FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

«1104105106107108141»
Lorimer25.03.2013 12:54

Nu stiu daca te-ai bucurat, dar cu siguranta asta e impresia pe care ai lasat-o.

 

Si imi pare rau sa-ti spun dar acest titlu este castigat corect si pe valoare.

 

Cu ultima fraza ne-ai topit...ai plecat acasa dar ai luat si mingea cu tine pentru ca era a ta si ne-ai lasat pe ceilalti cu buza umflata...

Adrian25.03.2013 12:57

Da, pentru ca am sarit si m-am dat peste cap pe aici ca un descreierat.

LDS25.03.2013 13:01
Ideea cu lipsa spectatorilor la meciuri e una interesanta. Clar, Becali va fi lipsit de acei bani care ii intra in buzunare...Acum, daca asta il va face sau nu sa vanda ramane de discutat, oricum nu e chestie sigura. Problema e ca tu te certi cu 3-4 useri aici de parca astia ar umple tribunele. Si daca ii convingi pe astia ce va fi? Care e urmatorul pas? Cum convingi tu o tara intreaga? Care e planul tau?

 

Pai de aici pleaca tot tam-tamul, certurile interminabile, polemicile sterile, jignirile si ura intre niste oameni care nu se cunosc personal si care isi posteaza parerile sub protectia anonimatului oferit de un "nick", care de cele mai multe ori nu inseamna nimic...

 

Normal ca acest portal nu va face niciodata diferenta, normal ca nu aici "se inclina balanta", e normal, pentru ca saitul asta este doar un loc de dezbatere cu tiraj redus si oricine "posteaza" si "presteaza" aici trebuie sa fie constient de acest lucru. Doar dezbatem idei si pareri, atat si nimic mai mult. Faptul ca "X" spune ca e mai bine ca lumea sa nu mearga la meci, pentru a nu baga nutret in stomacu' oii, iar "Y" spune ca e mai bine sa te duci la meci, si se duce la meci, pentru ca gandeste cu inima, pentru ca-i place anturaju' sau pentru Nea Gigi, asta nu e nimic altceva decat o descriere pe scurt a peisajului sumbru pe care il traim. Nicio parte nu reuseste sa o convinga pe cealalta, ba chiar mai rau decat atat, partea care "gandeste cu inima" reuseste sa seduca pe unii dintre cei cu capu' pe umeri...

 

Alexandru H, ecuatia e simpla: Cand Steaua "castiga" Becali profita, iar cand Becali profita Steaua are numai de pierdut. Ca nu pricepi sau te prefaci ca nu intelegi e treaba ta, keep up the good work !

Lorimer25.03.2013 13:10

E corect ceea ce spui, tu vorbesti destul de relaxat si pari convins ca e vorba doar de o teorie, daca poate fi pusa in practica numai Dumnezeu stie...eu cu siguranta nu. El si altii de aici sunt insa convinsi ca e mai mult decat atat...ei chiar cred sau au crezut ca pot schimba ceva pe internet. Sa zicem ca e vorba de o naivitate pozitiva. Nu trebuie semanata ura si dusmania din asa ceva. Eu unul sunt convins ca toti cei care au postat si s-au certat au dorit binele Stelei...dar si binele lor in acelasi timp.

llb25.03.2013 17:17

@LDS

 

pai haide atunci sa tinem cu Otelul cu petrolul poate chiar si cu Dinamo, hai ma sa tinem cu Dinamo si rapid ca na daca castiga Dinamo sau rapid gata Steaua VA FI LIBERA...doamne ce idei...ar trebuie la meciul cu cainii sa mergi in galerie la ei o sa inteleaga baietii le zici doar atat...eu tin cu voi azi ca daca bate Steaua ciobanul va castiga....:)))))

 

iar chestiunea cu biletele este o gluma...pentru cioban banii aia sunt nimic...eu iti zic tie keep up the good work ai inceput tare ca moderator dar cred ca ar trebui sa-ti aminteasca cineva ca esti moderator pe site-ul suporterilor stelisti unde aici jucatorii sunt apreciati si indemnati sa castige orice meci !

Alexandru H.25.03.2013 17:45

Toronto, ai si nu ai dreptate. Da, mi se pare amuzant efortul unora de a dovedi ca nu trebuie sa ne dorim ca Steaua sa castige meciuri... dar banii pe bilete reprezinta un procent foarte important din bugetul unui club serios iar Steaua nu face exceptie. Parca citisem ca in acest sezon biletele au adus 60% din buget... nu exista echipa romaneasca cu asemenea posibilitati de a monetiza fanii.

 

Din punctul asta de vedere, Adi gandeste bine partea cu absenta de la meciuri. Din pacate pentru el, nu ai cum sa gonesti oamenii de la meciurile europene. Daca in Liga I mai poti face campanii care sa sensibilizeze oamenii, e practic imposibil sa-i opresti sa-si cumpere bilet la un meci cu Chelsea, de-exemplu.

CaliforniaUSA25.03.2013 18:43
@LDS

 

pai haide atuncia sa tinem cu Otelul cu petrolul poate chiar si cu Dinamo, hai ma sa tinem cu Dinamo si rapid ca na daca castiga Dinamo sau rapid gata Steaua VA FI LIBERA...doamne ce idei...ar trebuie la meciul cu cainii sa mergi in galerie la ei o sa inteleaga baietii le zici doar atat...eu tin cu voi azi ca daca bate Steaua ciobanul va castiga....:)))))

 

Dupa ce ca esti incapatanat, mai razi si ca muta la falus. Daca la meciul urmator esti anuntat ca, daca Steaua castiga meciul se desfiinteaza clubul, tu tot tii cu Steaua ca o vrabie fara creier ma?

 

Vii cu aberatii, ca sa tinem cu Otelul, cu Dinamo. Ce are sula cu prefectura? Ai o logica de gradinita. Cere-te afara, sterge-ti toate conturile, du-te pe stadion si ingroapa-ti echipa in liniste.

llb25.03.2013 19:08

nu stiu care abereaza...eu cred ca soarele ala prea mult din california iti dauneaza rau

red&blue_boy25.03.2013 20:10

Sunteti off-topic rau.

E ceva topic cu " de ce sa plece Gigi" sau " ce putem face sa plece Gigi"... :)

 

Apoi, vad ca e un mic circ pe site.

De la jigniri cu familii si moldoveni, pana la clone care zburda in voie, vechi rafuieli personale readuse in prim plan, mici amenintari etc...

In schimb ce se alege de siteul asta, ce se alege de urmat referitor la situatia actuala, la echipa, mai nimic. Sa inteleg ca se ignora in continuare.

Daca asta credeti ca e calea de urmat pentru a inviora forumul...

Numai bine!

drvladyk25.03.2013 20:26

I-am rugat de vreo 2 ori sa se potoleasca Bogdane si i-a durut la sulici.... Daca restul le permit sa faca nunta asta eu nu mai insist. Atat as vrea, sa-si puna fiecare clonat numele la semnatura cum a facut Robert, ca deja sunt bulversat rau, nu mai stiu care si cine e. In afara de Toronto, el e inconfundabil

MoWeed25.03.2013 20:30

Robert a cerut acum ceva timp sa-i fie sters contul, nu a fost banat. Nu are cum sa fie clona deoarece contul lui nu mai exista si nici nu a fost indepartat de aici, ci s-a retras din propria dorinta.

 

@Vlad

Daca tu crezi ca merita vreunul banat, da-i si nu mai sta la discutie. Prevad oricum ban pentru clone cat mai curand. N-o sa se poata abtine.

red&blue_boy25.03.2013 20:34

Nu e vorba de Robert . E altceva pentru cei care si-au sters contul, nu pot fi considerati clone.

 

I-am rugat de vreo 2 ori sa se potoleasca Bogdane si i-a durut la sulici.... Daca restul le permit sa faca nunta asta eu nu mai insist. Atat as vrea, sa-si puna fiecare clonat numele la semnatura...

Stiu asta, dar ai si tu "butoanele" la dispozitie. :)

drvladyk25.03.2013 20:42

L-am dat de exemplu pe Robert pentru faptul ca s-a semnat ca sa stim cu cine vorbim, ii cer scuze daca s-a inteles gresit. Eu nu prea am experienta ca mod, si nu vreau sa fac chestii aiurea. Lui Joga am explicat de ce nu i-am dat, iar la restul am vrut sa le dau dimineata cand au continuat dupa ce i-am rugat sa mute satra, dar daca voi i-ati lasat am zis sa nu o fac eu pe durul

drvladyk25.03.2013 21:12

GATA... nunta s-a terminat, s-au dat banii la lautari, s-a strigat daru' si s-a rupt rozeta la mireasa. De acum, aici postati doar nemultumiri, altfel se dau sanctiuni.

Multumesc pt intelegere

edmond_dantes06.04.2013 11:24

nea mo"gulliver"weed, matale mi-ai dat direct 3 zile ban, la prima abatere, pentru apelative care nici nu se compara cu cele folosite de drvladyk:

1. Bai baietas, ce se intampla in universul tau de bolnav psihic nu ma intereseaza

2. Eu am inteles ca atat te duce capul

3. poate te calmezi nitel, vezi un film masturbeaza-te si te relaxezi

Cum, chiar si in lumea anti-gigistilor puri, se fac discriminari si sunt favorizati cei ce adera la doctrina pura si dura? Asta e limbaj de moderator?

MoWeed06.04.2013 20:34

Ti-am dat direct 3 zile ban pentru limbajul pe care l-ai folosit. Punct. In anumite cazuri se poate trece peste ordinea sanctiunilor din regulament. Lucrul asta este stipulat chiar in regulament. Tocmai pentru ca erai la prima abatere ti-am dat numai 3 zile si nu 30 cate ai fi meritat.

 

Nu sunt avocatul lui Vlad, il las pe el sa-ti raspunda. Corect ar fi fost sa-i dea ban lui Joga si se rezolva problema. Deci s-ar putea zice ca a fost indulgent...

 

Oricum sunt 99% sigur ca esti clona cuiva dar nu pot inca dovedi. De fapt, pot sa stau linistit; mai devreme sau mai tarziu oricine greseste si atunci te voi prinde.

drvladyk06.04.2013 21:45

Nu am ce sa-i raspund. Asta e inca unul cu samanta de scandal. Acel Joga a intrat si m-a provocat fara motiv, chestie pe care o face cu multi dintre noi. Atat poate, atat il duce capul, nu e o jignire ci o constatare. Nu ii dau ban pentru ca s-ar interpreta ca fac ceea ce a facut el in perioada de trista amintire cat a fost mod. Eu nu sunt ca el sa cersesc functii, nu am facut-o vreodata in viata de zi cu zi, cu atat mai mult nu o fac in spatiul virtual. Mi se pare degradant sa te autopropui la fiecare 2 postari si sa jignesti pe toata lumea. Dar ma repet, fiecare cat poate... Daca se considera ca limbajul meu e inadecvat sa mi se ia accesul si gata. Promit sa nu-mi tai venele, nici pe lung, nici pe lat.

 

Ps bolnav psihic... ma rog am si argumentat, am facut psihiatrie in anul 6 si recunosc simptome, iar faza cu vezi un film si masturbeaza-te era un sfat prietenesc, ambele fac bine la sanatate:

http://www.csid.ro/sex/masturbarea-face-bi...natate-4989308/

Joga Bonito06.04.2013 22:08

Nu stiu cum sa-ti explic, dar fara o anamneza riguroasa care sa cuprinda si un examen obiectiv general si o supraveghere atenta din partea unui cadru medical specializat (aici ma refer la un medic specialist psihiatru) am sa consider ca m-ai JIGNIT afirmand ca sunt bolnav psihic. Pricepi sau iti desenez?

 

Calmati-va, va repet, pe mine ma modereaza doar LDS. De mintile voastre saracacioase si avide de sanctiuni sunt satul.

MoWeed07.04.2013 12:06

Pentru ca am o minte saracacioasa, poftim 10% din partea mea.

 

Si ca sa nu tipi pe aici ca ai fost persecutat iar, ti-am dat 10% pentru jigniri la adresa mea si a lui Vlad. De acum inainte nu o sa ma mai cobor la nivelul tau, cand o sa jignesti o sa-ti dau 10% si gata.

 

 

Chiar te rog sa consideri in continuare ca te modereaza doar LDS...

Joga Bonito07.04.2013 12:43

Pai stai putin...Impartim sanctiunile ca la piata? Sa inteleg drvladyk nu primeste nimic ca m-a facut bolnav psihic? Daca tot te-a luat corectitudinea atunci sanctioneaza-l si pe el.

 

Draghosel, ia atitudine pana nu escaladeaza conflictul.

MoWeed07.04.2013 15:06

N-o sa-l sanctionez pe drvladyk pentru ca a raspuns provocarilor unui troll.

Daca el crede ca merita 10% sau oricare alt coleg crede acelasi lucru, respectivul este liber sa faca ce vrea.

 

Oricum, daca Vlad va primi 10% pentru ca a raspuns provocarilor tale, vei primi si tu inca 10% pentru ca l-ai provocat. Asta pentru ca sanctiunea ti-am dat-o pentru postarea de azi, nu pentru postarile in care il ironizai pe Vlad.

 

drvladyk07.04.2013 15:37

Rezolvat, 10 % si mie, nu trebuia sa ma cobor la nivelul tau si sa iti raspund cu aceeasi moneda. Am gresit

Lari07.04.2013 16:03

1-1 in acest moment, dragi forumisti, si se pare ca 'meciul' va intra in prelungiri. Nu parasiti insa frecventa: 'juctorii' sunt in forma, arbitrul este cu ochii pe ei mai ceva ca pe beutura, iar seara se anunta lunga, odata cu meciul din Ghencea.

 

Exista si o mica suspiciune de frauda masiva la pariuri, intrucat golanu' de Axl a spus, in urma cu putin timp ca, citam, 'are chef de-o cearta strasnica'.

 

:steag_cruce_invers:

clausblaus07.04.2013 17:21

Ma gandesc sa facem cateva "echipe" si s-o ardem in miute.

Se pare ca,mai nou,iti poti alege moderatorul care sa se ocupe de postarile tale......tare de tot.

Eu ca sa va ard pe toti o sa incerc un pact direct cu adminul,sa va vad dupa aia!

Lorimer07.04.2013 20:01
Se pare ca,mai nou,iti poti alege moderatorul care sa se ocupe de postarile tale......tare de tot.

 

Se pare ca nu se poate. Serios acum, e bine cum se modereaza acum, incercand sa vorbesti initial si apoi sa dai amenda...ma refer la drvladyk si LDS.

«1104105106107108141»