FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Redactori

«1798081828397»
Lari02.03.2012 20:30

Asa, bre!

 

Ideea lui Azzido e foarte buna, cu serialul, iar eu ma gandesc si la faptul ca putem face mai multe seriale, in functie de ce materiale avem. Ma gandesc ca e mai interesant sa abordam mai multe chestii, din mai multe carti, pentru diversitate si ca sa vada lumea ca muncim. :D

 

Dar eu tot ma gandesc la faptul ca trebuie cumva centralizate cartile alea, sa stim cum pornim la drum, sa nu facem lucrurile pompieristic, nu?

Daniel-Ionut02.03.2012 20:31

Pai sa se scrie cuprinsurile aici si cineva sa faca un program :hmmm:

Costi02.03.2012 23:36

asadar, facem o recapitulare din biblioteca:

 

1. Album aniversar Steaua 25 de ani

2. Album aniversar Steaua 30 de ani

3. SuperSteaua, Andrei Vochin

4. Impliniri, Gheorghe Derevencu

5. Competitii de neuitat, Constantin Teasca

6. Perla neagra, Alain Fontan

7. Cu fotbalul pe continentul sud-american, Petre Dragomir

8. Mingea-O copie a soarelui, Gheorghe Nicolaescu

9. Steaua - Campioana Europei, Horia Alexandrescu

10. Cu echipa de fotbal Steaua pe doua continente, , M Ciuperceanu

11. Campioana Campioanelor Apoteotica Steaua, Constantin Ardeleanu

12. Baschet Romanesc, Valentin Albulescu

13. Constelatia Valorilor Sportive, Mihai Ionescu si Ion Cupen

14. Album Steaua Gold History, CSA Steaua Bucuresti

15. O victorie aplaudata, Helmuth Duckadam

16. Frumoasele noastre duminici, Ioan Chirila

17. Confidente la marginea gazonului, Mihai Ionescu

18. Olimpicul, Brian Glanville

19. Nadia, Ioan Chirila

20. Olimpiada Californiana, Horia Alexandrescu

21. Formula 1, Modesto Ferrarini si Radu Naum

22. Fotbal - Tactica astazi, Ion Ionescu si Cornel Dinu

23. Fotbal pentru copii si juniori, V. Stanculescu si A.Muta

24. Sportul in literatura, Sebastian Bonifaciu

25. "Il Dio" si diavolii din fata portii..., George Mihalache

26. Printre Stelele Stelei, Octavian Vintila

27. Stelistii, M. Ciuperceanu

28. Romania la Jocurile Olimpice, Maria Bucur-Ionescu, Vlad Dogaru, Lia Manoliu, Dan Popper, Septimiu Todea, Anghel Vrabie

29. Fotbal de la A la Z, Mihai Ionescu

30. Fotbal de la A la Z, Mihai Ionescu si Mircea Tudoran

31. Steaua - legenda unei echipe, Catalin Oprisan

32. Fotbal - Agenda de toamna 1985

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Va rog completati lista cu ce carti mai aveti si voi prin biblioteca. Eu propun sa facem o munca de scanare a celor mai importante carti si de centralizare a acestora, pentru viitor, intr-o biblioteca digitala accesibila oricui pe site.

 

Referitor la postarea de articole, de pe scanuri se poate converti destul de usor textul in word, fiind nevoie doar de putina formatare la final. Propun sa se ocupe cineva de acest proiect si sa-l duca mai departe, postand cate un articol din respectivele carti pe saptamana(sau 2, sau 10, cum decidem la final)

Azzido04.03.2012 05:39

Costi, ne riscam sa cumparam un scanner ?

Costi04.03.2012 08:09

e greu cu scanerele acasa, ca astea home use se misca greoi iar softurile nu sunt intotdeauna dintre cele mai bune. adica unul bun costa...si n-are sens investitia acum. eu ma chinui sa fac bani, din produse(sau sponsorizari, sau barter), in eventualitatea unui event in vara...asadar, cumparati cu incredere produsele AISS(pe langa faptul ca sunt misto, ajutati la dezvoltarea asociatiei).

 

O sa o rog pe Despina, poate reuseste, printre picaturi, sa ne scaneze din carti. Ea are xerox, are experienta in scanat/xeroxat si i-ar lua probabil mai putin timp...

Lari07.03.2012 00:19

Cum stam cu scanatu'? :kisstogether:

Daniel-Ionut07.03.2012 08:41

Articol despre frumoasa poveste a lui Gheorghe Negrea, Artizanul celor 300 de k.o.-uri, te intereseaza?

Costi07.03.2012 09:54

NU MAI COPIATI DE MANA, pentru ca pierdeti timp. Scanati, bagati in program si aia e. ABBYY Finereader mi se pare ca e cel mai bun.

 

In alta ordine de idei, care aveti timp liber, Despina va asteapta la Romana si va da scanerul in primire. O sa scriu si pe forum, pe AISS.

Lari07.03.2012 12:59
Articol despre frumoasa poveste a lui Gheorghe Negrea, Artizanul celor 300 de k.o.-uri, te intereseaza?

 

NE intereseaza! SPOR! :thumbsup:

 

Daniel-Ionut07.03.2012 13:27
NE intereseaza! SPOR! :thumbsup:

 

Ti l-am trimis pe mail :beer2:

gio_stgloria07.03.2012 14:22

Sambata, 10.03.2012, de la orele 11:30 jucam acasa cu Rapid, meci aproape decisiv pentru promovare la baschet .

 

Un articol ceva pe prima pagina ca sa vina lumea la meci ? Maye stiu ca tu esti cu baschetu.

Maye07.03.2012 20:13

Morning at 9.

Maye08.03.2012 10:10

Care pune pe prima pagina acest mirific anunt? Click pe acest link porno, plin de virusi !

 

Maye stiu ca tu esti cu baschetu.

Stiu, stiu. Mi se mai spune si Kobe. :X

Dragoshel08.03.2012 10:16

ar fi ok sa fie pus maine ca pana sambata va disparea de pe prima pagina. maine ca principal cateva ore apoi ca articol normal ;)

 

ps: avem antivirus bai

Maye08.03.2012 10:18

Cum vreti voi. Dar sa vina lumea la meci, ca de nu injur ca popa ala din aeroport.

 

PS. Nu conteaza ba, linkul tot e cu filme porno & virusi.

Azzido08.03.2012 15:49
Cum stam cu scanatu'? :kisstogether:

eu nu am avut timp, daca vrea cineva si are timp sa le scaneze, i le pot da oricand.

Lari08.03.2012 18:04

Nu e graba, dar ma gandeam ca poate ati uitat or shit, d-aia am postat chestia aia.

 

:crazy: Deci cand puteti. Daca maine nu-s gata, :banned:

 

 

Lari10.03.2012 17:38

Daca reuseste cineva sa gaseasca mai multe poze de la Steaua - Villarreal, va rog sa dati un semn aici, sau sa le postati la articolul lui Blindica.

 

 

blindica10.03.2012 21:19
ufnbuch1.jpg
Lari10.03.2012 21:23

Bai, chiar nu exista pe situ' asta mai multe imagini de la meciu' ala? Io chiar am cautat, da' n-am gasit.

Maye11.03.2012 21:24

Poate cineva sa puna astea intr-un text si sa-l puna pe Steaua.ro ca articol? Eu chiar nu am cand, de cat pe luni seara.

 

Multu`!

 

1, 2, 3 .

Lari12.03.2012 01:48

I second Maye request!

 

Cum meciu' de diseara e pe Dolce, chiar va rog sa ii apropiem cum stim pe cei abonati la alti operatori de cablu. :rolleyes:

Azzido12.03.2012 12:34

vai de plm, iar e meciul pe dolce, iar bubuie siteul diseara :unsure:

Lari12.03.2012 15:28

Nu o sa fiu zona in timpul si dupa meci, prin urmare as ruga oamenii disponibili sa nu uite sa posteze meciul urmator (Steaua - Astra Ploiesti, duminica, 18 martie, pe DigiSport, ora 20:30) si sa dea cu jula dupa o cronica, ceva (postata in locul unde va fi fost ala cu live video).

 

:beer2:

Dragoshel12.03.2012 19:02

se baga careva la o cronica? sau ciordeles?

«1798081828397»