@Tiberiu
Se poate sa formulez o nemultumire fara ca aceasta sa fie stearsa de domnul Empyro?
@Tiberiu
Se poate sa formulez o nemultumire fara ca aceasta sa fie stearsa de domnul Empyro?
@Tiberiu
Se poate sa formulez o nemultumire fara ca aceasta sa fie stearsa de domnul Empyro? Inteleg ca are abia o saptamana ca moderator si are emotii, dar daca are oua poate sa-mi raspunda, nu tiganeli de-astea.
Te rog sa formulezi intrebarea / nemultumirea aici. Ma voi asigura personal ca ea este facuta publica pe forum si ca primesti un raspuns la ea. (daca nu se intampla asta, PM la mine)
Go ahead!
Te rog posteaza nemultumirea si asteapta sa ti se raspunda. Daca mai ataci echipa moderatoare sau pe oricine altcineva vei primi sanctiuni.
Vreau sa atrag atentia conducatorilor siteului asupra unui abuz.
Utilizatorul Mq_messi a primit direct ban 3 zile desi e la prima avertizare, poate chiar de cand e pe site.
Utilizatorul SteauaToronto a fost banat o zi, desi a primit 5 avertizari in 2 saptamani.
Mi se pare o dovada clara de tratament preferential.
Cum comenteaza conducatorii siteului?
Consideri ca nu e lucru serios faptul ca un utilizator al siteului e nedreptatit pentru ca greseste prima data in timp ce un alt utilizator, cunoscut recidivist, e lasat sa faca ce vrea desi merge din greseala in greseala?
Si te rog sa imi spui pe cine am atacat. Pentru ca, daca nu am atacat, inseamna ca tu ma ataci pe mine si incerci sa imi bagi pumnul in gura doar ca sa nu pot spune ce abuzuri au loc pe site.
As vrea sa-i rog si pe ceilalti membri ai echipei sa nu mai raspunda la incercarile de trolling de pe acest topic si de pe alte topice similare. Evident ca un user FCS care nu vrea sa accepte in ruptul capului ca acest site sa redevina unul civilizat, tolerant, al tuturor suporterilor nu are alt recurs decat atacurile personale, incercarile de discreditare, si asa mai departe.
V-as ruga sa va consumati timpul cu lucruri mai utile decat sa raspundeti la toate aceste intepaturi.
Iti multumesc pentru explicatii. Probabil ca ai dreptate desi pe site a aparut ca Mq_messi a fost avertizat o singura data. Fiind moderatorul care l-a sanctionat, stii mai bine.
As avea o rugaminte, totusi. Poti sa faci in sectiunea de Propuneri/Sugestii/Reclamatii un topic in care sa publici regulamentul siteului? Ca sa putem si noi, utilizatorii, sa vedem noile reguli si sa stim care sunt sanctiunile, la a cata avertizare primesti ban, cate zile de ban primesti, etc.
Multumesc frumos.
Din cate mi-aduc aminte, Axl l-a postat deja pe undeva. Insa e foarte greu sa il gasesc. De aia am sugerat sa fie mutat in aceasta sectiune. Pentru ca aici intra lumea pentru a rezolva probleme legate de regulament.
Chiar si nefinisat, cu siguranta e destul cat sa ne putem da seama cam care sunt pedepsele, dupa cate pedepse consecutive poti fi banat mai mult de o zi, etc. Ne-ar ajuta foarte mult si, zic eu, ar clarifica niste treburi ca, poate, reclamatia facuta de mine mai sus e gresita si, dupa noul regulament, cele doua cazuri nu sunt abuzuri.
Eu zic sa publici regulamentul asa cum e si poti sa pui la sfarsit sau la inceput un *Inca lucram la noul regulament.
Daca este sa fim corecti, aici liniste n-a fost niciodata. Multi vad perioade de glorie sau de decadere etc, dar si alea tot cu scandal erau condimentate. Cred ca Ovidiu atunci cand a creat acest topic nu si-a imaginat unde se va ajunge...parca acest topic este facut strict ca sa fie scandal non-stop. Toti cred ca au dreptate si poate ca toti au dreptatea lor.
Stateam si ma gandeam ca a fost o scurta perioada de liniste recent, acum cateva luni, dar de fapt linistea era dictata de topic....discutam destui pe la fotbal international, istoria lumii, filme, carti etc si atunci dusmanii de moarte de aici erau amici buni acolo.
Nu mai conteaza cine are dreptate acum! Deja treburile astea nu-mi mai au rostul. Vrei sa ramai, o faci, nu-ti mai place, pleci asa cum a facut Tupac. Nu mai faceti greseala sa traiti pe internet! Este foarte daunator.
Intrebare, de ce nu stergeti conturile celor care cer asta? Oamenii intra aici din instinct cand deschid calculatorul. E greu de dat un click? Sau trebuie sa asiste la transh... pardon transformare cu de-a sila? Perpetuam polemicile de aiurea si ingreunam munca echipei moderatoare, cand e atat de simplu de dat un nenorocit de click. Ce .....mea e aici, colectivizare, iti place sau nu tre' sa stai sa aplauzi? Adminul si-a prezentat planul, cine sta bine, cine nu nu. Ii tinem cu de-a sila? Ca in loc sa cuget frumos unde merg in februarie sa stau sa vad ce postari mai sunt de sters.....
PS Vlad, Moweed, tupac
Au cerut sa fie stersi si sunt tinuti aici, eu incepand din secunda asta nu le mai moderez postarile, sa scrie ce vor. Daca Empyro nu e de acord cu ceea ce fac e liber sa ia ce masuri crede de cuviinta.
drvladyk: Nu inteleg ce are de castigat un user prin stergerea contului. Daca nu vor sa mai posteze, cine ii obliga sa posteze? Chiar au toti problema lui Toronto, si anume ca nu se pot controla fara ca adminii sa-i ajute in sensul asta?
Dupa ce Tupac Amaru a cerut sa i se stearga site-ul a plecat singur de pe site, deci n-ai ce sa moderezi. Poate se va intoarce vreodata, sau poate nu.
MoWeed s-a hotarat ca totusi are anumite lucruri de spus, si chiar daca unele dintre ele le-as categorisi ca "trolling", poate ca vom reusi totusi sa discutam constructiv cu el.
Lui vlad as avea tot interesul sa-i sterg contul pentru ca m-a atacat pe mine, personal, in repetate randuri. Si totusi, de ce e nevoie de astfel de gesturi dramatice?
Pentru ca intra aici din instinct Tiberiu, cand ai accesat prima data dim acest site timp de cativa ani iti intra in reflex. Si uneori nu te poti abtine. Nu e mai simplu sa fie stersi decat sa le urmarim postarile sa vedem care provoaca si care nu?
e cam exagerata chestia asta...las-o incolo!
Rog "departamentul tehnic" sa indeplineasca de urgenta dorintele acestor useri. Momentan sunt banati (suspendat dreptul de a posta), fara sa fie vorba de o actiune disciplinara.
Va rog sa mai asteptati un pic pana la indeplinirea acestor doleante radicale.
Am notat ca atat moderatorul-sef (Empyro) cat si alt moderator (drvladyk) considera ca dorintele utilizatorilor trebuie indeplinite, dar va rog sa mai aveti rabdare cateva zile pana cand facem aceste lucruri irevocabile.
Tineti cont de faptul ca le-am spus in repetate randuri ca nu vom sterge niciun cont. Inteleg ca acum aceste prerogative apartin echipei de moderare, peste ale carei decizii eu nu trebuie sa trec, dar mai stati putin ca sa putem lua decizia corecta si sa o comunicam in mod civilizat.
@drvladik
Parerea mea ca se da prea multa importanta unor persoane care din anumite frustrari cer sa fie stersi! Aceste gesture sunt facute deseori de persoane ce vor sa-si atinga un scop, sa destabilizeze credibilitatea persoanelor ce se ocupa cu ordinea si incerc totodata sa-si puna la dispozitie persoane implicate. Initiativa unui moderator de a sterge un utilizator, nu face obiectul de activitate a acestuia atata timp cat regulamentul nu a fost incalcat de catre utilizator in speta si daca cineva vrea sa plece de pe acest site pe usa din dos nu are decat!
vladut, tata, te intreci cu moderatul. Te rog sa-mi explici si mie cum am spamat si am provocat cu sintagma "In slujba crucii si a neamului romanesc."
Sunt maxim de interesat. Te astept.
Te rog sa formulezi intrebarea / nemultumirea aici. Ma voi asigura personal ca ea este facuta publica pe forum si ca primesti un raspuns la ea. (daca nu se intampla asta, PM la mine)
Go ahead!
Sper ca Empyro nu-i online acum s-o stearga si p-asta.
1.
De ce o parte din utilizatorii acestui staff + domnul SteauaToronto au dreptul de a ma eticheta pe mine si o alta parte de utilizatori drept "Fratia Musulmana"? Eu ma simt foarte jignit cand sunt asemanat cu ei, ori ironiile astea fine nu-mi pica bine. Care-i problema acestor domni ca eu am o alta viziune despre domnul Mihai Stoica si domnul George Becali?
Eu nu-mi permit, momentan, sa ii cataloghez pe cei care au inceput de orgasm cand inscrie Piovacari drept "Turma de oi". Parca era vorba de un respect reciproc. Se poate?
2.
Empyro, ce era in neregula cu prima nemultumire care mi-ai sters-o? Asta a fost vineri, pentru mine weekendul asta a fost plin, abia acum am reusit sa intru, sper ca legile forumului asta nu prescriu pedepsele pentru abuzurile moderatorilor dupa un anumit interval de timp.
vladut, tata, te intreci cu moderatul
In primul rand rog restul echipei moderatoare sa judece asta.
Ce voiai sa exprimi domnia ta acolo? Ca nu era on topic in nici un caz. Asa am judecat eu, ai facut postarea in batjocura ca sa ma provoci, pentru ca nu te poti abtine, pentru ca desi te-am rugat frumos sa te comporti conform responsabilitatii pe care o ai, ramai acelasi pe care il stim de ani de zile. Asta imi e raspunsul, mai departe te adresezi moderatorului sefsau adminului. Orice altceva va fi considerat oftopic.
vladut, tata, te intreci cu moderatul. Te rog sa-mi explici si mie cum am spamat si am provocat cu sintagma "In slujba crucii si a neamului romanesc."
Sunt maxim de interesat. Te astept.
Joga Bonito (iti spun asta in conditiile in care n-am citit postarea care a provocat cearta) - va rog mult de tot sa incercati sa rezolvati problemele interne ale echipei FCS in privat si intr-un mod amical. Sunt sigur ca tu si drvladyk (la fel ca orice alti 2 membri ai echipei va puteti intelege ca oamenii).
Sper ca Empyro nu-i online acum s-o stearga si p-asta.
1.
De ce o parte din utilizatorii acestui staff + domnul SteauaToronto au dreptul de a ma eticheta pe mine si o alta parte de utilizatori drept "Fratia Musulmana"? Eu ma simt foarte jignit cand sunt asemanat cu ei, ori ironiile astea fine nu-mi pica bine. Care-i problema acestor domni ca eu am o alta viziune despre domnul Mihai Stoica si domnul George Becali?
Eu nu-mi permit, momentan, sa ii cataloghez pe cei care au inceput de orgasm cand inscrie Piovacari drept "Turma de oi". Parca era vorba de un respect reciproc. Se poate?
2.
Empyro, ce era in neregula cu prima nemultumire care mi-ai sters-o? Asta a fost vineri, pentru mine weekendul asta a fost plin, abia acum am reusit sa intru, sper ca legile forumului asta nu prescriu pedepsele pentru abuzurile moderatorilor dupa un anumit interval de timp.
Ronnie, imi cer scuze pentru formularea "Fratia Musulmana", pe care eu am inceput-o ca o incercare imperfecta de a face o analogie cu modul in care era perceput site-ul FCS de curand. Mi s-a atras atentia ca aceasta formulare, ca si comparatia cu "Antena 3", sunt jignitoare. Mi-am cerut scuze pentru ele, si am incetat sa le mai folosesc. Ii rog si pe ceilalti membri ai echipei sa nu mai perpetueze aceste etichetari si sa incercam sa trecem mai departe. Daca SteauaToronto sau altcineva continua in stilul asta te rog (1) sa discuti problema cu moderatorul-sef (Empyro) (2) daca tot nu se rezolva sa-mi scrii PM cu link la post-ul in cauza si voi investiga personal.
Acestea fiind spuse, te-as incuraja si pe tine sa eviti formularile "au inceput de orgasm cand inscrie Piovaccari". Si eu ma numar printre cei care se bucura la toate golurile Stelei, dar cred ca e mult mai productiv sa evitam orice fel de provocari de genul asta. Hai sa demonstram cu totii ca putem trece peste certurile si antipatiile din trecut, si sa creem un forum primitor pentru toti stelistii!
In primul rand rog restul echipei moderatoare sa judece asta.
Ce voiai sa exprimi domnia ta acolo? Ca nu era on topic in nici un caz. Asa am judecat eu, ai facut postarea in batjocura ca sa ma provoci, pentru ca nu te poti abtine, pentru ca desi te-am rugat frumos sa te comporti conform responsabilitatii pe care o ai, ramai acelasi pe care il stim de ani de zile. Asta imi e raspunsul, mai departe te adresezi moderatorului sefsau adminului. Orice altceva va fi considerat oftopic.
drvladyk, iti repet si tie rugamintea pe care i-am adresat-o lui Joga Bonito. Haideti sa discutam si sa rezolvam neintelegerile din cadrul echipei FCS in privat si intr-un mod mai amical decat am facut-o pana acum. Avem deja destule certuri, scandaluri, insinuari si teorii ale conspiratiei... Stiu ca nu veti fi "best buddies" prea curand, dar hai macar sa tragem toti impreuna ca o echipa.
Hai sa demonstram cu totii ca putem trece peste certurile si antipatiile din trecut, si sa creem un forum primitor pentru toti stelistii!
Pai bine, pentru toti stelistii, da' tu ai calcat gresit, ti-ai cerut scuze si aia e. Eu te-am atentionat ca ai calcat gresit si am primit 10% de la domnul Empyro pentru off-topic, trolling repetat (da-o-n gaura femeilor, daca si eu am facut trolling repetat atunci s-a intors lumea asta pe dos) si jigniri la adresa staffului (dar jignirile staffului la adresa mea nu sunt sanctionate?).
Norocul meu e ca nu stie Empyro si alti termeni decat off-topic si troll, ca-mi mai baga pe-acolo.
Ce legatura au abuzurile facute de domnul Empyro cu faptul ca eu nu ma implic? Incerci cumva sa schimbi subiectul? Daca-ti raspund la intrebare o sa-mi primesc de la domnul moderator inca 10% pentru off-topic.
Ronnie iti voi raspunde si am sa te rog pentru ultima oara sa nu mai abuzezi de topic-uri precum ("discutii cu echipa fcsteaua" , "nemultumiri cu privirea la activitatea staffului" sau "imbunatatiri pentru fcsteaua.ro")
Sper ca Empyro nu-i online acum s-o stearga si p-asta.1.
De ce o parte din utilizatorii acestui staff + domnul SteauaToronto au dreptul de a ma eticheta pe mine si o alta parte de utilizatori drept "Fratia Musulmana"? Eu ma simt foarte jignit cand sunt asemanat cu ei, ori ironiile astea fine nu-mi pica bine. Care-i problema acestor domni ca eu am o alta viziune despre domnul Mihai Stoica si domnul George Becali?
Acest staff nu va mai folosi acea sintagma si cine o va face va fi taxat. SteauaToronto a fost suspendat o zi pentru catalogarea cu "Fratia Musulmana". Poti avea orice parere doresti despre Becali si Stoica, trebuie doar sa te exprimi intr-o maniera civilzata (fara injuraturi, etc.)
2.Empyro, ce era in neregula cu prima nemultumire care mi-ai sters-o? Asta a fost vineri, pentru mine weekendul asta a fost plin, abia acum am reusit sa intru, sper ca legile forumului asta nu prescriu pedepsele pentru abuzurile moderatorilor dupa un anumit interval de timp.
In momentul in care abuzezi de acest topic (precum si de celelalte doua pe care le-am mentionat mai sus ), pentru a incerca sa denigrezi imaginea oricarui membru al echipei fcsteaua, fara sa fie o plangere intemeiata se va considera trolling si off-topic si se va sanctiona. "Nemultumirea" ta de vineri nu reprezenta nimic altceva decat prelungirea off-topic-ului si a semintelor de scandal inserate la "imbunatatiri fcsteaua.ro" (se poate "scotoci" prin cosul de gunoi)
De faptul ca limbajul pe care-l folosesti lasa de dorit nu vreau sa mai vorbesc (a se vedea "oua" si altele).
Aceasta fiind spuse, va rog sa tineti cont ca noua politica de moderare (pe care n-am stabilit-o eu de la "sine putere") loveste in niste puncte nevralgice : off-topic este sanctionabil, trolling-ul, provocarile si limbajul suburban au zero toleranta.
Ronnie iti voi raspunde si am sa te rog pentru ultima oara sa nu mai abuzezi de topic-uri precum ("discutii cu echipa fcsteaua" , "nemultumiri cu privirea la activitatea staffului" sau "imbunatatiri pentru fcsteaua.ro")
Discutii cu echipa fcsteaua - am 7 mesaje dintr-un total de vreo 600 sau cate sunt acolo
Nemultumiri - am vreo 6-7 mesaje de cand s-a instaurat noua conducere
Imbunatatiri - am 35 de mesaje in 7-8 ani.
Ti se pare ca eu abuzez? Te joci cucucucu cuvintele.
Legat de plangerea mea, am o vaga impresie ca esti intr-o ceata totala si nu vad niciun semn de revenire. Nemultumirea mea initiala era asupra lui SteauaToronto, nu a unui membru din echipa site-ului. Imi zici ca nu era o plangere intemeiata si apoi imi spui ca cine mai foloseste sintagma "Fratia M.." o sa fie sanctionat. Te contrazici singur.
Ai venit cu temele nepregatite de data asta. Plus ca dialogul meu era cu superiorul tau, domnul Tiberiu. Si legat de limbajul meu, daca as fi fost un tip care utilizeaza doar cuvinte placute urechilor probabil acum eram moderator sef..
Deci eu atrag atentia ca unu' continua sa abereze grav despre mine si despre "fostul regim" si tot eu sunt avertizat. Si, in PM, Empyro, nu m-ai avertizat verbal pentru nimic. Ai zis sa nu-mi atac colegii. Inteleg, deci, ca Xray imi e coleg. Am scris deja public faptul ca, daca e adevarat acest lucru, eu ma retrag.
Dar daca eu sunt colegul lui, si el e colegul meu, nu? Deci el n-ar fi trebuit sa ma atace in primul rand. Cum iti poti imagina ca, daca lasi pe site un atac la persoana, nu se va ajunge la alte lucruri? El trebuia avertizat prima data si nu trebuia sa-i fie permis sa continue atacurile.
Mi s-a facut proces de intentie intr-o veselie dupa ce am criticat managementul clubului, pe motivul incredibil ca am dus situl la faliment si, in loc sa se actioneze normal la un atac la persoana, scandalul e lasat sa se intinda, dupa care si eu, ala pe care s-a tot scuipat aici, sunt avertizat.
Unde e off-topicul meu la acuzele complet deplasate ale lui Xray? Nici nu le-ati sters, nu ati luat nicio masura si, cand m-am aparat, PAC. Probabil ca, daca Xray va mai scrie un atac la "vechiul regim", nu va fi considerat off-topic decat dupa ce ma apar eu, nu?
Nu mai am ce sa caut pe acest site. In loc sa-mi "pierd vremea" facand ceva constructiv, sunt nevoit sa port discutii absurde, cu oameni care nu sunt in tema cu o groaza de lucruri.
LE:
Care e "foarta multa lume" aia?
De ce sa pun eu capat conflictului? Voi trebuia sa-i puneti capat in momentul in care discutia despre managementul clubului a ajuns la managementul sitului.
Eu am fost atacat si n-o plec niciodata capul in fata unuia dovedit ca a intrat aici ani de zile cu rea-vointa, sa agite.
Lari , PM-ul de la mine a fost o rugaminte nu "avertismentul verbal conform procedurii". Ieri ai fost sanctionat de drvladyk cu un astfel de avertisment.
Userul xray a primit in cursul ultimelor ore un avertisment verbal si o ridicare a nivelului de avertizare cu 10%
Cum nu iese fum fara foc, nu pot sa-l gasesc pe xray singurul vinovat pentru scandal, mai ales ca amandoi ati fost rugati prim mesageria privata sa nu raspundeti provocarilor.