FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Redactori

«1787980818297»
Lari21.02.2012 18:51

Joga mi-a transmis ca nu are cum sa faca cronica.

blindica21.02.2012 19:16

Ce doresti a fi scris despre meciul din Olanda,bineinteles,daca ai incredere...

Lari21.02.2012 19:52

Nu e vorba de incerdere, ti-am mai zis ca e libertate pe site. Nimeni nu are nevoie de acceptul meu pentru a scrie articole.

 

Daca ai timp, ti-am fi recunoscatori sa postezi o cronica dupa meci. Daca ai putea s-o scrii pe masura ce jocul se desfasoara, ca s-o postam cat mai repede dupa fluierul final, ar fi super. Daca nu, fa-o cum poti.

 

Daca nu ne place, te batem noi dup-aia! :gathering:

blindica21.02.2012 19:58

Sa promit ceva pentru joi ar fi nesabuit.Eu stiu ca voi fi acasa la ora meciului,cu TV-ul si net-ul pornite.Asta planuiesc,da` nu stii ce se poate intampla la ora respectiva. Eu ma gandeam avancronica,si daca da,cam ce-ai vrea sa cuprind in aceasta?

 

Lari21.02.2012 21:59

Avem pe site o sectiune denumita AVANCRONICA. Arunca un ochi...

 

ASTA e un exemplu de avancronica normala (daca ai rabdare sa cauti detalii statistice), iar ASTA e un exemplu de avancronica mai... cinica sa-i spunem.

 

Eu as vota pentru a doua varianta, daca ne propunem ca acest site sa ramana "o stare de sprit anti".

 

Dar nu avancronica e problema, ci cronica meciului.

 

Asta nu inseamna ca orice ajutor nu e binevenit, ci doar ca accentul ar trebui sa cada pe halu' in care se afla echipa. Cu o avancronica nu faci altceva decat sa ridici la fileu mingi pentru, eventual, cei "pro" care inca mai intra pe aici. Cu o cronica le deschizi ochii. Iar eu as prefera sa ne concentram energiile pe ce am putea scoate efect maxim.

blindica21.02.2012 22:20

Maine seara (azi,de fapt)fac dupa ce vin de la serviciu.Cam dupa ora 22:00 o sa m-apuc sa iau datele si combin cele doua idei in asa fel incat sa iasa si cat de cat serios din punct de vedere al statisticii,dar ramanand in ''politica'' anti,eventual plusez cu un articol :D. Trimit cui o fi online pe la ora aceea,puteti lasa un P.M. cei care pot primi.

*Alecs*21.02.2012 23:52

Pana la urma se promoveaza meciurile si se scriu avancronici ?

Lari22.02.2012 00:59

Eu as vota, asa cum am zis deja, pentru DA.

 

Insa astept si alte pareri.

Costi22.02.2012 08:15

pe mine nu ma deranjeaza, atata timp cat nu se pune accent pe asta si pe o obligativitate a lor si se gestioneaza resursele catre alte chestii(istorie, paralele, educare a publicului). De asemenea, consider ca ar fi mai buna o avancronica, unde poti trata subiectul cum vrei tu, decat o cronica(care ar trebui sa fie o prezentare obiectiva a evenimentului)

Lari22.02.2012 16:17

Sunt de acord ca trebuie sa ne concentram resursele catre chestii mai importante, nu catre (avan)cronici.

 

Dar sunt de parere o cronica de meci ca lumea are un impact mai mare decat o avancronica. Nu numai din punct de vedere al comentariilor, dar si din punct de vedere al faptului ca rezultatele si modul in care joaca aia este rezultatul managementul facut de ala.

 

Nu exista o oglinda mai buna a lucrurilor care se intampla cu/la Steaua, decat rezultatele si modul in care evolueaza jucatorii.

gio_stgloria01.03.2012 10:17

La articolul "Babuinii Sandel si Mitica in criză de hartie igienică" nu ar trebui sa existe o delimitare precisa intre ce a scris Tolontan si prima parte ?

I.N.Money01.03.2012 14:40

Rezolvat.

Lari01.03.2012 15:13

Pai, bah, nu erau despartite de poze? :clap:

gio_stgloria01.03.2012 18:07

Nu era destul de clar Lari.

Lari01.03.2012 18:24

Glumeam si eu...

Daniel-Ionut01.03.2012 20:17

De curand am facut rost de o carte din 1972 cu Steaua, "Constelatia valorilor sportive". Scrie povesti interesante despre sportivi celebri din toate sectiile Stelei, de la fotbal la box, handbal, baschet, schi, etc. As putea sa transcriu din carte in limita timpului disponibil.

Asta daca vreti si daca este nevoie.

Lari01.03.2012 21:30

Daca ai timp, fa poze cu zoom Infinity si trimite-mi-le, ca am un program care le transforma in text.

 

De fapt, nici nu e nevoie sa le facem text, le putem posta si asa.

 

O sa te rog sa faci o poza paginii de cuprins si s-o postezi acilea, sa facem impreuna un program de postari. ;)

Daniel-Ionut01.03.2012 22:00

De unde bre atata zum d'ala de care zici matale? :D

 

Doar la claritatea asta am putut sa fac pozele:

P020312_00_00.jpg

 

P020312_00_01.jpg

 

Poate se intelege ceva...

Lari01.03.2012 22:28

Eu n-am putut sa-mi dau seama de mare lucru din cuprins. Prin urmare, propun sa facem foiletoane din carte, incepand cu primul capitol, si sa le postam cand sunt zile/perioade moarte.

 

Daniele, tre' sa existe, frate, o chestie cu Infinity, cu Macro, cu gatzii ma-sii de zoom, ca orice d-asta are. Joaca-te cu tot ce ai p-acolo pana o sa ti le scoata asa cum ii ieseau lui Gandalf. ;)

 

BAFTA! FA-NE MANDRI DE TINE! :thumbup:

Costi02.03.2012 13:22

poate vorbiti cu despina, din AISS, ca are xerox in romana. poate reuseste sa ne ajute cu niste scanuri.

 

daniele, citeste la pagina 102 :P

Azzido02.03.2012 15:20

eu am cumparat de curand cele de mai jos.

cred ca merita scanate/ocr-uite

DSCF0721.jpg

Lari02.03.2012 16:17

Normal ca merita!

 

INAAAAINTEEEE!!! :thumbup:

 

Hai sa dixutam cum facem cu ele, ca sa le punem cu un plan, ceva.

 

Eu as propune ca ele sa fie postate fie in functie de anumite zile aniversare (gen ziua cuiva important, ori data unui eveniment important din istoria clubului), fie in zilele cand situatia e moarta.

 

(Dati un semn, ceva, cand reusiti sa le scanati/fotografiati, sa stim cand incepem.)

Costi02.03.2012 16:48

ah, am uitat sa va zic:

 

am primit vreo 20 de carti de la cineva, despre sport si despre Steaua in particular :))

Azzido02.03.2012 17:09

Eu ma gandeam sa postam cartea "Steaua-performanta si prestigiu" sub forma unui serial, gen un capitol pe saptamana sau ceva de genul asta.

Din almanah cred ca am putea sa postam articolul despre drumul intercontinental

Fane02.03.2012 20:12

ce-mi dati sa umblu la cutia cu maimute ( d`alea cu pagini galbene ) ;)

«1787980818297»