daca nu, rabzi. Asta e adevarul, iar adevarul, de cele mai multe ori, nu ne convine.
@Azzido
Te rog sa te uiti pe comentariile lui Adrian la:
http://www.fcsteaua.ro/index/section/artic...st_comment_form
Iti spicuiesc:
Comentariul[9] astazi@18:39
Adrian: Mama, frate, cata spiritualitate de la cel mai mare becalist de pe site![...]
Comentariul[24] astazi@20:47
Adrian: Genial! Cine s-ar fi asteptat ca becalistul xray [...]Chiorix, sfatul meu e sa mergi sa ii spui lu' becalii faza cu "spirit japonez"[...]
Comentariul[26] astazi@20:57
Adrian: Pai "chiorix" e porecla ta, mah. Iar "becalist" e profesia ta [...]
Am dat 3 Report, fara nici un efect ... Adrian a continuat sa-si faca numarul nestingherit.
Vreau sa stiu daca si tu consideri asta o chestie normala.
Dar si tu ai jignit, xray. Ti-am spus si pe topicul respectiv (de fapt pe mai multe, razboiul vostru e cam pe intreg forumul), am preferat sa incerc sa vorbesc cu voi sa va potoliti decat sa vad dau ban la amandoi (pentru ca de avertisement nu mai poate fi vorba, vad ca nu are niciun efect asupra voastra). Puteam foarte simplu sa va banez pe amandoi, stergeam posturile si gata. Dar cred ca pana la urma va puteti ignora, sunteti oameni mari pana una alta.
Efectul este ca va da ronnie ban daca mai continuati sa va jigniti pe unde va prindeti.
La ora la care ai dat report-urile nu era nici un moderator pe forum, cred. Daca era, trebuia intr-adevar sa actioneze
Nu mai bine folositi voi optiunea "IGNORA MEMBRUL" ? ![]()