atunci ti-au micsorat salariu
deci nu mai avem sanse cu situ ala??
ti-a trebuit carnet si masina si tie...
atunci ti-au micsorat salariu
deci nu mai avem sanse cu situ ala??
ti-a trebuit carnet si masina si tie...
nu bah, merge treaba, nu-i problema... ma gandeam insa sa imi fac a doua parte a uceniciei in creatie de saituri pe fcsteaua, de aceea vreau sa ma implic in development si alte englezisme.
n-ai inteles ba, e mai SEO sa ai mai multe cuvinte (conform "specialistilor" de la mine, minim 3, maxim 6)
adicatelea, de cat sa al Lacatus, demisie, Steaua e mai ok sa ai Lacatus demisie Steaua pentru ca intareste legatura motorului de cautare cu un anumit articol. cuvantul cheie Lacatus este unul extrem de vast si e putin probabil ca vreun motor de cautare sa iti directioneze cititori catre articolul cu demisie si si mai improbabil ca fcsteaua sa apara in primele pagini la cautari.
ai inteles acu'?
hai ca o sa incerc sa facem treaba calumea de aici inainte
Marius, esti pe locul 2 in gugle la cautari de genul Steaua,FC Steaua, etc
SEO e pt pitici, smecherii isi baga **** si tot sunt sus.
Serios vorbind, singura chestie care o poti face dpdv seo este sa pui un titlu elocvent la articol, cateva linkuri in interiorul articolului, foloseste bold si italic, denumeste pozele corespunzator, adica mariuslacatus.jpg nu adfnhdskhgksdj.jpg si e suficient, desi (dupa cum spuneam) seo este pt loseri. ![]()
Marius, esti pe locul 2 in gugle la cautari de genul Steaua,FC Steaua, etcSEO e pt pitici, smecherii isi baga **** si tot sunt sus.
Serios vorbind, singura chestie care o poti face dpdv seo este sa pui un titlu elocvent la articol, cateva linkuri in interiorul articolului, foloseste bold si italic, denumeste pozele corespunzator, adica mariuslacatus.jpg nu adfnhdskhgksdj.jpg si e suficient, desi (dupa cum spuneam) seo este pt loseri.
Esti pe locul la cautari generale, cum ai zis si tu "Steaua", "FC Steaua", insa in cazul cautarilor generate de continut si de cerintele cititorului nu existi ca site (cautarea "Lacatus demisie Steaua" apare pe pagina 4 in gugal datorita botului care preia automat articolele din gsp:
<h3 class="r">Gazeta Sporturilor: Lacatuș si-a dat demisia de la Steaua ...</h3>7 Mar 2011 ... Marius Lacatuș si-a dat demisia de la Steaua. Informatia a fost confirmată de patronul Stelei, Ciobanul. "Am fost si eu acolo. ...
www.FCSteaua.ro/index/section/articles/article/21476
Acum, ca sa completez, din ce am vazut eu, fcsteaua.ro nu exista in motoarele de cautare in ceea ce priveste cautarea de continut. E drept ca nici nu rupem gura targului cand vine vorba de continut-news, insa daca vrem o crestere de trafic asta e calea. O buna parte din site trebuie directionata pe news chiar daca prin asta sa spunem ca ar avea intr-un fel de suferit articolele de opinie.
Iar SEO nu e nicidecum pentru pitici, cele mai mari saituri de stiri de la noi si nu numai investesc niste sume colosale in optimizare, tocmai pentru ca asta e noua batalie. Cititorul nu mai intra pe site-ul x pt ca asa ii place lui, ci direct pe motorul de cautare, dand search pentru un anumit eveniment care il intereseaza.
bai muistii de pe sport.ro ne-au preluat video ala cand se pun jucatorii in genunchi si au precizat ca este luat de pe situl oficiem wwwsteauafc.ro X( in plm.
da un mail la s***@*** sau sport@Pro TV.ro de pe o adresa fcsteaua si spunele ca ne pisam pe ei daca nu rectifica (foloseste un limbaj mai elevat).
nu te astepta sa-ti si raspunda.
Dragosele, spune-le ca-i zici lui Mustata ![]()
le-am dat dar nu ma astept la un raspuns din partea lor, v-as ruga ca pe orice video, poze sa ne punem watermark dala
ca au devenit cam nesimtiti in ultimul timp.
Dragoshele, pune liveu' la hochei si pe prima pagina, in locul aluia cu Mita, ma gandesc (sa nu uiti sa-l pui intre alea principale apoi pe ala al lui Filip)...
sunt doar niste linkuri unde pot vedea ei ... nu are rost sa il mai mut acum mai sunt cateva minute.
Pentru data viitoare n-ar fi o idee buna?
Iesim in fata cu orice meci al CSA, pai nu?
Mai fac avancronica pe prima pagina sau lasam forumu'?
![]()
Urmatorul meci: Steaua - FC Vaslui, sambata, 19 martie, ora 20:30, transmis de Digi
Tu cand vrei sa fluieri, fluieri, sau ce? ![]()
O sa fac eu topicul pentru meciul urmator in pauza, sau imediat dupa ce se termina asta cu Branesti ![]()
ca si pana acum ![]()
ca si pana acum![]()
Na mah, ca deja e facut, mai trebuie doar completat dupa meci ![]()
Ce va mai iuuubiiiitiii... awwwww :x
Cum am ajuns acasa, la aer curat, cum mi-a borat neuronu' o idee:
Credeti ca ar avea rost crearea unei rubrici in site ("Gigi, pleaca din Ghencea!", "Oieru' e canceru' Stelei", "La muje 2gi!", plm...) in care sa adunam toate tampeniile manageriale facute de vierme?
Ca am putea aduna multe articole ca lumea acolo, pe care sa le gasim mai usor la un moment dat: conferinta lui Piturca de cand a plecat, faza cu fularu' potailor, plecarea lui Bergodi etc, etc, etc.
In vreo 2 ore juma' plec spre mosia din Bucuresti si o sa am timp vreo 2 ore, dupa ce ajung, sa scarman site-u' sa umplu rubrica, daca e, la o adica si e ok, daca ziceti.
Asta cu Andrei Ionescu ar fi una din chestii, cred.
Haidi, mah, de ce n-ati raspuns inca? ![]()
Daca merge, eu zic ca da.
Si eu zic ca ar fi o idee buna.
Hai, sa zicem ca merge. Treaca de la mine
Inainteee ![]()
daniele, parerea ta nu ne intereseaza..
daniele, parerea ta nu ne intereseaza..
Moldavian boy, ia-ti un martisor din partea mea ![]()