FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

«12930313233141»
axl30.03.2010 17:04
Eu daca vreau sa dezbat, de exemplu, compararea a ceea ce inseamna Lacatus cu Banel, in acceptiunea lui, in continuare, nu mai pot s-o fac, fiind sub promisiunea de ban

Tu daca vrei sa dezbati, spre exemplu, orice, deschizi un topic la sectiunea respectiva, "discutii ros-albastre" sau "discutii libere", dar inainte dai un search de bun simt sa vezi daca nu exista chestiunea in alta parte.

 

 

I'm so sick of young men and their ambitions.

ROME, seria a II-a.

Moskopole30.03.2010 17:30
Tu daca vrei sa dezbati, spre exemplu, orice, deschizi un topic la sectiunea respectiva, "discutii ros-albastre" sau "discutii libere", dar inainte dai un search de bun simt sa vezi daca nu exista chestiunea in alta parte.

 

 

I'm so sick of young men and their ambitions.

ROME, seria a II-a.

 

 

A, ok, mersi de precizare. N-am s-o fac totusi. Nu stiu de ce , dar am senzatia ca ar fi inutil. Deasemenea, cred ca o sa limitez pe viitor, pana la zero, discutiile astea, in contradictoriu, rezumandu-ma la ce mi-ai sugerat tu:"..nu te opreste nimeni sa scrii tu toate astea. Ar fi foarte bine daca ai face-o, esti invitatul meu si ..."

 

Deasemenea rog a se ignora reportul de deasupra. Puteti sa-l stergeti, sau in orice caz, nu-l bagati in seama, va rog . M-am cam lamurit.

 

 

"axl(Louis), this is the beginning of a beautiful friendship" " Humphrey Bogart,Casablanca(1942), cu toate ca uneori, cand vorbim de anumiti cetateni, care se cred I'm the king of the world! " Leonardo DiCaprio, Titanic (1997), ar trebui sa-ti spun clar faptul ca You can't handle the truth. " Jack Nicholson, A few good men (1992).

 

Cu toate astea, Frankly, my dear, I don't give a damn! " Clark Gable, Gone with the Wind (1939), dar, fatalitate, desi I do wish we could chat longer, but I'm having an old friend for dinner. Bye. " Anthony Hopkins, The Silence of the Lambs (1991).

 

 

Cand ai ocazia, si ti-ar face placere te astept la cetatea lui Ovidiu la A martini. Shaken, not stirred. Sean Connery, Goldfinger (1964), sau poate am eu drum prin vechea cetate a Callatis-ului. Ma mai duc la Kavarna, la vreo 2 luni, in diminetile de sambata, sa iau niste peste: Asa ca... da un semn pe mail. Deci, Now, if you'll excuse me, I'm going to go home and have a heart attack. - John Travolta, Pulp Fiction (1994).

 

Tu mai ramai, desi mi se pare ca atunci cand te gandesti mai bine, ti se pare ca I'm too old for this shit. " Danny Glover, Lethal Weapon (1987)

axl30.03.2010 17:41
Cand ai ocazia, si ti-ar face placere te astept la Constanta la A martini. Shaken, not stirred.

La proxima intalnire a membrilor AISS din Constanta, cand o fi ea. Vom fi 3. Eu, tu si Virgil.

Moskopole30.03.2010 17:55
La proxima intalnire a membrilor AISS din Constanta, cand o fi ea. Vom fi 3. Eu, tu si Virgil.

 

Daca nu vin, o sa fiti tot trei : El, tu si Ovidiu. :gathering: Il luati pe Florin Piersic regizor(nu refuza el deastea) :drunk:

 

Joga Bonito30.03.2010 18:13
La proxima intalnire a membrilor AISS din Constanta, cand o fi ea. Vom fi 3. Eu, tu si Virgil.

 

cand se pune dvd-ul in vanzare? :))

Adrian30.03.2010 19:27

Moskopole

 

Aici e topicul de sugestii/reclamatii/etcuri.

Pune o sugestie sau reclamatie si gata. Nu mai tot dezbate tot felul de dezbateri. Exista un topic de Dezbateri special amenajat pentru asta si care nu mai e folosit de destul de mult timp. Desi, zic eu, acolo au luat nastere niste dezbateri bune si interesante.

 

Uitati-va ce ati facut aici. Doar pagini aiurea si offtopic. Acum nu ar trebui sa va sanctionez?

Mai ales ca l-ati facut dupa ce v-am avertizat pe topicul celalalt sa nu o mai faceti.

 

Moskopole, tu esti de cateva zile pe site si deja vrei sa schimbi tot. Nu crezi ca ar trebui sa te familiarizezi un pic mai mult cu el inainte sa ceri schimbari?

 

 

Un mic P.S. ca lamurire.

 

M-am uitat acum la sectiunea Gloriile Stelei. Am vazut ca acolo, langa Hagi, Ilie Dumitrescu, Ienei, Alecsandrescu, Adi Ilie, etc., este si un topic dedicat lui Lacatus, un topic destul de discutat(cel mai discutat de fapt, cu 128 de comentarii). Ce nu e bine?

Moskopole, stiu ca l-ai vazut. Ai postat in acea sectiune dar la topicul lui Hagi. Nu cred ca nu l-ai vazut pe cel cu Lacatus.

Ce vrei acum? Sa scoatem in fata un om? Vrei sa punem reflectoarele doar pe el si sa ignoram ce au facut restul? Alecsandrescu a facut de 2000 de ori mai mult ca el, de ce nu ceri si pentru el asa ceva? Ienei? Iordanescu? Ca doar e general. Vasile Stanga? Asta a facut pentru handbal mai mult decat a facut Laca pentru fotbal.

Poate ca voi credeti ca Lacatus merita ridicat in slavi si ceilalti nu. E parerea voastra. Nu inseamna ca e corecta.

 

Ar trebui totusi sa va fie rusine ca vorbiti atat de mult despre Lacatus dar nu ziceti nimic de Gatu, Marcel Raducanu, Ienei, Stanga, Timaru, etc.

Steaua nu inseamna doar fotbal!

Moskopole15.04.2010 13:25

Vreau sa-mi exprim nemultumirea fata de attitudinea deplasata, blamabila, a unuia care ar trebui sa fie factor de calm si echilibru, dar nu face decat sa fie vectorul principal de agresivitate si de incalcare ostentativa, permanenta, a principiilor de convietuire pe un forum.

 

Atitudinea lui mi se pare total opusa a ceea ce ar trebui sa fie unul care modereaza.

 

 

 

Astfel,

 

Am de facut niste plangeri in legatura cu cel zis "Marius"

 

 

 

1. folosirea absolut neprovocata a unor ironii vrut-injositoare;"puiule, puisor".

2. Jignirea cu expresia" Nu te duce capul'.

3. Apelarea absolut fara niciun rost la familie:'Nu ai educatia din familie", Atat in cazul meu, cat si al lui Jogo Bonito,"neologimele astea sa le folosesti la tine in familie"

4. ma face in mod jignitor "chelner"

5. psihanaliza de sant "denoti prostie crasa si egocentrism"

6. Ton general suburban agresiv:" Ba,..."in topicul "Cei mai buni fotbalisti din toate..."

 

 

 

Toate cacatisurile astea, fiecare in sine minore, nu ma deranjeaza, in sine. NU ELE SUNT SUBIECTUL RECLAMATIEI. Dar care la altii, au fost direct sanctionate.

 

 

 

Ce deranjeaza este dispretul parca voit, demonstrativ, al perceptelor de dialog expuse intr-un topic principal.

Agresivitatea asta patologica, la unul care se vrea a modera ceva, este hilara, si, pentru mine,

 

deranjanta.

 

 

 

Sa zicem ca sunt prost, si prost crescut din familie, si sunt si chelner, si pseudo-intelectual, si am o cultura mai subtire ca firul de par, si ca sunt analfabet si ca nu stiu sa ma exprim in limba romana, si ca sunt frustrat, si in genere, am toate defectele din lume, Ce-l intereseaza pe el?

 

 

 

In regulile de functionare ale forumului, adica in Regulament, sunt interzise absolut toate attitudinile pe care le are "Marius", cel putin in astea 3, 4 posturi, adresate mie, in conditiile in care, Subliniez, nu i-am spus niciodata nimic.

 

 

 

In arta ipocriziei a lui Marius scrie ca;

1.Nu corecta partenerilor de conversatie greseli gramaticale, de pronuntare, sau provincialisme

 

. El se leaga de mine ca nu stiu sa scriu si-mi zice ca prima data sa invat romana, si dupa aia sa scriu aici.

 

 

 

2.Nu-ti pierde timpul conversand despre subiecte care nu duc la descoperirea adevarului si deci nu sunt folositore omenirii.

 

99%din continut, el imi face mie critica chibritului, luandu-ma de urechi.

 

 

 

3.Nu folosi vreun cuvant jignitor.

 

Ce sa mai vorbim...

 

 

 

4.Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana".

 

La asta mai ales e FLAGRANT. In toate posturile, nu se refera mai deloc la subiect, dar posteaza numai pentru a ma critica pe mine. Si pe altii, sunt absolut convins.

 

 

 

5.Fii modest, nu fa parada de cunostiintele tale enciclopedice.

 

Imi spune ca ce IQ mare are el, si sa ni-l masuram noi doi, daca am curaj, si daca il am mai mic decat al lui, sa ma arunc de la etajul zece, ca sa cape lumea de un nu stiu ce.

 

 

 

 

D-lor, eu am intrat aici, strict din pasiune pentru sport si pentru Steaua in special.

In afara opiniilor mele, care pot fi gresite, rautacioase, sau complet false daca vreti cu privire la un subiect, va dau cuvantul meu ca sunt absolut de buna credinta, si nu vreau sa-mi aduc decat o minima contributie.

 

Nu am jignit pe nimeni, nu m-am bagat in seama cu ABSOLUT nimeni, neprovocat, FARA EXCEPTIE, si nu am intrat aici sa flecaresc cu voi la topice de luat la misto. Nu am postat absolut nicaieri altceva decat ce era in legatura cu subiectul topicului si n-am stat sa comentez ce au spus altii inaintea mea.

 

 

 

Nu sunt internaut si primul contact cu regulile de desasurare ale unui forum le-am invatat aici. Absolut toate comentariile unora, care incalca regulamentul, in litera si spiritul lui, au fost reactii la ce am postat eu, in care m-au atacat personal, nu ce-am scris acolo, ci pe mine, ca persoana...

 

 

 

Eu n-am comentat dupa nimeni. Daca era ceva contrar regulamentului in posturile mele, trebuia sa fiu avertizat. Dar nu era nimic, iar ei ma atacau personal.

 

 

 

Daca acest "Marius", nu este sanctionat , atat pentru toata attitudinea pe care o arata, in dispretul principiilor de convietuire intr-un astfel de spatiu, cat si pentru chestiunile punctuale, fiecare dintre ele apta de a-l acuza, atunci d-lor, cu parere de rau pentru cativa dintre d-voastra, eu ma retrag.

 

 

 

Nu pot sa intru aici, ca sa-mi arunc vorbe de ocara cu unul caruia i s-a urcat sefia(si altele la cap), si in niciun caz, nu stau intr-o atmosfera, daca nu ostila, macar incarcata.

 

 

 

pentru ce sa stau sa fac posturi documentare, ca sa vina asta si sa ma agreseze(neregulamentar si nemoral)

 

 

 

Am vazut clar ca un principiu este sa vorbesti la subiect, nu sa-l ataci pe ala dinaintea ta. Desfiinteaza-i ideile. Asta-i altceva. Cred ca si d-voastra nu va convine ce am scris despre Hagi, si ce o sa mai scriu, dar nu mi-ati zis nimic. (Am avut un report despre avatarul cu Antonescu al unuia, si unul dintre d-voastra mi-a raspuns sa tin unele lucruri pentru mine. Am inteles si n-am mai insistat...)

 

 

 

Fa-l praf, dar pe argumente, nu pe agresivitati din astea de gang, care pe mine mie imi creeaza un disconfort psihic. pentru ce sa fiu umilit, fara posibilitatea de a riposta macar?

 

 

 

Chiar daca as fi cum ma face el, nu are absolut nicio relevanta, si se incalca FLAGRANT principiile de functionare ale unui forum.

 

Daca d-voastra nu luati masurile care sa fie in spiritul regulilor pe care le afisati, si care sunt normale si absolut necesare,(nu stiu care sa fie pedeapsa, dar trebuie sa fie corespondenta prejudiciului cauzat, nu numai mie, ci si multor altora, prin attitudinea asta de gardian cincizecist) cu parere de rau, atunci eu nu pot, spre deosebire de altii care ignora, sa mai stau aici, si pe cale de consecinta, ma dati pe mine afara.

 

 

 

Am spus ce aveam de spus, cred ca a ajuns la toti moderatorii; daca aveti vreo reactie fata de cineva, f. bine, daca nu, treaba, voastra, eu nu-mi pierd in niciun caz timpul si energia intr-o dezbatere, care pentru mine, nu e decat constatarea a ceva flagrant.

 

Am inteles tot ce mi-au spus unii pe privat, dar nu sunt absolut deloc multumit de atitudinea voastra fata de subiect. Ce sa rapotez, ca pe mine nu ma deranjeaza chestiile punctuale, chiar daca ar fi grave, ma deranjeaza incalcarea principiului.

 

 

 

Sa-l ataci pe un om pentru ceva ce a scris, personal, pe el, nu subiectul, mie mi se pare aberant, si mai ales, fara perspective de iesire din logica asta, si absolut de netolerat la un moderator, mai ales ca nu e vorba de exceptii, ci de o atitudine de obicei.

 

 

 

Voi o sa sanctionati o injuratura sau o ironie, dar sunt "n"-spe posturi, numai pe unde am postat eu, care se refera direct la persoana, fara nicio legatura cu subiectul. Chiar daca intru de mai multe ori pe zi, nu stau decat 5-10 min. Ce s-ar intampla daca as incepe sa fac reporturi la toti, unde dracu am ajunge?

 

 

 

S-ar bloca toata activitatea. Ar fi ca in viata reala... Din cauza asta sunt f.f. deranjat.

 

 

 

Attitudinea asta a unuia care ar trebui sa gireze asigurarea unui cadru normal, mi se pare absolut aberanta. Faptul ca voi, ceilalti, nu interveniti pentru denuntarea clara a atiitudini(repet, nu a micilor cacatisuri), pentru mine inseamna, in mod clar, ca, intr-o logica halucinanta, multe dintre attitudinile care sunt aici, voi le provocati. Sunteti ca americanii.

 

Absolut, nu inteleg. Ma sfatuiesti sa fac reclamatii pentru efecte, dar nu abordati direct, cauzele.

Fiti linistiti, inteleg care sunt ratiunile, imi dau seama ca sunt niste chestii delicate, si chiar daca ar vrea unul, sau altul sa aiba o altfel de attitudine, sunt niste ratiuni interne, pe care le intuiesc si care obliga la anumite limitari, si birocratice, si de alta natura...

 

 

 

 

 

Unul dintre moderatori, mi-a explicat ca au fost mari probleme in trecut, cu tot felul de indivizi care intrau aici numai sa agite treaba, si ca stilul meu de a posta, aduce nu stiu ce amintiri, si de aici, reactii din astea agresive.

 

 

 

Nu am vazut decat f. superficial ce s-a discutat inainte, ar fi interesant sa stau, sa citesc pe indelete, pentru a fi in cunostinta de cauza, dar nu am cum sa fac asta, in niciun caz n-am timp.

Orice ar fi fost, e clar ca au fost chestii f. dure, daca au putut sa traumatizeze in halul asta(nu numai pe el).

Nu inteleg, uman, cum ar putea exista vreun dubiu din toata attitudine mea, prin ceea ce am scris, prin exprimarea clara a pozitiei mele fata de Steaua, atat de trecut("Transferuri ratate", "Valentin...", cat si de prezent, si mai ales de viitor"Cu ce drept..." Daca in aceste conditii se mai pune problema intentiilor mele "..pana acum.."inseamna ca intr-adevar, voi sunteti in stare de asediu in fiecare zi, si prin tot acest stres si toate luptele astea, nu mai puteti sa vedeti clar.

 

 

 

Attitudinea asta ostil-violenta, nu se explica prin faptul ca i se pare ca seman cu nu stiu cine. Am vazut clar ca este o trasatura definitorie in multe relatii de aici.

Exact sentimentul asta mi l-a de la prima postare, de "Bai iepurasule, de ce nu porti, ma , cravata?"

In vreo 2-3 saptamani, o sa fac un topic frumos, cu niste clasificari in extenso, pe niste criterii clare, pe 6-7 epoci, pe sase posturi, ale celor mai buni fotbalisti din lume. O sa fie peste vreo 200 de nume, cu caracterizari, palmares; nici unde in Romania nu o sa fie asa ceva. O sa fie pe Steaua. ro Asa ceva, normal ca o sa dea nastere la comentarii, pentru ca atunci cand am intrebat ceva de Dorel Zamfir, n-a raspuns nimeni de 4 saptamani, sau la alte topice mai profi, dar aici, unde-si da tot manelistul cu parerea, in 12 ore, am nu stiu cate reply-uri pe tema "Cine-i mai tare, Batman sau Superman?" si le-am specificat clar sa se opreasca, pentru ca nu luam in considerare perioada de dupa 2000.

 

 

 

Iar Marius asta, a sarit imediat, ca de ce, ca nu stiu ce?

Acum spune tu, cum sa vorbesti cu unul despre care zici ca-i inteligent, dar cauta, ca in acest exemplu doar scandalul?

 

Sa-i fac eu unui Moderator, educatie acum, si sa-i explic, ca toate evenimentele istorice recente, nu pot fi interpretate, si ca trebuiesc adunate si conservate cat mai multe info. pentru ca atunci cand va fi cazul, sa se aiba o privire de ansamblu, mai complexa, a ceea ce o sa insemne Messi, Rooney, Kaka?

 

 

 

Vrea scandal! iar pentru mine asta e cel mai deranjant, nu ca ma face chelner si prost si analfabet, si-mi vorbeste cu puisor. Eu peste atitudine nu pot sa trec, nu peste cacatisurile astea minore, indiferent cat de tari ar fi ele.

Daca nu mi-am castigat prezumtia de buna-credinta prin ceea ce am facut pana acum, astfel incat sa-mi permit o opinie mai nuantata despre Hagi(care poate fi complet gresita, repet,) sau despre altcineva, sau despre altceva, inseamna ca ceva nu functioneaza cum trebuie.

 

 

 

Eu nu-mi dau seama ce inseamna munca voastra, asa ca n-am cum sa inteleg, dar mi se pare excesiva o anumita attitudine care cam a radiat intr-o psihoza. Tu, si inca vreo 3-4, mai logici, treceti la urmatorul nivel, de unde sa decelati daca o anumita attitudine este expresie a unei rea-vointe, sau pur si simplu, este credinta unui stelist de rit vechi, despre anumite evenimente.

 

 

 

Ma gandeam acum cateva zile sa fac un topic mai nuntat despre o anumita perioada a Stelei, in care Lita, Iordanescu si Raducanu faceau anumite lucruri(alaturi de Sames, Iaordache, Maarin). As fi pus in alta lumina "fuga" lui Marcel, si ar fi fost o contributie la cunoasterea unei perioade despre care nu se vorbeste, si nici n-o sa se vorbeasa. Ar fi fost o parte din istoria Stelei, care ne-ar fi permis sa ne apropiem de ea in mod uman, si o apreciem si mai mult. Acum, la cate prejudecati domnesc, nici nu ma mai gandesc. Imi dau seama cate argumente personale, o sa cada in capul meu... Nu ma mai spala nici fluxul, nici refluxul.

 

 

 

Aveam de gand sa completez la Hagi, cu perioada Brescia, apoi Real, apoi Barca, si sa termin cu Galata. Normal ca n-as fi scris romantismele alea cacacioase, dar in niciun caz, trebuie sa ma crezi, n-as fi vrut sa-l denigrez. E doar o parte a lui pe care eu o vad. Stiu ca nu ma crezi, dar as scris cu cele mai bune intentii.

Unul dintre astia mai mici daca ar fi citit, si ar fi luat partile corecte, din ceea ce scriam, eu as fi fost satisfacut.

 

 

 

In conditiile in care principiile de dialog sunt rareori respectate, eu cum sa mai fac lucrul asta?

 

 

 

Si altele, care sa aduca o contributie, pentru site, pentru Steaua, si ce ma intereseaza cel mai mult, pentru vreo cativa (50-100, mai multi nu vad sa fie) tineri , sub 20 de ani, care n-au apucat sa vada perioada imediat de dupa 90, si au fost vaduviti de o determinare mai corecta a structurii lor de stelisti.

 

 

 

Inteleg ca armele canta, si ca altii trebuie sa taca, dar uitati multi dintre voi, cei care ar trebui sa determine attitudinea chiar in sensul asta, ca, cu atat mai meritorie ar fi o dezbatere autocritica.

 

 

 

Lucrurile generale, se stiu despre multe. Daca as fi zis ca Iordanescu a fost internat vreo doua saptamani la "baietii vesli", ma dadeati afara de aici, daca as fi zis ca Alecsandrescu, a devalizat prin 96-97, vreo 900 de mii, angajati un killer, daca ziceam ca Duckadam e unul dintre cele mai jegoase caractere imaginabile, cereati expulzarea, s.a, s.a.

 

 

 

Avand in vedere toate astea, eu cred ca trebuie sa treceti la un nivel superior de interpretare mai larga a unor utilizatori (care nici nu sunt multi; mai mult de zece, eu n-am vazut care sa intre aici pentru chestii tehnice, istorice, serioase, si nu pentru stirea zilei, bancuri, sau sacrul "sa ne luam la misto.")

 

 

 

Ca sa iti spun clar, nici nu ma intereseaza schimbul de idei cu altii. Mai mult de zece pe aici, cu care sa poti discuta, nu sunt. Si din astia, mai mult de trei-patru, au cam alte idei decat mine, pe chestiile mai polemice. Daca ar fi dupa mine, as posta referitor la titlul topicului si atat.

 

 

 

Eu intru aici pentru niste valori comune. Cred ca le-am demonstrat, iar de aici incolo, ne despartim, in sensul ca, pe acest fond, imi exprim ideile mele persoinale referitoare la orice, iar persoana mea trebuie sa ramana exterioara oricaror argumente contrare

 

.Ideile, nu! Faceti-le praf. Dar am observat ca, pana si cei de buna credinta, cu vreo trei exceptii, cand nu le convine ceva, nu combat subiectul, ci pe mine personal "Sa-ti fie rusine..etc."

Eu agresivitatea asta nu o inteleg, si ma deranjeaza, pentru ca repet, nu intru aici, decat din dragoste pentru Steaua. Prin ceea ce exprim aici, vreu doar sa-mi aduc o minima contributie...

 

 

 

Tolerand o astfel de attitudine, in dispretul celor mai elemenatere principii de bun sunt civil, nu internaut, va faceti si d-voastra, complici la proliferarea unor attitudini violente, ilegale, si cel mai important, injuste.

 

 

 

P.S. Am abuzat f. mult de spatiul, timpul si rabdarea d-voastra, prin compilarea, ridicola, a vreo 4 mesaje personale. In nici un caz n-am vrut sa-mi spal chilotii in piata publica, dar mi s-a spus, de catre mai multi, ca asta este procedura.

 

Nu ma intereseaza o polemica, si nici alte explicatii.

 

Daca-mi spuneti sa-mi vad de treaba mea, imi vad de ea, fara nici un comentariu sau alte argumente.

 

Tot ce rog, este sa se ia in considerare buna mea credinta, si attitudinea violenta si deplasata prin atacuri permanente, absolut gratuite la demnitatea unei persoane, nu la ideile lui, pe care o acuz.

 

 

 

P.P.S Nu mi-am exercitat calitatea de tert interesant, in prezentarea a n astfel de golanii ale luiMarius, in raport cu altii. D-voastra insa, sunteti obligati sa tineti cont de ele, nu numai de cazul meu, in interpretarea corecta a faptelor si stabilirea culpei.

 

 

Adrian15.04.2010 14:06

Moskopole

 

Am recitit toate discutiile de pe topicul respectiv si am vazut ca nu prea ai dreptate.

 

Sa-ti iasa handbalul din cap. N-ai nicio sansa!

Lari, ce selectii faceau aia la 19 ani? pentru ce? pentru purtatori de cuvant? pentru directori de marketing? Din celelalte posturi, imi faceai impresia unuia mai orientat.

MRY, nu-i asculta pe ca habar n-au ce spun.

 

Astea nu ti se par mistouri? Nu ti se par asemanatoare cu "nu te duce capul".

Toate astea le-ai spus tu inainte ca Marius sa iti raspunda. Si, dupa ce ti-a raspuns pe un ton mai acid:

Sunt unul care, spre deosebire de birocrati ca tine, care n-au avut treaba cu sportul decat din ziare si televizor, am trait printre chestiile astea si m-am lovit de ele.

Tu habar n-ai de notiuni elementare ce tin de sportul real, nu impresii forumiste, si-ti dai cu parerea despre ceva ce n-ai mirosit nici macar dela distanta.

Ramai la chestiile administrative, ca tupeul si artificiile de limbaj nu pot sa ascunda evidenta asta...

Tu i-ai raspuns la fel.

IQ-ul tau, nu te face decat un baron Munchausen, care te tragi cand de o chica, cand de cealalta.

 

Marius a gresit ca ti-a raspuns. Dar tu esti vinovatul principal. Fara suparare. Marius a ales sa iti raspunda dar putea sa te sanctioneze. Imi pare rau ca nu am vazut totul mai repede.

 

Poate ca ai facut performanta la inot si poate ca ai auzit multe povesti. Astea nu te fac expert in rugby sau handbal si cu siguranta nu iti permit sa ai o atitudine ca cea pe care ai aratat-o in acele posturi fata de oameni ca Padrese sau Lari, oameni care te asigur ca au habar despre ce vorbesc.

Moskopole15.04.2010 14:44

pentru attitudinea fat de Lari, dupa cum se poate (si chiar rog a se) verifica pe profilul lui, mi-am cerut scuze intr-un loc mai expus decat topicul acela. Verificati data postarii.

1.Ca i-am spus sa-i iasa handbalul din cap... Unde e jignirea?sau agresivitatea? Am dat apoi argumentele pe care le consideram eu legitime.

2. Am spus , deplasat ca "habar n-au ce spun", dar contextul l-ai denaturat: "...sunt baieti buni, dar habar n-au ce spun..." Parca-i altceva,nu?

 

3.Tonul, si toata atitudinea fata de MRY, nu l-ai prezentat. I-am spus clar, si cu cele mai bune intentii:"Incerca acolo...", "N-ai nimic de pierdut, esti dator fata de tine sa incerci la handbal, dar nu te du cu ce-ti baga ei in cap..."

 

Apoi, absolut neprovocat, a venit Marius, si mi-a zis ca prima data sa invat lb. romana si dupa sa vin sa postez. Cu ce drept vorbesc despre altii, si ca ce performante are el.

Dar despre subiect, n-a vorbit. A postat doar ca sa ma atace pe mine.

 

Eu i-am replicat ca il consider un birocrat, dupa care a dezlantuit potopul de injurii golanii si umilinte.

 

Eu sunt absolut de acord sa fiu sanctionat ca l-am facut birocrat, iar pornind de la aceast reper, el sa fie sanctionat conform gravitatii injuriilor urmatoare. Nu exista cumva o disproportie vadita intre unele aprecieri tampite ale mele, si replicile violente si suburbane venite ulterior? Venite de la un Moderator.

 

Cea mai buna dovada de bunacredinta din partea mea este faptul ca mi-am cerut scuze, cu umilinta, si constientizarea greselii, fara sa mi-o ceara nimeni, imediat, direct, pe contul lui Lari, public si cu expunere. Eu de atunci mi-am dat seama ca i-am facut acestui om o nedreptate, si mi-a parut f. rau. A plecat din suflet parerea de rau. Intrati pe contul lui Lari, si cititi ce-am scris. Asta cred ca o sa explice multe, iar daca n-o va face, imi cer scuze acum, tuturor celor care s-au simtit lezati de vreo attitudine nedreapta, care emana insa, doar din tampenie, nu din rea-vointa.

 

Toate replicile ulterioare sunt absolut neconforme cu prejudiciul produs, si exprima o attitudine ce nu are voie sa fie tolerata la un moderator.

Rog a se remarca, printre excese cretine, tonul general al posturilor si ce am vrut sa exprim eu, in comparatie cu tonurile posturilor lui Marius, si ce a vrut el sa exprime.

 

Eu doar am gresit. Recunosc imi cer scuze, si o sa am mult mai multa atentie pe viitor. Dar Marius, a incercat in mod deliberat sa ma jigneasca si sa ma umileasca, violent si suburban, intr-o disaproportie vadita cu gravitatea normei incalcate. De fapt, el atat astepta, sa aiba un motiv sa se ia de mine, pentru ca, asa cum am inteles de la unii dintre voi, seman la stilul de a posta cu unul care intra pe aici acum vreo doi ani,numai ca sa perturbe activitatea, si au fost multe conflicte declansate de el, prin provocari de tot felul.

 

E o disproportie vadita intre ceea ce am facut eu, din ignoranta, neatentie si postie, si replicile care incalca toate normele si principiile de dialog, postate undeva sus, parca in ciuda si ostentatia muritorilor de rand, ca supusi ai unor forte superioare, carora li se permite orice si oricum.

 

 

 

 

Le reseau pansant15.04.2010 16:06

Nici la coltu vesel nu sunt replici asa de tari, auzi bai frate ce jignii "puisorule", "ba" este de-a dreptul inuman, monstruosc, abominabil propun ca Marius pe langa banare sa i se rupa si mana, ca pe viitor sa nu mai scrie astfel de jigniri.

 

moskopole.. esti foarte tare frate, mai ales aura ta de Kant al fotbalului si al stelismului in general, cu raspunsurile tale kilometrice, eu cred ca tu un sfert de zi doar scrii pe sait, la ce scoti din tine.

 

Te-am pupat ba puisorule!

Adrian15.04.2010 17:13

hai sa nu offtopicizam. LRP, nu te baga, ca stii ca offtopicul se sanctioneaza.

 

Moskopole, nu te da victima. Aia cu "nu-i asculta ca nu au habar" ai zis-o intr-unul din primele posturi si nu era insotit de "sunt baieti buni".

 

Din punctul meu de vedere subiectul ar cam trebui inchis aici avand in vedere ca ambele parti sunt de vina. Dar, daca vreti sa continuati razboaiele, sa asteptam sa isi dea si Azzido cu parerea.

Le reseau pansant15.04.2010 17:28
hai sa nu offtopicizam. LRP, nu te baga, ca stii ca offtopicul se sanctioneaza.

 

Moskopole, nu te da victima. Aia cu "nu-i asculta ca nu au habar" ai zis-o intr-unul din primele posturi si nu era insotit de "sunt baieti buni".

 

Din punctul meu de vedere subiectul ar cam trebui inchis aici avand in vedere ca ambele parti sunt de vina. Dar, daca vreti sa continuati razboaiele, sa asteptam sa isi dea si Azzido cu parerea.

si cine te opreste sa ma sanctionezi? asta e menirea ta pe acest sait, din partea mea poti sa-mi dai si ban, warn si ce mai vrea butonul tau de moderator

Adrian15.04.2010 17:52

Ce ma opreste? Faptul ca nu imi place sa sanctionez stelisti. Prefer sa sanctionez suporteri ai altor echipe sau becalisti, ca sa scrie aia despre mine pe alte site-uri si sa ma faca faimos :D

Moskopole16.04.2010 08:10

M-am lamurit. O consider incheiata.

Le reseau pansant18.04.2010 12:38
horace_1981:

M...mamei tale,M... tatalui tau,M...fratilor si surorilor tale,M...PENTRU TOT NEAMUL TAU DE STRICATI! NU ITI ESTE MA RUSINE,LEPRA SI SCURSURA A SOCIETATI? ROG ADMINI SA NU MAI LASE ASTFEL DE SCURSURI SA POSTEZE AICI....TREBUIE SA CURATAM SOCIETATEA ROMANEASCA DE ASTFEL DE MIZERII! SA VA INTRE BINE IN CAP LA TOTI CEI CARE INTRATI PE SITE-UL ASTA......DACA VRETI SA SCAPAM DE CIOBAN ATUNCI DA....TREBUIE SA NE BUCARAM CAND PIERDE SI CAND RETROGRADEAZA Steaua......DACA IL VRETI(CA EU NU IL VREU) IN CONTINUARE LA CONDUCEREA Stelei ATUNCI RE-INCURAJATI Steaua!!! MECARM----ESTI O SCURSURA SI O MIZERIE!

Pe domnul din imagine nu il vede nimeni?

 

topicul este articolul lui Soldatino dupa prima pagina.

Azzido18.04.2010 14:27

i-a dat Marius warn

Adrian22.06.2010 21:31

Vreau sa fac si eu o reclamatie la adresa unor moderatori(nu dau nume, se stiu ei si ar fi bine sa se simta).

 

Am primit ieri o avertizare total degeaba. Motivul a fost, cica, offtopicul. Offtopicul asta a fost, cica, 2 postari de-ale mele. Una in care le ziceam oamenilor sa nu mai faca offtopic si alta in care am raspuns unui utilizator. Cea din urma a fost offtopic, corect, dar nu stiam ca se da avertizare la o singura postare. De fapt, ce m-a surprins cel mai mult a fost faptul ca eu am primit avertizarea la(hai sa zicem) a doua postare, in timp ce altii nu au primit nici dupa 20 de postari aiurea.

 

Acum, nu asta ma deranjeaza pe mine, ca ma cam usurez pe un 10%. Ma deranjeaza, insa, atitudinea unor moderatori(repet, ar trebui sa se simta ei). Daca dai un warn, da-l corect, asa cum zice regulamentul, nu doar ca sa ii faci pe plac altui utilizator, ca sa nu iti faci povesti cu el.

Am fost avertizat gratis, doar ca sa taca altii, doar pentru ca s-a vorbit despre mine.

 

Si, ca sa fie treaba mai frumos, eu am primit warn pentru offtopic in timp ce alt utilizator care m-a injurat nu a fost sanctionat pentru jignire. Cum vine asta?

Pana la urma, avertizarile astea se dau dupa regulament sau dupa ureche?

 

Ca sa nu ma mai lungesc, problema pe care vreau sa o ridic aici e seriozitatea unor moderatori. Unii nu isi fac treaba, asta e adevarul. E plin situl de postari duble(din cauza problemei de adaugare a comentariilor la articolele de pe prima pagina) si nimeni nu le sterge. Se face offtopic si exista certuri intr-o veselie peste tot dar sanctiunile se dau aiurea.

Ar fi bine, totusi, ca unii sa inteleaga ca a fi moderator al sitului inseamna sa ai grija de sit. Nu sa iti faci treaba doar cand te doare pe tine capul. Daca unii dintre moderatori nu isi pot face treaba, daca nu vor sa si-o faca(pentru ca inteleg ca unii au servici si nu pot intra tot timpul. Dar sunt si unii care intra tot timpul si nu fac nimic), sa lase pe altii. Sunt destui utilizatori aici care ar putea sa fie moderatori, care sunt sigur ca si-ar face treaba foarte bine si care nu ar zice "nu" daca ar fi rugati sa ajute situl.

 

 

Ronnie23.06.2010 07:48

Ti-am explicat aici.

Adrian23.06.2010 07:57

Desi nu am vorbit cu tine, iar te bagi in seama. Du-te mai bine si fa ce ti-am spus. Sterge toate mesajele alea postate in plus.

Bogdan23.06.2010 08:08

hai frate... iar va plangeti ca muierile pentru un amarat de warn? te-a batut? ti-a luat banii? e un amarat de warn.

Pana mea.. sunteti prea obsedati de sanctiunile astea...

Adrian23.06.2010 08:12

Nu am vorbit de un warn, Bogdane, am vorbit de cei care isi fac treaba de mantuiala. Ca, daca ar fi vorba de warnul ala, as putea intreba si eu de ce l-am primit in timp ce Bogdan_p si cei cu care se cearta nu primesc nimic.

Azzido23.06.2010 08:16

nu cred ca era cazul sa dati warn.

Adrian23.06.2010 08:21

Iarasi, nu e vorba de warn azzido. E vorba de faptul ca e plin site-ul de mesaje nesterse si certuri nebgate in seama. Nu ar strica sa fie adusi in echipa niste moderatori noi, parerea mea. Mai ales ca, acum, unii redactori si moderatori mai vechi au primit si alte sarcini. Chiar cred ca doi sau trei moderatori noi, care sa poata stea majoritatea timpului pe site, ar face ca lucrurile sa mearga un pic mai bine.

Sa fie prezenti cat sa arunce o avertizare verbala atunci cand discutiile o iau razna, nu neaparat ca sa dea banuri sau avertizari. Sa poata sa se ocupe de treburile "murdare" (stersul postarilor consecutive de ex - e o adevarata durere de cap).

Dragoshel23.06.2010 08:42

pentru asta exista si sistemul de REPORT, prin care utilizatorii acestui forum pot reporta anumite posturi, comentarii offtopic, injurii si altele. Va garantez ca daca apasati pe acel buton, eu in cel mai scurt timp voi sterge acele mesaje, asa cum am facut-o si pana acum.

 

Adrian23.06.2010 08:55

Dragoshel

 

Pe prima pagina nu exista acel buton de report. Din acest motiv, nimeni nu poata sa zica nimic de mesajele multiple postate fara intentie de catre utilizatori. Asa se aduna alea si incurca foarte mult. Asa si cu jignirile.

Prima pagina e ca las vegas. Ce se intampla acolo, ramane acolo :))

«12930313233141»