In atentia suporterilor gropari,pentru a le mai domoli putin entuziasmul:
În urmă cu două luni, cind Gigi Netoiu ii aducea la pachet la Dinamo pe Guso, Daouda, Moti, Plesan si Ilie Iordache, staff-ul "ciinilor" exulta. "Acum e clar că avem cel mai tare lot din tara", declara triumfal Comandantul, sustinut si de antrenorul Ioan Andone.
După doar 7 meciuri, 4 in campionat, două in UEFA si unul in Supercupa Romaniei, sefii clubului din Ștefan cel Mare s-au lamurit că macar o parte dintre "bombele" verii sunt veritabile rateuri. Platit cu 60.000 de dolari pe an, portarul Adnan Guso este cea mai mare dezamagire, bosniacul neizbutind să se impună in fata lui Gaev. Într-o situatie asemanatoare e si Mariko Daouda, desi fundasul ivorian, al carui contract stagional e de 40.000 $, a primit destule sanse să demonstreze ce poate. De altfel, atit Guso, cit si Daouda au primit recent din partea presedintelui executiv Ioan Becali cite un document conform caruia pot pleca in schimbul a 150.000 de dolari.
În ceea ce-l priveste pe atacantul Ilie Iordache, care a evoluat numai la "satelit" in acest debut de sezon, el se poate transfera pe numai 50.000 $.
Surse autorizate afirmă că nici ceilalti doi veniti din Banie, Cosmin Moti si Mihaiță Plesan, nu sunt entuziasmati de alegerea facută vara asta. Ei nu se regasesc insă pe lista neagra intrucit Andone s-a aratat destul de multumit de evolutiile lor, iar investitiile facute in ei in momentul transferului, 1,5 milioane de dolari, nu s-ar putea amortiza acum. "Plesane, poti pleca atunci cind vrei tu, dar nu pe mai putin de 3 milioane de dolari", i s-a transmis internationalului de tineret intr-o discutie purtată cu sefii clubului.
Sursa:GSP.
_____________
Vai de voi!
Dar nu-mi pare rau.
Imi e indiferent.
Cu ei sau fara ei,sunteti la fel de "buni" .
FORZA