FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Redactori

«1464748495097»
Ronnie01.10.2010 11:06

Cand nu poti face cronici/avancronici anunta-ma pe mess, Adriane. Daca e sa pot te ajut cu cea mai mare placere.

Lari01.10.2010 11:17

Numa' sa nu faceti ca-n bancu' ala:

 

- Ioane, ce faci, mah?

- Il ajut pe Gheo!

- Gheo, tu ce faci, mah?

- Stau degeaba.

Adrian01.10.2010 12:10

O sa scriu pe grup.

Lari02.10.2010 17:15

A-propos de Pocdinho... Mi-a trimis un articol despre Daniel Ghita, care cica e mare stelist. Prin urmare, s-a gandit el sa faca un articol despre el:

 

Pulverizatorul Ros-Albastru Daniel Ghita

 

Daniel Ghiță a inceput cariera in 1994. După doar 4 luni de formare a castiga titlul national din Romania in semicontact, lightcontact, fullcontact kickboxing si boxul thailandez. În anul urmator, el repetă aceeasi performanță.

 

"Samurai Savage" a facut debutul la Campionatele Mondiale in 1999 in Bangkok, Thailanda. Daniel a castigat toate meciurile de knock-out inainte de semifinale, unde a pierdut in fata lui Alexey Ignashov dupa o rundă (singurul meci din Belarus a castigat prin decizie si nu KO).

 

Ghiță a continuat cariera cu performante remarcabile: campion european in Germania in 2000, medalia de bronz la Campionatele Mondiale de Muay Thai din Thailanda 2001 si vice-campion european in Portugalia in 2002. În 2003, a inregistrat cel mai rapid KO la Muay Thai Campionatele Mondiale din Thailanda, 30 de secunde față de un luptator australian.

 

În 2004, Daniel a intrat in circuitul Local Kombat din Romania. Palmaresul sau bun acolo i-a dat posibilitatea de a lupta, de asemenea, in circuitul lupta K-1. Debutul lui in K-1 a fost in 2007 la K-1 Fighting Network Romania 2007 impotriva Nobu Hayashi.

 

La data de 11 august 2009 Ghiță a rupt recordul Peter Aerts "de cel mai rapid K-1 , reusind câștige turneul prin victorie toate cele trei lupte din piramida cu adversarii sai intr-un total de 5 minute si 15 secunde.

 

Astazi , 02 Octombire 2010 , stelistul Daniel Ghita a reusit o calificare superba in finala K-1 de la Tokyo , care va avea loc in decembrie. Ghita la pulverizat prin 5 lovituri nimicitoare pe Erold Zimmerman , facandu-l KO in runda a 2a ! A fost , poate cea mai frumoasa victorie din kick-boxingul romanesc FELICITARI Daniele , ne-ai facut mandrii , cu atat mai mult datorita faptului ca esti un campion cu sange ros-albastru !

 

Palmares

 

* 2009 K-1 World Grand Prix Final 16 Qualifying GP champion

* 2005 WKN European Thai-boxing Heavyweight champion

* Local Kombat Heavyweight champion

* WKN Romanian Thai-boxing Heavyweight champion

* 2002 European vice-champion in Portugal

* 2001 IFMA World Muay Thai Championships Bronze medal (+91 kg)

* 2000 European champion in Germany

 

TE ROG MULT SA IL PUBLICI..chiar merita asta ! E un adevarat stelist...un CAMPION ! Ciao

___________

 

Eu i-am spus deja ca m-am consultat cu voi si ca nu a trecut testul (de fapt, nu am vorbit decat cu Mihai Somanescu). Deci va ofer posibilitatea sa va razganditi! :rolleyes:

I.N.Money02.10.2010 17:20

Asta ca e stelist am auzit-o si eu.

Adrian02.10.2010 18:30

Si mie mi-a zis de el si i-am spus ca o sa il scrie degeaba, ca nu e stelist. Adica e stelist doar asa, suporter. Din ce stiam eu, Ghita a participat in ultima vreme mai mult la meciurile Otopeniului.

Deci nu cred ca are rost sa il punem.

Lari03.10.2010 19:58

@Adrian

Man, hai sa nu coboram la nivelul potailor si sa scriem Dinamo cu litera mare. E doar o parere, te rog si sper sa nu te superi pe mine.

Adrian03.10.2010 20:27

O sa incerc... dar mi-e greu...

Lari03.10.2010 21:12

Adriane,

greeeeu.jpg

MoWeed04.10.2010 10:01
http://www.prosport.ro/sport-life/special/...-de-box-7442319 un articol interesant

Cred ca ar putea fi pus articolul respectiv si aici pe site

Adrian08.10.2010 14:49

Baieti, daca pot sa pun deseara pe site meciul dintre echipa sub 21 a Romaniei si echipa sub 21 a Angliei, sa o pun?

Ma refer la meci, sa poata fi vazut, nu la cronica.

 

Am eu ceva idei proaste in cap si as vrea sa le pun in aplicare. Sper doar sa nu stric ceva.

 

Ce ziceti?

Dragoshel08.10.2010 15:00

din partea mea, DA

 

depinde de unde preiei video-ul sa nu avem ceva probleme..

Adrian08.10.2010 20:51

Baietii, sa ne hotaram daca punem meciul de maine pe site. Ca cred ca o sa il putem lua direct de pe site-ul Pro TV.

Daca da, am putea face un mic teaser: "Urmareste live pe www.FCSteaua.ro meciul dintre Franta si Romania si hai sa il comentam impreuna!" sau asa ceva?

Azzido10.10.2010 16:18

Eu am fost plecat din Bucuresti timp de doua zile, dar ar fi fost ok sa preluam transmisia video, pt ca noi nu aveam ce sa patim. probleme aveau cei care transmiteau meciul.

pe viitor rog sa actionati direct, fara sa mai cereti acordul nimanui.

PS: macar un articol dupa meci se putea pune...

Adrian10.10.2010 18:29

Am pus videourile pe site. 3 transmisii live pana acum: Steaua II, Nationala de tineret, Nationala. Utilizatorii au reactionat pozitiv. Propun sa transmitem in direct si meciul cu cainii :D

Ronnie10.10.2010 18:58

E excelent. Mai ales ca sunt multi care nu prind Digisport.

Azzido11.10.2010 14:33

bai, cand mai adaugati.editati modificati articole pe prima pagina, aveti grija sa nu ramana locuri goale, pt ca pe prima pagina apar acum 8 articole si in mod normal trebuie sa fie 14.

daca nu stiti sa folositi o functie, vorbiti cu mine sau cu ceilalti redactori

axl12.10.2010 17:31

Alo, alo, a disparut de pe prima pagina Cetatenii nu fac revolutii!

Fane12.10.2010 18:06

Exact,ce mi-a luat-o asta inainte :ras:

Dragoshel12.10.2010 18:28

rezolvat

axl12.10.2010 19:48

Tot lipsa e.

Lari12.10.2010 19:56

A aparut.

axl12.10.2010 20:06

It's a Festivus miracle!

Adrian12.10.2010 22:43

E doar o parere personala dar nu cred ca articolul cu Puscas ar trebui sa fie principal in fata celui cu Tataru.

Adrian13.10.2010 21:01

http://www.prosport.ro/fotbal-extern/stran...al-foto-7475220

 

 

Baieti nu bagam o stire cum ca arabii au scris o carte despre Radoi?

Si, inainte sa ma luati la intrebari ca de ce nu o fac eu, as vrea sa va intreb daca se poate sa punem direct cartea pe site.

 

en.pdf

 

Am atasat-o mai sus. Daca nu merge sa fie descarcata, dati-mi un buzz pe mesager si v-o dau.

 

Eu nu stiu sa pun un pdf pe site, dar cred ca altii pot. Ca imi aduc aminte ca ati pus pe site si acele reviste facute de AISS.

«1464748495097»