FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

«1102103104105106141»
axl24.03.2013 10:36
@AXL...pana prin 2009 siteul era bine tinut in frau. Apoi au urmat o serie de banari abuzive (nu ma refer la mine aici ci la aia care doar indrazneau sa-si faca cont si sa sustina echipa) si asta pentru ca acest site a fost lasat pe mana unor copii. Te-ntreb eu, la inregistrare sau in regulament a existat "pozitia siteului"?...stii exact la ceea ce ma refer. Spre ex. cand am avut contul "stockton", am avut unele discutii private cu userul "Gandalf" in care imi spunea ca sunt inivitatul unei asociatii etc...cel putin ma lamurea omul....insa in acelasi timp imi dadea senzatia ca si el ar face parte din grupul celor care iau decizii....ori, s-a dovedit ca nu era chiar asa. Omul insa a fost corect cu mine, mi-a spus de la inceput ca din punctul lui de vedere considera ca eu nu fac parte din grupul celor care trebuie sa fie interzisi. Si automat si eu credeam atunci ca el vorbeste in numele echipei...

Nu inteleg exact ce vrei sa-mi transmiti.

 

Cum stie si motanul, la orice schimbare de regim politic, cum s-a intamplat de altfel si la noi, cand Constantinescu l-a inlocuit pe Iliescu, apoi cand Iliescu l-a inlocuit pe Constantinescu, si tot asa, inchisorile patriei si-au deschis portile si toti au fost eliberati.

 

Sa zicem, adica sa ne prefacem ca admitem ca unii dintre banati ar fi fost de ordin politic si nu de drept comun. Cum stabilim ca a fost asa? Il lasam pe Adrian sa decida, el insusi auto-proclamat victima politica a fostului regim? Nu, ca nu e normal. Care ar fi calea cea mai buna?

Pai in primul si in primul rand ar trebui sa se cerceteze si sa se stabileasca daca aceste persecutii politice au existat intradevar sau exista doar in imaginatia unora. Apoi, daca s-a descoperit ca ele au existat va trebui studiat minutios fiecare caz in parte, ca sa nu existe greseli sau scapari. Apoi, daca se dovedeste existenta acestor persecutii, va trebui sa se ia masuri pentru remedierea lor, nu?

 

Si acum, adevarata problema? Cine sa faca toate astea? Nu-i vorba de timp, sau poate ca e, e vorba de discernamant. Dragoshel? Pai ce facem, il punem pe actualul admin sa il cerceteze penal pe fostul? Drvladyk? Are discernamatul necesar? Daniel Ionut? N-a mai dat pe aici de nu stiu cand. LDS? Ar fi persoana potrivita, poate judeca la rece, numai ca el insusi a venit cu ideea amnistiei, deci parerea lui e subiectiva. Cine altcineva?

 

Si iar ajungem la Comisia aia facuta din useri care sa controleze activitatea mozilor. Nu va mai deranjati sa scrieti, dati "nemultumiri" cu cateva zeci de pagini inapoi si copiati de-acolo.

Lorimer24.03.2013 10:56

Daca ajungem la asa ceva - "Comisia", inseamna ca internetul ne-a tampit...inseamna ca traim doar virtual. Apoi formam un Comitet care sa controleze activitatea Comisiei, nu?

 

Am vrut sa-ti transmit faptul ca eu personal nu tin neaparat sa fiu primit aici...pentru ca si timpul meu este limitat pentru ca si sotia mea urmeaza sa nasca...nu rog pe nimeni nimic. Dar daca unui user problema i s-a scos banul, normal e sa se scoata tuturor, nu?

 

Si am mai dorit sa-ti transmit faptul ca n-ar fi rau ca acest site sa aiba o pozitie oficiala...sa stie toti la ce sa se astepte si sa fie fiecare direct responsabil pentru ceea ce scrie. Adica, eu userul X nu sunt chiar mare microbist sau nu sunt mare internaut sa stiu cum functioneaza treaba...vreau sa-mi fac si eu cont pe un site sa socializez cu alti suporteri si dau de acest site la cautare...ma pot gandi logic ca este controlat si acesta de Becali, nu? De ce nu, orice e posibil. Nu sunt obligat eu sa citesc posturi vechi, sa stiu ce este AISS etc...atunci, la inregistrare, adminii trebuie sa-ti comunice pozitia oficiala sau sa scrie asa ceva cand vrei sa te inregistrezi, sau sa fie un anunt cat casa pe prima pagina, ceva concret...nu sa ma trezesc ironizat si facut de rahat (asta daca nu banat) daca spun ca vreau ca castigam titlul.

Dragoshel24.03.2013 11:43

@Adrian , Gandalf a spus ca nu doreste sa-i fie scos banul. te rog inceteaza.

Adrian24.03.2013 12:14

Ok, Dragos. Cum credeti voi. Eu nu stiu ce ati discutat cu Gandalf. Daca el vrea sa fie banat, e treaba lui. Eu mi-am exprimat doar o parere, ca asa cred eu ca ar fi corect. Da' daca omu' nu vrea, eu nu mai insist.

 

Siteul e oricum acum plin de pacifisti care atunci cand dau de performanta uita totul. Nu ma prea intereseaza daca aici mai apar si cei gen toronto, redondo, xray, etc. Ca oricum, daca e sa discut cu ei, e usor sa le demontez minciunile, cu argumente, nu povesti. Oricat l-ar pupa ei in fund pe cioban, trebuie doar sa astept o zi ca sa le arat cum jegul face o mizerie. Si, dupa cum am mai zis, baietii astia oricum nu sunt destul de inteligenti incat sa se schimbe in bine. Ei vor continua sa trolluiasca asa cum stiu ei mai bine.

 

Redondo, nu ne mai minti frate ca nu suntem toti uituci. Tu ti-ai luat ban pentru ca trimiteai in privat mesaje cu Hai Craiova. Esti suporter oltean si ai intrat aici doar pentru a trollui. Mai bine zi lucrurile asa cum sunt si arata-ti adevarata fata. Ca ai mai multe sanse sa fii primit asa pe site decat daca te dai mare stelist si cauti de fapt doar sa bagi fitile.

Dragoshel24.03.2013 12:19

Nu e cum credem noi. Asta a discutat Lari cu el. Este alegerea lui.

Ti-am mai spus, este situl suporterilor, mi se pare normal ca unu sa aiba o parere altu alta parere, atata timp cat discutiile nu degenereaza puteti sa discutati cat vreti. Doar ca avem un regulament ce trebuie respectat.

Lorimer24.03.2013 12:28

DA, tin si cu Craiova si cu Steaua...n-am ascuns nici asta...si? Informeaza-te cate am facut eu pentru alt site dedicat Stelei. Ceea ce-ti mai spun si tie si lui MoWeed este sa nu uitati ca aici e doar un site...atat si nimic mai mult. Cand iesiti cu amicii la o cafea le povestiti cum v-ati petrecut ziua? Eu cu amicii mei punk, lays, rtj, gandalf, clausblaus, ebonik, kellerman luptam zi de zi pentru Steaua, dar Azzido ne-a tradat si l-a primit inapoi pe xray tradatorul...si mai e unu redondo care a fost banat acum 2 ani si totusi nu ma satur sa vorbesc despre el pentru ca ala e dusmanul meu de moarte...siteul e ultima reduta, ultima rezistanta si noi nu ne vindem si nu cedam...cum s-ar uita amicii la voi? Voi 2 realizati ca totul aici e virtual?

 

Cum poti sa ai impresia ca exista cineva platit de becali sa bage strambe?! Cand chiar tu ai afirmat ca pe becali il doare-n p...de suporteri atata vreme cat oricum daca are rezultate va avea un stadion plin...crezi ca aia 50000 care se duc pe NA s-au sfatuit cu mine sau cu xray? Ai exact 3 posibitati cand vezi ceva ce nu-ti place pe site...1. daca il consideri pe ala prost, treci peste si nu-l bagi in seama...2. incerci sa discuti civilizat cu argumente...3 apesi butonul de ignore. ATAT! Nu apari sa te plangi ca de ce e ala pe site, ca de ce iar a venit ala etc. De asta nu pot posta linistiti cei 2 ca vine redondo si xray si terorizeaza userii cum s-a mai spus...chiar asa?

MoWeed24.03.2013 12:35

Acum, serios, de ce e clona astuia lasata iar pe aici?

 

Nu stiu cine e mai frustrat, unul care l-a pomenit pe redondo intr-o enumerare alaturi de alti banati de pe aici sau redondo care, dupa 2 de cand a luat ban inca mai bantuie pe aici.

Lorimer24.03.2013 12:39

Nu te-am numit domne "frustrat". Am dorit sa vobesc cu tine din respect pentru ca in trecut am avut discutii particulare civilizate. Te-am rugat politicos ceva, atata tot...nu ti-am impus nimic si nici nu te-am injurat.

 

Adrian24.03.2013 12:48
Voi 2 realizati ca totul aici e virtual?

 

Daca e chiar totul virtual aici, de ce mai intri tu sa ne raspunzi?

 

 

Fantastic mi se pare faptul ca eu am fost de acord ca el, redondo, sa fie reprimit pe site iar el, redondo, si-a facut automat clona ca sa se certe cu mine. Daca zic ca e prost de da in gropi se supara pe mine, ba mai primesc si warn eu. Dar acum, pe bune, ce comportament e asta?

 

Deci ma, prietene, eu le-am propus astora sa iti scoata banu'. Pricepi? Eu sunt de parere ca ar trebui sa fii reprimit pe site. Scoate-ti un pic ochelarii de cal si priveste in jur.Sau ce? Atat de mult iti doresti sa dovedesti ca eu nu am dreptate incat esti dispus sa le arati astora ca tu chiar nu ai ce cauta pe site?

Joga Bonito24.03.2013 12:49
Daca tot vreti ca cei valorosi, dar plecati din diverse motive care acum nu mai conteaza, sa se intoarca de ce nu ii contactati sa ii intrebati daca vor acest lucru si daca raspusurile primite vor fi afirmative atunci sa dati gratieri doar lor, nu tuturor acelora care se fac "vinovati" de tulburarea linistii publice pe aici?!

 

Am incercat si eu sa chem inapoi o gramada de oameni valorosi (sau ma rog, pe care i-am considerat valorosi) insa m-am lovit de o gramada de scuze. Incepand de la Azzido si terminand cu clasica scuza "n-am timp, am familie si nevasta". La mijloc mai erau si cei care cica si-au pierdut interesul fata de Steaua din cauza Ciobanului. Putini, dar onesti, spre deosebire de celelalte doua extreme in care am intalnit doar oameni ipocriti. Dovada ca n-au miscat nici un deget de cand a plecat Azzido si mai ales ca unii petrec mai mult timp decat mine, de exemplu.

 

O alta problema nasoala e ca datorita avansului tehnologic (facebook, smarthphone-uri, o mai larga raspandire si dependenta fata de internet etc) nu mai beneficiem de generatia tanara care venea mereu din spate. Cum eram si eu prin 2004-2005, de exemplu.

 

Colac peste pupaza, s-au mai trezit 7-8 indivizi semeti - majoritatea cu contributie ZERO la site (Claudiu) - sa-mi faca profilul psihologic si sa ma trimita la plimbare pe motiv ca nu sunt pe placul lor.

Lorimer24.03.2013 12:56

Pai tu ce sa mai zici din moment ce prima masura a fost scoaterea banului tau...ban luat pe merit cu 5 ani mai tarziu, dar ban luat de la un admin si ban definitiv.

 

Si mi se pare normal sa va raspund atata vreme cat faceti acuzatii false.

 

Nu mai stiu din pacate numele de autentificare la vechiul cont....mie mi-e indiferent.

LDS24.03.2013 13:00
Mie lucrurile imi pare ca stau asa:

S-a discutat chestia cu amnistia pe forumul privat de catre staff si LDS a scris-o aici ca sa se vada parerile forumistilor. Doar nu i-a trecut lui asa prin cap sa propuna o chestie majora in public, fara sa se consulte cu restul staffului sau cu adminul, nu? Ar insemna sa-i forteze mana lui Dragoshel, prin presiunea userilor, sa-l determine sa ia o decizie favorabila, gresita sau nu, doar pentru lumea ar vrea asta, si asta nu se face, mai ales ca Dragoshel nu are nici 10 zile de cand e admin. De-aia zic ca subiectul trebuie sa se fi discutat pe privat, LDS n-ar face asa ceva.

 

Pe de alta parte, faceti ce credeti ca-i mai bine pentru site. Dar sa tineti cont ca anularea sanctiunilor inseamna un pumn in plex pentru toti cei care au fost vreodata mozi aici. Iar anularea sanctiunilor selectiv, dupa preferinte, anuleaza total ideea de moderare sau discernamant.

 

Nu s-a discutat in spatele oglinzii, ca nu suntem la militie... Dupa cum am spus in ceea ce s-a vrut a fi o sugestie, " PANA LA URMA, AICI E DOAR UN FORUM ". Si tocmai de asta, pentru ca e un mediu virtual, nimic din ceea ce a fost facut nu poate fi desfacut si viceversa. Aici totul se poate rezolva dintr-un simplu clic, nu e ca in viata reala unde tre' sa faci cerere de extradare in Siria pentru Omar Hayssam sau in Indonezia pentru Ioana Maria Vlas, dupa care sa stai si sa astepti Calendele Grecesti...

 

In plus de asta, vad ca cine are de postat, posteaza in continuare... In cazul lui Toronto, cel putin, omu' si-a facut o suta de conturi si a postat de fiecare data cand a simtit nevoia sa injure... La fel si alti "proscrisi", e foarte simplu sa-si ia o alta "identitate" si sa scrie in continuare. Nu e mai corect si fata de noi si fata de ei, ca sa-i lasam macar sa-si asume identitatea pe care si-o doresc si sub care sunt cunoscuti de toata lumea pe acest forum ? Deasemeni, nu e mai corect ca in locul unei sanctiuni seci, militienesti, sa-i editezi sau, pur si simplu, sa-i stergi postarea celui care a gresit ? O data, de doua ori, de trei ori, de cinspe ori, pana cand respectivu' ori se da pe brazda ori isi ia lumea virtuala in cap si se baneaza singur...

 

Dupa cum vezi, e o dezbatere de idei, cel putin io nu dau niciun pumn in plex nimanui care "a muncit" aici... Intr-o lume in care rezolvarea tuturor problemelor este doar la cateva clicuri distanta, lucrurile care tin de bucataria interna trebuiesc judecate la modul simplu si relaxat.

Adrian24.03.2013 13:05
Pai tu ce sa mai zici din moment ce prima masura a fost scoaterea banului tau...ban luat pe merit cu 5 ani mai tarziu, dar ban luat de la un admin si ban definitiv.

 

Si mi se pare normal sa va raspund atata vreme cat faceti acuzatii false.

 

Nu mai stiu din pacate numele de autentificare la vechiul cont....mie mi-e indiferent.

 

 

E clar, omul e pierdut. Nu vrea sa inteleaga. Sau nu poate.

Daca e pus chiar tot timpul pe cearta, atunci ar fi bine sa nu fie reprimit.

 

Eu nu cersesc de la nimeni nimic. Daca utilizatorii acestui site cred ca eu am fost banat corect, atunci banati-ma.

 

Pana una, alta, eu am luat ban pentru ca am avut curajul sa trag la raspundere un fost admin, nu pentru ca as fi injurat utilizatori, nu pentru ca as fi facut trolling, nu pentru ca as fi injurat jucatori, antrenori, nu pentru ca m-am bucurat ca a luat Steaua bataie si nu pentru ca as fi tinut cu alte echipe.

 

 

 

Sunt total de acord cu propunerile lui LDS si cred ca asa ar trebui condus un site. Atata timp cat ai posibilitatea, ca mod, sa editezi postari sau sa le stergi, nu trebuie neaparat sa sari cu banari si alte sanctionari.

 

Pana la urma asta e un site al suporterilor stelisti si e un pic penibil sa dai afara de pe el suporteri stelisti.

 

Banarile ar trebui pastrate pentru suporterii celorlalte echipe, suporteri care isi fac conturi doar ca sa injure!(ca personal nu am treaba daca vrea vreun craiovean sa isi faca cont aici ca sa discute civilizat)

Joga Bonito24.03.2013 13:06
Deasemeni, nu e mai corect ca in locul unei sanctiuni seci, militienesti, sa-i editezi sau, pur si simplu, sa-i stergi postarea celui care a gresit ? O data, de doua ori, de trei ori, de cinspe ori, pana cand respectivu' ori se da pe brazda ori isi ia lumea virtuala in cap si se baneaza singur...

 

Dupa cum vezi, e o dezbatere de idei, cel putin io nu dau niciun pumn in plex nimanui care "a muncit" aici... Intr-o lume in care rezolvarea tuturor problemelor este doar la cateva clicuri distanta, lucrurile care tin de bucataria interna trebuiesc judecate la modul simplu si relaxat.

 

Hehehe, cu premisa asta am pornit eu si pe parcurs m-am sucit cu 180 de grade. Teoretic ai dreptate, fiindca te adresezi unor oameni normali, insa practic o sa ai mult de suferit ca moderator fiindca o sa dai de o categorie aparte de oameni care-si varsa complexele adunate in viata de zi cu zi in mediul on-line.

 

Sincer, sper din totul sufletul sa fii cheia succesului si sa readuci macar o armonie palida intre noi, insa tare ma tem c-o sa ti se faca sila si in maxim 2-3 saptamani renunti.

 

Bafta!

MoWeed24.03.2013 13:09

@LDS,

 

Sunt de acord ca pana la urma aici este doar un forum, nu este la militie.

 

Dar, vin si te intreb, daca ii lasam pe cei recalcitranti (sa zicem asa, fara sa dam nume) sa faca tot ce vor fara vreo sanctiune, atunci ce rost mai are regulamentul? Fiecare o sa faca ce vrea, fara sa se gandeasca de 2 ori si moderatorii, putini cat sunt, o sa trebuasca sa stea toata ziua sa editeze postari.

Normal ca daca unul a gresit nu ii dai ban ci ii editezi/stergi postarea. Odata, de 2 ori, de 3 ori. Deja mai mult de atat nu poate fi considerat greseala. Ori, din lista aia de banati permanent, nu cred ca e unul care sa nu fi "gresit" in repetate randuri, care sa nu fi fost iertat de multe ori pana sa fi luat banul permanent.

 

Pun aici exemplul lui Toronto. De mai multe ori a revenit, spunand ca va discuta civilizat ca nu mai vrea sa se injure cu nimeni. Apoi, la prima infrangere sau prima postare care nu i-a convenit a inceput sa ne injure pe mine, Adrian, Vlad, red s.a.m.d. Daca omul a dovedit de nenumarate ori ca nu poate sa discute civilizat (eu, unul, nu l-am injurat vreodata, nici macar in privat), de ce sa ii permitem sa stea pe aici? Si eu, ca om normal, de ce sa raman pe aici daca unul care ma injura la fiecare betie mai crunta e primit inapoi de fiecare data si este ieritat?

axl24.03.2013 13:15
Deasemeni, nu e mai corect ca in locul unei sanctiuni seci, militienesti, sa-i editezi sau, pur si simplu, sa-i stergi postarea celui care a gresit ?

Nu mi se pare mai corect. Editezi sau stergi o data, si-i trimiti mesaj de avertizare. Editezi sau stergi a doua oara, 10%. Editezi sau stergi a treia oara, 20%. Editezi sau stergi a patra oara, ban.

 

Daca lucrurile ar sta cum sugerezi tu, atunci ai edita si-ai sterge la nesfarsit, sperand in pocairea pacatosului, care nu va veni, pentru ca-s rari oamenii care-si dau singuri seama ca gresesc si se si indreapta.

 

In plus, LDS, s-a facut si cum zici tu, ba chiar eu am facut-o, cand n-am vrut sa dau sanctiuni care-ar fi omorat o discutie interesanta, si n-am obtinut decat fie reclamatii la "nemultumiri" ca de ce am sters postari, fie amenintari pe privat ca la Mangalia se ajunge mai greu dar staff-ul din Bucuresti sa se fereasca ca-i posibil sa le rupa careva picioarele.

Joga Bonito24.03.2013 13:20
[..] si n-am obtinut decat fie reclamatii la "nemultumiri" ca de ce am sters postari, fie amenintari pe privat ca la Mangalia se ajunge mai greu dar staff-ul din Bucuresti sa se fereasca ca-i posibil sa le rupa careva picioarele.

 

Apropo de topicul de "reclamatii". Inca un ultim pont pentru LDS... Cam o data pe luna, de obicei duminica. Topicul asta o sa se umple cu mizerii de tot soiul, nu conteaza ca sunt fondate sau nefondate. Cea mai buna atitudine pe care o poti avea e sa nu dai avertismente sau ban-uri, ci sa inchizi topicul asta si sa nu-l deschizi nici in ruptul capului! E o mare greseala pe care am facut-o eu in trecut si ar fi pacat s-o repeti si tu.

axl24.03.2013 13:23

Hahaha, JB, asta-i buna, bravo.

Ronnie24.03.2013 13:56

Concluzia, aia 8-10-20 care aratam rahatul care-l facea moderatorul JB eram o adunatura de lepre, drogati, labar tristi si fara viata. Si ca rahatul sa nu aiba o duminica incarcata se inchidea topicul.

 

Sesizez o oarecare urma de asemanare-n comportament cu a unui cioban. N-a inchis un topic, a inchis o peluza

clausblaus24.03.2013 14:15

Astia ca mine,cu contributie ZERO pe site,sa nu indrazneasca sa-si mai spuna parerile pentru ca il deranjeaza pe cel ce-si doreste cu disperare sa fie moderator.

Chiar daca ai ramane doar tu si cei ce au facut ceva pentru acest site,ghici pe ce loc te-ai afla?La coada,ultimul.Si stii de ce?Te trage profilul psihologic(facut de mine) in jos!

Ma las pagubas si iti urez sa ajungi "super-admin" :))))....daca exista asa post.

LDS24.03.2013 14:26

Joga,

 

Ca sa fiu sincer, am acceptat "functia" asta de moderator ca o speranta palida de a scapa de un alt viciu care ma macina de vreo doispe ani... PACANELELE ! Nici n-a inceput bine anu' asta si deja mi-au plecat un Land Rover si un Golf 4... Am zis ca o buna alternativa ar fi sa stau mai mult in preajma desktop-ului, decat imprejurul dracilor alora de aparate... De zis am zis-o, da' azi noapte pe la unu jumate iar scuipam aparatele...

 

Legat de oamenii de aici, si prin asta vreau sa-i raspund si lui Axl, eu propuneam un nou mod de abordare, atata tot. Din ce spun Axl si Mo Weed, care au vasta experienta in acest domeniu, astfel de abordari s-au mai incercat in trecut si n-au dat rezultate. Eu am propus aceasta "gratiere" in speranta ca macar unii dintre cei care au fost eliminati in trecut sa fie "recuperati", stiti voi, ca-n pilda aia biblica cu intoarcerea fiului risipitor: " Aduceti degraba haina lui cea dintai si-l imbracati si dati inel in mana lui si incaltaminte in picioarele lui; Si aduceti vitelul cel ingrasat si-l injunghiati si, mancand, sa ne veselim; Caci acest fiu al meu mort era si a inviat, pierdut era si s-a aflat. Si au inceput sa se veseleasca. "

 

In fine, daca asupra cazului de fata si-au dat cu parerea cei cu o experienta mai vasta, e normal ca sa le dam credit lor si spuselor acestora.

 

PS: Deocamdata am abia doua zile de activitate ca moderator, asa ca vreau sa-mi fac o imagine de ansamblu asupra felului in care trebuiesc "manageriate" parerile oamenilor... Eu unu' n-am sa sterg postarile, atata timp cat ele se incadreaza in limtele decentei, chiar daca mai sunt "offtopic"... Si nici n-am de gand sa inchid topicu' din aceleasi motive. Dar daca intervine cineva cu o experienta mai vasta...

axl24.03.2013 14:33
PACANELELE !

Lasa-le, da-le naibii de satane! Empatizez cu problema, la mine la munca majoritatea colegilor isi pierd banii asa, sau pe pariuri sportive. In plus, tata a avut problema asta si a dus la altele, mult mai grave, au existat discutii de divort, mutarea actelor de proprietate pe numele meu, etc., ceva foarte urat si de care, sper din tot sufletul ca am scapat de vreo doi ani.

Joga Bonito24.03.2013 14:34

Eu cred ca glumeste cu pacanelele.

axl24.03.2013 14:41

Ei,daca glumeste e bine pentru el, ca n-are o problema, si-i de rusine pentru mine, c-am inghitit galusca.

Joga Bonito24.03.2013 14:52

De ce sa-ti fie rusine? Doar esti printre prieteni... Fiecare dintre noi avem povesti cu care nu ne mandrim, iar povestea ta poate servi ca un exemplu negativ altor pasionati de asemenea sporturi. Eu il stimez pe LDS chiar daca e moldovean, pare un tip prea inteligent, doct si care s-a maturizat prematur. Imi vine greu sa cred ca s-a lasat prada pacanelelor sau mai stii?

 

Totusi, n-ar fi indicat sa avem un moderator care imparte ban-urile ca la ruleta.

 

Glumesc.

«1102103104105106141»