diferenta dintre Nicolita si zicu este ca zicu este la inter, ma bucur de asta, sa vanda Dinamo toti jucatorii si Steaua sa ii pastreze pentru a face echipa pentru CL, asta e diferenta dintre Steaua si Dinamo, la Dinamo sunt doar afaceristi iar la Steaua in ciuda prostiei lui Jiji se formeaza o echipa competitiva pentru europa...
Intrebare? de ce credeti ca nu a venit plesan la Steaua?
1.Jiji nu l-ar fi platit la fel de bine ca Dinamo?
2.nu il sufera pe Jiji?
3.vrea sa prinda nationala cu ajutorul lui giovani?
4.Jiji nu sa inteles cu staicu?
5.pentru ca la Dinamo jucatorii pleaca mai repede in strainatate?
Nr. 5 este cel mai plauzibil cu toate ca el a declarat ca nu ar vrea sa il aiba pe Jiji ca patron, dar adevarul este altul, la Dinamo jucatorii pleaca foarte repede in strainatate prin "marele agent fifa" nea geovani...intr-un interviu acordat pe vremea cand evolua la Craiova, plesan spunea ca prioritatea este o echipa din afara...deci de asta se autointituleaza toti "marii jucatori" caini pana la moarte, sa prinda cat mai repede un zbor catre o echipa care plateste mai bine, se grabesc sa plece foarte repede, dar tot atat de repede ajung inapoi in cusca sau imprumutati la alte echipe mici din europa precum zicu, bratu, mara, barcauan, stoican, marica, si exemplele pot continua...deci catelushilor cand o sa intelegetzi ca daca lu Jiji nu ii pasa de Steaua, celor din cotetul vostru le pasa de 2 ori mai putin de Dinamo...