FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Redactori

«1737475767797»
Daniel-Ionut31.10.2011 18:31

Anunt pe prima pagina.

1on31.10.2011 18:53

ANGAJAM LUNETIST!

 

Dupa ce-o sa-si faca treaba lunetistul, o sa apara si redactori. Mai devreme, eu m-as mira mult.

Costi31.10.2011 19:51

nu se ocupa alex?

MoWeed31.10.2011 20:58

Ba da. Sunati-l daca aveti vreo propunere. Cat despre chris, nu cred sa fie vreo problema

Costi01.11.2011 07:56

pai si eu l-am propus pe chris de acum ceva timp.

eu am zis ca nu ma mai bag in chestiunile voastre, dar ramasese ca alex sa faca o programare noua a redactorilor si sa intregeasca echipa redactionala. nu am mai vorbit cu el in ultima perioada, pentru ca stiu ca a avut niste probleme, asa ca nu stiu ce s-a mai intamplat.

Alex01.11.2011 16:43

Alex nu face niciun pas pana cand nu ne decidem ce scriem.

 

Discutia aia importanta a fost lasata in aer.

 

Mai intreb inca o data. Scriem despre sport si ne facem ca nu exista Gigi, scriem anti Gigi, facem articole de istorie prezentand comparatii?

 

Dar eu continuu sa cred ca nu putem avea nicio credibilitate continuand si prosport si antigigi.

 

Am mai expus problema asta, mie mi se pare total irelevant sa fac avancronica/cronica de meci cand echipa o stabileste Gigi in functie de ce viseaza noaptea. Sau le facem, dar vorbim de acum DOAR despre sport si nimic altceva.

 

Tot o dam dupa cires, dar nu ne asumam responsabilitatea de a merge intr-o directie sau alta.

Lari01.11.2011 16:47

Pai oamenii si-au exprimat punctu' de vedere si nu s-a luat nicio masura.

axl01.11.2011 16:53
Scriem despre sport si ne facem ca nu exista Gigi

 

Damnatio memoriae.

 

O solutie onorabila din punctul meu de vedere. Onorabila in sensul ca nu vad ce altceva am putea face.

Costi01.11.2011 22:27
Tot o dam dupa cires, dar nu ne asumam responsabilitatea de a merge intr-o directie sau alta.

 

Pai luati mha o decizie, intr-un sens sau in celalalt, dar nu asteptati ca decizia sa vina din cer! Dati mailuri, telefoane, sondaje, ce e nevoie, stabiliti ceva si dati-i bice...

LDS01.11.2011 23:31
Alex nu face niciun pas pana cand nu ne decidem ce scriem.

 

Discutia aia importanta a fost lasata in aer.

 

Mai intreb inca o data. Scriem despre sport si ne facem ca nu exista Gigi, scriem anti Gigi, facem articole de istorie prezentand comparatii?

 

Dar eu continuu sa cred ca nu putem avea nicio credibilitate continuand si prosport si antigigi.

 

Am mai expus problema asta, mie mi se pare total irelevant sa fac avancronica/cronica de meci cand echipa o stabileste Gigi in functie de ce viseaza noaptea. Sau le facem, dar vorbim de acum DOAR despre sport si nimic altceva.

 

Tot o dam dupa cires, dar nu ne asumam responsabilitatea de a merge intr-o directie sau alta.

 

Daca e vorba de "trasat directii" riscam sa ajungem ca Scanteia... Eu chiar nu vad care-i problema, daca fiecare articol poarta semnatura celui care l-a scris. Daca lui X ii place "latura sportiva" atunci n-are decat sa scrie despre sport, daca Y e "anti Gigi", sa scrie pro Steaua s.a.m.d.

 

Singurul aspect care ar trebui urmarit ar fi coerenta convingerilor si rationalitatea ideilor, in sensul in care nu de putine ori am observat articole semnate de catre aceeasi persoana, care se bat cap in cap.

Lari02.11.2011 00:22

Bun. Lumea si-a exprimat punctu' de vedere. Numarati voturile, stampilati-le si hai.

 

Maine-poimaine pleaca 2gi de la Steaua si noi inca o sa dezbatem fanta de lumina.

Azzido03.11.2011 18:03

azi joaca Steaua. Cele doua articole principale sunt despre....Becali. Epic win!

Lari03.11.2011 18:31

Dintre care unu' e de zilele trecute.

 

Costi e de vina! Ca, la programarea articolelor, nu a luat in seama si meciurile din cupele europene.

 

JOS COSTI!!! fularultras

Costi03.11.2011 21:41

1. Asta seara joaca lala, nu Steaua:))

2. Eu am facut programarea initiala(si nu am luat in calcul meciurile europene), programare care a fost facuta provizoriu in perioada cand m-am ocupat de intermiat in locul lui Alex.

3. Dupa ce nu m-am mai ocupat de redactori, nu s-a mai tinut nimeni de programare. Nici pe zilele saptamanii, nici la revista presei, nici la cronica/avancronica.

 

JOS COSTI!!! :D

Lari03.11.2011 21:59

Pai si io ce-am zis?

 

Oricum, nu ma asteptam sa recunosti atat de deschis ca esti de-o incompetenta infioratoare! :w00t:

I.N.Money03.11.2011 22:06

Ba, toate ca toate, da face careva cronica sau o fur iara?

Lari03.11.2011 22:17

Dati-i, bai, careva, ban hotului asta intarziat...

Azzido03.11.2011 23:36

bai Costi, nu stiu ce sa zic, dar pe tabela scria Steaua, deci ii cred pe aia (ca tu nu ai tabela.)

Costi04.11.2011 09:57

O sa-mi iau tabela bha, ca poate asa ma credeti si pe mine :))

Alex04.11.2011 12:52

Dupa MAGNIFICUL, SUPERBUL, NEMAIPOMENITUL joc de aseara si comentariile care au curs, inca mai sunteti de parere ca trebuie sa scriem despre sport si sa facem cronici si avancronici?

 

Cum fac un poll sa stabilim saptamana asta once and for all unde mergem?

Lari04.11.2011 15:32

Pai lumea si-a mai expus o data punctu' de vedere. Dar facem si-un poll, ca ave timp berechet...

 

Personal, consider ca e excelent ce s-a intamplat la articolul despre meciul de aseara. Pana la urma, asta e scopu' unui site, sa discutam, nu? Iar unu' din scopurile noastre e sa facem si niste trafic, sa ne mai scoatem niste cheltuieli, nu?

 

Imi mentin parerea ca unica sansa de lupta pe care o mai avem este sa le explicam oamenilor, DUPA FIECARE MECI, de ce e rau 2gi. Daca vom continua sa-i scuipam, fiecare va ramane cu parerea lui si mai bine ne vedem noi la bere, sa ne batem pe burta cu cat de destepti suntem si cat de prosti sunt aia care merg la meciuri si/sau il aclama pe 2gi.

Alex04.11.2011 15:58

Personal imi mentin punctul de vedere ca singura sansa e sa devina site-ul asta exclusivist unde sa discutam pe bune cu cine merita si sa facem un site de trolling unde sa devenim un cancan+click+libertatea unde sa comenteze toti specialistii ca sa scoatem bani.

 

Cred ca atitudinea ta Lari au adoptat-o si de-alde Diaconescu, Paul Goma, etc,etc. Ei si acum mai explica de ce e rau comunismul, dar se pare ca nu au avut chiar foarte mare succes.

Azzido04.11.2011 15:58

Lari, facem chestia asta de mai mult timp. Si ce am rezolvat? Sunt aceleasi 20-30 de persoane care comenteaza la articolele astea. Siteul are mult mai multi cititori. V-ati intrebat de ce la astfel de articole avem 20 de comentarii, iar la cele care sunt despre Steaua avem 100-200 sau mai multe ?

MoWeed04.11.2011 15:59

Eu am convingerea ca un om care nu si-a dat seama nici pana acum ce fel de om e jegul si cat rau a facut Stelei si face in continuare chiar si prin simpla lui existenta, este complet retardat si nu mai poate fi convins, oricat de mult ne-am stradui noi.

 

Suntem pe 7 in campionat, eliminati din cupa de o divizionara secunda, tocmai am suferit cea mai mare umilinta de la PSG incoace in fata unei echipe mediocre dupa standardele europene. Echipa joaca in fiecare etapa "acasa" pe alt stadion, cretinul declara ca nu conteaza culorile ci numai banii, suntem dupa ani de zile de scandaluri, schimbari de antrenori, schimbari de loturi si contraperformante. Cine nu a inteles pana acum ca Jiji este un cancer nu va intelege niciodata, nu este stelist. Sincer sa fiu, nici nu imi doresc sa fac parte din acelasi grup de suporteri cu acesti imbecili.

 

Pana una alta, mie imi vine din ce in ce mai greu sa citesc postari ale "adevaratilor" in care ne explica de ce e mai bine sa ignoram mizeria din club pentru ca nu-l putem da jos, de dragul jucatorilor sau ca sa nu ne mai umileasca ciorile. M-am saturat sa vad toti ipocritii cum spun ca ei merg la stadion de dragul Stelei cand, de fapt, merg de dragul lor pentru ca viata lor de suporter este mai importanta decat insasi Steaua.

 

Dupa cum vad eu treaba, trebuie sa scriem strict impotriva lui Jiji. Handicapatii nu vor putea fi convinsi niciodata, ipocritii si-au ales calea si nu vor renunta la viata de suporter si, cu atitudinea asta duplicitara, vom indeparta putinii oameni cu capul pe umeri care mai sunt pe site. O sa ramanem cu niste cretini care ne vor da dreptate la infrangeri si ne vor injura la prima victorie cu Chiajna sau Mioveni.

 

 

Eu, unul, am ajuns sa-i dau dreptate lui Alex. Din punctul meu de vedere, ori devenim exclusivisti si scapam de toti cretinii, ori actionam dupa interesele financiare(trafic, reclama) si o sa fim exact la acelasi nivel cu cancan, libertatea sau ziarele de sport in care 2 din 5 artcole sunt, de fapt, un pretext de laba.

Lari04.11.2011 16:07
Personal imi mentin punctul de vedere ca singura sansa e sa devina site-ul asta exclusivist unde sa discutam pe bune cu cine merita si sa facem un site de trolling unde sa devenim un cancan+click+libertatea unde sa comenteze toti specialistii ca sa scoatem bani.

 

Sa facem... Sa devenim... Nu se intampla nimic de o groaza de vreme, desi, repet, lumea si-a tot spus punctu' de vedere pe acest thread.

 

Noi doar discutam, nu facem nimic.

 

Cred ca atitudinea ta Lari au adoptat-o si de-alde Diaconescu, Paul Goma, etc,etc. Ei si acum mai explica de ce e rau comunismul, dar se pare ca nu au avut chiar foarte mare succes.

 

La care atitudine te referi?

 

Ma mine incepe sa ma enerveze cumplit si atitudinea duplicitara a multora care ard gazu' pe 14 psp si gsp, dar se declara sictiriti sa mai dezbata cu oameni ca lumea de ce nu e bine sa-i bagam bani in buzunar aluia.

 

Iar eu vreau sa schimbam mentalitati, nu sa ma bat cu voi pe burta ca ce dreptate avem noi si ca ce adunatura de idioti blah-blah.

 

Lari, facem chestia asta de mai mult timp. Si ce am rezolvat? Sunt aceleasi 20-30 de persoane care comenteaza la articolele astea. Siteul are mult mai multi cititori. V-ati intrebat de ce la astfel de articole avem 20 de comentarii, iar la cele care sunt despre Steaua avem 100-200 sau mai multe ?

 

Articolele despre Steaua sunt si portretele scrise de Filip si nu-s sute de comentarii.

 

HAI, BAH! FACEM POLL? NE MISCAM IN VREO DIRECTIE SAU NE MAI TREZIM SI LUNA VIITOARE CA DEZBATEM CE FACEM? TOT DEZBATEM DE 3 LUNI!

«1737475767797»