FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

«11718192021141»
MoWeed27.04.2009 20:18

@xray

 

 

Cand esti jignit de ce insisti sa raspunzi tu in loc sa anunti ceilalti moderatori? E chiar asa de greu sa verifici care din moderatori e pe forum si sa ii dai un mesaj privat? Uite, daca eu nu sunt obiectiv, poti sa-l anunti pe oricare alt moderator.

 

Ti-am zis asta inca de cand te certai cu Virgil parca. Daca ti-e greu sa dai un mesaj privat ai optiunea sa raportezi postarea. Dar nu, tu tii neaparat sa raspunzi cu jigniri.

 

Si, ca o parere personala de utilizator al forumului, una e sa zici "nu mai beti, nu mai fumati iarba" alta e sa folosesti apelative gen "tampit", "cretin", "idiot", "prost crescut".

 

 

@Joga Bonito

 

Poate ca as fi fost de acord cu tine daca nu i-as fi spus lui xray de mai multe ori in privat sa anunte oricare moderator cand i se pare ca este injurat/jignit. I-am explicat frumos ca nu rezolva absolut nimic daca raspunde ba, mai mult, risca sa fie sanctionat la randul lui

xray_rom27.04.2009 20:48
@xray

Cand esti jignit de ce insisti sa raspunzi tu in loc sa anunti ceilalti moderatori? E chiar asa de greu sa verifici care din moderatori e pe forum si sa ii dai un mesaj privat? Uite, daca eu nu sunt obiectiv, poti sa-l anunti pe oricare alt moderator.

Ti-am zis asta inca de cand te certai cu Virgil parca. Daca ti-e greu sa dai un mesaj privat ai optiunea sa raportezi postarea. Dar nu, tu tii neaparat sa raspunzi cu jigniri.

Si, ca o parere personala de utilizator al forumului, una e sa zici "nu mai beti, nu mai fumati iarba" alta e sa folosesti apelative gen "tampit", "cretin", "idiot", "prost crescut".

Mo,

Ma judeci gresit!Am facut asa.

Pe la inceputul lunii i-am trimis un mesaj lui Azzido " Jigniri pe forum- Adrian, Apr 3 2009, 01:14 AM". Ti-l trimit in privat daca vrei. Ce a scris Adrian pe forum, cu referire si la mine si ii spuneam lui Azzido:

"Adrian Astazi, 12:31 AM Trimis la #226

Iarasi ma simt nevoit sa spun ca sunt pe aici multi dobitoci.

Degeaba incerc sa vorbesc frumos cu voi pe privat, degeaba va rog sa mentineti un tot civilizat, nu am cu cine. Si, atunci, nu am cum sa nu ma intreb: chiar atat de multi dobitoci sunt pe aici?..."

-----

Stii care a fost rezultatul? Azzido mi-a raspuns ca Adrian si-a dat singur warn, dar imediat, adica tot pe 3 aprilie, Adrian mi-a dat si mie 10% inventand un off topic!Daca ar fi incetat sa se ia de mine ar fi fost ok, dar el nu...a prins viteza.

 

De asta ce mai zici??Acum poate ma intelegi mai bine.

vlad27.04.2009 21:05

Hai mai oameni buni ca aveti o varsta!

Pai nici fii-mea cu fi-miu nu se cearta in felul asta. Rad si curcile de noi daca intra aici si ne vad cum ne plangem ca niste scolarite. E un site ,in definitiv. Pai ce-o sa ajungeti sa faceti daca va veti intalni fata-n fata,va omorati?

Adrian27.04.2009 21:21

E incredibil asta.

 

Ce am inventat mah?

Pai daca am inventat, de ce nu ai facut reclamatie atunci?

 

Si mesajul ala cu "dobitocii" stii bine cand l-am scris.

Ca pe site se injurau toti ca dobitocii, ca altcumva nu stiu cum sa le zic, si, desi eu le trimiteam in prostie mesaje private(asa cum ti-am trimis si tie de multe ori inainte sa iti dau warn), nu se opreau.

Ca sa stii si tu frate, de atunci am si inceput eu sa aplic regulamentul asa cum trebuie.

 

Nu va place ca sunt politist?

Atunci vedeti-va de treaba voastra si incercati sa respectati si voi regulamentul ala.

 

Am aici destui oameni cu care am vorbit pe PM si care au incetat prostiile. Doar tu si redondo sunteti mai speciali.

Vai Doamne, esti persecutat!

 

p.s.

Cred ca ai vazut ce inseamna "a manca rahat", a minti.

Tu baiatule esti un mare mincinos.

 

Inventezi orice fara probleme.

Mai stii cand ziceai ca tu nu ma injuri nici macar pe privat? Sa dau si eu un copy paste la toate mesajele pe care mi le-ai trimis cand ai crezut ca te-am blocat?

 

 

 

xray_rom27.04.2009 22:00
1)E incredibil asta.

Ce am inventat mah?

Pai daca am inventat, de ce nu ai facut reclamatie atunci?

Si mesajul ala cu "dobitocii" stii bine cand l-am scris.

Ca pe site se injurau toti ca dobitocii, ca altcumva nu stiu cum sa le zic, si, desi eu le trimiteam in prostie mesaje private(asa cum ti-am trimis si tie de multe ori inainte sa iti dau warn), nu se opreau.

 

2) Ca sa stii si tu frate, de atunci am si inceput eu sa aplic regulamentul asa cum trebuie.

Nu va place ca sunt politist?

3) Atunci vedeti-va de treaba voastra si incercati sa respectati si voi regulamentul ala.

 

p.s.

4) Cred ca ai vazut ce inseamna "a manca rahat", a minti.

 

5)Tu baiatule esti un mare mincinos.

Inventezi orice fara probleme.

Mai stii cand ziceai ca tu nu ma injuri nici macar pe privat? Sa dau si eu un copy paste la toate mesajele pe care mi le-ai trimis cand ai crezut ca te-am blocat?

1) Am facut, dar pentru ca ai sters proba (postul meu) nu s-a luat nicio masura si tu ai inceput sa pozezi cu zmei.

2) Aici sunt de acord cu tine!Ai stofa de politist!Garcea Reloaded!:)

3) Vestea buna este ca esti primul care-l incalci. Vezi punctul 1)

4) Pastreaza pentru familia ta. Expresia, fireste!:)

5) Am zis ca nu meriti sa fii nici macar injurat, dar intre timp ti-au mai crescut actiunile si cota nasului. Asa ca atunci, le-ai meritat pe deplin in privat.

 

Nu stiu ce mai incerci sa mai demonstrezi? Ai spus ce aveai de spus si basta.

Ti-am spus sa ma ignori!

Adrian27.04.2009 22:22

Dupa cum vedeti, omul nu se poate abtine.

 

Frate, ai adus acuze destul de grave pe aici. Te tot dai victima. Ok.

Dovedeste-ti nevinovatia.

 

Te tot dai pe aici victima dar eu nu vad altceva decat un om ranchiunos.

 

De ce nu le spui oamenilor de la ce a inceput problema asta?

 

Pe un articol mai vechi, l-am cam umilit pe xray cu niste argumente destul de bune. Omul mi-a trimis imediat mesaj privat in care ma ameninta ca, daca nu imi retrag cuvintele si nu ii dau lui dreptate, ma paraste la Virgil. A incercat sa ma santajeze cu o discutie mai veche dintre mine si el, discutie in care ii ziceam sa nu se mai tot certe cu Virgil, pe atunci moderator daca nu ma insel.

A fost o discutie privata pe care curajosul domn Xray a vrut sa o foloseasca ca sa ii dau eu dreptate lui.

 

Nu i-a mers si, cand a vazut ca nu i-a mers, a inceput sa ma injure(de atunci, nu de mai tarziu, cum a mintit mai nou) si sa ma ameninte ca ma va "rezolva" el pe articolele mele viitoare.

 

De atunci se tot da victima de fiecare data cand il avertizez.

 

De la mine a primit pana acum 2 avertizari:

 

1. Pentru offtopic: tot posta mesajele private pe care le primea de la mine, mesaje in care ii ziceam sa se potoleasca.

2. Pentru jigniri, ieri.

 

Domnul Xray a scapat cu destul de multe pana acum.

Si-a facut clona doar pentru a ma injura.

Aduce acuze fara nici o proba.

Se da victima pe ce topic apuca si o face ca sa vada lumea cat e el de persecutat si pentru a-mi face mie o imagine proasta.

 

Eu nu o sa ma dau inapoi de la a-l avertiza pe viitor daca mai incalca regulamentul. Nu mi-e frica de el si nici de gura lui mare.

 

Domnule xray,

Trebuia sa primesti un warn pentru offtopic astazi. Fiind al patrulea warn, venea si cu o pauza de 7 zile.

E ultimul cadou pe care il mai primesti de la mine.

De acum inainte nu iti voi mai da nici pm, nici nimic.

Cand incalci regulamentul, te sanctionez.

 

Am incheiat aici orice discutie.

Acesta e un topic pentru reclamatii, nu pentru problemele tale personale.

Virgil28.04.2009 06:45
Odata cu noua fata data site-ului nostru, vin cu urmatoarea propunere pentru inlocuirea actualului mod de reclamare a unui moderator.

Orice user are dreptul sa reclame un moderator al acestui forum. Procedura este simpla si trebuie sa urmeze urmatorii pasi:

- numele moderatorului care a dat warning sau ban, sau care este reclamat
- motivul reclamatiei
- sustinere reclamatie - link la discutie/post/forum, cauza a reclamatiei
- masura pe care o doriti impotriva moderatorului

Moderatorul in cauza nu are dreptul sa raspunda unei reclamatii.

Adminul fcsteaua.ro va analiza cererea userului si va decide daca moderatorul este la prima abatere. In cazul unei plangeri repetate din partea userilor diferiti, moderatorul in sine isi va pierde functia de moderare. Daca se ajunge la concluzia ca moderarea a fost facuta bine, nu se intampla nimic. Daca se ajunge la concluzia ca plangerea a fost facuta abuziv de catre user, cu tenta personala, userul va primi avertisment.

Reclamatiile se fac prin PM

Sursa: 4TuningRO

In concluzie ar fi bine ca actualul topic sa fie inchis si trimis la arhiva. In locul lui, unul nou cu instructiunile pentru reclamarea unui moderator. Altfel va fi ca pana acum, ti-ga-ni-e!
Adrian28.04.2009 07:08

Sustin propunerea lui Virgil. De aceea am si cerut ca domnu Xray sa probeze toate acuzatiile. Si, daca nu poate, sa fie sanctionat.

Nu e prima data cand se da victima aiurea si cand ma acuza ca il abuzez.

Voi ati vazut de ce l-am avertizat eu. Daca credeti ca nu a fost corect...

redondo28.04.2009 09:05

Normal ar fi ca daca un user intra intr-un schimb mai dur de replici cu un moderator,sa fie alt moderator cel care da eventualele sanctiuni,ci nu tot moderatorul in cauza,deoarece nu mai poate fi obiectiv. Adrian ma avertizat si pe mine,pe merit,exact cum a facut si cu x-ray...problema e ca si el merita santionat in aceste cazuri.Ori avand in vedere ca asta nu s-a intamplat,e logic sa te gandesti ca a abuzat de calitatea de moderator.

in ceea ce priveste acest topic ar trebui sa ramana deschis,pentru ca si userii sa aiba posibilitatea sa vada cum se-mparte dreptatea.E oricum destula tiganie si pe alte topice.

Marius28.04.2009 09:13
- sustinere reclamatie - link la discutie/post/forum, cauza a reclamatiei

 

- masura pe care o doriti impotriva moderatorului

 

Moderatorul in cauza nu are dreptul sa raspunda unei reclamatii.

 

Adminul fcsteaua.ro va analiza cererea userului si va decide daca moderatorul este la prima abatere.

 

In cazul unei plangeri repetate din partea userilor diferiti, moderatorul in sine isi va pierde functia de moderare.

 

Daca se ajunge la concluzia ca plangerea a fost facuta abuziv de catre user, cu tenta personala, userul va primi avertisment.

 

Nu stiu daca poti intotdeauna sustine cu link o reclamatie, unele posturi se mai si sterg ;)

 

Aiureala, masura, daca este cazul, o ia administratorul, nu-i trebuie "sfaturi".

 

Alta aiureala, trebuie ca respectivul sa explice de ce a actionat in acel fel

 

O simpla recapitulare va decide daca moderatorul este la prima abatere

 

Tampenie, numai administratorul decide daca un moderator isi pierde functia, nu numarul de plangeri repretate.

 

Ultima chiar imi place, o idee foarte buna.

 

LE: Si ideea lui Redondo este buna, eu unul am militat pentru ea cu ceva timp in urma.

Adrian28.04.2009 09:19

redondo

 

icsrei.JPG

 

Asta e pentru faza cu "dobitoci".

Ca sa nu iti faci griji ca nu sunt respectate regulamentele.

xray_rom28.04.2009 09:20
Sustin propunerea lui Virgil. De aceea am si cerut ca domnu Xray sa probeze toate acuzatiile. Si, daca nu poate, sa fie sanctionat.

Nu e prima data cand se da victima aiurea si cand ma acuza ca il abuzez.

Voi ati vazut de ce l-am avertizat eu. Daca credeti ca nu a fost corect...

1) Mesajul prin care ti-am raspuns la ultimul tau reply adresat mie, fie l-ai sters, fie l-ai trecut la invizibil. Ma intreb de ce? Raspunsul din el era mai off topic decat intrebarile tale la care ti-am raspuns?Sau adevarul din ele?

2) Referitor la mesajul privat pe care l-ai mentionat, Virgil stie care este adevarul. Asa ca nu mai inventa invidii penibile. Ti l-am scris si eu in mesajul sters/ascuns de la punctul 1)

3) Probe? Tu chiar crezi ca numai noi 2 citim forumul asta?

4) Iti spun pt ultima data. Ma doare-n cot de sanctiunile pe care mi le-ai dat sau cu care ma amenti. Eu nu-mi castig existenta de pe acest forum. De fapt de la ultima ta isprava cu acel off topic inventat, de scarba nici nu am mai scris sau comentat si nici nu am prea intrat. De aceea nu ai mai avut cum sa te mai iei de mine.

Pe mine m-a deranjat faptul ca atunci cand ai avut tupeul sa jignesti in public pe forum si cand ti s-a raspuns, ai ascuns sau sters doar raspunsul pt ca esti moderator. Doar efectul, nu si cauza. Ca atunci cand nu-ti mai convine un dialog provocat tot de tine declari off topic raspunsul si il stergi sau il ascunzi. Comportament de boier pe mosia lui. Exact cum ai procedat si in cazul celor scrise de mine pe topicul asta. Punct!

vlad28.04.2009 09:26

Propun ca Adrian si xray sa ingroape securea. Ce Dumnezeu,este foarte simplu. In timp,chiar se uita de aceset incidente. Eu am avut dispute verbale cu Xray,Azzaelo si Redondo.Mi-am cerut scuze pt tonul aprins,am fost foarte aprins la aceele vremuri,acum nici nu-mi mai amintesc ce s-a intamplat.

Si eu am avut mici scapari la inceputul meu pe acest site cu Marius,Dragoshel,JB,Fane si chiar cu Virgil. Dar situatia s-a remediat imediat,pentru ca pana a fi suporterii Stelei trebuie sa fim si prieteni aici.

 

Sper sa se termine cu disputele intre voi.

 

PACE! :console::)

axl28.04.2009 09:27

E mai nostim aici decat la ala de mistouri, mai ales ca aici nu-s filmulete puse de Mrs.

bodanelu28.04.2009 09:29

eu nu mai inteleg nimic.

@Adrian, esti irascibil, te aprinzi de multe ori prea repede. Incearca sa nu folosesti functiile de moderare cand esti aprins :D

 

@Xray in cazul de fata eu nu vad jigniri. Cum nici Mo sau azzido nu vad. Daca te facea betiv, drograt etc etc.. Adrian trebuia sanctionat. Cum s-a sanctionat singur cand a zis-o cu dobitocii.

Gata? incheiem aici?

Adrian28.04.2009 09:35

Observati cum omul vorbeste doar ca sa se afle in treaba.

 

E singurul care isi sustine nevinovatia desi nu are nici o dovada si nici un martor.

 

3) Probe? Tu chiar crezi ca numai noi 2 citim forumul asta?

Nu, de aia sactiunile tale au fost mentinute. Pentru ca nu citim numai noi 2.

 

Ati vazut mai sus ca macar Redondo a recunoscut ca a fost sanctionat pe merit. A recunoscut ca a fost sanctionat pe merit si el si si Xray.

 

Domnule xray, eu nu am jignit un intreg forum. Eu am jignit atunci doar pe dobitocii care isi bateau joc intre ei pe forum si aruncau in stanga si in dreapta cu injuraturi.

Prea multe acuze aduci, fara dovezi.

Prea multe minciuni bagi pe aici.(doar jumatate din acel raspuns al tau e adevarat. am si eu mesajul privat, stai linistit)

Si da, Virgil stie adevarul. Ar trebui sa discuti si cu el despre treaba asta. Sa vezi parerea lui.

 

 

bodanelu

 

Stai si tu si trimite-le cate 100 de mesaje private ca sa ii potolesti si zi-mi daca poti sa ramai calm cand vezi ca isi bat joc de tine si tot continua sa se injure.

xray_rom28.04.2009 09:37
eu nu mai inteleg nimic.

@Adrian, esti irascibil, te aprinzi de multe ori prea repede. Incearca sa nu folosesti functiile de moderare cand esti aprins :D

 

@Xray in cazul de fata eu nu vad jigniri. Cum nici Mo sau azzido nu vad. Daca te facea betiv, drograt etc etc.. Adrian trebuia sanctionat. Cum s-a sanctionat singur cand a zis-o cu dobitocii.

Gata? incheiem aici?

Pentru mine era inchis in momentul in care am postat aici protestul. De atunci dau numai raspunsuri la intrebari:)

 

The last PS to Adrian.

1) Mai, omule! Nu vezi ca bati apa in piua? Citeste pe litere!Eu nu am spus ca nu am reactionat printr-o jignire. Am spus asta si in protest!Iti repet pt ultima data, poate pricepi acum. Nu ultima sanctiune am contestat-o, ci comportamentul tau. Reciteste protestul!

2) Sanctiunea cu "off topic" a fost mentinuta pt ca ai sters dovada. Nici eu nu am insistat, pt ca nu sanctiunea ma interesa, ci faptul ca stergi aiurea. Atunci Azzido a scris pe forum chiar la acel topic si a atras atentia moderatorilor sa nu se mai stearga aiurea sau sa se treaca la invizibil ce nu e cazul. Dovada ca a realizat si el neregula. Asta a fost suficient pentru mine!

3) Evident ca Virgil stie adevarul. Nu ti-am spus eu mai sus, in mesajul pe care mi l-ai ascuns, ca te-ai spevedit singur lui Virgil si ti-ai pus cenusa-n cap. Dar eu nu la continutul mesajului m-am referit, ci la contextul in care spui ca a fost adus in discutie. La jigniri grosolane aduse de tine mie pe forum si nu intr-o dezbatere de idei. Faptul ca ai avut tupeul sa aduci in discutie pe forum acest mesaj privat care te incrimineaza de "saparea unui coleg", dar pe care l-ai distorsionat sa para ca esti, culmea, tu o victima, arata disperarea ta de a ma vopsi in fel si chip.

Si cu asta basta! Sa auzim numai de bine!

 

 

Joga Bonito28.04.2009 10:06
E mai nostim aici decat la ala de mistouri, mai ales ca aici nu-s filmulete puse de Mrs.

 

telenovela :greedy:

Fane28.04.2009 10:16

@Joga - mare dreptate ai.

 

Ma uit la ei ca nu ar zice unul "Las de la mine doar sa fie bine" - si unde mai pui ca le si place sa se intepe :confused:

Adrian28.04.2009 10:26

Xray

 

Toata lumea stie ce a fost intre mine si Virgil, cand a fost, de la ce a pornit, etc. Faptul ca tu tot aduci acest subiect in discutie, spune multe despre tine.

 

Dar, sa ne intoarcem la ceea ce conteaza.

 

Ai fost avertizat pentru offtopic si mesajele tale au fost sterse pentru ca tu dadeai copy/paste la PM-urile pe care le primeai de la mine, PM-uri in care te avertizam sa te potolesti, ca vei fi sanctionat daca nu, PM-uri cu care tu te dadeai victima pe forum.

Au fost sterse pentru ca nu isi aveau rostul.

Ai primit warn pentru ca erai offtopic.

 

Trebuie sa iti desenez ca sa intelegi?

 

Nici un raspuns la vreun articol nu ti-a fost editat. Nici o idee nu ti-a fost stearsa. Ti-au fost sterse doar offtopicurile si injuraturile.

Stanici28.04.2009 10:34

Ce telenovela, Fane. Tiganie, direct. Sunt total de acord ca moderatorii care intra in contradictie de pareri cu unii useri, sa nu mai aiba dreptul sa foloseasca butoanele de moderare asupra acelor useri, in contextul si imprejurimile respective. Nu de alta, dar se pierde obiectivitatea si, incinsi fiind, s-ar putea sa bage pumnii in gat, lucru pe care il detest la maxim. Ajungem sa ne comportam ca jegurile de jandarmi.

Bai Adi, te inteleg ca nu il ai la inima pe x-ray, nici eu nu prea il inghit, am avut divergente cu el in trecut cand era vorba de nustui ce incidente, parca. Si am vazut ce fel de om e. Dar nu l-am moderat eu, ma. Ne-a moderat pe amandoi Bodanelu sau Bodanel, eu m-am abtinut.

X-ray, alea nu sunt jigniri, sunt intepaturi, sunt trimiteri la faptul ca nu gandeai logic si limpede dpdv al lui Adi. Abtine-te si tu, cand vrei sa dai o replica dura, la cuvinte de genul "prost" sau mai stiu eu ce plm. Oricum, daca ar fi dupa mine, cuvintele astea ar putea folosite in mica masura si cu bun simt. chiar nu imi plac regulile stricte si respectarea la sange a regulamentului. Cea mai buna regula este cea care e dictata de bunul simt al fiecaruia, in parte, nu alea scrise in regulament. 'andicapatilor! Toti! :bananadance:

Virgil28.04.2009 10:50
1. Nu stiu daca poti intotdeauna sustine cu link o reclamatie, unele posturi se mai si sterg ;)

 

2. Aiureala, masura, daca este cazul, o ia administratorul, nu-i trebuie "sfaturi".

 

3. Alta aiureala, trebuie ca respectivul sa explice de ce a actionat in acel fel

 

4. O simpla recapitulare va decide daca moderatorul este la prima abatere

 

5. Tampenie, numai administratorul decide daca un moderator isi pierde functia, nu numarul de plangeri repretate.

 

6. Ultima chiar imi place, o idee foarte buna.

 

1. Daca nu o poti sustine nu reclami.

2. Si presedintele statului are consilieri care-i dau sfaturi. De ce nu ar avea si un admin nevoie de sfaturi? Sau ma rog, sa fie consiliat. Aiureli tipic rustice in capul celor care sustin ca asta e o aiureala.

3. Mi se pare foarte simplu sa dai o explicatie, dar daca esti aiurit si nu esti in stare s-o dai, mai bine iti vezi de treaba.

4. In mod sigur. Cine a zis altceva? Dar in functie de numarul de plangeri impotriva moderatorului. Inlocuitori sunt la discretie. Are balta peste. Tampenie e in capul celui care crede ca punctul 4 e tampenie.

5. nimic

6. Sigur ca-ti place. Ti-a placut mai ales cand erai un simplu user si maraiai la adresa moderatorilor.

 

 

axl28.04.2009 10:59

Cre'ca fac eu un efort si ma intorc la moderare ca va duceti de rapa.

VA DUCETI DE RAPA, BAAA!

Virgil28.04.2009 11:04

Esti deja moderator. Inteleg ca ai vrea sa fii super moderator. Ai pierdut trenul Cataline. Eu zic sa ramai pe peron. Desuper oderatori de talia mea si a ta nu mai e nevoie pe forum. Mie cel putin mi-e bine.

vlad28.04.2009 11:04
Tiganie, direct.

 

Tiganie?

Stai sa vezi ce-i la mine in bloc. S-a strans manelimea la Gyorfi in casa. Nu mai ai loc de ei. In plm,mai si parcheaza pe locurile noastre.

«11718192021141»