Ideea cu lipsa spectatorilor la meciuri e una interesanta. Clar, Becali va fi lipsit de acei bani care ii intra in buzunare...Acum, daca asta il va face sau nu sa vanda ramane de discutat, oricum nu e chestie sigura. Problema e ca tu te certi cu 3-4 useri aici de parca astia ar umple tribunele. Si daca ii convingi pe astia ce va fi? Care e urmatorul pas? Cum convingi tu o tara intreaga? Care e planul tau?
Pai de aici pleaca tot tam-tamul, certurile interminabile, polemicile sterile, jignirile si ura intre niste oameni care nu se cunosc personal si care isi posteaza parerile sub protectia anonimatului oferit de un "nick", care de cele mai multe ori nu inseamna nimic...
Normal ca acest portal nu va face niciodata diferenta, normal ca nu aici "se inclina balanta", e normal, pentru ca saitul asta este doar un loc de dezbatere cu tiraj redus si oricine "posteaza" si "presteaza" aici trebuie sa fie constient de acest lucru. Doar dezbatem idei si pareri, atat si nimic mai mult. Faptul ca "X" spune ca e mai bine ca lumea sa nu mearga la meci, pentru a nu baga nutret in stomacu' oii, iar "Y" spune ca e mai bine sa te duci la meci, si se duce la meci, pentru ca gandeste cu inima, pentru ca-i place anturaju' sau pentru Nea Gigi, asta nu e nimic altceva decat o descriere pe scurt a peisajului sumbru pe care il traim. Nicio parte nu reuseste sa o convinga pe cealalta, ba chiar mai rau decat atat, partea care "gandeste cu inima" reuseste sa seduca pe unii dintre cei cu capu' pe umeri...
Alexandru H, ecuatia e simpla: Cand Steaua "castiga" Becali profita, iar cand Becali profita Steaua are numai de pierdut. Ca nu pricepi sau te prefaci ca nu intelegi e treaba ta, keep up the good work !