FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Redactori

«1878889909197»
blindius30.08.2012 19:49

Pregatesc eu un topic pt meciul cu Otelul.

Lari30.08.2012 20:54

@Azzido

@Dragoshel

 

Ce facem cu tab-ul "Clasament", de pe prima pagina, dintre "Meciul Urmator" si "Lotul Stelei"? Ca e neactualizat cam de multisor...

 

Nu mai bine il scoatem? :look:

 

 

Dragoshel30.08.2012 21:07

sa dau maine de George ca aia o facuse sa se actualizeze automat de pe gsp parca.

Azzido30.08.2012 21:39

perfect. sa-mi zici ce-ai rezolvat...

Azzido30.08.2012 22:41

am rezolvat eu intre timp

Lari31.08.2012 10:57

@Azzido

@Dragoshel

@aia care stie

 

Daca mut postarile, din forum, de la articolul cu Steaua - Ekranas: 3-0, la ala cu tragerea la sorti (chestiile referitoare la tragerea la sorti, normal), se muta si din prima pagina? :look:

Dragoshel31.08.2012 11:06

incearca sa vedem :)

Lari31.08.2012 11:10

Deci daca iese bine, e meritu' meu, daca iese nasol, e din cauza lu' Dragoshel. :D

 

LE: Ti-am zis, bai, Dragoshele, ca se muta si pe prima pagina? Ce ma enervezi... :crazy:

Joga Bonito01.09.2012 17:09

Blindica, te ocupi tu de cronica cu Otelul? Sa-mi dai un semn pana la 12. Daca esti prea ocupat ma ocup eu de ea...

blindius01.09.2012 20:20

Cel mai probabil voi ajunge acasa in timp ce partida deja va fi inceputa. Am venit si azi tarziu de la serviciu. :no: Cu alta ocazie!

 

P.S.: dom'le, m-am uitat intr-un comentariu de-al lui Mariusmihet si m-am speriat de faptul ca are emblema de Redactor. M-am abtinut pana acum sa spun acest lucru.

Joga Bonito01.09.2012 20:46

Ok. Ma ocup eu de ea.

Lari01.09.2012 21:05
P.S.: dom'le, m-am uitat intr-un comentariu de-al lui Mariusmihet si m-am speriat de faptul ca are emblema de Redactor. M-am abtinut pana acum sa spun acest lucru.

 

Lasa-l in pace, ca are o perioada mai incarcata acu'. Are dispensa speciala, semnata si stampilata "de sus", n-avem ce-i face. ;)

 

blindius01.09.2012 21:17

N-am vrut sa par arogant, sa vad paiul din ochiul aproapelui si sa omit barna din ochiul meu, sunt constient ca si eu am lipsuri, insa...

 

Virgil02.09.2012 12:49

Nu-ti face probleme, Blindica. Nu exista om care sa nu aiba lipsuri. Unii care au lipsuri au si plusuri, iar pe tine te pot incadra cu usurinta in aceasta categorie. Important e sa ne vedem fiecare de problemele noastre. Adica sa nu ne bagam nasul in ciorba altuia.

Joga Bonito02.09.2012 17:52

M-a plictisit ingrozitor cronica asta. Saptamana viitoare ce articole avem in plan? Ma gandeam sa mai scriu macar un articol anti-becali si unul despre cele 9 calificari consecutive in grupe.

 

Voi ce ziceti?

Lari02.09.2012 17:57

Bai, Joga, stai sa vedem daca te putem strecura in program. Ce, te crezi singur p-aci? :gathering:

 

Tu scrie ce vrei, noi publicam ce vrem. :yes:

Lari05.09.2012 11:21

O punem de-un live video vineri? :look:

 

Ca ma gandesc la un soi de avancronica, pusa de joi seara... :huh:

1on05.09.2012 14:01

Alo, alo! Cum adica "IFFHS: Steaua, cel mai bine clasata din Romania"??? Pai ce facem? Nici tiganii n-au dat una ca asta...

Vreau eu sa editez si vad ca nu merge. Da sa mi se deschida fereastra aia de pop-up, da' se-nchide imediat si-mi da automat refresh la pagina de moderare. Mai e cineva care-l editeaza in timpul asta si de asta nu merge?

Costi05.09.2012 18:23

si eu stiu ca asa e corect...

 

cel mai bine vanduta, cel mai tare aplaudata etc.

 

ps: poate cineva sa raspunda la articolul cu nationala ca acelasi lucru s-a zis si la meciul cu uruguay, ca au fost aceleasi comentarii, ca ne-a cumparat Sandu, xyz, si s-a vazut ce s-a intamplat...eu nu mai vreau sa-mi amestec numele si nici AISS-ul in discutia asta.

 

anuntul e dat ca lumea indepedenta care vrea sa faca parte dintr-o forma, sa stie unde sa vina...nu la peluza cealalta unde sta mustata sau la tribuna unde sta corsicanu...

1on05.09.2012 20:32

Eu cred c-ar trebui sa raspunzi tu, ca lumea te stie cine esti.

 

Si, legat de comunicat... Cine l-a scris? Ca pare redactat de bogdan_p, la cat de agramat e scris, ceea ce chiar nu cred ca e cazul :)

Costi05.09.2012 21:21

habar nu am cine l-a scris...sau daca a fost anunt si i s-a dat numele de comunicat

 

si toate ca toate, dar e "cel mai bine clasata" :))

blindius05.09.2012 21:47
Ete si la Marius asta ca are iemblema...... :ce_oameni:

 

Domnuuuu` mariusmihet,

 

Inainte de toate va urez un sincer ''La multi ani cu multa sanatate'', ziua Dvs. de nastere fiind si singurul motiv pentru care, in maxima betie, am cautat comentariul care mi-a starnit remarca.

 

Era vorba despre un comentariu de la articolul ''O grava eroare'', comentariu in care am regasit niste derapaje precum ''dedesupturile'', ''intradevar'' si ''bussines''. :confused:

 

Bineinteles ca, asa cum am precizat mai sus, trebuia sa-mi vad de greselile personale, insa am tinut sa remarc ca ale Dvs., avand calitatea de REDACTOR, calitate pe care, oricum, nu eu decid daca trebuie sau nu s-o aveti, ati incalcat niste reguli de bun-simt pentru un ''REDACTOR''.

 

Acum, repet, stiu ce-am gresit eu in trecut si pentru ce am fost avertizat, criticat, indreptat, indrumat.

 

Antipatia mea, ce-i drept... destul de putin importanta, ati atras-o cand ati iesit public, pe forum, nu mai stiu pe care sectiune, spunand ca staff-ul fcsteaua.ro nu este ceea ce v-ati fi asteptat Dvs. sa fie, ca treaba nu merge asa cum credeati, ca nu vi s-au trasat sarcini asa cum sperati ca va vor fi trasate la intrarea in staff.

 

Toate acestea in conditiile in care cred cu tarie ca aveti maxim 5 postari pe topicul de Moderare de la intrarea in staff, iar abia acum ce v-ati sinchisit sa comentati, doar ce-ati remarcat ca v-am criticat.

 

Joga Bonito, distins ''hater'' al staff-ului, n-are absolut nici o ezitare pentru a colabora pentru binele acestui mediu. Intre noi fie vorba, fie ca-mi convine sau nu, el reprezinta un plus pozitiv pentru site.

Joga Bonito05.09.2012 22:48
Alo, alo! Cum adica "IFFHS: Steaua, cel mai bine clasata din Romania"??? Pai ce facem? Nici tiganii n-au dat una ca asta...

Vreau eu sa editez si vad ca nu merge. Da sa mi se deschida fereastra aia de pop-up, da' se-nchide imediat si-mi da automat refresh la pagina de moderare. Mai e cineva care-l editeaza in timpul asta si de asta nu merge?

 

E greu cu gramatica, bai, Ioane.

 

In primul rand, adverbul si forma sa superlativa nu se acorda. "Steaua, cel mai bine clasata" e varianta corecta. Chiar daca Steaua e de gen feminin, si-ti sta pe limba, nu pui "cea". Doar in limbajul neingrijit, de tigan cu tupeu, trai-ti-ar familia, e voie cu acordul.

 

In al doilea rand, pe viitor, te-as ruga sa ma consulti inainte sa editezi un titlu de articol. Stii... ca sa nu ne facem de ras si sa dam impresia ca suntem tigani agramati.

Lari05.09.2012 23:47

@Blindius

Nimeni nu cred ca este multumit de modul in care functioneaza "redactia". Dar, cand lumea va intelege ca nu exista o redactie, ci doar cateva persoane care dau efectiv cu sapa, o sa avem acelasi punct de plecare pe care l-a avut si Joga Bonito: a muncit cum a crezut de cuviinta si i-a iesit excelent. Fara sa se bage in vietile altora.

 

In ciuda parerii pe care o ai despre MariusMihet, te asigur inca o data ca eu stiu cat se poate de bine de ce nu "a dat randament". Omu' are niste probleme personale si, in ciuda faptului ca m-a rugat sa vorbesc cu Azzido sa-i retraga calitatea de redactor, am insistat sa se mai gandeasca.

 

Va trebui sa intelegem ca suntem diferiti, ca lumea mai are si o viata personala si ca acest site a fost ridicat de oameni care au respectat asperitatile celuilalt. Azzido, Dragoshel, Axl si altiii pot sa confirme ca rareori staff-ul a fost 100% pe aceeasi lungime de unda (asta ca nu spun ca au existat antipatii puternice in unele cazuri), dar oamenii si-au vazut de treburile lor.

 

Sau s-au palmuit pe privat. Ceea ce cred ca este cel mai bine.

 

Am mai spus-o: chiar si o singura data pe luna daca scrie careva, tot e bine. Se mentine o stare de spirit.

 

Si cred ca ar trebui sa insist asupra acestei chestiuni: acest site nu mai are anvergura de a porni proteste de amploare, dupa parerea mea. Dar are toate uneltele la indemana sa mentina o stare de spirit in care suporterii cu ceva in cap sa se identifice atunci cand Steaua va scapa de duhoarea becaleasca.

1on05.09.2012 23:57

@Joga:

Ma... ce-i drept... daca le sucesti si zici "Steaua - clasata cel mai bine", nu suna anormal. Dar, sincer, nu cred ca-s asa simple treburile cum zici tu si, chiar daca ai dreptate de principiu si asa om fi invatat noi la scoala, e foarte posibil sa se fi schimbat in 2006, cand s-a schimbat gramatica. Atunci s-au facut mai multe concesii "gramaticii dupa ureche", unele dintre ele chiar idioate, si m-as mira sa nu se fi schimbat si asta, unde chiar zgarie pe ureche forma (presupus) corecta. O sa ma interesez cat de repede pot :) Daca ai cartile alea 2 mari si albastre, editate la Editura Academiei, chiar te rog sa cauti in ele. Deocamdata eu n-am acces la dansele.

«1878889909197»