FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

«1108109110111112141»
Lorimer06.06.2013 12:31

Mo Weed, inca de la inceput ai aruncat cu rahat...specific tie. Cum si tu ai sentimente fata de Barcelona sau Liverpool, am si eu fata de echipa orasului natal...nu ma justific in fata ta pentru asta.

 

Ba frate, eu n-am facut nimic aici. Am mers mereu pe ideea ca nu te poti numi suporter daca nu te pricepi la fotbal. Si ca sa te pricepi la fotbal e musai sa-i cunosti istoria. Am pierdut si eu in trecut cateva ore aici si mult mai multe pe alt site incercand sa readuc in actualitate niste pagini din istoria fotbalului international...atat. Nu prea am reusit, dar am incercat.

 

Ti-am stricat eu discutia de care vorbesti? Am fost eu numai "la bine" langa Steaua? Cand spuneam in 2008-2009 ca la bine sa vezi cum se-ntorc ipocritii, tu atunci ma protejai de injuraturile lor...iti amintesti?

 

redblue...ai facut referire directa la mine. Ai aratat clar desi n-ai spus-o in cuvinte ca te deranjeaza prezenta mea aici. Cate clone mai erau in afara de Toronto? Doar eu. Ti-am raspuns direct, de ce ma acuzi ca as fi duplicitar? Nu te-am vorbit pe la spate. Eu am facut pana azi vreo remarca rautacioasa la adresa ta? Care e treaba atat de grava cu clonele? Da, in 2009 am gresit. Dar pe contul "stockton'" nu prea cred! Din contra, ar trebui sa fiu suparat pe Toronto pentru ca atunci din cauza unei injuraturi de-a lui am luat si eu ban. S-a bagat el atunci pentru mine? Nu! Bine ca va stateau in gat clonele dar nu va deranjeau semi-analfabetii care populau forumul prin 2011...

 

Da, pentru fotbal international te apreciez. Stiu ca te-am invitat atunci acolo. N-am fost poate prea explicit, ma refeream strict la discutiile despre Steaua.

 

Hai sa te lamuresc si de ce in cazul meu era mai bine sa raman cu nickul "Lorimer". M-am sfatuit si cu adminul si am cazut amandoi de acord ca nu are rost sa readucem in memoria unor useri mai putin echilibrati anumite conflicte mai vechi. pentru liniste s-a dorit asta.

 

@@Nu e vina mea pentru circul pornit! Oamenii oricum ar fi asteptat o ocazie sa-si exprime nemultumirile vis-a-vis de atitudinea lui MoWeed. Am spus de Toronto ca-l cred un copil sufletist desi sarac de tot cu duhu'. Am spus initial in fraza "@MoWeed" pentru ca el a apasat butonul, desi sunt sigur ca si ceilalti mozi au aprobat banul. Am spus la final "eu zic sa va mai ganditi", deci era automat un post catre toti mozii.

 

Daca ii dadeati o luna ban, sigur in acest timp n-ar fi intrat. Asa, o sa-l vedeti injurand mereu de pe 20 de conturi.

Adrian06.06.2013 13:23
Daca ii dadeati o luna ban, sigur in acest timp n-ar fi intrat. Asa, o sa-l vedeti injurand mereu de pe 20 de conturi.

 

 

Si o sa fie banat de fiecare data. Lasa, ca nu trebuie sa ne aratam noi oameni milostivi si buni la suflet.

 

Lumea trebuie sa stie ca regulamentul trebuie respectat, nu ocolit. Daca eu nu injur, nici tu sa nu injuri. Si daca injuri si faci scandal, BAN! Apoi fa-ti cate conturi vrei si vei fi banat de fiecare data.

Lorimer06.06.2013 14:17

Empyro, eu nu vreau sa stea nimeni pe bara. Vreau doar sa fie liniste.

 

Adrian, e posibil sa treaca ore bune pana ca acel mesaj de injuratura de morti si mame sa fie sters si contul banat. Eu am inceput sa-l cunosc. El nu suporta sa fie separat de acest site. Daca ii dai 30 de zile nu i se pare ca i s-ar fi smuls cu forta ceva si va respecta sanctiunea, nu-si va face alt cont tocmai de frica banului definitiv. Dupa o luna la nici 4-5 zile injura iar, iar 30...si apoi se va gandi el daca merita. Asa, cand va crede ca nu mai are nimic de pierdut, isi va face permanent conturi sa injure. Treaba mozilor, ei decid.

drvladyk06.06.2013 14:27
Am inteles treaba cu grupul vesel clausbaus, AndyJm , etc. Am inteles si ca sunteti una bella famiglia , dar exista niste limite , nu crezi ?

 

Iti raspund aici, nu pe privat. Sa fie transparenta, imi asum parerile si deciziile.

Ai raportat mesajul lui claus pt atacuri...pai tu ai inceput, te-ai legat de el si de andy ieri din senin, deci cred ca era normal sa iti raspunda. Atac ai facut tu, acum raportezi ca ti se raspunde? Vorbeai de bun simt deunazi, hai sa-l folosim. Concluzia: nu cred ca merita nimic pt atacuri deoarece doar ti-a raspuns. Tu ai merita 10% pt atac la claus si andy si pt trolling, dar trec cu vederea, de fapt am trecut de ieri... De jignit nu te-a jignit, daca o va face va fi pedepsit. Parerea mea, ca simplu user coincide cu a lui in ceea ce priveste rascolirea rahatului. Asta in caz ca erai curios... Asta gandesc, ti-am raspuns, nu cred ca e necesar sa scrii o compunere de 2 pagini referitor la decizia mea. Daca alt moderator are alta parere sa aplice sanctiunile de rigoare.

 

PS: @lorimer, apropos de comentariul meu oarecum malitios de ieri, pai e topic de nemultumiri coane. Nu? Ce treaba aveai tu sa comentezi aici despre banul lui toronto? Erai nemultumit? Cu comentariul tau nu ai facut decat sa starnesti un troll ca empyro. Cine stie de cand tine ala in el si-i creste tensiunea....Sper ca m-am facut inteles. Nu vreau sa ofensez pe nimeni dar am si eu dreptul la o parere. Daca uneori e prea acida, scuze, o fi de la sifon...

 

O zi buna domnilor, ceea ce imi doresc si mie

Adrian06.06.2013 14:29

Nu conteaza, Lorimer. Lasa-l sa-si faca 23682786729 conturi daca vrea sa injure.

 

Omul a primit destule sanse. I s-a cerut in schimb un singur lucru: SA SE POARTE CIVILIZAT! Daca asta e prea greu pentru el, atunci poate ca nu ar trebui sa mai intre pe site.

 

Lasa, frate, ca nu merita el tratament special doar pentru ca bea sau pentru ca e frustrat si doar aici se poate descarca.

 

Toti avem probleme. Mai mari sau mai mici, da' avem. Hai atunci sa injuram cu totii si gata. Sa fie haos pe site!

 

Si inca ceva, Lorimer. Daca el primeste mii de sanse si e lasat in pace, nu e corect fata de TINE. Ca uite ca tu ai revenit pe site dar pentru asta nu te-ai apucat aici sa injuri, sa faci misto, sa iti bati joc, sa ameninti, etc. Deci, daca tu poti, trebuie sa poata si el. Nimeni nu merita tratament special!

 

Repet. Eu n-am nici o treaba daca se intoarce xray, cutarescu, numaistiucine. Big deal. N-au decat sa se intoarca si sa continue sa il sustina pe cioban. Daca o fac civilizat, daca nu vor incerca sa provoace, sa faca scandal, sa manipuleze, cel putin din partea mea nu veti vedea niciodata vreo plangere.

 

 

 

p.s.

 

Eu sper acum ca nu o sa va comportati ca niste pisicute(in engleza) si sa dati report post la toate postarile care nu va convin. Ca numai pentru ca iti zice cineva ca nu ai dreptate, nu inseamna ca te ataca.

drvladyk06.06.2013 14:33
Adica toti astia care tin cu United sunt frustrati ma moldovene? :D

 

Desi imi esti infinit mai simpatic decat unii trolli.... mai ai 10% pt offtopic aici... :offtopic:

Lorimer06.06.2013 14:53
PS: @lorimer, apropos de comentariul meu oarecum malitios de ieri, pai e topic de nemultumiri coane. Nu? Ce treaba aveai tu sa comentezi aici despre banul lui toronto? Erai nemultumit? Cu comentariul tau nu ai facut decat sa starnesti un troll ca empyro.

 

Asta cam asa e, dar acum sa fim seriosi cate posturi din acest topic au fost cu adevarat nemultumiri? Mai mereu aici a fost dezbatere.

 

Eu nu cred ca Empyro este xray. De ce nu si-ar recunoaste xray identitatea daca isi face alt cont avand in vedere situatia mea sau a altora care de asemenea au fost banati definitiv si acum au permisiunea de a posta? Recunosc ca nu l-am urmarit atent, dar totusi suficient cat sa-mi dau seama ca daca intre xray si Arhimede nu erau deloc diferente, acum Empyro pare departe de a fi atat de detalist.

 

 

drvladyk06.06.2013 15:27
Stii foarte bine ca treaba n-a plecat de la topicul asta. Nu vad cum l-am atacat personal facand referire la grupul vesel. El pe mine insa , da !

 

Din moment ce esti subiectiv (si apreciez faptul ca esti declarat "Eu m-am declarat de acord cu ce a zis Mo deoarece asta gandesc, asta mi-as dori si eu. Dar, ce gandesc si ce-mi doresc e una, cum ma comport e alta. Nu cred ca am persecutat vreo oaie sau vreun elvetian.") nu ma asteptam la altceva din partea ta.

Cu toate astea hai sa stim poztia oficiala, e ok sa ne facem oi si elvetieni ? daca avem pareri diferite troli ? daca e nevoie pot sa-ti dau alta identitate ? poate esti o clona.

E ok sa te fac berbec ?

Oricum ai da-o tot jigniri sunt si astea, diferenta e ca daca le faceti voi e ok !

 

Pozitia oficiala este regulamentul. Poti scrie ce gandesti la modul civilizat fara jigniri si atacuri.Parerea mea personala nu imi afecteaza deciziile( sunt amic cu ronnie da' il ard cand calca pe bec). Sper ca am dreptul la o parere. Poti sa ma faci berbec daca vrei, eu nu tin minte sa te fi facut oaie. Dar daca te simti oaie si imi spui mie berbec... o dam in niste fabule misto, stii ce face berbecul oii? Poti sa ma faci si tap daca tot o dam pe fetisuri cu animale....

 

Hai sa lasam caterinca, nu am zis ca esti clona, nu am zis ca esti oaie, am zis ca esti troll si imi mentin parerea. In loc sa-ti exprimi nemultumirea la adresa moderatorului moweed, ai lungit cacatul atacand mai multi useri. Am trecut cu vederea dar nu o voi mai face. Si daca gresesc sa mi se ia accesul, chiar am si alte activitati decat sa o ard aiurea pe aici. Dar tin la acest site, mi-a deschis ochii, prin Filip, Adrian si multi altii si incerc sa ajut.

 

@ lorimer: aici rar a fost dezbatere, mai mult circ

drvladyk06.06.2013 16:08

OK, deci e o nemultumire la adresa lui mo. Asteptam sa ne raspunda(o avea si ala servici, ca n-o trai cu aer ca mine de ard gazu pi net) si gata. Nu mai vorbim de alti useri, nu mai postam pareri. Ok?

Am amenintat si ieri da' v-a durut la basca. Orice alta postare o sterg si dau sanctiune

Joga Bonito06.06.2013 17:05

Bai, baieti, hai s-o dam pe aia dreapta. Baietii astia doi de la moderare sunt ei sufletisti si capabili in alte domenii, dar deocamdata n-au inteligenta necesara sa ne modereze, cum nici noi n-avem disponiblitatea necesara sa lasam pe altii sa ne modereze.

 

Vanatoarea asta pentru off-topic, trolling, care-i oaie si care-i elvetian sau ironii si atacuri la persoana nu face decat sa ne dezbine si mai tare. Pana la urma, aceeasi atmosfera murdara a fost si cand erau 20 de moderatori si persista si acum cand sunt doi. In concluzie, moderatorii ar trebui sa faca o pauza si sa ne lase pe noi sa ne rezolvam problemele intre noi si sa intervina doar in cazuri exceptionale.

 

Poate cu ocazia asta ne mai gandim si noi cum contribuim la site!!! Se aude Lari!?

drvladyk06.06.2013 19:33

Asta as muta-o la coltul vesel...

MoWeed06.06.2013 22:38

Eu propun sa-l facem pe Joga mod, macar o saptamana. Prea e dornic.

 

In concluzie, moderatorii ar trebui sa faca o pauza si sa ne lase pe noi sa ne rezolvam problemele intre noi si sa intervina doar in cazuri exceptionale.

Chiar v-am lasat, atat eu cat si vlad si lds. Am intervenit cu sanctiuni in cazuri exceptionale, vezi cazul Toronto.

 

 

Si cum adica "Se aude Lari?" Pai Lari a facut mai multe pentru site-ul asta decat toti cei care au postat aici in ultimele 2 zile. Sper ca am inteles eu gresit si nu l-ai luat la rost.

Daca, totusi, l-ai luat la rost, iti recomand cu tarie sa nu repeti gestul.

Lari06.06.2013 23:37
Poate cu ocazia asta ne mai gandim si noi cum contribuim la site!!! Se aude Lari!?

 

Pai si io ce sa fac? Mi-am afirmat si confirmat disponibilitatea de a va ajuta cu ce pot. Din nefericire, nu am atata timp la dispozitie sa urmaresc tot ce se discuta. Va astept sa-mi trimiteti articole.

 

@MoWeed

Chiar daca ma lua la rost, nu era nicio problema. Nimeni nu-i de neinlocuit la site-ul asta, cu exceptia lui George Stan, Azzido si Dragoshel. Hai... si Costi. :D Repet a suta oara: atunci cand Costi o sa gaseasca un alt om, in urmatoarea miime de secunda renunt la "putere".

 

Si ca tot m-am pus sa scriu acilea: vorbeam cu Mihai Somanescu deunazi si am cazut de acord ca atata ura, incepand din 2008, nu a facut deloc bine.

 

Incercati sa gasiti si punctele comune care va leaga de Steaua. Ala e la mititica. Incercati sa vedeti ce s-ar putea face, daca s-ar mai putea face ceva, etc.

 

Incercati sa scrieti 4-5 paragrafe cu modul in care credeti voi ca va fi/ar trebui condus clubul in acest moment si trimiteti-mi-le.

 

Faceti un efort de vointa si gasiti puterea de a fi uniti sub anumite idei/concepte de acum inainte. Nu mai cautati vinovati, lasati scuzele si acuzele deoparte si incercati sa coagulati un grup omogen.

 

Timpul trece, maine-poimaine iese ala de la racoare si noi tot dezbinati o sa fim.

 

Acest site a incercat sa mentina o anume stare de spirit de-a lungul timpului. Acum, pe aici, nu e decat blazare si mistocareala. Incercati sa schimbati un pic chestia asta si promit sa fac eforturi sa va fiu alaturi.

 

Sper ca nu am fost prea pe alaturi si ca am intuit cat de cat corect cam unde batea Joga Bonito.

Adrian07.06.2013 06:03

Ura, Lari? Unde ai vazut tu ura? In cativa oameni? Pai aia conteaza?

 

Din contra, de ura avea nevoie. Daca erau mai multi oameni care sa il urasca pe cioban, acum nu mai aveam problemele astea. Dar multi au ales sa ignore. Multi au ales sa faca pe bunii crestini, sa ierte, buhuhuhu.

 

Ura asta putina, cat a fost pe aici, a facut numai bine. Ca a delimitat clar taberele. Ca sa vada toata lumea clar cine e cu Steaua si cine e cu rezultatele.

Joga Bonito07.06.2013 08:15
Eu propun sa-l facem pe Joga mod, macar o saptamana. Prea e dornic.

 

*** Hotaraste-te, frate, nu poti provoca si modera ca o virgina la prima abatere pe care o visezi.

 

@Lari, probema cu coagularea e ca nu mereu reuseste si exista factori ai coagularii lipsa si fara tratament pacientul moare! Asa e si la noi. Incarcarea lui becali mi-a dat puteri nebanuite in ale scrisului, dar pe x si pe y ii doare la paula si prefera situatia de fata.

Dragoshel07.06.2013 08:25

Crezi ca pe noi ne intereseaza promisiunile sau faptele? vei putea sa iti dai cu parerea despre moderare/redactare pe acest site doar dupa ce faci mai multe ca ei

MoWeed07.06.2013 08:27

Te inteleg ca duci lipsa, dar nu ti-ai gasit omul. Daca situatia e chiar asa de trista, da-mi adresa ta si iti trimit eu 200 de lei pentru o centurista. Cred ca de o felatie ti-o ajunge...

 

Ma gandeam ca ar trebui sa te facem moderator, pe bune. Cand vad cat de mult iti doresti asta mi se face mila. Te inteleg. Esti cineva doar pe internet si doar in fata celor care nu te cunosc si nu stiu ca tu nu ai facut nimic in lupta anti-becali cu exceptia postarilor pe site-ul asta.

 

Chiar mi-e mila de tine, pe bune. Joga mod!

Adrian07.06.2013 08:31
Incarcarea lui becali mi-a dat puteri nebanuite in ale scrisului, dar pe x si pe y ii doare la paula si prefera situatia de fata.

 

 

Mai prietene, de ce nu trimiti articole? Ce? Crezi ca nu ti le publica?

 

Daca ai timp, inspiratie, scrie si trimite articolele. Ca n-are nimeni nimic cu tine. Dragoshel si Lari sigur n-au. Ei ti le vor publica daca sunt bune(nu trebuie sa fie lucrari de doctorat dar, evident, nu vor pune pe site chiar orice text).

 

Lari07.06.2013 12:34

E simplu, oameni buni: protestele au esuat pentru ca nu am fost/ramas uniti.

 

Pentru restul discutiilor, prima pagina zbiara ca apucata dupa articole. :D

Marius07.06.2013 12:47

Daca ati depune macar jumatate din efortul pe care il depuneti pe thd. asta scriind niste articole sau macar dezbatand teme reale forumul ar fi mult mai castigat.

 

Eu unul am avut mult timp o problema cu Adrian si el a avut una cu mine. Pana am decis sa ne ignoram reciproc. Pur si simplu treceam peste posturile lui ca si cum n-ar fi existat iar el a facut la fel. Acum mi se pare ca lucrurile sunt ceva mai diferite, ceea ce ma face sa cred ca ignorarea e cea mai buna solutie. Nu poti sa discuti cu un om decat jignind si ironizand? Mai bine nu mai discuti deloc.

 

Altfel, fara sa mai fiu la curent cu situatia clonelor de pe forum, cred ca un Adrian, Joga, Mo, Lorimer, Empyro, AlexandruH si ceilalti care si-au dat cu parerea aici pot scrie lesne macar un articol despre cum vad ei situatia actuala. Mai ales ca acum, spre deosebire de alte perioade, exista un angajament clar al moderatorilor ca nu vor fi tolerate atacurile la persoana. Adica nu va va injura nimeni pentru ceea ce scrieti iar daca unii nu vor fi de acord cu punctul vostru de vedere, va vor combate argumentat si decent, rezultand, cred, discutii interesante.

Adrian16.06.2013 22:11

Hello...

 

 

Am o intrebare legata de Steauacri.

 

Sigur nu a fost ironic?

 

Sunt de acord ca cei care pun numele puscariasului langa cel al lui Ion Alecsandrescu merita suturi in fund la greu dar eu imi aduc aminte ca Steauacri era un tip destul de antijeg. Poate ma insel, totusi. Voi stiti in ce context a spus lucrurile pe care le-a spus.

 

Sper doar sa nu fi fost sanctionat doar pentru un misto.

drvladyk16.06.2013 23:34
Cred ca Gigi merita un loc langa Ion Alexandrescu (Sfinxul) pentru performantele pe care le-a avut echipa pe plan international dar si pentru umanitatea lui.

 

Libertate pentru George B!

 

Adi daca asta e ironica ma declar dobitoc si imi fac mea culpa....Nu il stiu pe baiat, dar nu mi se pare pamflet

Adrian17.06.2013 05:52

S-ar putea sa fi fost. Nu stiu. Eu il cunosteam pe utilizator drept un tip puternic anticioban.

 

O sa ne explice el, oricum, cand se intoarce. Si daca a fost o neintelegere nu cred ca se va supara.

 

 

Empyro11.07.2013 01:22

LDS - avertisment 10%. Motivul principal faptul ca i-am sugerat lui Adrian ca are sugar-rush, ori ca a baut prea multa cafea. Total nejustificat in conditiile anumitor reale "balacareli" care s-au intamplat pe aici si au iesit netaxate.

Am incercat sa nu-l jignesc si nu mi se pare nimic ofensator in a-i spune ca pare agitat sau nervos. Sa-mi spuneti data viitoare cand apare vreo clona de-a lui Toronto sa nu-i spun ca a tras la masea, ca e fix treaba lui daca e beat si iau eu 10%.

Foarte, foarte ciudat acest avertisment pe care l-as fi inteles pentru tonele de off-topic pe care le-am facut cu Adrian intr-o maniera civilizata si argumentata, dar in niciun caz cand i-am scris ca a baut prea multa cafea.

Pot sa dau si eu report retroactiv, la toate momentele in care Adrian m-a facut chiorix, dinamovist, suporter de rezultat ? Pana la urma e fix treaba mea daca sunt elvetian, poate chiar dinamovist cine stie.

Sau aici e cu ranguri ? La fie care mie de postari primesti o Steluta. N-am troll-at cat Adrian deci nu ma pot compara cu el, asa ca mai bine stau in banca mea.

Adrian11.07.2013 05:45

Prietene, pari agitat sau nervos. Numele meu apare de 4 ori in postarea ta, desi eu nu ar trebui sa fiu implicat in aceasta discutie/plangere.

«1108109110111112141»