FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Politehnica Iasi - SuperSteaua 0-1 (0-0).Un rezultat normal.

«1345678»
EPoX25.09.2005 05:02

...astazi va fi un adevarat spectacol fotbalistic in dealul copoului pe stadionul Emil Alexandrescu ;) .. sper sa revin cu fotografii :)

Virgil25.09.2005 05:49

Desi conducerea gruparii iesene a dublat pretul biletelor pentru meciul de azi,toate cele 6500 bilete scoase la vannzare s-au epuizat pana ieri dupa-amiaza.Astfel ca vom juca in fata unor tribune arhipline.Adica aproape 15.000 de spectatori.

 

Jucatorii nostri nu s-au mai putut antrena tactic,din cauza terenului greu,rezumandu-se doar la alergari si pregatire fizica.

E neaparat obligatoriu sa invingem pentru a reveni pe primul loc,preluat de CFR in urma victoriei de ieri de la Galati,cu 1 - 0.

Va fi greu,dar posibil.

FORZA

ADRIAN PACURAR25.09.2005 05:51

Mai asta e un meic greu , greu dar sper sa triumfam!

Virgil25.09.2005 06:05

Formatia probabila pentru jocul de astazi :

 

Hamutovschi - Ogararu,Goian,Ghionea,Nesu - Nicolita,Radoi,Paraschiv,Bostina - Cristea,Iacob.

 

Rezerve : Cernea,Dumitru,Oprita,Baciu,P.Marin,Lovin.

Absenti : Curt(accidentat) si Dica(racit).

 

Arbitri : Augustus Constantin din Rm Valcea,asistat de Marcel Savaniu din Sibiu si D.Iliescu din Craiova.

Observatori : V.Ciocan(Bistrita) si V.Avram(Bucuresti).

zarboss25.09.2005 06:23
asa e... trebuie sa batem ...sa stie ca a trecut campioana pe la Iasi

 

 

desi sunt STELIST ... in aceasta zi .. ma scuzati ca spun .. as dori sa bata Iasiul .. o echipa mica care a demonstrat ca e capabila sa se bata de la egal la egal cu marele echipe din divizia A .... acum cateva etape in urma am avut acasa cu Dinamo ( scor final Poli Iasi - Dinamo Bucuresti -> 0-2 ) , un meci care mirosea a blat .. avand in vedere ca Dinamo a imprumutat jucatori Iasiului ..... asaceva este inadmisibil .....

 

sa stii ca mroase a blat .. si miroase rau.. .. ca si in sezonul trecut cand au castigat in ultimul minut cu 3-2 Dinamo este o echipa care isi face victoriile prin toate mijloacele posibile...

zarboss25.09.2005 06:24
Mai asta e un meic greu , greu dar sper sa triumfam!

si eu sper...ca sa revenim pe primul loc...

Nero25.09.2005 06:39

De-aia n-are ursul coada :( Cum spuneam intr-un alt post, echipele mici isi pun ambitia numai cu Steaua, meciuri in care joaca de parca ar fi cel putin finala UEFA. In acelasi timp, contracandidatele noastre la titlu au meciuri usoare cu echipele respective. Exemplele nu lipsesc, le stie toata lumea. E trist, dar e adevarat. Si pacat in acelasi timp, nu e o competitie corecta. Avantajul (ca sa gasesc unul) e ca lupta asta acerba pentru castigarea campionatului ne caleste pentru confruntarile europene. Unde - totusi - reusim sa facem fata cu brio-uletz (un brio mai mic :) ).

FANATIK RED-BLUE25.09.2005 08:15

Sper ca atitudinea si jocul, sa se ridice la nivelul unei adevarate CAMPIOANE. Cred ca vom avea un joc dificil, cu atat mai mult, deoarece Dica nu va juca din cate se spune, el fiind racit. La Iasi vrem 3 puncte, pentru 23. Forza Steaua!!

sorin_77725.09.2005 08:31
Inca o veste buna! Am fost pe la magazin si am cumparat un Tuner TV tare rezolutia e impecabila! Daca totul merge bine ne vedem la live text cu video tare!  :wink:

 

SteauaToronto, si se face un link din pagina de start a site-ului care sa ne trimita la livetext? Este in fereastra separata si are refresh automat la fiecare noua introducere de text? sunt foarte curios si abia astept... Esti scaparea mea astazi... de obicei il vedeam la Telesport la parinti, astazi am ramas acasa... Sunt cu ochii in 4 pe site... :D

I.N.Money25.09.2005 09:00

Daca joaca Cristea e clar :cry: .....sau poate cine stie..

reddog25.09.2005 10:51
PENTRU RED DOG

daca ai citit ce am scris in mesajele trecute ai sa vezi ca am sris ca in Iasi sunt 89% stelisti , 6% dinamovisti ......  

cei dinamovisti au afisat un bener  cu "pentru Dinamo traim" iar tot stadionul a inceput sa ii huduie daca ai fost la meci .... iar eu cred ca tu esti mai mult dinamovist decat stelist :evil:  :twisted:  :evil:  :twisted:  :x  

red=rosu   ,   dog=caine  adik caine rosu deci ce treaba ai tu cu noi  

 cei din alba iulia sunt 100% dinamovisti  daca nu stiai asa ca  nu poti vorbi de un oras stelist cum e iasul  , ca e discult ca tu esti mai sarac decat toti stelistii din Iasi!!!  tu nu ai treaba cu Steaua  tu esti dinamovist asa ca

de ce te-ai suparat pe cel care a zis ca alba iulia  e desculta pentru ca esti dinamovist

 

Nu ca as fi priceput eu prea multe din ce ai tot scris tu pe acolo, dar in primul rand eu sunt dinamovist, sa nu te incurce rank-ul... In al doilea rand cand ma intrebi "ce ai cu noi?", te rog sa si specifici care noi: Steaua sau Poli Iasi? Si in al treilea rand eu doar te-am rugat sa nu te iei de alte orase si sa le jignesti cand nici la voi situatia nu e prea roz.

 

PS: Eu nu mai sunt descult ca mi-am luat o pereche de opinci chiar azi,la erau la reducere. :wink: M-am gandit sa iti iau si tie una dar pe la voi poate ca nu se poarta decat piciorul gol.

FANATIK RED-BLUE25.09.2005 10:58

Sfarsitul reprizei I. Iasi-Steaua 0-0.

Baietiiiiii ce dracu faceti 0-0. Lupta Steaua.....daruiti-va ca noi!!

reddog25.09.2005 10:58

Momentan e 0-0.....Inca nu ati marcat? :roll:

OTAKU25.09.2005 11:23

gooooolllll

Bostina din penalty

esteeeeee baaaaaa

de ce simt ca am castigat Liga Campionilor ?

oricum e marfa

sa TE MAI BUCURI DIN CAND IN CAND

reddog25.09.2005 11:25

Cum adica Liga???? Atat de mult inseamna la tine o victorie cu Iasiul? Atat de stresat erai? Penalty...ce sa spun, mare realizare.

reddog25.09.2005 11:43

Ati castigat in cele din urma cu Poli Iasi. Daca arbitrul era orb ca si in cazul lui Poli Tim de aseara, se termina egal...

zarboss25.09.2005 11:44
:D:D:D:D:D:D ...cred ca tu dai dovada de stre mai red .. dupa comentariile acide pe care le faci... ai cumva emotii pentru meciul de diseara ????
I.N.Money25.09.2005 11:45

Pe noi mereu ne ajuta arbitrii :lol: ..serea ,corpodean... 8) altmayer...

zarboss25.09.2005 11:48

astia suntem noi.. mereu ne ajuta cineva :twisted: :twisted: :twisted:

reddog25.09.2005 11:48

Sa stii ca ceva emotii am Zarboss. Cum naiba sa nu am? As minti daca as afirma contrar.

 

Nu am spus ca v-au favorizat arbitrii, am spus doar ca Poli a cam fost dezavantajata aseara.

zarboss25.09.2005 11:49

astia suntem noi.. mereu ne ajuta cineva :twisted: :twisted: :twisted:

zarboss25.09.2005 11:50

astia suntem noi.. mereu ne ajuta cineva :twisted: :twisted: :twisted:

reddog25.09.2005 11:50

Sa stii ca ceva emotii am Zarboss. Cum naiba sa nu am? As minti daca as afirma contrar.

 

Nu am spus ca v-au favorizat arbitrii, am spus doar ca Poli a cam fost dezavantajata aseara.

zarboss25.09.2005 12:03

te duci la meci ???

FANATIK RED-BLUE25.09.2005 12:18

Multumim Balba :twisted:

Greu, foarte greu. Daca nu era baschetbalistul de balaba, era de rau. Am jucat ca naibi, dupa cate am inteles; bine ca macar am castigat.

 

P.S. hai rapedu..........

«1345678»