FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Redactori

«1757677787997»
Alex02.12.2011 18:45

Alex a facut un poll si au aparut doua concluzii:

 

1. Concluzia voturilor. E timpul sa ne lasam de partea de sport care oricum nu exista si sa scriem anti-Gigi in ORICE mod putem.

 

2.Concluzia discutiei din cadrul pollului a fost ca nu e nevoie sa se ocupe nimeni ca fiecare scrie cand vrea, ce vrea si cum vrea sa poata toata lumea sa se evidentieze.

 

Asa ca nu vad vreun motiv pentru care sa ne apucam sa mai dezbatem nimic din punctul asta de vedere. Din punct de vedere tehnic mie fostul fcsteaua mi se parea mai atractiv ca actualul.

Lari02.12.2011 18:50
1. Concluzia voturilor. E timpul sa ne lasam de partea de sport care oricum nu exista si sa scriem anti-Gigi in ORICE mod putem.

 

E o idee buna. Care se preactica de ani buni si in formula prezenta. Problema e ca oamenii nu mai muncesc. Din sila, din lehamite, din lipsa de chef, etc. Cuvintele magice sunt "oamenii nu mai muncesc".

 

2.Concluzia discutiei din cadrul pollului a fost ca nu e nevoie sa se ocupe nimeni ca fiecare scrie cand vrea, ce vrea si cum vrea sa poata toata lumea sa se evidentieze.

 

Concluzia mea a fost ca multi dau din gura si putini muncesc.

 

Din punct de vedere tehnic mie fostul fcsteaua mi se parea mai atractiv ca actualul.

 

Si mie. Numai ca eu sunt de parere ca se pot face pasi inainte si din acest punct de vedere.

 

Alex02.12.2011 19:04

Deci, dupa cum ziceam totul merge perfect.

 

Costi go ahead:)

Lari02.12.2011 19:12

Normal ca merge perfect. Cu atatia oameni care muncesc... fular-campionii

MoWeed02.12.2011 19:22

Ma, decat sa o ardem in discutii de-astea care nu au nici un rezultat, mai bine facem ceva constructiv.

Pana una alta, pe topicul ala unii au venit cu niste ideei concrete. Bune, rele, cum o fi. Si feedbackul s-a rezumat la maxim 5 insi...

 

Vot s-a facut, avem niste rezultate. Acum, daca vrem sa mergem mai departe, e timpul sa nu mai discutam despre directia generala a site-ului si sa vorbim despre ideei concrete. Prea mult vorbim la general, fara sa intram nici unul in detalii.

Lari02.12.2011 19:25

Dragii mei, problema nu sunt ideile (aici stam chiar foarte bine), ci faptul ca oamenii nu se mai implica.

 

Inainte sa porniti/pornim la drum, asigurati-va ca aveti/avem pe cine ne baza. Ca o sa facem o alta reorganizare care nu o sa fie respectata de nimeni, pe motiv de: lipsa de timp/chef.

 

De aceea si bat toba de atata vreme pe melodia NU AVEM OAMENI.

MoWeed02.12.2011 19:32

Pai redactorii nu umbla pe aici in general. Macar pe grupul de yahoo sa spuna care vrea sa continue. Nu trebuie sa fie vreo rusine daca nu mai e timp/chef....

Dragoshel02.12.2011 19:35

ok. eu trebuie sa plec si nu stiu daca voi mai intra zilele astea. eu va ajut cu ce pot, voi continua pe acest site daca mai este loc si nu incurc pe nimeni. Sper ..... iar sper, ca sa am timp si de moderare.

Lari02.12.2011 20:36
Pai redactorii nu umbla pe aici in general. Macar pe grupul de yahoo sa spuna care vrea sa continue. Nu trebuie sa fie vreo rusine daca nu mai e timp/chef....

 

Sa spuna Dragoshel, Costi si Azzido cum sta treaba pe grupul de yahoo.

 

 

ok. eu trebuie sa plec si nu stiu daca voi mai intra zilele astea. eu va ajut cu ce pot, voi continua pe acest site daca mai este loc si nu incurc pe nimeni. Sper ..... iar sper, ca sa am timp si de moderare.

 

Oricine are timp sa dea o mana de ajutor e super-binevenit!

 

Costi02.12.2011 21:59

@Alex, Lari,

 

S-a scris, de bine de rau, atata timp cat a fost cineva care sa stea pe capul lor. Ducem lipsa de oameni de 2 ani de zile si tot tragem semnale de alarma. Solutia e simpla: cineva(Alex, daca mai are timp si mai vrea, sau altcineva in alt caz) strange randurile(daca spuneti ca mai sunt doar 5 persoane dornice de treaba), trage linie, si cauta noi redactori printre userii vechi sau printre persoane din exteriorul siteului. Solutii sunt nenumarate, trebuie doar o persoana care sa se ocupe de asta si in mo cert se vor gasi inca 2-3 persoane care sa ne ajute la site.

Lari02.12.2011 22:54

Pai da, Costi.

 

Hai sa vedem cine taie nodu' gordian, ca tot tragem concluzii de nu stiu cat timp si degeaba.

 

Un exemplu cat se poate de concret: cand e vorba de dat cu parerea pe acest topic, se gasesc oameni. Cand e vorba sa se posteze articolul de care vorbea 1on pe topicu' de redactori :finger:

 

Si sa mor de-l postez eu. Chiar m-am saturat.

Costi02.12.2011 22:57

Aceeasi atitudine o am si eu :)

1on02.12.2011 23:05

A fost odata cand a fost, ca dacă n-ar fi fost, nu s-ar povesti.

 

Noi nu suntem de pe cand povestile, ci suntem mai dincoace cu vro două-trei zile, de pe cand se potcovea purecele cu nouazeci si nouă de ocă de fer la un picior si tot i se parea că-i usor.

 

Cică era odată un om insurat, si omul acela traia la un loc cu soacră-sa. Nevasta lui, care avea copil de țață, era cam proastă; dar si soacră-sa nu era tocmai hatra

 

Întru una din zile, omul nostru iese de-acasă după trebi, ca fiecare om. Nevasta lui, după ce-și scaldă copilul, il infășă si-i dete țață, il puse in albie langă soba caci era iarnă; apoi il legană si-l dezmerda pană ce-l adormi. După ce-l adormi, statu ea putin pe ganduri ș-apoi incepu a se boci cat ii lua gura: "Aulio! copilasul meu, copilasul meu!"

 

Mama ei, care torcea după horn, cuprinsă de spaima zvarli fusul din mană si furca din brau cat colo si, sarind fară sine, o intrebă cu spaimă:

 

" Ce ai, draga mamei, ce-ți este?!

" m-ama m-amă! Copilul meu are să moară!

" Cand si cum?

" Iată cum. Vezi drobul cel de sare pe horn?

" Îl vad. Și?

" De s-a sui mâța, are să-l trantească drept in capul copilului si să mi-l omoare!

" Vai de mine si de mine, că bine zici, fata mea; se vede că i s-au sfarsit mititelului zilele!

 

Și, cu ochii pironiti in drobul de sare de pe horn si cu manile inclestate, de parcă le legase cineva, incepură a-l boci amandoua ca niste smintite, de clocotea casa. Pe cand se sluteau ele, cum vă spun, numai iaca si tatal copilului intră pe ușă, flamand si nacajit ca vai de el.

 

Continuarea o gasiti aici: http://www.neamt.ro/cmj/Creanga/Prostia_omeneasca.html

Dragoshel05.12.2011 17:09

<iframe src="http://www.ustream.TV/embed/9892829" width="608" height="368" scrolling="no" frameborder="0" style="border: 0px none transparent;"></iframe>

asta-i codul pt live stream. daca aveti care timp sa intrati sa-l puneti, daca nu...imi fac io.

Azzido05.12.2011 17:43

il pun eu.

 

 

Dragoshel05.12.2011 23:31

multumesc Cristianeee. Putem termina pe locul.... care vreti voi. ne-am pisat pe ei.

Azzido06.12.2011 04:26
:ce_oameni: rai bai nene
MoWeed08.12.2011 11:26
"M-am decis " in sfarsit " sa scriu si eu un articol, uimit fiind de prostia care ne inconjoara si care este, vorba lui Einstein, incomensurabila.

Dupa foarte mult timp, scapat fiind si de prezenta continua a acefalului care acum se zice ca face furori la francezi (asta pentru ca nu si-a atacat inca propria poarta!) am reusit sa adun si eu vreo 20 de minute de privit la TV la derby-ul dintre echipa traficantului de butelii, proprietar de atotstivuitor si cea a europarlamentarului analfabet si psihopat, sursa de obedienta cvasitotala a deformatorilor de opinie, la randul lui traficant de terenuri si mare latifundiar falit la aceasta ora.

Am ramas surprins de usurinta cu care FC Steaua, echipa care poarta ilegal culorile si insemnele Stelei, insusindu-si in mod fraudulos si palmaresul celui mai galonat club de fotbal romanesc, a invins echipa de pe primul loc din acest campionat, despre care am pareri din ce in ce mai proaste, aceasta tendinta nedand semne ca ar putea inceta curand.

Ma uit ca " desi multi oameni au capul pe umeri " apar fel de fel de specimene care par ca ar crede ceea ce spun, desi nu garantez ca ceea ce spun trece prin filtrul gandirii " nu par capabili de asa ceva.

Ba ca ne-am revenit, desi in urma cu o etapa ii injurau de mama focului, ba ca Iliesta si-a aratat adevarata clasa, de parca l-ar fi oprit altceva decat valoarea modesta si alte hibe de caracter sa arate ceva pana la acest meci, ba ca una, ba ca alta.....

Marele stelist Iordanescu, singurul general (la arma fotbal) analfabet al tarii, cel care l-a ajutat enorm pe Fane Sames in cursul tratamentului, sprijinindu-l cu aranjarea unei internari la Spitalul Militar, depaseste insa orice limita a ridicolului.

L-am auzit spunand astazi, absolut intamplator, eu nemaiurmarind acest show mediatic de prost gust de mult timp, ca ne-a Gigi a bagat bani la echipa, in aceste vremuri de criza, cand nimeni n-ar fi facut asa eforturi, ca el e stelist adevarat si vrea binele echipei si alte asemenea aberatii.

In asemenea conditii, anuntarea revenirii in Ghencea de la primavara este stirea care incheie sperantele revenirii la normalitate.

Adio proces, adio recuperare culori si palmares, adio performante in Ghencea!

Steaua este o jucarie in mana unor politruci, a unor afaceristi verosi, a unor infractori aparati de statul roman!

Asta e Steaua, asta e Romania!

Si acum ma inapoiez in auto-banarea pe care mi-am impus-o!"

 

Salutare si numai bine!

 

Primit de la Tupac Amaru

Marius08.12.2011 11:48

titlu?

MoWeed08.12.2011 11:52

Steaua DE AZI IN VIZIUNEA UNUI STELIST DE IERI

 

Il scrisese, dar am uitat sa-l trec aici

Dragoshel13.12.2011 17:25

poate raspunde careva, macar aici

 

 

Salut,

 

Cred ca s-ar potrivi la sfarsitul anului un concurs legat de "cel mai bun 11 stelist din istorie". (Premii simbolice, un tricou, o carte, chestii d-astea).

 

Ma ofer sa fac eu selectia pe posturi, adica sa ofer draftul initial de cate 10 jucatori din toate generatiile, pe fiecare post (sistem 1-4-4-2 sau 1-4-3-3), din care sa se faca alegerea.

 

Ar trebui facute 8 sondaje (portar, fundas dreapta, stanga, centrali, mijlocasi dreapta, stanga, centrali, atacanti) cu cate 10 variante pe post. Criteriul e simplu. fiecare user voteaza jucatorul preferat, iese un lider si o echipa-tip formata din liderii pe posturi (la fundasii centrali, mijlocasii centrali si atacanti, intra in echipa-tip primii 2). Rezulta cel mai bun 11 stelist din victorie, ales de suporteri.

 

Asta-i doar prima parte, a doua (concursul) e urmatoarea: postam un articol in care explicam ratiunile concursului (reflexul stelist, chestii d-astea) si urmatoarea invitatie: Pe langa votul vostru, care contureaza cel mai bun 11 stelist all-time in comnstiinta la zi a suporterilor, fiecare suporter stelist are ocazia de a-si exprima nominal propria viziune cu privire la cel mai bun 11 din istoria Stelei (dar doar din draftul initial), prin exprimarea parerii proprii intr-un mod foarte simplu. Postati echipa voastra tip aici. Postul va contine numele userului, numarul de intrare in concurs si echipa selectata din lista oferita.

 

Ex.:

 

1. Gandalf the White

 

Stelea - D.Petrescu, Belodedici, Zavoda II, Filipescu - Hagi, Dumitru, Iordanescu - Lacatus, Voinea, Raducanu

 

 

Urmatorul:

 

 

2. Lari

 

Voinescu - Panait, Apolzan, Radoi, Halmageanu - Fane Petcu, Jenei, Galca - Balint, Constantin, Adi Ilie

 

Urmatorul: numarul, numele si echipa lui.

 

Atentie: Selectia va fi doar din draftul intial, adica Lari nu are voie sa-l puna pe Zaharia in atac, chiar daca vrea muschiul lui.

 

E, la final, inchidem, vedem care e echipa-tip scoasa de voturi si comparam cu cele postate de useri, nominal. Care user are cei mai multi jucatori in echipa lui, e castigatorul concursului.

 

Sunt 2 probleme. Daca dam drumul la sondaje in acelasi timp cu postatul nominal al echipelor, trebuie sa se poata vota, dar sa nu se vada rezultatul votului in timp real!!!! Altfel n-am facut nicio chestie, o sa fie unii care o sa-si posteze echipele in functie de aia care sunt in avantaj la sondaje. Daca nu se poate face asta (sa nu se vada rezultatul votului), atunci trebuie lansat postatul individual al echipelor, trtebuie inchis la o data (24 decembrie, sa spunem), iar in perioada 24 dec- 29 (30) dec. sa se desfasoare sondajele, ce vor trebui lansate dupa incheierea postatului nominal.

 

A doua problema e legata tot de sondaje, am spus 10 jucatori pe post, dar ar fi mai bine sa punem pana la 10, daca se poate. la portari sunt de ajuns 10, dar la mijlocasi centrali sau atacanti sunt foarte putini doar 10.

 

Deci, daca isi asuma cineva chestiile tehnice cu crearea sondajelor, eu sunt dispus sa facem o colaborare. Despre detalii vorbim pe parcurs, dar, daca vreti sa incepem, tre` sa-i dam drumul luni, pe 12. Ar fi ceva frumos, ar ajuta cu anumite chestii.

 

Sanatate

 

Filip Pindean

Lari13.12.2011 17:27

E in faza de executie proiectu'. :yes:

Dragoshel13.12.2011 17:45
:death: lucrati p-ascuns
Lari13.12.2011 18:20

Asa vrea Gandalf. Si nici Costi nu e departe... :whistle:

MoWeed21.12.2011 09:26

La articolul concursului, coloana cu mijlocasi centrali dreapta apare de 2 ori.

Am si eu acces dar nu ma pricep asa de bine si nu vreau sa stric ceva pe acolo

«1757677787997»