FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Redactori

«1828384858697»
Lari19.04.2012 21:26

RUGAMINTE: dupa titlu NU se pune punct.

 

 

1on19.04.2012 21:58

Decat daca nu suntem vreun ori Cartarescu, ori Vanghelie.

blindica19.04.2012 22:01

Ho !!! Ho !!!!!!!!! :chair:

Unul a fost de ajuns, Liiceanule!

Azzido20.04.2012 15:07

am rugamintea sa lasati articolul asta http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/31589/ principal macar pana diseara, apoi puteti sa-l puneti secundar

blindica20.04.2012 19:55
Lari20.04.2012 20:00

E bine de stiut ca si acolo putem gaso cronici decente. Acu' am postat-o deja p-aia de pe Onlinesport, e cam aiurea sa schimbam sau sa mai bagam vreuna.

 

@Azzido

MULTZAM pentru live video! :beer2:

 

@Noii redactori

Are vreunu' timp sa ma bage din cand in cand vreo cronica de meci luata de pe undeva, vreo nota a jucatorilor, vreun mecii viitor? Ca sunt extrem de putini oameni pe partea asta, din pacate. MULTUMESC!

blindica20.04.2012 20:11

@ Lari, doar am adus-o la suprafata, nicidecum sa ma fi gandit s-o schimbi pe cea deja postata.

Am fost doar surprins ca se poate gasi s-acolo, mi s-a parut destul de complexa si am zis s-o impartasesc p-aici. :blush:

Vedeti ca la topicul pentru meciul cu Rapid eu am postat data si ora indicata de site-ul oficial steauafc.com

 

Momentan, pe pagina fcsteaua.ro, apare ca meciul va fi in alta zi si la alta ora.

Cum e bine pana la urma?

Lari11.05.2012 15:06

Cum mult prea putini oameni care posteaza articole pe site, am rugamintea calduroasa, asezonata cu 2 beri reci, sa spuneti aici cine are acces admin, dar nu are timp/chef sa faca ceva, si cine nu are acces, dar crede ca-si mai poate rupe din timp, macar o data la 2-3 zile, o data la 2-3 etape, sa posteze un articol, o cronica de meci, un rezumat.

 

Multumesc anticipat! :beer2:

Lari13.05.2012 21:46

Adrian ne-a mai mai facut rost de-un redactor, MariusMihet. Eu doar l-am vazut online si i-am bagat invitatia oficiala pe sub usa. M-a prins tocmai cand dadeam sa plec si n-am mai avut ce face... :rolleyes:

 

Il rog pe Azzido sa dea cu pensula pe numele lui si sa-i dea acces acilea, sa discutam cum trebuie.

 

BINE-AI VENIT, Marius! :thumbup:

 

Pentru inceput, o sa te rog sa ne zici daca, atunci cand sunt meciuri, ai timp 10-15 minute pentru mici chestii, gen postarea de cronici, 2-3 clickuri pentru postarea "meciului urmator" de pe prima pagina, d-astea...

 

De chestiile astea ma mai ocup si eu si inca vreo 2 oameni oameni, insa o mana de ajutor nu strica niciodata.

 

Nu te grabi cu un raspuns si nu o lua ca pe o chestie obligatorie.

 

Uite, de exemplu, eu am scris postul de dinaintea acestuia acu' 3 zile si nimeni n-a raspuns. Iti dai si matale seama ce chef de munca avem. Nu ne strica apele, da? :photo:

Azzido14.05.2012 01:17

rezolvat

Dragoshel15.05.2012 19:55

cred ca poti apela la oricine este online pe forum sa te ajute.

blindica16.05.2012 20:23

E cineva disponibil sa imi posteze si mie niste ganduri? :unsure:

Azzido16.05.2012 20:44

posteaza-l aici si il pun eu in seara asta sau maine dimineata

blindica16.05.2012 20:50

Multumesc!

 

Intre timp a aparut Dragoshel si l-am amenintat cu bazooka pentru a posta treaba respectiva, cred ca este in procesare acum. :hmmm:

 

Multumesc, Dragoshel!

 

Va astept cu comentarii pro si contra.

 

________________

 

Daca are careva chef sa adauge un ''fi'' in contextul : Pentru că acest meci ar _____ trebuit să treacă peste orice piedici! Dar n-a fost aşa!

 

http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/32096/

blindica17.05.2012 18:13
________________

 

Daca are careva chef sa adauge un ''fi'' in contextul : Pentru că acest meci ar _____ trebuit să treacă peste orice piedici! Dar n-a fost asa!

 

http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/32096/

 

Bre', ''daca are careva chef'' am scris fiindca in general sunt o persoana amabila, respectuoasa, poate cu prea multa rabdare. Calmul meu ii supara pe multi. Recunosc oricand, deschis, ca sunt defectuos la multe capitole, da-n pijda ma-sii de treaba, in atatea ore, n-a putut nimeni adauga acel ''fi''.

 

Pai hai ca ma fac eu de ras, vorba aia, eu am dat cu subsemnatul, dar poate intra naiba si alti ochi si '' uite-i si p-astia, ba, n-au citit de 2x si au mai si postat asa'' ( si chiar citisem de 2x, dar na, a scapat).

 

Dupa aia vin domnisoare d-astea gen JogaBonito sa se lege de orice virgula si ca STAFF-ul scade calitatea site-ului, ies pe interval inca 1-2 hateri si aia e treaba, scandal, explicatii.

 

E doar un ''fi'', insa lipsa de reactie reflecta nivelul de interes al multora care au posibilitatea sa faca o schimbare, dat fiind faptul ca au titluri, si nu o fac.

 

Hai ca Lari era plecat, Azzido se ocupa cu partea tehnica, pe Dragoshel l-am deranjat dintr-un proiect ca sa posteze, dar in rest sunt 3 miliarde de redactori !!!

 

Unul n-a intervenit. Toti cred ca sunt la meci sa ne dea livetext.

 

**** Dinamo!

 

Dragoshel17.05.2012 18:21

da nu l-am facut eu atunci cand mi-ai zis?? sau nu era asta.

 

gata

Lari17.05.2012 20:09

O sa va rog sa nu postati vreo cronica de meci, o sa arunc eu 3-4 paragrafe dupa meci.

Azzido17.05.2012 23:01
da nu l-am facut eu atunci cand mi-ai zis?? sau nu era asta.

 

gata

pai ma, eu nu m-am bagat sa modific initial pt ca aveam impresia ca ai modificat tu, de aici si "lipsa" de reactie.

Dragoshel18.05.2012 06:09

pm me sau d***@***

axl18.05.2012 06:58

Cristi, pune aici o lista cu toti care au acces la admin, adica aia care pot publica articole, ca sa stie lumea cu cine sa vorbeasca.

blindica18.05.2012 10:31
pai ma, eu nu m-am bagat sa modific initial pt ca aveam impresia ca ai modificat tu, de aici si "lipsa" de reactie.

 

Pai nici n-am zis de tine sau Dragoshel si nici nu ma gandeam. :kisstogether:

Lari05.06.2012 22:08

Haaaiiiiidiii, bre, cu materialele despre Euro! :hai_steaua:

ebonyc06.06.2012 06:39

Se repeta partea asta in articolul despre Romania - Austria:

"Acesta a fost cel de-al noualea meci dintre cele două echipe. Romania a câștigat de trei ori: 4-1, la Bucuresti, in 8 mai 1932 (in Cupa Europei Centrale), 1-0, la Linz, in 16 octombrie 1932 (in Cupa Europei Centrale) si 4-0 in 10 septembrie 1986, la Bucuresti.

 

Austria s-a impus de două ori: 4-1 in primul meci din istorie, 20 mai 1924, la Paris (joc amical), si 2-1 in 1 aprilie 2008, la Klagenfurt (in preliminariile Campionatului Mondial din 2010).

 

Alte patru jocuri s-au incheiat la egalitate: 1-1, in 1 mai 1968, la Linz (partidă amicală), 1-1, in 3 septembrie 1972, la Craiova (meci amical), 0-0, in 18 noiembrie 1987, la Viena (ultimul meci din preliminariile Campionatului European din 1988; dacă ar fi câștigat, "tricolorii" s-ar fi calificat la turneul final) si 1-1, in 9 septembrie 2008, la Bucuresti (in preliminariile Campionatului Mondial din 2010)."

Azzido06.06.2012 13:37

vad ca a modificat cineva intre timp

Costi06.06.2012 17:13

scrie cineva vreun articol special de 7 iunie? 65 de ani de la infiintarea clubului?

«1828384858697»