1 - 0 .Bostina,min.65 din penalty.
Un rezultat asteptat.
Nimic nu e usor.
Toate echipele isi verifica potentialul luand ca etalon formatia campioana.
E cat se poate de normal.
Prin acest rezultat ramanem lideri.Nu conteaza cine e sub noi.CFR sau Dinamo.
Va fi un campionat greu.Sunt 4 echipe care au pretentii la titlu:
Steaua,CFR,Dinamo,Rapid.
In ordinea locurilor actuale din campionat.
Steaua si Dinamo pot rezista pana in final.
CFR-ul,nu cunosc.A inceput tare si sezonul trecut si l-a terminat in genunchi.
Rapidul ramane vesnic aceeasi echipa necoapta.
Din clipa in care batranul Luceascu l-a lasat,Rapidul a fost bun doar pentru locurile cuprinse intre 2 si 5.
Fata de media locurilor in campionatele jucate de la 1923 incoace,facand abstractie de cei 10 ani in "B",e onorabil.
Prin urmare tot Steaua si Dinamo raman.
Acum...cine o avea mai mult timp organul in erectie...
Conform zicalei :"ai bani si scula tare/f..ti in (scuzati) cur pe orisicare.
Bani probabil ca avem.
Cel putin asa ne lasa sa intelegem marele conducator.
