FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

«13031323334141»
RobYnho23.06.2010 09:09
Dragoshel

 

Pe prima pagina nu exista acel buton de report.

 

Poti intra de pe topicul de la comentarii, si dai de acolo report.

Adrian23.06.2010 09:13

Si cati din utilizatori intra pe partea aia?

Mai ales ca exista un anumit lag daca postezi de pe forum pe prima pagina.

RobYnho23.06.2010 09:14
Si cati din utilizatori intra pe partea aia?

 

Intri cand vrei sa dai un report. :D

Adrian23.06.2010 09:15

Asteapta tu pana trec utilizatorii peste lene.

*Alecs*23.06.2010 09:50
E vorba de faptul ca e plin site-ul de mesaje nesterse si certuri nebgate in seama.

 

Nici macar dupa 3 zile, comentariul rasist nu a fost sters.

 

Va garantez ca daca apasati pe acel buton, eu in cel mai scurt timp voi sterge acele mesaje, asa cum am facut-o si pana acum.

 

Voi apasa chiar acum.

Ronnie23.06.2010 10:16

Ce gasim mesaj dublat aiurea sau posturi gresite ale utilizatorilor stergem. Ca nu le vedem mereu pe toate, asta este. Dar eu personal (si sunt sigur ca si restul baietilor) nu lasam ce e in plus daca observam.

MoWeed23.06.2010 19:13

Tinand cont ca eu sunt moderatorul care am dat acele sanctiuni, tin sa dau niste precizari:

 

1.Absolut orice postare al lui xray_rom este urmata de o intreaga dezbatere pe tema a cat de stelist este el, dezbateri de multe ori incepute si intretinute de tine Adriane.

Parerea mea vis-a-vis de xray este surprinzator de asemanatoare cu a ta dar, totusi, m-am saturat sa vad postari kilometrice in care se spun exact aceleasi lucruri si se ofera aceleasi argumente cu privire la acest user.

 

2.Ai facut off-topic. Nu conteaza cate postari au fost, a fost un offtopic. Nu era cinstit si normal sa ii sanctionez doar pe xray si ultramoro atata timp cat si tu ai facut off-topic.

 

3.Da, ai dreptate, sunt multe postari nesanctionate. Asta se datoreaza si faptului ca nu avem timpul si rabdarea sa privim fiecare postare in parte si, partial, datorita clementei de care dau dovada o parte a moderatorilor. Clementa care nu ar trebui sa existe in cazul de fata, tinand cont ca aproape toti moderatorii ti-au zis la un moment sau altul sa il ignori pe xray. Tu nu numai ca nu l-ai ignorat, dar o mare parte din raspunsurile tale se refera la persoana din spatele avatarului, nu la ideeile pe care le prezinta

 

4.Da, sunt de acord cu tine ca trebuie marit numarul moderatorilor dar asta s-a mai discutat si in topicul moderatorilor. Daca te vei uita, vei observa si ca eu mereu am venit cu nominalizari.

 

5.Azzido, daca nu crezi ca se impunea warn, este parerea ta si esti liber sa actionezi in spiritul convingerilor tale. Eu, unul, m-am saturat ca la fiecare articol la care comenteaza xray_rom, macar un sfert din postari sa fie off-topic legat de stelismul lui. Mai mult, off-topicul contine de multe ori provocari si jigniri ale ambelor parti.

 

6.Spuneti odata ce vreti. Mereu se plang anumiti useri ca nu suntem destui de stricti dar cand unul din noi interpreteaza regulamentul la litera, este considerat un abuz. Nu este numai cazul situatiei de fata, asta s-a intamplat de mai multe ori

Maye23.06.2010 19:23

Eu zic sa il banati pe xray si scapam de o grija. :))

Adrian23.06.2010 20:40

Caline, stii de ce se comenteaza stelismul aluia? Pentru ca unii mozi nu isi fac treaba si nu il opresc pe micutul troll atunci cand incepe sa enerveze lumea, pentru ca unii mozi nu au curajul sa ii zica nimic, pentru ca e lasat sa faca cat offtopic vrea, sa zica cate prostii vrea si apoi sunt sanctionati utilizatorii care il injura.

 

Iar aia cu "nu avem timp" nu are rost sa o comentez pentru ca e falsa. Unii chiar au destul timp dar nu isi fac treaba.

MoWeed23.06.2010 20:49

Nu am rabdare sa caut acum, dar cu prima ocazie cand o sa i se raspunda cu atac personal la o postare on-topic, o sa-ti trimit linkul.

De cele mai multe ori, off-topicul e pornit de cei care-l ataca. Este lasat sa faca atata off-topic tocmai pentru ca nu doresc sa le dau sanctiuni unora care sunt stelisti adevarati si care ar trebui sanctionati si ei.

Adrian23.06.2010 20:51

http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/14930/

 

Ia arunca o geana acolo, sa vezi de unde a inceput offtopicul, sa vezi de ce a trebuit sa spun eu lumii sa nu mai hraneasca micul troll.

 

P.s. In caz ca nu stiai, si trollingul se sanctioneaza.

MoWeed23.06.2010 21:00
"Stire" mai tembela decat asta mai rar mi-a fost dat sa citesc smile.gif

In curand va apare la gsp una si mai bomba:

"Ciobanul falit a concediat casierele si va vinde personal bilete, impreuna cu Argaseala si familia, pentru a salva de la faliment clubul. Suporterii sunt rugati sa nu-l scuipe pe geam ca nu mai are angajati sa spele, ci sa-l scuipe direct in fata prin fanta de incasare" smile.gif

Asta e prima postare a lui, restul urmand dupa intrebari personale adresate de catre ceilalti useri. E un comentariu la adresa stirii. Unde vezi tu off-topic?

Adrian23.06.2010 21:01

E trolling, prietene. Offtopicul a continuat dupa acel mesaj. Dar nah, nu se vede. Si, daca aia e la subiect, nu mai zic nimic.

MoWeed23.06.2010 21:06

Nu e suta la suta la subiect, dar nici off-topic nu e. Daca postarea aia dovedeste trollingul, inseamna ca o parte semnificativa a userilor formului fac trolling.

Adrian23.06.2010 21:08

Cand postezi doar ca sa enervezi, e trolling, Caline. Hai sa nu o mai dam asa. Ca, daca ma pun si eu acum si scriu aici "Hai dinam0" si aia care nu ma stiu incep sa ma injure, nu le dai lor avertizari, imi dai mie. Daca nu intelegeti foarte clar ce e trollingul, uitati-va in dictionar.

Joga Bonito23.06.2010 22:51

Ia gata, ca deja tindem spre absurd cu povestea asta... Ai optiunea de ignore, foloseste-o in cazul lui xray_rom. Iti dau cuvantul meu de onoare ca atunci cand o sa calce pe bec acest cetatean, o sa-l raportez lui Mo. Asta ca sa limpezim apele odata si odata.

Adrian23.06.2010 22:53

Lol! Respectiva optiune e folosita la mine. Doar ca nu pot sa nu observ miile de comentarii ale utilizatorilor pe care ii enerveaza :)

De aceea le-am si zis sa nu hraneasca trollul. Nu am discutat cu el ci cu ei :)

Joga Bonito23.06.2010 23:17

Trei l-au dezaprobat, manati de o logica precara sau de o intelegere proasta a unui text ironic si subtil; unul a postat de dorul lelii un cuvant, iar doi l-au aprobat. Restul l-au ignorat (inclusiv eu) sau au postat la obiect. Care mii de comentarii? Care zeci?

Adrian24.06.2010 06:39

Nu numai dintr-un singur articol mah! Hai ca ne lungim, ca doar intelegi ce-am vrut sa zic.

xray25.06.2010 10:01

@Moweed si Azzido

Ca am luat warn pentru replica data la provocarea lui Tupac Amaru poate fi ok!

 

Intrebarea e, de ce nu i-ai dat si lui, ca el m-a provocat off topic jignindu-ma?(becalist, idolul tau Becali, penibil, etc.)

Replica mea a fost in ton cu a lui, dar mai subtire.

 

Pai asa dati-mi direct ban :)

Schema e simpla:

Adrian isi pune ciracii sa ma jigneasca si cand dau replica, el raporteaza!

Curat murdar, dar nu ma mir!

 

Mai mult!

Si aici si la Avertismente, cartonașe, eliminari , Adrian a continuat sa ma jigneasca si nimeni nu a avut nicio strabatere

"Trebuia sa il avertizezi pe chiorix din momentul in care a inceput discutia dintre ...", etc.

MoWeed25.06.2010 10:07

@xray

 

Eu am apreciat ca regula ta a fost mai taioasa, de aia ti-am dat. Plus ca esti recidivist, ti-am zis de atatea ori sa ma anunti pe mine sau pe alt moderator cand esti atacat.

 

Daca zici ca e o campanie impotriva ta, eu iti recomand sa te uiti atent la ultima pagina ;)

 

 

Nu are sens sa-l bagi pe Azzido in discutie. Nu el ti-a dat sanctiunea, eu ti-am dat-o. Daca tu consideri ca ai fost defavorizat, esti liber sa-l anunti pe Azzido, sa-i prezinti varianta ta si el va lua decizia care se impune

xray25.06.2010 10:14
@xray

Eu am apreciat ca regula ta a fost mai taioasa, de aia ti-am dat. Plus ca esti recidivist, ti-am zis de atatea ori sa ma anunti pe mine sau pe alt moderator cand esti atacat.

Adica, sunt si jigniri mai putin taioase, permisibile?

Sunt si provocari ordinare cu atac la persoana admisibile?

 

Recidivist la ce? La a nu ma lasa jignit, cand nu intervine nimeni sa-l stopeze?

Bogdan25.06.2010 10:35

Cand ai vazut acel post.. de ce nu ai dat report si ai raspuns? dadeai report, respectivul post se stergea, se sanctiona userul si gata. Dar asa.. preferi sa raspunzi si apoi te plangi la o muiere pe aici ca moderatorii rai te-au avertizat.

xray25.06.2010 10:40
Cand ai vazut acel post.. de ce nu ai dat report si ai raspuns? dadeai report, respectivul post se stergea, se sanctiona userul si gata. Dar asa.. preferi sa raspunzi si apoi te plangi la o muiere pe aici ca moderatorii rai te-au avertizat.

Bogdane!

Cred ca am scris romaneste!

Unde m-am plans, mai??

Am intrebat de ce nu a primit aceeasi sanctiune si provocatorul, care m-a jignit!

Sa fiu in ton cu ce ai scris, considerati asta "report"!

Ambele posturi sunt sterse, deci ok, dar sanctiunea a fost doar una!

Bogdan25.06.2010 10:45

Eu, unul, nu mai stiu unde s-a intamplat. Report using the magic button ;)

«13031323334141»