FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

«1107108109110111141»
drvladyk05.06.2013 17:03
Eu tot nu am inteles de ce isi inchipuie moderatorii ca ar fi oamenii potriviti pentru a judeca atitudinile diverse exprimate in privinta Stelei. Ei sunt doar cei care si-au asumat functia de a modera conflicte, de a asigura un climat linistit pe forum, nicidecum de a-si impune pozitiile sub amenintarea banarii. Cine e MoWeed sa anunte ritos pe aici ca el nu mai accepta elvetieni? Pe motiv ca, si aici ma pufneste rasul, "tin cu Steaua, sunt suporteri de rezultat"?

 

Sa zicem ca ii inteleg ca s-au facut moderatori; e tipicul omului fara putere sa-si doreasca functii de autoritate. Le accept doleantele, criticile atunci cand se refera la o virgula mancata, o injuratura rostita, o cearta idioata starnita din senin. Nu au insa nicio treaba cu opiniile altora legate de Steaua, atata timp cat in regulament nu e interzis sa tii cu FC Pi pera, pardon FC Steaua. Foarte bine ca au aceste credinte si ca si-au gasit suficienti aderenti cat sa formeze un club iacobin. Daca vor sa discute, sa o faca de pe pozitii de interlocutori, nu de moderatori. Macar Adrian nu cere banarea nimanui; omul e adult, nu am ce zice. MoWeed mai trebuie probabil sa creasca.

 

PS. Pe vremea comunismului, atunci cand erai scos la cules de cartofi pe camp, exista intotdeauna unul care ajungea primul acolo. Ala era facut automat coordonator de activitate si nu exista nimeni mai zelos decat el in atingerea productiei optime de cartofi.

 

Auzi prietene? Hai ca te bagi intr-o caterinca ieftina si care nu te caracterizeaza sper(eu sunt unul ce te citeste pe topicul de istorie). "e tipicul omului fara putere sa-si doreasca functii de autoritate".... Apropos de judecata asta, da a fost unul dar nu mai e, face garzi voluntare si n-are timp, eu am acceptat pt ca mi s-a zis ca nu are cine, iar mo a revenit la insistentele mele(l-am frecat la cap macar 2 sapt). Hai sa facem asa, vii in locul meu. OK?

Eu am o viata frumoasa, o familie frumoasa, o casa frumoasa, un caine frumos, o masina de cocalar...nu vreau putere virtuala pe un site. Aia e pt labagii. Am vrut doar sa ajut, daca nu pot asta e. Te propun in locul meu. OK?

MoWeed05.06.2013 17:11

Ahahahaha.

 

Crezi sa sunt asa penibil incat sa-mi doresc putere virtuala pe un site? Am un loc de munca bun, am prieteni, am ce face in afara mediului virtual. De aia am si plecat atunci cand nu mi-a placut directia pe care o lua site-ul.

 

Tot ce discut aici pe forum discut in nume personal ca utilizator si nu ca moderator. Cand il fac pe unul "oaie", o fac din postura unui utlizator si nu a unui moderator.

Alexandru H.05.06.2013 17:16

Foloseste-ti atunci mai moderat +1-urile, ca incep sa cred ca o afirmatie de genul

 

Aici nu este un site pentru oi si elvetieni

 

devine politica oficiala a moderatorilor.

 

PS. Pai inseamna ca avem multi vieti frumoase. Iar teoretic oamenii fericiti ar trebui sa fie mai maleabili, mai relaxati, mai toleranti.

 

Desi aici ar trebui sa fiu multumit: acum ceva timp, nu erai decat oaie sau "suporter adevarat". Macar acum s-a inventat termenul de elvetian, ca un compromis adus alora care parca nu sunt colindatorii lui Becali din Pipera.

Tupac Amaru05.06.2013 17:18
Auzi prietene? Hai ca te bagi intr-o caterinca ieftina si care nu te caracterizeaza sper(eu sunt unul ce te citeste pe topicul de istorie). "e tipicul omului fara putere sa-si doreasca functii de autoritate".... Apropos de judecata asta, da a fost unul dar nu mai e, face garzi voluntare si n-are timp, eu am acceptat pt ca mi s-a zis ca nu are cine, iar mo a revenit la insistentele mele(l-am frecat la cap macar 2 sapt). Hai sa facem asa, vii in locul meu. OK?

Eu am o viata frumoasa, o familie frumoasa, o casa frumoasa, un caine frumos, o masina de cocalar...nu vreau putere virtuala pe un site. Aia e pt labagii. Am vrut doar sa ajut, daca nu pot asta e. Te propun in locul meu. OK?

 

Hai ca daca vine Ben Gurion moderator am si eu ocazia sa imi iau talpasita de pe aici. Chiar nu stiu cum dracu puteti aprecia enormitatile debitate de acest M. Roller reloaded care murdareste tot ceea ce este Romanesc. Daca ar fi fost dupa mine, l-as fi banat de mult exact pentru acest motiv: pute a antiRomanism fix pana la Jerusalem!

Joga Bonito05.06.2013 17:39
10% pentru atac la persoana
Arsenal1886Steaua194705.06.2013 17:41

Stiu ca problema mea nu e legata de subiectul "la moda" Toronto ..dar totusi poate sa imi raspunda cineva la intrebare ? :dry:

MoWeed05.06.2013 17:45

@Empyro

 

Citeste cu atentie postarea ta, poate o sa intelegi ce scop au paragrafele citate din regulament. In nici un caz cel pe care-l insinuezi tu.

 

Imi asum criticile. Chiar crezi ca dau 2 bani pe parerea unuia care-l apara pe interlopul becali?

 

@Arsenal1886Steaua1947

 

Am repostat intrebarea ta in topicul privat. Cand o sa-mi raspunda cineva care se pricepe o sa-ti comunic raspunsul (eu nu stiu de ce apare problema asta).

Arsenal1886Steaua194705.06.2013 17:47

Ok. Mersi mult.Nici eu nu stiu de ce apare. Si pe netul de acasa si de la serviciu merge la fel. Deci am eliminat problema netului. M-am gandit ca poate se fac lucrari pe site.

Harald05.06.2013 18:23

Ce nu intelegeti voi e ca oamenii sunt diferiti si privesc viata diferit. Nu puteti impune un sistem de gandire pe un forum, pentru ca pur si simplu nu se poate. Oi si elvetieni au existat intotdeauna, si pana sa apara ciobi, nu sunt specii noi, sunt marea masa a suporterilor. Adica tocmai suporterii aia despre care scrie in banner-ul site-ului: FCSTEAUA.RO - site-ul suporterilor. N-ati creat voi site-ul, nu l-ati inventat voi, deci nu puteti impune voi cum sa gandeasca userii, ar fi absurd.

 

Salut Axl, citind postarea ta din care am citat pasajul de mai sus, mi-am adus aminte de postarea 244 de pe acest topic . Conform acestei postari site-ul are totusi o directie chiar daca este deschis tuturor suporterilor stelisti. Uite aici doua pasaje care sustin directia despre care vorbesc:

 

"

-toti reprezentantii staffului vor lupta, impreuna, pentru a continua linia siteului, si anume promovarea istoriei Stelei si a valorilor pe care s-a cladit acest club. Prin urmare, articolele prezente pe site vor avea scopul de a deschide ochii stelistilor privind ceea ce a inseamnat Steaua in comparatie cu mediocritatea in care ne afundam in prezent."

 

"

desi consideram ca oricine isi poate exprima liber parerea, cei care vor lupta impotriva misiunii noastre, care vor denigra repetat actiunile pe care noi le realizam sau le promovam, care vor posta repetat mesaje de genul "lasati lupta voastra cu Becali, sustineti Steaua, hai sa fim o mare galerie si sa castigam 24" sau "bine leai facut nea Gigi la huligani ca ei vor sa distruga Steaua", vor avea accesul restrictionat pe site"

 

Astfel te rog pe tine ca fost membru al staff-ului sa ne spui daca postarea respectiva mai este valabila in prezent si daca telul este in continuare reprezentat de promovarea valorilor si istoriei clubului.

 

 

axl05.06.2013 18:39
Astfel te rog pe tine ca fost membru al staff-ului sa ne spui daca postarea respectiva mai este valabila in prezent si daca telul este in continuare reprezentat de promovarea valorilor si istoriei clubului.

Pai Harald eu n-am cum sa stiu aceste lucruri. Eu de cand am iesit din staff nu m-am mai interesat de aceste lucruri, n-am mai tinut legatura cu fostii colegi, am dialogat rar si la non-subiect doar cu Lari. Habar n-am ce se discuta sau daca se discuta in interior. Deci nu sunt in masura sa-ti dau aceste lamuriri.

 

Hehe, ce vremuri, mai mult de-un an a trecut de-atunci, s-au schimbat multe. Ia sa citesc eu tot topicul ala ca si-asa n-am ce face.

MoWeed05.06.2013 18:49

Eu, unul, asta incerc sa fac in continuare.

Chiar daca i-am tolerat pe cei cu "hai sa fim o galerie! USCL & 25!"

Adrian05.06.2013 19:06

Oau.... da' departe a ajuns discutia pornita de la banarea lui toronto.

 

 

Ideea e urmatoarea.

E ok daca pe site intra elvetieni, oi, clone, etc. Oricine e binevenit dar trebuie sa respecte un regulament.

N-au decat sa cante toata ziua ca 5>3, ca ciobanul e un zeu, ca puncte puncte dinam0, dar sa fie civilizati.

 

Pentru ca asta e in acest moment primul obiectiv(din multe) al acestui site.

 

Daca tu, ca utilizator, nu intelegi ca trebuie sa te porti civilzat, sa discuti normal, sa gandesti, sa te exprimi corect, atunci primesti ban.

 

Toti avem pe aici cate un utilizator care ne calca pe nervi. Si multi dintre noi, totusi, reusesc sa nu bage doar injuraturi pe site. Deci se poate.

 

Cei care nu pot... poate ca asta nu e locul potrivit pentru ei.

 

Si aici, aveti grija, nu e vorba de elitism. E vorba de respectarea unui regulament simplu, un regulament care zice: NU INJURI!

MoWeed05.06.2013 19:12

Abia astept tambalaul! Sincer iti spun, tremur tot!

blindius05.06.2013 19:29

Cata agitatie pentru un ban mai mult decat corect!

 

fcsteaua.ro tre' sa fie o oaza de liniste si informare pertinenta, adica spui corect si drept ca jucatorii au anumite rezultate bune, dar spui clar cine este si ce a facut Ciobanul. Mie mi se pare ca in mare parte, dupa disponibilitatea oamenilor de a lucra, s-a cam facut asta.

 

Ca atare, e ok sa fie si "oi" sau "elvetieni", eu nu-s de acord foarte mult cu denumirile acestea, dar doar asa pot fi informati despre cine este "ala", ati vazut ca in mass-media cam toti l-ar linge si la dusuri in puscarie, daca s-ar putea.

 

Cu siguranta fcsteaua.ro nu este un site pentru reabilitare si dezalcoolizare, deci nu il blamati pe Moweed, ca atunci cand va veni unu' sa va injure de mame si copii, mi-e teama ca nu o sa pice bine. L-a banat, isi face clona, e descoperit si tot asa.

axl05.06.2013 19:55
vanatoarea de vrajitoare

Asta-i boala veche aici, si nu se vindeca usor deloc. Ca sa vorbesc si despre mine, ca n-am mai facut-o de mult, chiar eu am fost acuzat de becalism. Ceea ce m-a jignit foarte mult, dar si mai mare a fost jignirea ca foarte putini mi-au luat apararea, asta fiind si motivul pentru care am renuntat sa mai lucrez la site. A trecut ceva de atunci, eu sunt mai relaxat si mai senin, dar unele jigniri NU SE UITA.

Adrian05.06.2013 20:06
Nu Adriane , problema nu pleaca de la banarea lui Toronto , ci de la faptul ca s-a ajuns la un grad mult prea ridicat de disensiune din partea unor partizani de tastatura.

Incearca unii sa faca "epurare" pe-aici si oricine are o parere diferita (nu contrara) , automat este pro-cioban. Asta a devenit instrumentul numarul de jignit.

 

Eu zic ca, daca tu respecti regulamentul, daca nu faci trolling, nu injuri, nu cauti scandal, daca te exprimi corect, daca ai respect pentru colegii de forum, etc., niciodata nu te va bana nimeni.

 

Vorbesc din experienta. Am fost injurat, luat la misto, acuzat ca vreau sa pun mana pe site, pe club, de toate. Am primit si ban. Si ce s-a intamplat? Utilizatorii care au vazut ca nu a fost corect ce s-a intamplat, ca am fost banat fara sa incalc regulamentul, fara sa fac nimic, doar din razbunare, s-au ridicat si au cerut sa fiu reprimit. Lucru care s-a si intamplat.

 

Deci lasa-l tu pe MoWeed sa zica ce vrea si vezi-ti de treaba ta. MoWeed o sa fie sanctionat daca sare calul. Cand vezi ca incearca sa te provoace, cand te injura, dai report post si gata.

 

 

Ba voi aici sunteti in Salem ? N-aveti pe cine spanzura asa ca va cautati ?

 

Nu cred ca am cerut eu vreo sanctiune pentru tine. Sau pentru altcineva, daca tot discutam despre asta. Alexandru H.? Lorimer? Besliud? Sa spuna careva daca eu am "vanat".

 

Daca au facut-o altii, nu ma priveste. Asa cum am zis mai sus: REPORT POST! Si gata.

 

Eu am fost foarte multumit de moderatorul LDS, care si-a facut treaba corect, obiectiv. Am incredere in el si ar trebui sa aveti si voi. Ca el, indiferent ca sunteti fii lui Tudorel Stoica sau cei mai mari berbeci, o sa va judece corect.

 

 

E vorba si de faptul ca se trezeste un Moweed (care nu-si da seama ca e si formator de opinie) sa ma ia in balon , sa ma acuze ca as fi X , ba nu dublu cu , sa-mi editeze mesaje, s.am.d.

 

Eu te sfatuiesc sa citesti regulamentul. Acolo sunt explicat clar aceste lucruri.

 

Chiar si pentru acuzele astea fara probe, poate cineva sa fie sanctionat. La fel si pentru editarea mesajelor pentru a pune un utilizator intr-o lumina proasta si tot asa.

 

Deci asculta-mi sfatul, vezi-ti de treaba ta, vorbeste frumos, corect, respectuos si, cand se mai ia cineva de tine, REPORT!

 

 

Si nu iti fa griji. Chiar daca nu am fost de acord cu tine in multe privinte, eu o sa fiu primul care va protesta daca tu vei fi banat abuziv. La fel si in cazul lui Lorimer sau al oricarui altcuiva.

 

Respectati, fratilor, regulamentul! ATAT!

 

Fiti utilizatori corecti, nu cautati sa faceti scandal, nu cautati sa incitati, sa ocoloti regulamentul, etc. Si totul o sa fie bine.

drvladyk05.06.2013 20:17

Nemultumiri:

1. empyro: editat de mo

2. lorimer: ca a fost banat toronto

3. Alexandru: ca ceva cu elvetieni

4. axl: ceva cu elitele si ca ne facem de ras

 

Am incercat sa sintetizez niste nemultumiri. E topic de nemultumiri, da? pai nemultumiri sa vad, sterg orice alta compunere.

 

 

Ronnie05.06.2013 20:31

Propun Joga moderator. Macar 48 de ore.

Lorimer06.06.2013 00:43
Uita-te aici la modul in care vechii trolli starnesc scandal din nimic si sunt lasati sa se exprime, atata timp cat o fac civilizat.

 

Daca faci aluzie la mine, sa stii ca n-am avut intentia de a porni vreun scandal.

 

Nu e vorba ca sunt nemultumit ca a fost banat Toronto. Acum 4 ani si eu am fost injurat de mama de Toronto...apoi am vorbit cu el si nici nu cred ca stie ca eu sunt cel pe care l-a injurat atunci. Am mai injurat si eu in trecut, imi cer scuze catre respectivii. Am dorit sa spun doar ca daca el are aceasta problema serioasa (repet, daca o are), nu are rost sa-i luati ceva la care tine atat de mult. Vorbesc in nume personal si-ti spun ca in timp am invatat sa fiu mai calm in acest mediu si mai putin sensibil...chiar nu-mi pasa daca sunt injurat, dar ii inteleg si pe cei care se simt deranjati si tocmai din aceasta cauza dupa ce mi s-a raspuns, n-am mai zis nimic.

 

Recunosc ca si pe mine ma deranjeaza ceea ce spune MoWeed. Dar nu-i mai raspund precum au facut-o colegii Alexandru, Empyro, Axl sau mariusmihet pentru ca eu in trecut am discutat mai multe cu el personal si am cunoscut o total alta latura a lui...una care ma facea sa-mi faca placere sa stau de vorba cu el si sa-i arat si poze cu mine beat la revelion. Am fost corect cu el, i-am spus in fata ca s-a schimbat in rau din punctul meu de vedere, in rest e treaba lui. Ne rezumam la discutii despre filme sau fotbal international.

vlad06.06.2013 04:44
Ei, dar nu-mi baga cuvinte in gura.

 

Imi pare nespus de rau pentru ca m-am aruncat ca berbecul . Am tratat situatia cu superficialitate si am dat cu mucii-n fasole. Cateodata am si eu rabufnirile mele si-i mai deranjez pe cei din jurul meu.

 

Recunosc ca ieri a fost un astfel de moment si-mi cer scuze pentru asta.

red&blue_boy06.06.2013 05:53

Ptiu, s-a mai animat forumul, batea vantul de ceva timp pe topicul asta.

Fara suparare baieti, era o situatie ce putea fi evitata, dar v-ati compromis cu treaba aia, cu gratierea clonelor.

Si acum tot circul a inceput de la faptul ca o clona i-a luat apararea alteia.

Hai ca nu prea tine scuza pentru Toronto cu bautura. Asa hai sa ne jignim toti p-aici, sa ne injuram de mame si catei, iar apoi spunem ca am fost bauti , ca nu am vrut...

Asta merita si LDS, pentru cate articole a scris pentru site-ul asta? Sa il injure unu' fara motiv ca la usa cortului? Dupa ce tocmai el a aratat mult toleranta fata de canadian.

Era clar ca aici se ajunge, ca Toronto nu se schimba. Si nu a fost provocat. Uitati-va de cate ori jigneste si ataca el pe cineva fara sa-l fi bagat cineva in seama. Si ieri dimineata nu era nimeni pe forum.

Nu a spus nimeni ca el nu iubeste Steaua, doar ca modul in care a ales s-o faca acum nu e benefic pe termen lung pentru club.

Apropo, pentru cei care se simt oprimati, "elvetieni", ca li s-ar fi pus pumnul in gura de catre MoWeed sau altcineva: sa fim seriosi, cui i s-a facut asta, cine a fost banat aiurea, pe nedrept? A banat el pe cineva doar pentru ca sustine echipa actuala, ca s-a bucurat pentru rezultate, pentru titlu? Nu cred.

 

Un forum curat mai presus de orice ! :)

Pace !

clausblaus06.06.2013 07:49

Nu as fi intervenit insa mi-am vazut numele pomenit intr-un comentariu ceva mai sus,in care sunt acuzat cum ca as face parte din nu stiu ce Liga.

Sunt prezent de aproximativ 6 ani pe acest site si in acest rastimp nu stiu daca am schimbat 20 de mesaje pe privat cu useri diferiti.Majoritatea au fost catre si de la Nyghty legate de imposibilitatea de a posta din cauza browserului si culmea....cu Toronto,mesaje in care isi cerea scuze pentru limbajul inadecvat si cu sfaturile mele referitoare la anii pe care ii pierde cu creierul incetosat.

Am fost si sunt pe aceeasi lungime de unda cu unii useri referitor la ce ne dorim noi sa se intample la clubul Steaua,un lucru normal dealtfel,caci ar fi culmea sa fiu un Gica contra si sa nu ma inteleg cu nimeni.Nu ne-am impartasit niciodata alte informatii legate de viata privata,mancaruri/bauturi preferate etc.

Unde vad unii prietenie nu stiu,caci o prietenie se bazeaza pe oaresce informatii si cunostinte despre persoana in cauza.

Problema cu tine Empyro,caci evident la tine fac referire,este ca esti un troll inteligent,starnesti rahatul sa puta cu batul ,de la distanta, ca sa nu risti sa iei ceva pe incaltaminte si sa fii aratat cu degetul.Ai omis insa faptul ca nici noi nu suntem idioti si mai intelegem cate ceva.

In afara de faptul ca te-am mirosit ca fiind clona eu ti-am raspuns un pic mai acid pentru ca,stii bine,continuai sa "zumzai" pe topicuri cu discutii legate de cioban si in acelasi timp "urlai" din toti rarunchii ca saitul asta e plin de articole anti-cioban si ca tu intri pentru nu stiu ce discutii legate de orice,mai putin de oierul sef.Nu mai stau acum sa redau cuvant cu cuvant,nu are rost, stii bine despre ce este vorba.

Ca sa ma acuzi de prietenie cu moderatorii saitului mi se pare o prostie daca tii cont de vechimea mea pe site,timp in care s-au schimbat de cateva ori mozii si tine cont ca in toti acesti ani nu am primit decat 1 sau 2 avertismente prin PM,asa cum prevede regulamentul.Deci ce sa inteleaga lumea,ca eu un user obisnuit,am puterea(telepatica)de a ma imprieteni cu toti cei ce devin moderatori pe acest sait?

Stiu,ai sa spui ca nu mai acuzat de asa ceva,nu direct este adevarat dar cum spuneam, stii sa lucrezi cu batul de la distanta!

 

Lorimer06.06.2013 09:35
Fara suparare baieti, era o situatie ce putea fi evitata, dar v-ati compromis cu treaba aia, cu gratierea clonelor.

Si acum tot circul a inceput de la faptul ca o clona i-a luat apararea alteia.

 

Imi pare rau pentru tine daca asta e tot ce ai inteles. Circul nu a pornit de la mine. Eu m-am multumit cu cele doua explicatii ale lui Adrian si MoWeed si am tacut. Circul a pornit de la faptul ca MoWeed deranjeaza pe multi cu atitudinea lui de justitiar public, cu atitudinea de stapan al unui loc public. Unii doar au asteptat un pretext sa-si exprime nemultumirea fata de atitudinea lui. Nu intru in detalii, s-a discutat mai sus ce anume deranjeaza. Si a fost deranjat un redactor care a chiar a facut cate ceva aici, care chiar daca are cu vreo 5000 de posturi mai putin decat tine, a spus de 5000 de ori mai multe.

 

Si da, ai mare dreptate, LDS a ajutat acest forum cu aricole, si cu toate astea nu-l vad pe el sa arunce acest fel de sageti otravite. In schimb, te vad pe tine, o persoana a carei contributie aici as fi foarte curios s-o stiu eu, comentand tendentios atunci cand nu e cazul. Concret, redblue, in ultima vreme nu faci altceva decat sa ataci aceste "clone". Ori daca nu, te repeti sau repeti ceea ce spun altii intr-o sinteza banala. Asta ai facut in peste 7000 de postari. Practic nu am vazut nimic original din partea ta. Altii care au facut aici infinit mai multe decat tine (nu are rost sa spun ce anume) au trecut peste, in schimb tu pari extrem de deranjat si in ultimele luni doar postezi cate un atac de acest gen in doru' lenii sau copiezi pe ici si colo de la altii ceva in genul daca imi permiti "S-a dus Steaua noastra, asta nu e Steaua mea, bucurati-va ba pe Mall Arena voastra" etc, sigur ceva mai lung insa suficient cat sa iti aduca vreo 6-7 multumiri de la prieteni.

 

Asa e, sunt elvetian si austriac, si suedez si oaie si capra si porc si caine si cerb. Cu ce anume te-am deranjat eu pe tine aici din martie de cand am acest cont? Mai ales ca nici nu prea m-am bagat in discutii de genul celor care par sa va deranjeze pe tine sau MoWeed. Am incercat acum doua luni sa intreb "OK, m-ai convins pe mine...si acum? care e urmatorul pas?" Si dupa cate stii nu s-a putut trece de asta, asa ca am renuntat si eu sa mai intreb. Dupa mine, urmatorul pas este sa porti discutii cu oamenii si sa speri ca in timp vei putea educa poporul stelist...e o lupta grea si de durata dar totusi e mai mult decat nimic.

 

Dupa cum stii, MoWeed mi-a explicat foarte clar ca daca voi ataca pe cineva (mai ales...) voi zbura in secunda 2. Deci, dupa acest atac la adresa ta, ai mai scapat de o clona.

 

Pace si tie!, "pacifistule".

MoWeed06.06.2013 11:52

S-a gasit suporterul Craiovei sa faca morala aici.

 

Dar tu ce ai facut pe forumul asta, redondo? In afara de a-ti varsa frustrarile la Fotbal international si de a arunca fitile pro-Jiji (sau pro-ignorare, tot cacatul ala e)? Aici ma refer la toate conturile tale, nu numai la asta.

 

Este binevenita o discutie de genul "si acum ce facem", chiar si eu am incercat sa deschid una dupa incarcerarea lui becali. Desigur discutia a fost deturnata de elvetieni. Dar na, e bine ca ii avem pe MoWeed si pe grupul vesel pe care sa dam vina.

 

 

Mai mult, o discutie de "si acum ce facem" trebuie facuta cu oamenii verticali, nu cu aia care la primul rezultat bun au orgasm si uita tot ce a facut Jiji...

red&blue_boy06.06.2013 11:53

Si mie imi pare rau de tine, daca asta ai inteles, ce-ai scris mai inainte.

Eu spun sa te temperezi putin, reactia ta e cam exagerata.

 

Am spus de la inceput ca nu mi se pare normala reprimirea clonelor. Eventual, daca tot au fost lasate, sa fi fost lasate cu contul initial. Asa, unora le-a fost scos banul, altii si-au facut inca un cont. Nu mi se pare ok.

 

Nu stiu ce e cu rabufnirea asta, ce-am spus eu si ce-ai inteles tu. Vrei sa spui ca nu e un mic circ aici, de ieri? Si nu a plecat de la postarea ta , in care tu ai simtit nevoia sa-l aperi pe Toronto?

Si tocmai tu spui ca si altii au asteptat un pretext, in cauza postarea ta. Asa, atunci cu ce-am gresit ?

Cei care ar fi nemultumiti de MoWeed sau alt moderator, de ce nu au scris pana acum ceva, i-a oprit cineva?

 

Unde tot atac eu clonele? Arata-mi si mie postarilea alea, daca doar la asta se rezuma activitatea mea de-aici din ultima vreme. Vorbesti niste prostii mai mari decat tine. Eu intru si postez mai rar pe forum de jumatate de an, din alte motive, stai linistit ca nu din cauza ta .

Exact din cauza ta sau a altor clone nu mai intra si posteaza o gramada de oameni p-aici. Mai gandeste-te de ce se intampla asta.

 

Apoi, am avut eu vreodata ceva cu tine? Te-am deranjat eu cu ceva?

Te-am jignit, te-am facut eu pe tine clona sau altcumva? Vorbeam in general de clone, nu te-am atacat pe tine, nu te-am numit, de sari asa

Te-am facut eu oaie, elvetian, becalist sau mai stiu eu cum? Nu am fost eu civilizat in postari cu tine ? Sau cu altcineva?

Nu imi pune mie in gura vorbele altora.

Eu nu am numit pe nimeni asa vreodata, chiar daca are alte pareri referitor la Steaua, chiar daca nu e de acord cu mine.

 

Nu trebuie sa iti fie ciuda pe mine pentru ca vedem diferit situatia Stelei. Normal ca nu intelegi ce vreau eu de la Steaua, ca sufar pentru ce-a ajuns, tu probabil esti mai afectat de faptul ca U Craiova nu mai e .

 

Referitor la cate postari am eu sau x, nu m-am gandit niciodata la asta, la numarul lor. Nu am judecat pe nimeni prin prisma asta. Se vede cat de superficial judeci lucrurile.

Si nu stiam ca pe forum toti trebuie sa avem nu stiu ce contributie. Nu stiu exact la ce te referi. Credeam ca poti avea contributie si ca user simplu, prin postarile pe care le ai.

Poate nu toata lumea are talent pentru a scrie articole.

Dupa ce spui tu, ar trebui ca pe forum sa ramana doar redactorii si moderatorii.

Tu cred ca nu stii prea bine ce inseamna ideea de forum.

 

Tu ce contributie ai avut la forumul asta? Se vede asta, de aia ai ajuns la al treilea cont. De bun si echilibrat ce esti te-au banat mai demult.

Deci eu nu am nici o contributie, ceva original. Ok. De unde ai scos enormitatea asta ca eu copiez din postarile altora, din ideile altora, repet ce spun altii? Tu te-auzi ce spui?

 

Acum vad ca eu sunt un nimeni pentru tine, postarile mele sunt de rahat, nu spun nimic.

Si asta doar pentru ca mi-am permis sa spun ca nu sunt de acord cu acceptarea clonelor si tu te-ai simtit atacat.

In urma cu an imi spuneai ca sunt unul dintre cei mai echilibrati useri de aici, cu postari de calitate, ca ma apreciezi. Ai tras de mine sa imi fac cont pe forumul tau, ca asa spuneai, ca tu detii suportersteaua.net. Ca ma faci acolo redactor. Ca nu ai cu cine vorbi de fotbalul international etc

Pai cum, atunci eram bun?

Mi-am dat seama acum ce caracter ai

 

Nu iti fie frica, nu iti da nimeni ban pentru ce mi-ai zis. Ramai sanatos pe forum, ca m-am convins ca tu nu prea poti trai fara asta. Doar tu mi-ai spus ca pe suportersteaua.net nu mai aveai cu cine vorbi, ca mai postau cativa.

Poti sa nu te obosesti sa mai imi raspunzi, din partea mea nu vei mai primi alta replica. Nu ti-ai gasit omul pentru scandal aiurea. Imi pare rau si ca am postat mai inainte.

Salut!

 

«1107108109110111141»