FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Redactori

«1484950515297»
Lari09.11.2010 07:02

Ce te face sa crezi ca-s la misto?

Azzido09.11.2010 08:14
cine pune sondajele alea la misto pe prima pagina?

armanovici. si cam exagereaza cu ele. (si ma dispera regionalismele)

Dragoshel09.11.2010 16:09

sunt prea **** cei de la onlinesport. cand mai preluati de la ei ceva sa nu mai puneti si sursa. Ceva in genul "ziarul fondat in 2001"

 

**** PRESA ROMANA

Marius10.11.2010 16:58

Am stat doua zile gandindu-ma daca un anonim jegos si boschetar merita sa-i raspund, mai ales ca aluziile lui au finetea limbii lui Adrian Paunescu inainte de '89. Dar sa nu dam nume, zic :)

 

Acum, revenind la problema avancronicilor. Pentru ca sus-numitul s-a simtit lezat de anumite remarci de-ale mele, care au fost de altfel de bun simt si prin care nu am incercat nici macar in plan secund un atac la persoana, am ajuns in situatia de a astepta, fiecare de la altcineva, sa scrie avamcronica, pana acum greul picand pe Lari si Ovidiu.

 

Trecand peste detaliul minor ca acest autointitulat acuzator al fcsteaua s-a suparat ca boul pe turma si a renuntat sa scrie dupa ce in prealabil promisese ca asta va face, ba chiar a cerut voie cu un avant de patetism specific lui, este necesara stabilirea unui om sau a mai multora care sa se ocupe de cronici si avancronici. Pana se va stabili un om, sper cat mai curand, le voi face eu, sub rezerva anuntarii din timp a partidelor la care nu pot sa scriu din motiv de munca.

 

Astea fiind spuse, va astept sa vorbim pe mess, unde imi e mai facil, asa cum bine a subliniat individul mic de tot si plin de invidie din Cluj.

 

P.S. Ca tot sunt aici, desi mi-am propus sa nu mai intru pentru a evita conflictele astea fara rost, atrag atentia ca, in urma cu ceva timp, cand se discuta despre reorganizarea redactiei, am trimis un mail pe grupul dedicat, unul destul de cuprinzator pe care intentionam sa-l mai dezvolt, insa raspunsurile au intarziat sa apara. Ca atare, realizez ca sunt doar unele opinii care conteaza, ceea ce e absolut firesc, insa ar trebui sa stim si noi, recte eu, care sunt alea, asta pentru a nu mai pierde timp insirand idei care n-au nicio finalitate.

 

P.P.S. Nu cred ca mai intru pe sectiunea asta deoarece ma astept la un raspuns plin de emfaza taraneasca din partea individului si nu doresc ca acest conflict, existent doar in capul lui, sa escaladeze in vreun fel. Discutam pe mail, mess, telefon, poate in vreo sedinta mai ales ca de sapt viitoare o sa ajung mai des prin Bucuresti.

Dragoshel10.11.2010 18:12
Ca atare, realizez ca sunt doar unele opinii care conteaza, ceea ce e absolut firesc, insa ar trebui sa stim si noi, recte eu, care sunt alea, asta pentru a nu mai pierde timp insirand idei care n-au nicio finalitate.

 

mare dreptate ai, pacat ca ai realizat cam tarziu:D

Lari10.11.2010 18:26

In primul rand, vreau sa neg vehement ca a cazut vreun greu pe mine. Daca e sa fi facut ceva pentru acest site, am facut cu o placere imensa, in ciuda timpului limitat si a senzatiei ca acest site a avut anumite probleme de imagine din cauza inatrzierii anumitor materiale.

 

Referitor la celelalte probleme ridicate de Marius, consider ca ar trebui sa ne spunem parerea dupa ce Armanovici va definitiva acel maret plan de reorganizare redactionala. Pana atunci, orice-am spune, ar cadea sub semnul provizoratului, din punctul meu de vedere.

Adrian10.11.2010 22:41
Trecand peste detaliul minor ca acest autointitulat acuzator al fcsteaua s-a suparat ca boul pe turma si a renuntat sa scrie dupa ce in prealabil promisese ca asta va face, ba chiar a cerut voie cu un avant de patetism specific lui, este necesara stabilirea unui om sau a mai multora care sa se ocupe de cronici si avancronici. Pana se va stabili un om, sper cat mai curand, le voi face eu, sub rezerva anuntarii din timp a partidelor la care nu pot sa scriu din motiv de munca.

 

Dupa cum vedeti, dobitocul ramane dobitoc. Avancronicile, asa cum s-a stabilit inainte, trebuiau facute de Ronnie(sa ma corectezi, Ronnie, daca gresesc). Avancronica pe care am facut-o la meciul cu Utrecht, am facut-o pentru ca Ronnie nu putea. Am facut-o in timp ce eram la servici, am facut-o ca un articol in care prezentam un adversar nou si nu m-a deranjat ca am fost criticat, ca nu a fost facuta ca la carte(de parca asta trebuia sa fac) ci ca m-a criticat un baiat care nu mai vrea sa scrie pentru site. Da' ma rog, nu asta conteaza, ca nu stau la povesti cu un baiat pe care il iau la penis toti prietenii lui.

 

Dar sunt de acord cu el cand zice ca trebuie sa stabilim cine ce face. Asa ca, sa ne spuna el ce o sa faca, ca de ceva vreme face doar laba. Or asta nu e in folosul site-ului.

 

Mi se pare penibil ca un baiat care zice intr-o postare ca "azzido, fa-ma admin, ca am timp liber si stau toata ziua pe net" si apoi insista cu "azzido, fa-ma moderator" sa vina acum sa ne spuna ca el nu are timp sa scrie niste articole. Bine ca are timp sa critice.

 

Unii oameni, ca sa nu ma dau pe mine exemplu, fac articole si cand sunt la munca. Si, cand zic "la munca", nu ma refer la "eu muncesc de acasa si pot intra pe net oricand, chiar si pentru porn", ci ma refer la oameni cu locuri de munca adevarate, care stau la birou si care rezolva niste treburi si nu au vreme sa intre pe net sa se uite la firme porno pentru a face laba.

 

Daca Marius s-a simtit, foarte bine. Trebuia sa se simta pentru ca sta deampixu' toata ziua si, in ultimul an, singurul lui articol a fost avancronica pusa acum o saptamana si ceva, 3 randuri copiate de pe nu stiu unde. Sau poate el trece la articole si ceea ce scrie pentru site-ul de stiri la care "lucreaza".

 

Trec peste jigniri, ca nu are rost, ca atat poate, si intreb iar, cum se face ca unii oameni pot sa scrie articole pentru site si altii nu? Pai, se face ca aia care scriu, vor sa scrie, in timp ce aia care nu scriu, nu vor sa scrie. E simplu. Aia care nu vor sa scrie, vor sa fie facuti moderatori, administratori, etc. Ca ei pentru astea au timp, nu pentru un articol pe saptamana.

 

Asa ca, Lari, nu are rost sa mai asteptam reorganizarea si organizarea si rasorganizarea, ca nu are rost. Deja suntem organizati, pentru site scriu oameni care au scris si pana acum si gata. Daca unii vor sa foloseasca de treaba asta cu reorganizarea ca scuza, foarte bine. Doar sa ne lase in pace pe noi, astia care nu trebuie reorganizati.

 

Daca Marius nu vrea, sa lase locul altor oameni. Am eu o lista de baieti si fete pe care puteti conta si care nu sunt "pile", sunt oameni seriosi si muncitori, care fac treaba pentru www.Steaua.ro. Si ca sa nu zica lumea ca propun eu pe cei care ii am in lista de mesager(ca nu ii am pe toti, doar pe cativa), puteti sa intrati pe site, sa vedeti ce muncesc ei acolo si apoi sa va hotarati care merita si care nu. Pe oricare om de acolo il alegeti, e o alegere buna, asta garantez eu.

Azzido10.11.2010 23:23

bah, luati-va o camera de hotel !!!

Costi11.11.2010 10:32
mare dreptate ai, pacat ca ai realizat cam tarziu:D

bhaaaaaaaa, de unde plm le scoateti?

Dragoshel11.11.2010 11:12

lari, nu cred ca merita ca articolul despre ratatii de la protsport sa fie ca "articol principal" pe fcsteaua.ro

Lari11.11.2010 11:29

1. L-am facut nu pentru aia, ci pentru stelistii care cauta pe acest site un ajutor contra dejectiilor alora de-acolo. Cine-o sa scoata in fata niste adevaruri daca nu noi, pe acest site?

 

Nu uitati ca si Gica Hagi s-a intors special de la Istanbul pentru a-i raspunde lui Muce, desi chestiile alea spuse de el erau stiute...

 

Personal, sunt dezamagit ca foarte multa lume are senzatia ca, daca tacem, ca daca ignoram reaua-vointa a multor "presari", ori materialele in care se falsifica particele din istoria noastra, totul va fi bine. Nu! Nu va fi bine! Dimpotriva, ne vom trezi balacariti din ce in ce mai rau, de din ce in ce mai multi "ziaristi", care se uita deseori pe aici dupa detalii din istoria noastra mai mult sau mai putin recenta.

 

Credeti-ma ca MAREA MAJORITATE a celor din presa danseaza dupa cum le spun alde Tolontan, Ioanitoaia, Cupen, Filoti ori altii. Iar aia tinerii isi construiesc articolele SI dupa ce gasesc pe net. Astfel, daca nici in casa noastra n-o sa gaseasca detalii semnificative, o sa ajunga pe alde fzr/dinamomania si, din acel moment, lucrurile vor fi infinit mai grave pentru noi. Va spun din experienta proprie, nu aberez!

 

Totusi, daca se hotareste sa nu se mai faca astfel de materiale, nu am nicio problema sa ma conformez!

 

2. Am inlocuit un articol prezent pe prima pagina de 3 zile. Consider ca ar trebui sa schimbam articolele principale cel putin o data la 2 zile, sa obisnuim userii sa intre cat mai des.

 

VA ROG SA VOTATI! Mai facem sau nu articole-raspuns la falsurile care apar in presa?

 

@Marius

Mai faci avancronica pt meciul din seara asta?

Dragoshel11.11.2010 11:38

nu am nimic impotriva acestor articole, doar ca nu sunt de articole principale.

 

 

as schimba cu mare placere o data la 2-3 zile articolele principale, dar cu ce sa le schimb?? sa le schimb intre ele?:D

Lari11.11.2010 11:45
sa le schimb intre ele?:D

 

Tu macar poti face asta, eu nu... :no:

 

andyro11.11.2010 17:12
cine pune sondajele alea la misto pe prima pagina?

 

 

:blink::ohmy:

Costi12.11.2010 01:29

da, faceti in continuare articole despre mizeriile din presa. Altfel, lumea le va lua de buna, usor-usor.

Adrian12.11.2010 06:17

Pai nu cred ca e destul sa facem doar articole. Ar cam trebui sa ne uitam si daca se poate sa ii pleznim pe baieti prin alte mijloace(nu ma refer sa ii luam la bataie) ca, ce au facut aseara comentatorii de la Pro TV, e mizerie curata.

Lari12.11.2010 07:05

Se pregateste un comunicat AISS. Doar in functie de asta, ori de ceea ce vor hotari maharii AISS mai scriem ceva. Sunt prea multe in joc!

Lari12.11.2010 11:05

O sa va rog sa puneti frana la articole pentru azi.

 

O sa mai pun declaratia boului de Militaru, ca e esentiala in contextul acestui scandal.

 

Restul, pe maine. Si-asa ne-am intins enorm azi...

MoWeed01.12.2010 16:06

http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/19401/

 

De ce nu apare articolul acesta pe prima pagina? L-ati scos cu vreun motiv sau din greseala?

Dragoshel01.12.2010 16:09

este pus de Lari dar poate l-a scos el de pe prima pagina....

Lari02.12.2010 11:51

Eu n-am mai umblat. Cred ca Mihai, atunci cand si-a postat articolul, a uitat sa-l mai puna pe prima pagina. Sau poate ca nu i-a placut, habar n-am...

 

Oricum, eu n-am mai avut acces cum trebuie la net in ultimele zile, deci nu stiu detalii.

MoWeed03.12.2010 23:39

Mai baieti am facut o prostie. M-a rugat Maye sa-i postez un articol de pe Steaua.ro si, din greseala sau din ignoranta, l-am mai postat odata si pe fcsteaua.

Din pacate, nu am voie sa-l sterg, imi zice ca "Nu oricine poate sterge", asa ca-l rog pe unul care poate, sa-l stearga. Dau o bere

 

 

http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/19507/

Dragoshel04.12.2010 09:03

nici eu nu pot sterge articole. pune-l doar ca "Articolul nu apare pe prima pagina"

MoWeed04.12.2010 09:30

Aia am facut de ieri. Ziceam sa nu apara prin arhiva

Lari04.12.2010 12:51
fular-campionii L-am sters eu. fular-campionii
«1484950515297»