FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

«11819202122141»
xray_rom28.04.2009 11:16
Xray

Toata lumea stie ce a fost intre mine si Virgil, cand a fost, de la ce a pornit, etc. Faptul ca tu tot aduci acest subiect in discutie, spune multe despre tine.

Asta-i chiar culmea!!!Cine a dus in discutie acest subiect pe forum aici, mai?? Eu???????:))))

Ti-am mai spus. Forumul asta nu-l citim numai noi doi. Nu miza pe faptul ca oamenii nu citesc si mai sus de ultima ta replica.

 

@Stanici

 

Ai dreptate.

1) Moderarea disputei de altcineva decat cel implicat este un act de faire play.

2) Disputa ta cu mine a fost legata de violenta pe stadioane, fata de care am avut pareri sensibil opuse. Dar asta nu inseamna ca nu ne-am putut intelege pe alte subiecte sau ai constat o ranchiuna din partea mea in ceea ce te priveste. Nici eu nu a vazut asta la tine, chiar atunci cand m-ai moderat. Ti-am apreciat obiectivitatea ca moderator si ai tot respectul meu. Sincer, aceeeasi obiectivitate am constatat-o la toti moderatorii cu care in intrat in dialog sau dispute pe diverse teme, cu o singura exceptie. Ar fi fost doua, dar am realizat ca Marius era nervos atunci de cearta cu tine si am iesit eu la drumul mare cu ... warn:) Stii episodul. De aceea nu am facut nici caz si am trecut-o la "shit happens":))

 

Nici aici si nici in real life, niciodata nu am raspuns violent sau nu am abordat pe cineva cu violenlenta, decat ca ultima solutie in fata unei agresiune verbale, cand orice limbaj normal pare ridicol sa-l folosesti ca nu ai fi priceput. Sunt pacifist, dar nu fraier. Nu intorc si celalalt obraz cand cineva imi da o palma, daca stiu ca nimeni nu-mi va face dreptate si palmuitorul nu va plati pentru gest.

Stanici28.04.2009 11:36

Haideti in plm sa tragem niste concluzii productive, daca tot ne-am babardit p-aici, in vazul lumii :) .

Ronnie28.04.2009 11:48

Ok. 3 pagini fara rezultat. Dupa linia de jos sa traga cineva concluziile:

 

________________________________________________________________________________

 

MoWeed28.04.2009 12:55

Pai ce Ronnie incetam deja cu tiganeala?

 

Parerea mea e ca luati prea in serios certurile astea pe un forum. Ok, aveti pareri diferite dar nu cred ca trebuie sa ajungem la jigniri.

 

Adriane, data viitoare cand intr-o disputa in contradictoriu te jigneste cineva, anunta-ma pe mess sau intr-un mesaj privat si ii dau eu sanctiunile corespunzatoare. Asta pentru a evita acea doza de subiectivitate...

dee28.04.2009 13:42

@x-ray

stiu ca e frustrant sa te simti nedreptatit, insa da-le pace, oricum vor modera cum vor dori ei, doar interpretarile regulamentului sunt subiective, nu? Adisor asta , de exemplu, e baiat super fain, insa mai are si el probleme cu memoria. Nu demult (de fapt 1 an) el cu manuta lui m-a reclamat pe mine ca l-am injurat si de ce eu nu am primit avertisment sau ban si a facut o gargara la fel de mare cum o faceti amandoi, in loc sa discutati ca doi oameni normali in privat sau sa va ignorati. Evident ca atunci a fost o neintelegere, eu pe omul asta nu l-am injurat in viata mea, iar Adisor a trecut peste, a uitat si de eticheta de tradator pe care mi-a lipit-o, iar acum a ajuns moderator. Insa si moderatorii mai rabufnesc unori :-) "Mananci rahat" pentru mine inseamna "vorbesti nimicuri, lucruri lipsite de importanta" sau "esti norocos", depinde de context. Nu e o jignire, cat mai degraba e o atentionare ca ai deviat de la subiect si o rugaminte sa spui ceva concret. Cu siguranta data viitoare Adrian va sti ca pe tine te deranjeaza aceasta asociere si nu o va mai folosi atunci cand se va referi la tine. Nici mie nu mi-au placut anumite etichetari pe care le-am primit de la multi useri, insa treci peste, ca doar nu se merita sa-ti pui mintea cu oameni cu care nu vorbesti personal si pe care nu-i cunosti suficient de bine pentru a-i intelege. Eu pe Adrian nu-l uit , pentru ca din punctul meu de vedere, m-a jignit cel mai profund printr-un simplu cuvant- tradator, care pentru mine are un impact mult mai mare decat celelalte zeci de injuraturi si vulgaritati (nesanctionate de moderatori) cu care m-au gratulat altii.

 

@Adrian

ma miram eu sa nu cedezi si sa nu rabufnesti, ca prea cuminte ai fost in ultima vreme.

Ar trebui sa iei si tu un warn de genul- schimbarea nickului in Adrianultras25, o retrogradare.

 

@x-ray, Adrian- am zambit mai mult de showul vostru decat aseara, cand am aflat ca Nikita s-a sinucis. Prevad o frumoasa prietenie intre doua minti stralucite incepand din acest moment :-)

 

dee dixit.

xray_rom28.04.2009 22:15

@dee

 

Si in real life si in virtual este o categorie de "inventatori", care dupa ce iti dau un cap in gura te acuza ca le-ai dat o gura-n cap. Vestea buna pentru ei este ca nu am botnita, dar mi-am ascutit dintii si limba:)

Faptul ca esti fan/suporter al unei echipe, nu inseamna ca dispar automat barierele bunului simt si respectului reciproc intre fani si iti poti permite in virtual, ceea ce nu-ti permiti in viata de zi cu zi decat cu cei cu care te tragi de sireturi. Asta daca in bibliografia primilor 7 ani a intrat si cartea "De la cuviinta la eticheta", ca lectura obligatorie si asumata.

Oricum, iti multumesc pentru sfat!

 

 

dee29.04.2009 17:52
"De la cuviinta la eticheta", ca lectura obligatorie si asumata.

 

Cuviinta iti spune sa atentionezi o data un moderator pe acest topic atunci cand a gresit, iar buna cuviinta iti spune sa nu continui, pentru ca etichetarea ta va fi inevitabila.

 

Sugestie pentru moderatori ( na, ca sa nu fiu offtopic):

 

Arta conversatiei si a criticii:

1. Nu folosi vreun cuvant jignitor, nici nu fa vreo nedrepatate vreunei persoane. [Homer citat de Marcus Aurelius]

2. Nu-ti pierde timpul conversand despre subiecte care nu duc la descoperirea adevarului si deci nu sunt folositore omenirii. [Cicero]

3. Nu accepta un lucru necunoscut fara sa-ti dedici timp si efort sa studiezi cu atentie dovezile legate de acela. Nu lua nici o decizie in necunostiinta de cauza.[Cicero]

4. Nu corecta partenerilor de conversatie greseli gramaticale, de pronuntare, sau provincialisme. [Marcus Aurelius]

5. Fii modest, nu fa parada de cunostiintele tale enciclopedice. [Marcus Aurelius]

6. Nu-ti fa partenerii de conversatie sa se simta inferiori tie. [Marcus Aurelius]

7. Nu aborda subiecte care pe ceilalti nu-i intereseaza. [Cicero]

8. Nu critica vreo solutie data de un altul decat daca tu esti gata sa-i prezinti lui o alta solutie si sa o justifici ca e mai buna. [benjamin Franklin, von Clausevitz]

9. Nu fi niciodata "foarte sigur" de convingerile tale; principiul incertitudinii (Hisenberg) e valabil si in conversatie.

10. Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana".

 

lectura placuta, de 10 ori pe zi :D

 

 

emerson fittipaldi30.04.2009 10:08

Afurisita mai esti Dee. Sa te vad pe tine cum vei reactiona citind cele "10 porunci" cand vei fi moderatoare. Am discutat telepatic cu Azzido si mi-a marturisit ca se gandeste foarte serios sa te numeasca moderatoare in locul lui Adrian, care va ramane doar redactor. Razi tu Harap Alb...

 

In alta ordine de idei, si asta e o nemultumire, dar nu impotriva moderatorilor ci pentru ca forumul fcsteaua.ro a ajuns un fel de n-ar mai fi. Veniti domnilor cu idei pentru a-l revigora. Sa ia cineva atitudine, sa dea idei, sa puna la munca voluntarii care abia asteapta sa contribuie.

Lari30.04.2009 10:21

Emersoane, te vad in vana, nu te bagi? :notangel:

bodanelu30.04.2009 12:14

telepatic?!?

 

pacifistule.. ne intalnim la noapte in vis sa-ti mai spun ce bug-uri sunt pe site? :)))

Joga Bonito30.04.2009 12:39
Veniti domnilor cu idei pentru a-l revigora. Sa ia cineva atitudine, sa dea idei, sa puna la munca voluntarii care abia asteapta sa contribuie.

 

Eu as deschide o sectiune dedicata pescuitului.

Azzido30.04.2009 13:25
telepatic?!?

 

pacifistule.. ne intalnim la noapte in vis sa-ti mai spun ce bug-uri sunt pe site? :) ))

mai bine lasa. le cunosc si eu.

dee30.04.2009 14:08
Sa te vad pe tine cum vei reactiona citind cele "10 porunci" cand vei fi moderatoare. Am discutat telepatic cu Azzido si mi-a marturisit ca se gandeste foarte serios sa te numeasca moderatoare in locul lui Adrian, care va ramane doar redactor. Razi tu Harap Alb...

 

 

Comunicarea ta telepatica cu Azzido a avut sigur o interferenta si s-a pierdut ceva energie pe traseu :-))) N-a ajuns Deni moderator (si cat m-am milogit de astia sa-l puna 1 zi, de ziua lui, ca era visul lui suprem) si oi ajunge eu? asta-i cea mai buna gluma, de fapt ar fi un cosmarul vostru :P. Nu i-as lua niciodata locul lui Adrian (m-ar acuza de dulba tradare :laugh: ) , nu ma intereseaza functia de moderator. Adrian are un rol bine definit pe forum, iar cele 10 porunci erau pentru ceilalti moderatori, nu pt el. Intotdeauna trebuie sa existe o exceptie de la regula (in cazul asta el si-a asumat acest rol), pentru ca forumul fcsteaua sa mai aiba activitate. Toata lumea are idei, insa n-are sens sa fie dezvaluite pe forum, doar se poarta secretomania, deci fiecare si le va pune in practica pe cont propriu sau in cadru restrans. Razi tu razi, fitipaldi ...

emerson fittipaldi30.04.2009 16:50

@ Dee

 

Ba ai putea foarte bine sa fii moderatare. Au mai fost fete la moderat. Fatuca aia din Satu Maru, imi scapa numele si korynna, o fata deosebita.

Tu esti una dintre cele mai inteligente persoane care utilizeaza forumul. Uneori chiar ma intreb cum de nu intri pe site-uri mai savante.

Daca ai fi mod., ai fi sigur cea mai buna.

clausblaus01.05.2009 16:25

Am observat o mica problema,pe care nu am inteles-o.

In articolul "Serea,scos din arbitraj" apare un comentariu al user-lui Guest,insa cu avatarul meu.

Ma poate lamuri cineva?

PS:Scuze daca nu este asta topicul potrivit!

cRiss4Steaua01.05.2009 18:59

O sustin pe dee. :D

Azzido01.05.2009 20:37
Am observat o mica problema,pe care nu am inteles-o.

In articolul "Serea,scos din arbitraj" apare un comentariu al user-lui Guest,insa cu avatarul meu.

Ma poate lamuri cineva?

PS:Scuze daca nu este asta topicul potrivit!

 

e un bug.

la un moment dat avea si avatarul meu

danimarcu01.05.2009 21:24
O sustin pe dee. :D

Fii serios.Macar in randul moderatorilor sa fie stelisti pur-sange,nu aplaudaci ai circarului din loja!...

clausblaus02.05.2009 07:51
e un bug.

la un moment dat avea si avatarul meu

Multumesc pentru raspuns!

bijoux_bz05.05.2009 12:00

De ce mi s-a inchis topicul referitor la lovirea autocarului Stelei? pentru ca nu e un capat de tara? cine spune asta? un moderator? poate ca eu si alti suporteri credem ca e un capat de tara nu neaparat pentru echipa ci pentru imaginea noastra ca si club. acest moderator e Dumnezeu sau ce? cum poate un moderator sa inchida un topic pentru ca parerea lui e ca subiectul nu e important ... mi se pare o aberatie. pot sa va dau 1000 de exemple chiar acum despre subiecte discutate pe cel putin 3 topice. vreau sa discut cu fanii Stelei despre acest subiect si mi se pare destul de important ca sa fie discutat pe topicul lui separat de stirile zilei. poate vreau sa discut despre asta si maine, si peste o saptamana si atunci nu o sa mai putem scrie la topicul stirile zilei. acest subiect este mult mai important pentru fanii adevarati ai echipei decat pentru moderatorii care nu au treaba cu fenomenul ultras si singurul lor rol pe acest site e sa MODEREZE discutiile. in calitate de moderator cred ca ar trebui in primul rand sa fie impartial nu sa-si dea cu parerea despre ce e mai important suporterii stelisti si sa inchida pentru acest motiv un topic . pacat . eu zic sa va mai ganditi putin la modul de abordare al userilor acestui site pentru ca nu o sa aveti decat de pierdut continuand asa .

Adrian05.05.2009 12:08

Se discuta deja despre problema asta pe alte topice.

 

Si cam despre ce ai putea sa discuti?

Despre traiectoria pietrei? Despre lipsa lui Golanski din primul 11? Despre presupusii vinovati?

 

De ce e importanta aceasta stire? Lasand la o parte faptul ca e o fapta grava(sa lovesti un om in cap cu o piatra) cam despre ce ar putea sa vorbeasca Stelistii acolo? Te rog sa explici.

 

Ce vrei sa faci?

Reclama? Ca sa se adune lumea la stadion cu dorinta de bataie?

 

In cazul asta vezi ca siteul asta nu e frecventat doar de stelisti. Unele lucruri raman mai bine nespuse.

Stanici05.05.2009 12:15

Nu, ma, trebuie sa deschidem topic separat pentru a ne smulge parul din cap, a ii injura pe niste caini?, pe scurt, ca sa ne lamentam si sa ii bagam in seama pe niste frustrati care, bineinteles, se vor simti extraordinar vazand cata atentie le dau stelistii.

 

P.S.: acum am vazut faza cu "suporterii adevarati care au legatura cu fenomenul si plm, agaricii de moderatori" . =)). Buna asta.

bodanelu05.05.2009 12:16

hai ca sa-ti explic:

1) suporterii Stelei, mai exact huliganii aia care se iau la tranta cu javrele nu sunt aparatorii echipei. Mai noi ei trebuia sa mearga alergand pe langa autocar ca sa nu arunce cineva cu pietre?

2) topicul era deschis aiurea. Deschide-l la Discutii ros - albastre si nu ti-l inchide nimeni.

3) Si aia nu e o lectie data suporterilor stelisti, e un act de distrugere. Daca noi aprindem o torta suntem huligani, cand ei ataca un autocar sunt potai care dau lectii?

bijoux_bz05.05.2009 12:26
Se discuta deja despre problema asta pe alte topice.

 

Si cam despre ce ai putea sa discuti?

Despre traiectoria pietrei? Despre lipsa lui Golanski din primul 11? Despre presupusii vinovati?

 

De ce e importanta aceasta stire? Lasand la o parte faptul ca e o fapta grava(sa lovesti un om in cap cu o piatra) cam despre ce ar putea sa vorbeasca Stelistii acolo? Te rog sa explici.

 

Ce vrei sa faci?

Reclama? Ca sa se adune lumea la stadion cu dorinta de bataie?

 

In cazul asta vezi ca siteul asta nu e frecventat doar de stelisti. Unele lucruri raman mai bine nespuse.

 

 

am putea sa discutam despre atitudinea galeriei dinamoviste fata de echipa noastra, o agresivitate specifica fenomenului ultras, care pe la noi prin galerie e din ce in cemai rar, incepem sa ne transformam cu adevarat in oi care doar behaie ca tembelel impotriva ciobanului pentru ca nu sunt multumite cum le conduce. am uitat ca mai avem si rivale, am uitat sa mai fim rai. nu instig la violenta, nu ma intelege gresit. doar ca nu suport sa isi bata javrele nespalate joc de noi .

bijoux_bz05.05.2009 12:31

lasa-ti-o dracu de treaba . imi pare rau ca ganditi asa. daca arunci cu piatra in geam nu inseamna ca este huligan , ce plm de ce nu putem sa facem si noi asta? incep sa cred ca nu mai sunt barbati pe lumea asta sa mor io. o sa ne transformam toti in femei si la cel mai mic gest de violenta o sa strigam : huliganu!! la puscarie 10 ani cu el . nu o sa mai fie nimic din ce a fost

«11819202122141»